Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, stary napisał:

Jak rozumiem z wcześniejszych wpisów  na laptopie nie mogę usunąć systemu i wgrać samego Roon Rocka?

Zależ mi żeby na laptopie nie było niczego innego, wtedy jak potestuje może zdecyduję się na Nuc'a lub Nucleusa.

Oczywiście że możesz tak zrobić, w końcu czym się różni nuc od twojego laptopa. Trochę to bez sensu jak chcesz tylko przetestować, no ale może twój laptop potrzebuje świeżej instalki Windowsa, to przy okazji sprawdzisz Roon-a. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, maciekplacek napisał:

dzień dobry, chciałbym zapytać:

1. czy jest jakieś oficjalne przedstawicielstwo ROON-a w Polsce albo jakiś dystrybutor?

2. czy mając kod do wykorzystania na ROON-a muszę również podać swój nr karty?

 

1. Nie, niby po co.

2. Nie

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Marcin_Sz napisał:

Albo zrobiłeś coś nie tak. Teraz się na nic nie czeka przy płatnościach kartą

wszystko śmiga ?

Muszę jeszcze ogarnąć te MQA w Tidal-u bo jakoś ich nie widzę. Chyba że z poziomu ROON-a nie są oznaczane z dopiskiem M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 minut temu, maciekplacek napisał:

wszystko śmiga ?

Muszę jeszcze ogarnąć te MQA w Tidal-u bo jakoś ich nie widzę. Chyba że z poziomu ROON-a nie są oznaczane z dopiskiem M.

 

Są, tylko musisz ustawić to w ustawieniach Roon-a.

Ustawienia- ogólne- pokaż informacje o formcie albumu. To musisz włączyć.

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, paul klacska napisał:

Są, tylko musisz ustawić to w ustawieniach Roon-a.

Ustawienia- ogólne- pokaż informacje o formcie albumu. To musisz włączyć.

Dzięki za info zaraz sprawdzę, jeszcze tylko chce potwierdzić że nie ma znaczenia z punktu widzenia jakości dźwięku czy laptop na którym zainstalowany mam Roon Core nie musi być połączony po LAN i wystarczy że będzie tylko po wi-fi. Głównie korzystam z Tidal-a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
47 minut temu, maciekplacek napisał:

Dzięki za info zaraz sprawdzę, jeszcze tylko chce potwierdzić że nie ma znaczenia z punktu widzenia jakości dźwięku czy laptop na którym zainstalowany mam Roon Core nie musi być połączony po LAN i wystarczy że będzie tylko po wi-fi. Głównie korzystam z Tidal-a. 

Nie musi, aczkolwiek jak zaczniesz się bawić DSP to wi-fi może nie dać rady.

No ale to zależy już od kilku czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zauważyłem że w Ustawieniach>Audio>Konfiguracja urządzenia (w tym przypadku Lyngdorf) w "Max Częstotliwość próbkowania (PCM)" mam wybór maksymalnie do 192 kHz. To chyba trochę mało? Maksymalna liczba bitów na próbkę (PCM) mam wybór maksymalnie do 24 to też raczej słabo

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, maciekplacek napisał:

właśnie zauważyłem że w Ustawieniach>Audio>Konfiguracja urządzenia (w tym przypadku Lyngdorf) w "Max Częstotliwość próbkowania (PCM)" mam wybór maksymalnie do 192 kHz. To chyba trochę mało? Maksymalna liczba bitów na próbkę (PCM) mam wybór maksymalnie do 24 to też raczej słabo

Wiesz jak to jest, jeden będzie zadowolony a drugi nie. Szału nie ma ale większości użytkownikom to wystarczy. Nie każdy musi używać DSD 512.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jestem ostatnio po procesie wymiany dysku twardego z HDD na SSD w moim leciwym już komputerze stacjonarnym który pełni też funkcje serwera roon.  Na SSD jest zainstalowany system operacyjny,  serwer roon i inne programy.  Muzyka znajduje się na HDD. Po wymianie znacząco wzrosła prędkość uruchamiania się systemu,  samego roona oraz ogólna wydajność podczas pracy na PC.  Niestety nie obeszło się bez reimstalacji Windowsa.  Na szczęście cała baza roona bez problemu została odbudowana z kopi zapasowej.  Dla osób posiadających podobną konfigurację polecam taki zabieg. Warto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

gdyby ktoś chciał tanio zestaw komputer z postawionym systemem ROCK takim jak w NUCLEUS, czyli wg roon optymalny sposób na korzystanie z ich oprogramowania. Z aktywną subskrybcją do 10 grudnia 2021, oraz zewnętrznym CD do automatycznego ripowania i zapisywania muzyki w bazie roon. 

To mam do sprzedaży swój zestaw. Wystarczy tylko wpiąć do sieci. Ripowanie włącza się automatycznie po włożeniu płyty a zakończenie sygnalizowane po otwarciu napędu. W razie czego pomogę w konfiguracji.

Komputer to Lenovo 93p z Intel i5 2x2,9 Ghz z dyskiem SSD 120 GHz + pendrive samsung 64GB jako backub bazy, Wszystko z odpowiednio przygotowanym biosem aby było możliwość odpalania na nim ROCK-a z działającymi automatycznymi aktualizacjami. Doposażony jest w zewnętrzny napęd CD na USB 3.0 do ripowania

Cena za komplet z 5 miesięczną subskrybcją 1500 zł

 

  

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, dankam said:

Witam

gdyby ktoś chciał tanio zestaw komputer z postawionym systemem ROCK takim jak w NUCLEUS, czyli wg roon optymalny sposób na korzystanie z ich oprogramowania. Z aktywną subskrybcją do 10 grudnia 2021, oraz zewnętrznym CD do automatycznego ripowania i zapisywania muzyki w bazie roon. 

To mam do sprzedaży swój zestaw. Wystarczy tylko wpiąć do sieci. Ripowanie włącza się automatycznie po włożeniu płyty a zakończenie sygnalizowane po otwarciu napędu. W razie czego pomogę w konfiguracji.

Komputer to Lenovo 93p z Intel i5 2x2,9 Ghz z dyskiem SSD 120 GHz + pendrive samsung 64GB jako backub bazy, Wszystko z odpowiednio przygotowanym biosem aby było możliwość odpalania na nim ROCK-a z działającymi automatycznymi aktualizacjami. Doposażony jest w zewnętrzny napęd CD na USB 3.0 do ripowania

Cena za komplet z 5 miesięczną subskrybcją 1500 zł

 

  

Pomyłka subskrypcja jest do 10.12.2020

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
On 7/22/2020 at 7:07 PM, MrSalieri said:

Na smartfonach jest okrojony interfejs. Trzeba zaopatrzyć się w tablet.

Właściwie, ten problem jaki mam to nie tylko na smartfonie. Jeżeli wiem, że istnieje konkretny utwór w bibliotece i chcę go znaleźć wpisując tytuł i wykonawcę to nie zawsze się to udaje. Być może to jest wina nieprecyzyjnych metadanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć,
pytanie do używających ROCK - czy ktoś z Was spotkał się z problemem po dzisiejszej aktualizacji? Wygląda na to, że rozwala niektóre systemy. Mój, na ten przykład, leży i kwiczy. Na forum wsparcia przybywa wpisów raportujących problem.
Ja dziś po uruchomieniu ROON'a, potwierdziłem aktualizację. Muzyka zamilkła niebawem i na tym koniec. Monitor wyświetla, to co na zdjęciu.

Używam ROCK na NUC8i5BEH, system na m2, plus 2TB SSD wewnętrzny, 16GB RAM, wszystkie klocki z listy zalecanych. Niespełna półtora roku to śmigało bez problemów (nowy SSD włożyłem w lutym 2020). Na razie support tylko sugeruje recovery systemu ze wskazanego, eksperymantalnego obrazu, ale jak dotąd chyba nikomu nie pomogło. Ja się pewnie niebawem też zabiorę za dłubanie, ale szczerze, to jestem zniesmaczony.

W każdym razie uważajcie na tę aktualizację.

NUC8i5BEH_20200812_201614.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.