Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  187 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam wpisane filtry po pomiarze do roona, flownie korekcja niskich czestotliwosci i jest zdecydowanie lepszy bas niz byl. Niestety nie powiem wam jak robione pomiary bo zrobil mi to znajomy. Jak ktos ze slaska moge dac namiar. Mam lucarto zasilanie z nuc i7. Chetnie bym sie dowiedzial czy ktos filtry ustawial na audirvanie,bo rozwazam przejscie z roona ktory badz co badz jest dosc drogi...

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Majcher87 napisał:

Ja mam wpisane filtry po pomiarze do roona, flownie korekcja niskich czestotliwosci i jest zdecydowanie lepszy bas niz byl.

A nie masz wrażenia, że po korekcji niskich częstotliwości reszta pasma też "gra" jakoś inaczej? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Roona to jak przeskocza na wersje 2.0 to jest prawie pewne ze odetna lifetime. Tamci zostana na wersji 1.X (dzialajacej, strumienie do czasu, ale juz nie rozwijanej).

Firmie zalezy na stabilnym przychodzie a nie na jednorazowym zastrzyku $.

W sumie dobrze ze sprzataja certyfikacje. Bo bajzel z tym byl kazdy pisal ze urzadzenie Roon ready ale jakosc tego “ready” byla rozna.

Grunt by produkt sie rozwijal ja mam lifetime i mam zyczenie bym zalapal sie na wersje 2.0 ale jesli producent zbyt duzego weza w kieszen zlapie to roznie moze byc.

Jesli stana sie zbyt zachlanni to im podziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz wrażenia, że po korekcji niskich częstotliwości reszta pasma też "gra" jakoś inaczej? 
 
Nie, jedyny minus jest taki ze gramofonu nie da rady tak skorygowac no i jest konflikt miedzy basem z winyla, a basem z cyfry. Winyl jednak rzadziej wiec roon na korzysc.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze będzie różnica z basem bo bas miksuje się pod winyl inaczej
Chodzi o to ze dsp roona pozwala wyeliminowac "rozlazlosc" basu. Dramatu nie ma bo winyl tez brzmi dobrze ale jednak dsp jest skuteczne. Wiec testujac audirvane musze sprawdsic ustawienia korektora parametrycznego

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz wrażenia, że po korekcji niskich częstotliwości reszta pasma też "gra" jakoś inaczej? 
 

Przy generowaniu filtrow mozesz zdefiniowac/ograniczyc, ktory zakres pasma jest korygowany a ktory nie. Mozesz np. korygowac tylko bas/mody 0ponizej 200Hz, a reszte zostawic nie tknieta. To podstawowe mozliwosci takich DSP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, xajas napisał:


Przy generowaniu filtrow mozesz zdefiniowac/ograniczyc, ktory zakres pasma jest korygowany a ktory nie. Mozesz np. korygowac tylko bas/mody 0ponizej 200Hz, a reszte zostawic nie tknieta. To podstawowe mozliwosci takich DSP emoji3.png

Wiem, ale wydaje mi się, że reszta po takiej korekcji brzmi inaczej, a może to tylko kwestia przyzwyczajenia. 

48 minut temu, Majcher87 napisał:

Chodzi o to ze dsp roona pozwala wyeliminowac "rozlazlosc" basu.

Raczej podbicia pewnych czestotliwosci i to faktycznie słychać ale fakt można nazwać to "rozlazłością" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Godzinę temu, MrSalieri napisał:

Czyżby podwyżka lub koniec dożywotniej subskrypcji? 

https://community.roonlabs.com/

Ale, że który konkretnie wątek miałeś na myśli?
Czy ten? "Thinking of Roon Lifetime ? Read this"

W sumie od początku pisali, że Lifetime jest dla nich tylko tymczasowym wsparciem - kto kupi, ten wesprze i będzie miał. To mi i tak wygląda na klasyczną podpuszkę marketingową z odrobiną kokieterii -

Cytat

We are actually debating killing the lifetime before the end of the year, or we may have another price increase. It’s hard to give up “junk food”


Że niby to dla nich takie zło konieczne jest (a tymczasem, to jest naprawdę zło konieczne vs abonament ?), ale do końca roku jeszcze można ?. A potem ogłoszą, że jednak jeszcze nie likwidują.
Ponieważ -

Cytat

It’s hard to give up “junk food”

Się zobaczy. Ja kupiłem po "starej cenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Kubelski napisał:

Ale, że który konkretnie wątek miałeś na myśli?
Czy ten? "Thinking of Roon Lifetime ? Read this"

Tak o to, źle mi się link wkleił. 

Z punktu widzenia producenta licencja dożywotnia jest nie opłacalna, teraz widocznie bardziej im zależy na abonamencie co z resztą potwierdza światową tendencje w branży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy opcje maja;


1. Zakoncza rozwoj wersji 1.X (Subsybenci dostana automatycznie dostep do wersji 2, uzytkownicy dozywotni zostana z nierozwojowa wersja 1). To byl by dobry moment by nie wprowadzac licencji dozywotniej w przypadku wersji 2.

2. Podwyzsza cene za dozywotnia, lub zostawia jak jest.

3. Zlikwiduja opcje zakupu dozywotniej.


W przypadku 1 moze ruszyc fala procesow w USA ale ta metoda jest najlatwiejsza by odciac tych co zaplacili raz i sa szczesliwi (ba mozna ich zmusic by zaczeli subskrypcje placic - jesli chca wersje 2).


Obecenie mala ilosc uzytkownikow dozywotnich “zaoszczedzila” kupujac dozywotnia licencje, placac subskrybcje ciagle wydali by “mniej”. Jak to aie zmieni firma moze podjac decyzje, pogloskami badaja grunt.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wydaje się że najprostszą opcją jest po prostu zlikwidowanie możliwości zakupu licencji dożywotniej.




Tak dlugo jak dozywotnia licencja jest dla firmy atrakcyjniejsza jak sunskrybcja beda ja trzymac.

Pamietac nalezy ze w przypadku zakupu “dozywotniego” zwroci sie on dopiero po ladnych kilku latach uzywania (moj sie jeszcze nie zwrocil).

Wiec narazie firma zarobila wiecej na takim uzytkowniku jak ja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że model biznesowy był taki:

Na początku firma chciała pozyskać więcej subskrybentów dożywotnich aby zapewnić początkowy zastrzyk gotówki, aby utrzymać biznes, dopóki nie osiągnie stałego poziomu rocznych subskrybentów. Teraz pewnie bardziej im zależy na czasowych licencjach ,  dla powtarzających się subskrybentów aby zapewnić stałe finansowanie. Dlatego sensowne jest dalsze podnoszenie ceny na subskrypcji dożywotniej lub jej stopniowe wycofywanie.  Mam jednak nadzieję że użytkownicy liftime nie zostaną na lodzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Roon takie wyjaśnienie.

Również zastanawiam się nad licencją dożywotnią, jednak obawiam się czy w pewnym momencie nieprzestaną wspierać takowych posiadaczy zostawiając ich z wersją xxx, jednocześnie rozwijając wersje subskrybowane czasowo.

Why the price increase?

We initially offered the lifetime for early commitment, not so people could rent-to-own. The goal was to bring forward 4-5 years of revenue so we could fund the start of the company. It worked. We never raised external funding.

However, as we keep expanding the product and the team, paying for new data sources, and increasing our per-user costs (particularly those that recur monthly or annually), the lifetime subscription is not healthy for our future. It never was healthy; it was just a way to feed our hungry business early on.

Since those early days, we have grown considerably. Cash flow is more predictable, and we are investing in longer-term projects; the lifetime continues to be the “junk food” of our revenue stream. Tasty for sure, but not healthy.

What Roon needs now is a regular and dependable revenue stream for business sustainability and ongoing product development; we get that with annual subscriptions, not lifetimes.

Many times over the last few years, we’ve discussed eliminating the lifetime option. While this would serve the goal of “getting off the junk food,” it would be very disruptive to both our day-to-day cash flow and to our resellers, who often bundle lifetime subscriptions with premium hardware purchases.

Our solution was to increase the price of a lifetime. It gradually weans us off the junk food. Some of you won’t care about the price increase and will continue to buy the lifetime. Some will find the price too steep and go with the annual instead. A few of you will be so offended you leave us entirely. That’s an unfortunate reaction, for us and for you!

Why leave out current annual subscribers from old pricing? Why no advance notice?

Let’s imagine we sent out a price increase notice, what would happen? Well, we have some experience with this.

When we first launched the product back in May 2015, we were offering the lifetime at a “introductory discount” of 10% off, $450. In October of 2015, we sent out a notice that stated: “hey everyone, next week the price is going up!” The result was monumental and completely unexpected. We made more revenue in October than we made in all of 2015. Wow! That notice resulted in substantially funding our next year.

So, that sounds great! Who doesn’t want all that revenue upfront? Well, we don’t. It’s unhealthy for the long-term sustainability of the business. It would pull forward a significant amount of revenue and then leave us in a multi-year cash flow drought.

Notices of price increases are customarily handed out in 2 different scenarios:

When it doesn’t matter. For example, when Netflix increases its subscription price, you are being notified, but you have no choice in the matter.
When companies want your cash today, like we did in October 2015. This is the behavior of an immature or cash-starved business, and not one looking towards the future.
We did not raise the price of the annual, so this isn’t the first scenario. We are actively foregoing short term cash flow in hopes of a long and healthy future, so it isn’t the second one either.

We could have had our best sales month ever by announcing that we were doing this at the end of the month. That’s just not what we’re looking for.

That’s why we didn’t give out a notice.

If you have been with us for a year or even longer, it may sting to have lost out here, but you had ample time to convert to a lifetime. If we let everyone do this now, we’d be gorging ourselves on junk food.

$699 is too much for Roon’s lifetime subscription

From our point of view, this isn’t accurate. To us, a lifetime sale represents a commitment to support a subscriber, including all the future costs associated with that commitment.

The lifetime should not be an aspiration for Roon subscribers. It hurts us as a company and is not a viable business model for our future. If the price increase has reduced demand for lifetime subscriptions, that’s a good thing for our business.

It’s unlikely that we’ll offer a lifetime option forever. If you enjoy Roon and believe in what we’re doing, the best way to support it is to subscribe annual. We will do our level best to earn that support for many years to come.

The annual is STILL $119 for a year. That’s $10 a month. If Roon isn’t worth $10 a month to you, then we are doing something wrong and you should go elsewhere. It certainly brings me more joy than $10 every month, and our business vision is to do the same for every one of our subscribers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

https://allegrolokalnie.pl/oferta/intel-nuc-i3-8gb-dysk-ssd-bezglosny-pasywny

taki komputerek pod roon core jest sens kupować czy za słaby ?

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegrolokalnie.pl/oferta/intel-nuc-i3-8gb-dysk-ssd-bezglosny-pasywny
taki komputerek pod roon core jest sens kupować czy za słaby ?
Ja mam na Intel NUC 3 - biblioteka 2x 1Gb, Tidal (ponad 4 tys albumów w ulubionych ) oraz Qobuz i chodzi bardzo szybko, bez zacięć. Jeśli biblioteka jest o wiele większa napewno będzie wskazana silniejsza maszyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Mam teraz roon na NAS Qnap i tam oczywiście biblioteka. Zastanawiam się nad tym NUC do core a biblioteka na NAS. Czy to ma sens ?

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Teraz, piorasz napisał:

Na NUC oczywiście ROCK. Odciążysz QNAP.

o to mi chodzi

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
23 minuty temu, file-moon napisał:

Moze miec sens jak twoj Qnap jest slaby.

QNAP TS-251+8G 

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

też mam SSD. Zastanawiałam sie czy moze być lepiej :)

Czyli chyba zbędny wydatek

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
19 minut temu, aqs napisał:

EtherRegen 

switch audio ?

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.