Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Arek80 napisał:

Mam pytanie dotyczące roona a wi-fi. Mam okres testowy i program sam w sobie jest super, ale korzystanie w praktyce fatalne. Zainstalowałem go na laptopie działającym w tej samej sieci co sotm sms-200 i niestety non stop rwie połączenie. Utwory z Tidal lecą po kilkanaście sekund i przełącza na następny, co ciekawe utwory z dysku komputera to samo. Pomyślałem, że to problem z wi-fi, ale Tidal z aplikacji mconnect działa bezproblemowo. Wiecie o co może chodzić?

Może powinienem tego laptopa też trzymać na kablu Lan? Ale to trochę słabo by było

Ja też mam roon core na laptopie i czasami (rzadko) korzystam z roona przez wifi i muzyka przez Tidal nie rwie (95% czasu na kablu LAN), nawet z upsamplingiem do DSD. Może to kwestia routera, u mnie w sumie podłączonych do sieci jest około 10 urządzeń i wszystko sprawnie działa (2 na kablu, laptop z roon core i SOtM, reszta przez wifi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2020 o 23:04, Arek80 napisał:

Muszę zrobić porządek z siecią, bo generalnie świruje i to na nią właśnie stawiam. 

Może to i dobry trop. Od czegoś trzeba zacząć. Zauważ jednak, że skoro odtwarza Ci utwory po kilka sekund i przerzuca do następnego to znaczy, że sieć funkcjonuje. Ja bym sprawdził jeszcze na innym komputerze.

Ja mam zainstalowany core na mocnym komputerze stacjonarnym. Sterowanie z tableta lub smartfona. Sotm podłączony kabelkiem do routera. Wszystko działa błyskawicznie. W tidalu mogę nawet utwory przewijać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy, gdy otwieram roon na laptopie wyswietla mi się taki oto komunikat jak na foto poniżej. Jak zrobię pełny ekran to roon działa prawidłowo ale zakrywa pasek start w windows i pasek do minimalizowania ekranu.

Poradziłem sobie częściowo tzn jak ustawie skalowanie aplikacji w windows na175 to tego komunikatu nie ma i roon uruchamia się jak powinien ale reszta aplikacji jest zbyt pomniejszona i ciężko korzysta się z komputera ( domyślne skalowanie to 200 ) 

Ogólne próbuje ustawić tak aby roon otwierał się ze skalowaniem 175 podczas gdy caly system ma skalowanie 200.

Ktoś podpowie ?

Zmiany rozdzielczości nie pomagają 

20200323_164150_copy_1512x928.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja cały czas myślę. Nie mogę się rozstać z komputerem stacjonarnym, a przede wszystkim z monitorem 32 cale. W maju chciałbym Roona dopiąć tip top. No to jeszcze raz .... 

 

Aktualnie mam Bluesound bluesound node 2i i gra to po wifi na prawdę spoko i nie mam parcia. 

Podpiąć po USB do niego SSD (przenośny kompletne rozwiązanie lub sata z przejściówką do USB i zasilanie np IFI - ten pipek i zasilacz). Na laptopie core i zgrywanie po sieci plików na ten SSD ale pewnie będzie to uciążliwie wolne. LUB NAS na pliki muzyczne z kopią. Mam oprogramowanie do kopii zapasowej i teoretycznie nie potrzebuje takiego rozwiązania ale boję się że to będzie wieki się robić, a zgrywać pliki na ten SSD w sieci będzie pewnie ciężko jak i robić kopię. 

 

NUC + NAS ok ale zawsze jest muzyka włączona gdy działam na laptopie + CD które nie wymaga ingerencji sieciowej. Nie chcę mieć dwóch komputerów włączonych na raz i do tego jeszcze NAS. 

 

Kupuje sporo plików i kopiowanie jest dość częste jak i kopia zapasowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem i ja sprawdzić Roon-a u siebie w systemie . Odtwarzanie 95% TIDAL .  Dotychczas działałem na Daphile postawionym na budżetowym terminalu HP . Z terminala leci to sobie do dac-a Matrix mini-i-pro 2s. Daphile daje radę mi odtwarzane pliki wrzucać na Dac-a jako Dsd64 chociaż mógłby i dsd512 , tylko terminal nie daje rady, ale mniejsza z tym bo jest i tak dobrze. Niestety obsługa , wyszukiwanie TIDAL przez aplikacje do Daphile to kiepska przyjemność . 
Zainstalowałem zatem na próbę Roon core na PC stacjonarnym a jako end-point, chciałem mieć właśnie Daphile. Wg. opisu z linku http://hd-opinie.pl/4373,audio,daphile-roon-pelen-sukces.html

Wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem aby nie stracić jakości Daphile , a zyskać to za co Roon jest ceniony . 

No i generalnie instalacja i połączenie wg. opisu poszła bezproblemowo, Roon widzi Daphile jako  strefę , gra , nie przerywa. Problem mam jednak z tym , że nie mam jak ustawić w Daphile jakości jaka ma wychodzić do Dac-a . Wg artykułu powinienem mieć opcje jak poprzednio w Daphile jako samodzielny serwer. W tej chwili natomiast , jak wejdę w zakładkę audio player w Daphile nic się nie rozwija i nie mam opcji zmiany parametrów np. konwersja PCM do DSD . W Roon-ie podobnie , ponoć w DSP też taka opcja powinna być , ale nie ma ?

Dac odtwarza w zależności od tego w jakiej jakości wypuszcza plik TIDAL . Nie mogę wymusić konwersji na Dsd. Nie  wiem czy powinien jeszcze coś na stacjonarnym kompie oprócz Roon core zainstalować , czy tylko Core i remote na telefonie wystarczy ? Może nie Core miałem zainstalować a coś innego Roon- a?  Ktoś miał podobne połączenie Roon-a i Daphile ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę uważać bo Roon potrafi automatycznie ściągnąć opłaty.
Znajomy , któremu zarekomendowałem Roona słuchał wersji testowej w międzyczasie nabył roczny kod, ale go nie wbijał bo działała wersja testowa.
Znajomy jest nazwijmy to słabo obyty z komputerami.
Informowałem go ,że Roon nie ściągnie automatycznie kasy, tak było u mnie. Jednak skończył się 2 tygodniowy test ,wprawdzie dostał info z Roona ,które wylądowało w spamie no i poszła roczna opłata, a kod wcześniej opłacony pozostał. Nie wiem czy będzie ważny na przyszły rok, czy można go teraz wbić i będą 2 lata ważności ??
Roon po rejestracji, automatycznie stosuje taki myk , że jest zaznaczona opłata automatyczna !! Wcześniej tego nie było. Poszło pismo do Roona o cofnięcie kasy bo chcemy wykorzystać wcześniej opłacony kod i czekamy na odpowiedź.
Co ciekawe wrzuciło do spamu maila od Roona że kończy się czas wersji testowej, a już mail o pobraniu kasy przyszedł normalnie ?!
Z dwa lata temu pisałem na forum ,że bardzo dziwny jest fakt ,że ktoś kto chce skorzystać z wersji testowej musi podać dane i nr. karty kredytowej to jest raczej niespotykane przy korzystaniu z wersji testowych tysięcy programów w necie !
Inaczej testuje program i po 2 tygodniach stwierdzam , że to nie to i rezygnuję i co.... moje dane z nr.karty zostają ?!! Ktoś może sobie ściągać kasę ?!! Bo przecież automatycznie ściągnął w tym przypadku i nie musiałem potwierdzać smsem czy inaczej ?!

Śmieszne byle g...o kupuję w necie i zanim zapłacę dostaję smsa potwierdzającego ,a tu nie ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro podałeś numer karty to tym samym wyraziłeś zgodę na taka operacje po zakończeniu okresu testowego. Ja wykupiłem licencje dożywotnia i mam spokój :-). Tak samo jest w Tidalu i podejrzewam wszędzie gdzie jest subskrypcja. Sam musisz zrezygnować przed upływem okresu testowego. Wtedy kasy nie ściągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca masz rację.

Tam jest zakładka gdzie zaznaczasz automatyczne pobieranie kasy za następny rok. Problem leży w tym , że jak ja się rejestrowałem z dwa lata wstecz to ta zakładka była z urzędu nieaktywna , a teraz jest taki myk , że jest aktywna .

Głupio mi jest bo zapewniałem kolegę , że automatycznie -sam Roon nie ściągnie opłaty, a tu taki numer, wycwanili się i po rejestracji masz włączoną automatyczna zapłatę po 2 tyg. testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dane nie są przechowywane przez ekipę roona. Możesz poszukać na ich oficjalnym forum stosownej informacji. 

https://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprzet/ogłoszenia/inne/pianka-akustyczna-panele-akustyczne-r126327/

Tutaj info. 

https://community.roonlabs.com/t/why-is-credit-card-data-retained-for-lifetime-members/50356

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku który podałeś jest mowa o osobach które wykupiły wersje dożywotnią, a i tak mają zastrzeżenia co do faktu że dane ich karty figurują na stronie.

Zaś ja mówię o osobach ,które w ogóle nie dokonały żadnego zakupu ?!

 

Jeśli po 2tyg. testu stwierdzam , że program mi nie przypadł do gustu i nie kupuję go, 

to proszę mi powiedzieć jak usunąć dane osobiste ,a przede wszystkim dane karty kredytowej z konta ?!

Bardzo bym chciał znać odpowiedź na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cena jest zawrotna na nasze krajowe realia. Każdy chce jak najwięcej za jak najmniej. 
Równie dobrze można powiedzieć że Bugatti Veyron w tej cenie powinien latać. 



Porownanie nie na miejscu ale logike rozumiem, ja Roona mam i lubie ale jestem zdania ze definitywnie nie jest wart swojej ceny. Zaplacilem bo dobrze zaimplementowany obsluguje sie go przyjemnie.


Jako ze rynek jest niszowy a do tego slynie z naiwnosci to dlaczego nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.