Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  187 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, nie mogę edytować wpisu, to odpowiem. W sumie w ciągu 7-miu godzin od wystąpienia problemu, czy też raczej pierwszych zgłoszeń, support wydał poprawkę, która, przynajmniej u mnie, podniosła wszystko bezboleśnie - żadnych ustawień nie straciłem, nie musiałem przywracać bazy z backupu. Trzeba było tylko przygotować pendrive z nowym obrazem i wybrać opcję recovery w trakcie instalacji. Wszystko od razu działa, włącznie z ustawieniami sieciowymi. Czyli miodzio. ..za cenę paru godzin niezłego wk..., bo w sumie mam co robić i bez takich niespodzianek. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
20 godzin temu, m4tech napisał:

Czy nie macie w tym momencie przypadkiem problemów z Tidalem?

Z Tidalem w ROON sporadycznie zdarzają się problemy. To co ja najczęściej widywałem, to "utwór/album niedostępny", "utwór pominięty z pow. zbyt wolnego pobierania" (nie ma tu znaczenia, że nasze łącze działa poprawnie), oraz "problem z logowaniem".
Z racji, że w 90% polegam na własnej bibliotece plików, to niespecjalnie mnie to zajmuje, ale to co zauważyłem
- jeśli komuś się chce: odpalić aplikację Tidal i sprawdzić, czy dany utwór/album gra z aplikacji, bo czasem sam Tidal miewa usterki.
- jeśli sam Tidal jest ok, u mnie zwykle pomagał restart ROCK'a/ROON'a (co tam kto używa).
- przy komunikacie problemu z logowaniem, jeśli nie można się manualnie zalogować z ROON'a, a sam Tidal działa normalnie ze swojej aplikacji, również powinien pomóc restart ROON'a/ROCK'a i ew. ponowne zalogowanie do Tidal z ROON'a.

Moje 3 grosze ?.

Edytowane przez Kubelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100 procentach, jednak wczoraj powodem (nie spodziewanym) były problemy z moim modemem/routerem.

To co u mnie jednak trwa od dłuższego czasu i mnie niepokoi to to, że po włączeniu NUC/Rock i wejściu do playlisty bardzo długo trwa wyświetlenie utworów. Także po takim włączeniu jak dam play na pierwszym utworze to trwa to dobrych kilkanaście sekund zanim zacznie odtwarzać. Po tym "rozruchu" później już działa jak powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, m4tech napisał:

Zgadzam się w 100 procentach, jednak wczoraj powodem (nie spodziewanym) były problemy z moim modemem/routerem.

To co u mnie jednak trwa od dłuższego czasu i mnie niepokoi to to, że po włączeniu NUC/Rock i wejściu do playlisty bardzo długo trwa wyświetlenie utworów. Także po takim włączeniu jak dam play na pierwszym utworze to trwa to dobrych kilkanaście sekund zanim zacznie odtwarzać. Po tym "rozruchu" później już działa jak powinno

Tak tak, router oczywiście zawsze jest pierwszym ogniwem do sprawdzenia, ale to dotyczy wszystkiego, co korzysta z naszej sieci, nie tylko ROON'a.

Co do wolnego ładowania - na forum wsparcia ROON'a są w sumie wytyczne dot. optymalnej konfiguracji sieci. Przede wszystkim - wszystko "po drucie", znaczy Core z biblioteką plików przede wszystkim (o ile nie jest to NUC-ROCK/NUCLEUS z wewnętrznym dyskiem), potem endpointy, bridże, czy co tam kto ma w torze.
Wiadomo, że sterowanie (ROON Remote) większość użytkowników ma po WiFi z telefonu czy tabletu.

Mam wrażenie, że Remote odpalane z u mnie na PC po LAN nieco szybciej wyświetla np. kartę "Overwiev" niż na smartfonie czy iPadzie po WiFi. W ogóle, to jakiś czas temu zauważyłem, że czas uruchamiania Remote się wyraźnie zwiększył, znaczy czas uzyskania stanu pełnej komunikacji z Core, kiedy widać ikonę ładowania. To się ujawniło po którejś aktualizacji, choć ostatnio jest jakby lepiej.
Mam ROCK na NUC8i5.

Startowanie playlist z lokalnych plików mam szybkie, a po wyłączeniu DSP (używam upsamplingu do DSD) wręcz błyskawiczne.
Startowanie playlist z serwisów streamingowych może być dłuższe, bo nasza konfiguracja nie ma wpływu na kwestie zewnętrzne. Ja praktycznie nie używam na co dzień takich playlist (jedynie mam w nich pojedyncze utwory, które i tak sukcesywnie zastępuję plikami lokalnymi), więc nie mogę wiele powiedzieć, ale trochę czytałem o tym swojego czasu na forum ROON'a i tam jest sporo istotnych informacji o kluczowych elementach i wąskich gardłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2020 o 22:07, muzaman napisał:

Dla zainteresowany o to taki dobry komputerek dla ROON.
Nawet całkiem tani.

https://www.audiofast.pl/pl/taiko-audio/extreme

 

Najbardziej rozczuliło mnie to drewno w środku. Może w przyszłym roku..

Na razie pozostaje mi NUC8 (tfu!!) z 16 Giba RAM, w bezwiatrakowej bieda-obudowie za 600 zł. No i dopłata za 2TB SSD wyniosła poniżej 1000 zł (wiem, wstyd). ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Marcin_Sz napisał:

Nuc odstaje jednam od dedykowanego do audio kompa. Wróciłem do niego gdy odesłałem do serwisu HDPlexa.

A czym się różni komp w takiej obudowie od NUC'a, w obudowie fanless, w kwestiach istotnych dla serwowania plików muzycznych? Chciałoby Ci się? ? Oczywiście mówimy o kompie pod ROCK.

Edytowane przez Kubelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kubelski napisał:

Najbardziej rozczuliło mnie to drewno w środku. Może w przyszłym roku..

Na razie pozostaje mi NUC8 (tfu!!) z 16 Giba RAM, w bezwiatrakowej bieda-obudowie za 600 zł. No i dopłata za 2TB SSD wyniosła poniżej 1000 zł (wiem, wstyd). ? ?

Mnie bawi to, że są ludzie gotowi wydać kasę na tak drogie kompy za ponad 100 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaprezentuje sie znizke 50% i ciagle zgoli sie (tym razem radosna juz) owce. Wyglada ladnie - dziala tak samo jak wszystki inne. Niestety ale Roon nie wykozystuje zbyt wiele rdzeni (zdaje sie ze 1 rdzen na zone).

A dla samej muzyki nie ma tam wcale roznicy. Ja mam serwer wiatakowy ale umiessczony w innym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2020 o 17:49, Kubelski napisał:

Tak tak, router oczywiście zawsze jest pierwszym ogniwem do sprawdzenia, ale to dotyczy wszystkiego, co korzysta z naszej sieci, nie tylko ROON'a.

Co do wolnego ładowania - na forum wsparcia ROON'a są w sumie wytyczne dot. optymalnej konfiguracji sieci. Przede wszystkim - wszystko "po drucie", znaczy Core z biblioteką plików przede wszystkim (o ile nie jest to NUC-ROCK/NUCLEUS z wewnętrznym dyskiem), potem endpointy, bridże, czy co tam kto ma w torze.
Wiadomo, że sterowanie (ROON Remote) większość użytkowników ma po WiFi z telefonu czy tabletu.

Mam wrażenie, że Remote odpalane z u mnie na PC po LAN nieco szybciej wyświetla np. kartę "Overwiev" niż na smartfonie czy iPadzie po WiFi. W ogóle, to jakiś czas temu zauważyłem, że czas uruchamiania Remote się wyraźnie zwiększył, znaczy czas uzyskania stanu pełnej komunikacji z Core, kiedy widać ikonę ładowania. To się ujawniło po którejś aktualizacji, choć ostatnio jest jakby lepiej.
Mam ROCK na NUC8i5.

Startowanie playlist z lokalnych plików mam szybkie, a po wyłączeniu DSP (używam upsamplingu do DSD) wręcz błyskawiczne.
Startowanie playlist z serwisów streamingowych może być dłuższe, bo nasza konfiguracja nie ma wpływu na kwestie zewnętrzne. Ja praktycznie nie używam na co dzień takich playlist (jedynie mam w nich pojedyncze utwory, które i tak sukcesywnie zastępuję plikami lokalnymi), więc nie mogę wiele powiedzieć, ale trochę czytałem o tym swojego czasu na forum ROON'a i tam jest sporo istotnych informacji o kluczowych elementach i wąskich gardłach.

Jeśli przykładowo takiego Lyngdorfa (który jest Roon Ready) mam podłączonego po LAN a Core mam zainstalowany na laptopie który łączy się z siecią po wifi może mieć jakiś wpływ na jakoś dźwięku który idzie do Lyngdorfa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przykładowo takiego Lyngdorfa (który jest Roon Ready) mam podłączonego po LAN a Core mam zainstalowany na laptopie który łączy się z siecią po wifi może mieć jakiś wpływ na jakoś dźwięku który idzie do Lyngdorfa?



Na jakosc dzwieku wplywu miec nie bedzie (o ile przepustowosc sieci jest ok) gdy bedzie nie ok bedzie wyczerpywac bufor i przerywac odtwarzanie.

Generalnie stabilniej jest po kablu, W przypadku WiFi opartego na slabym sprzecie lub z niewystarczajacym zasiegiem (czy tez w przypadku duzej ilosci innych sieci WiFi w poblizu nadajacych na tych samych kanalach) moga pojawic sie problemy.

Tak naprawde przesylanie muzyki nie jest jakos “trudne” i nie wymaga duzej przepustowosci.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni komp w takiej obudowie od NUC'a, w obudowie fanless, w kwestiach istotnych dla serwowania plików muzycznych? Chciałoby Ci się? Oczywiście mówimy o kompie pod ROCK.

Yyyyy więcej niż obudową. Chcesz posłuchać i porównać?

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Marcin_Sz napisał:


Yyyyy więcej niż obudową. Chcesz posłuchać i porównać?

Z przyjemnością, tylko niby jak? Wpadniesz do mnie z tym? Prościej byłoby napisać kilka wyrazów (wyłączając z tego zasilacz), chyba, że wiesz, ale nie powiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zamiast pakowac sie w udziwnione obudowy lepiej jest przeniesc roon core do odleglego pomieszczenia a na miejscu zostawic sobie dac+roon ready player.

Kombinowac dziwadelko 40kg i upychac je pod schodami nie ma sensu (kto je wtedy bedzie podziwial) A tymac tam gdzie gra muzyka to przest formy jest, serwerek tylko wysyla muzyka do roon ready playera, oczywiscie mozna i sie upscalling bawic i dsp ale to ciagle nie usprawiedliwia koniecznosci ekspozycji takiego strucla.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zamiast pakowac sie w udziwnione obudowy lepiej jest przeniesc roon core do odleglego pomieszczenia a na miejscu zostawic sobie dac+roon ready player.

Kombinowac dziwadelko 40kg i upychac je pod schodami nie ma sensu (kto je wtedy bedzie podziwial) A tymac tam gdzie gra muzyka to przest formy jest, serwerek tylko wysyla muzyka do roon ready playera, oczywiscie mozna i sie upscalling bawic i dsp ale to ciagle nie usprawiedliwia koniecznosci ekspozycji takiego strucla.




Windows srednio sie nadaje do efektywnej obslugi procesorow wielowatkowych (a juz tym bardziej Windows 10). Tutaj wszelakiego rodzaju linuxy, unixy radza sobie duzo lepiej.

Wyglada ladnie, jest totalnie i bezsensownie przekombinowane (przekombinowanie nie wplywa na poprawe jakosci danych wychodzacych z tej skrzyneczki) nie ma to nawet w standarcie sieciowki 10Gbit (o ile dobrze widze), chodz jest SFP (nie jestem pewien czy w standarcie +).

Generalnie sprzet dla kogos kto nie ma pojecia ktory dzwon dzwoni ale za to bedzie potem wychwalal jaki to ma (wstawic kwiecisty opis) dzwiek wychodzacy z serwera. Bo skoro kosztuje to grac musi.

Cena i jej racjonalnosc jej jest pomijana (tutaj nie ma oczym pisac).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, file-moon napisał:

Windows srednio sie nadaje do efektywnej obslugi procesorow wielowatkowych (a juz tym bardziej Windows 10). Tutaj wszelakiego rodzaju linuxy, unixy radza sobie duzo lepiej.

Dlatego jest ROCK.

Cytat

Generalnie zamiast pakowac sie w udziwnione obudowy lepiej jest przeniesc roon core do odleglego pomieszczenia a na miejscu zostawic sobie dac+roon ready player.

O ile posiada się jakieś "odległe pomieszczenie", w dodatku z LAN'em. Hello ?.

Edytowane przez Kubelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością, tylko niby jak? Wpadniesz do mnie z tym? Prościej byłoby napisać kilka wyrazów (wyłączając z tego zasilacz), chyba, że wiesz, ale nie powiesz.

Ototo! Komputer to były dwa lata pracy Piotra nad biosem i dodatkami by teraz mluciło to streamery za 50 tys

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile posiada się jakieś "odległe pomieszczenie", w dodatku z LAN'em. Hello .



Jesli posiada sie 100tys na skrzyneczke a siedzi sie w kawalerce to znaczy ze cos pod czaszka nie trybi.
Generalnie taki “serwerek” na Windows 10 to smiech na sali. Troche to jak swinka morska jest, ani to swinka ani morska.

Dodatek z lanem to pare godzin zabawy tego kto chce sie pobawic lub pare zl dla tego ktos chce miec a pobawic sie nie portafi. Nie mowimy tutaj o 100tys. Ba mozna uzyc poprawnego okablowania u mnie jest Cat7a (tanie jak barszcz).

Oczywiscie ze mozna tez inaczej z pomoca tajemnej totemowej wiedzy.

Ototo! Komputer to były dwa lata pracy Piotra nad biosem i dodatkami by teraz mluciło to streamery za 50 tys



Nad jakim biosem, biosu juz sie w zasadzie nie uzywa uefi teraz jest.

Dwa lata pracowal? Nad czym, wlasny “Bios” napisal czy tylko ustawienia zmienial i zmiany na “sluch” bral?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, file-moon said:

Jesli posiada sie 100tys na skrzyneczke a siedzi sie w kawalerce to znaczy ze cos pod czaszka nie trybi.
Generalnie taki “serwerek” na Windows 10 to smiech na sali. Troche to jak swinka morska jest, ani to swinka ani morska.

Można i nawet trzeba zrezygnowac z windows na rzecz ROCK.

Da się komputerek skonfigurować ( nie w 2 lata ) i będzie działać

https://allegrolokalnie.pl/oferta/server-roon-rock

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.09.2020 o 23:16, file-moon napisał:

Jesli posiada sie 100tys na skrzyneczke a siedzi sie w kawalerce to znaczy ze cos pod czaszka nie trybi.
Generalnie taki “serwerek” na Windows 10 to smiech na sali. Troche to jak swinka morska jest, ani to swinka ani morska.

Nie wiem, bo wygląda na to,ze pisałeś do mnie, ale jeśli tak, to chyba coś Ci się pokręciło. Skąd windows, skoro mam ROCK'a w NUC'u włożonym do prostej, bezwiatrakowej obudowy za 600 zł czy tam coś koło tego. I wszystko w LAN. Leży sobie bezgłośnie i działa. Taki Nucleus za frakcję  ceny i tyle. No, a "generalnie najlepiej" - to każdy ma swoje. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przestałem się naśmiewać z komputerów do audio po tym jak wypożyczyłem Orfeusza z Perfect Connection. Można mieć doskonale granie i z Windows ale maszyna musi być odpowiednio skonfigurowana.
Gdy na AVS widzę prezentacje highendowych klocków z macbooka - wychodzę

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak widze Windowsa jako serwerek do Roona to tez wychodze.

A jak go widze w obudowie fikusnej to wiem ze bedzie niezle golenie.

Dziwne programiki do optymalizowana nieoptymalnego systemu ;)



Spoko żyj w niewiedzy

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.