Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  187 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko tuz przed koncem promocji zrezygnuj z czlonkostwa bo bedzie pobrana roczna oplata, po rezygancji mozesz wtedy wybrac nowa miesieczna oplate 12,99 lub rok z gory 119,88.

Na istniejacym koncie /bez aktualnej uslugi/ nie chcialo zrobic tej promocji.

Edytowane przez Mr.Jones
Istniejace konto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciekplacek napisał:

Czy da się postawić ROON CORE na iPadzie? Bo już ta aplikacja na telefonie która szuka Microsoft Surface mnie zabija.

Na iPadzie nie postawisz. Tylko "pełnoprawne" kompy i NAS.
Co do apki na androida, to dziś miałem jakiś f*ckup polegajacy na ciągłym zrywaniu połączenia z core. Praktycznie nie dało się użyć Roon'a za pom. telefonu. Zrestartowałem jednocześnie router i telefon, bo szkoda mi było czasu na dociekania i wszystko wróciło do normy. A byłem już bliski rzucenia telem o glebę ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubelski napisał:

Na iPadzie nie postawisz. Tylko "pełnoprawne" kompy i NAS.
Co do apki na androida, to dziś miałem jakiś f*ckup polegajacy na ciągłym zrywaniu połączenia z core. Praktycznie nie dało się użyć Roon'a za pom. telefonu. Zrestartowałem jednocześnie router i telefon, bo szkoda mi było czasu na dociekania i wszystko wróciło do normy. A byłem już bliski rzucenia telem o glebę ?.

no to lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, stary napisał:

W jaki sposób zrobić upsampling do DSD plików z tidala? Roon zainstalowany na Lenovo podpięty do daca Ayon cd 35.

W bardzo prosty sposób - upsampling ustawiany jest globalnie dla danej strefy. Działa niezależnie od źródła plików. W zakładce DSP -> Sample rate conversion - ustawia się format wyjściowy. Są dostępne wszystkie opcje obsługiwane przez daną strefę. Opcje samej strefy ustawia się wcześniej klikając ikonkę kółek zębatych obok DSP. Jeśli strefa obsługuje DSD, to nie powinno być problemu. Sam Tidal można ustawić na dwa sposoby - żeby MQA dekodował tak jak jest, albo wszystko jak leci do DSD. Szczegóły ustawień, to już zależą od tego, jakie opcje oferuje dany sprzęt (end-point itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, stary napisał:

Co bym niezrobił nie mam opcji konwersji do dsd

To znaczy, że strefa nie obsługuje DSD. Znaczy endpoint i/lub DAC. Dlatego nie wyświetla tego ROON. Nie znam sprzętu, ale może trzeba go skonfigurować do DSD, albo nie przyjmuje tego formatu.

U mnie przykładowo jest tak:

roon1_2020-12-11 223419.jpg

roon2_2020-12-11 223555.jpg

roon3_2020-12-11 223846.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, manual Roona się kłania ?. Upsampling jest ściśle związany z możliwościami strefy. Widzę u siebie dla każdej karty dźwiękowej w komputerze PC na którym jest remote (core - ROCK mam na NUC) różne możliwości upsamplingu, zależnie od możliwości karty - żadna nie obsługuje DSD więc tylko mogę upsamplować PCM.
Co do endpointa SOtM, to w jego interfejsie, w konfiguracji Roon-ready musiałem wybrać to, co może DAC, czyli DSD do 512 i kiloherce PCM. To się potem pojawiło w panelu Roona. On po prostu widzi, jakie są możliwości danej strefy i tylko to można wybrać. Więc jeśli Twój endpoint/DAC przyjmuje DSD, to chyba trzeba go skonfigurować jeśli ma własny interfejs, a niezależnie w Roonie, w device setup również trzeba skonfigurować, bo niekoniecznie domyślne wartości będą trafione. Każdy taki klocek żyje swoim życiem.

Edytowane przez Kubelski
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
8 godzin temu, stary napisał:

Co bym niezrobił nie mam opcji konwersji do dsd

2020-12-11 22_23_36-Roon.jpg

2020-12-11 22_18_13-Roon.jpg

2020-12-11 22_25_14-Roon.jpg

Bo tu masz źle, na trzecim zdjęciu widać wyraźnie. Konwertujesz wszystko do Pcm. Musisz mieć włączone zupełnie coś innego. Musisz mieć tak jakby tabelkę, np.44.1 i z boku default. Wtedy te default zamieniasz na to co cię interesuje np. DSD 512. Robisz tak z każdym próbkowaniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, stary napisał:

@paul klacska myślisz że zmiana lub zbudowanie swojego nuca z roon rock i zwiększenie szybkości coś wniesie?

 

Nie od dziś wiadomo, że do DSP potrzebny jest mocny komputer. Jak mocny , to i trochę trzeba za niego zapłacić. Taki Nuc z i7 na pokładzie już trochę kosztuje. Pytanie czy warto? A może lepiej zainwestować w lepszego DAC-a i nie używać DSP. Niech DAC gra tak jak został stworzony. Ja osobiście mam mieszane uczucia. Mam dac-i, tańszy i droższy. W tym tańszym słyszę leki progress gdy używam DSP, ale za to w tym drugim jest odwrotnie. I bądź tu mądry.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od dziś wiadomo, że do DSP potrzebny jest mocny komputer. Jak mocny , to i trochę trzeba za niego zapłacić. Taki Nuc z i7 na pokładzie już trochę kosztuje. Pytanie czy warto? A może lepiej zainwestować w lepszego DAC-a i nie używać DSP. Niech DAC gra tak jak został stworzony. Ja osobiście mam mieszane uczucia

Nie wiadomo

Moj superduper DSP leci bez problemu na Malinie, na 8 lat starym iMacu, na 9 lat starym Mac Mini i innych starociach

Co ma DAC do DSP?
Przeciez DAC nie zastepuje funkcji DSP.
Czy jak przerabia skorygowany sygnal nie pracuje jak zostal stworzony?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, xajas napisał:


Nie wiadomo emoji6.png

Moj superduper DSP leci bez problemu na Malinie, na 8 lat starym iMacu, na 9 lat sarym Mac Mini i innych starociach emoji6.png

Co ma DAC do DSP?

A co mnie obchodzi co ty masz w domu i czego używasz. 

Nudzi ci się? Ubierz choinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, paul klacska napisał:

Nie od dziś wiadomo, że do DSP potrzebny jest mocny komputer. Jak mocny , to i trochę trzeba za niego zapłacić. Taki Nuc z i7 na pokładzie już trochę kosztuje. Pytanie czy warto? A może lepiej zainwestować w lepszego DAC-a i nie używać DSP. Niech DAC gra tak jak został stworzony. Ja osobiście mam mieszane uczucia. Mam dac-i, tańszy i droższy. W tym tańszym słyszę leki progress gdy używam DSP, ale za to w tym drugim jest odwrotnie. I bądź tu mądry.???

Na razie swojego ayona cd 35 nie zmienię, podniesienie do wersji HF edition to sporo $.

Albo zamienić Ayona na sam przetwornik/streamer np: Dcs

Różnicę słyszę jak wysyłam na niego skonwertowane do DSD  i zastanawiam się czy cokolwiek jeszcze da szybszy komp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
48 minut temu, xajas napisał:


Choinka juz ubrana, wiec mam czas na to, by komentowac bzdury, ktore propagujesz

Idź się wyżyj się na karpiu, bo chyba jeszcze żyje i nie zasmiecaj nam dyskusji. Nikt cię tu nie prosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, xajas napisał:

Nie potrzebuje zaproszenia by komentowac twoje smieci

To prawda, że gdy na forum pokaże się gdzieś skrót DSP , to w domu gasną wszystkie światła i zapalają się czerwone żarówki???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.