Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  187 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech

Rekomendowane odpowiedzi

@marek.pap : Ty dalej nie doczytales co napisalem.

Testowalem systemy Synology pod roznnymi prockami od Atomow do i5 wiec nie musze miec akurat Twojego modelu NAS, na tym forum jest jakas mania omijania zalecen producentow i twierdzenie ze to jest dzialajace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś ostatnio próbował 14 dniowy okres próbny Roon? Mam taki problem, ściągniety mam roon server na laptopa i apke na komórkę. Apka widzi core z nazwą mojego komputera, daje połącz, wpisuje Email i hasło i wyskakuje mi ciągle błąd sieci brak połączenia internetowego. Jaki rok temu też bawiłem się Roon przez dwa tygodnie i nie mailem takiego problemu. Sprzęt (laptop, router, dostawca netu) takie samo jak wtedy a jednak nie można się połączyć. Pisałem do nich, narazie bez odpowiedzi, dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na inny adres teraz zamówiłem okres próbny i inna kartę płatniczą potrzebną do rejestracji. Dodam tylko że koledze posłałem dane logowania i ma to samo 

Czytałem na forum roon że też niektórzy mieli te same problemy i coś zmieniali w serwerze DNS ?ale to już dla mnie trochę kosmos. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2020 o 18:27, marteo1981 napisał:

Witam, czy ktoś ostatnio próbował 14 dniowy okres próbny Roon?

Ja zainstalowałem sobie Roona na początku 2019 roku, był wówczas dostępny jakiś kod dzięki któremu można było wydłużyć okres testu do 1 miesiąca. Wcześniej zakupiłem Bluesound Node 2i, który jak się okazało nie był widziany w sieci przez JRiver MC, bo obsługiwał jakiś dziwny protokół RAAT, a nie obsługiwał DLNA. Tak dowiedziałem się o istnieniu Roona.  Kompletnie zadowalał mnie JRiver i jego podejście do katalogowania muzyki, gdzie w głowie miałem strukturę dysku i wiedziałem jak szukać ulubionych kawałków. Po instalacji Roona i skatalogowaniu własnych zasobów od razu się zgubiłem, bo nie było tu odniesień do lokalizacji plików. Teraz prawie po dwóch latach korzystania z Roona widzę, że wcześniej obracałem się w obrębie niewielu płyt, które dodawałem do list ulubionych i słuchałem w kółko, rzadko trafiając coś z poza listy. Teraz dzięki Roon i integracji z Tidal i Qobuz poznaję dużo więcej nowej muzyki w naturalny sposób, gdy program coś podsuwa, podpowiada. Poza tym sterowanie jest genialne, tworzenie list, tworzenie stref odtwarzania, przekazywanie odtwarzania z jednej strefy do drugiej... gdzie z telefonu można zrobić wiele, a z tabletu tyle co z komputera; w przypadku JR aplikacja była skromniutka i nierozwijana, a wszystkie poważniejsze operacje tylko z komputera.

Jeśli się potraktuje zakup Roona jak zakup kolejnego urządzenia audio to cena robi się bardziej strawna?.  Ja zakupiłem wersję lifetime (wtedy 499$ = cenie Bluesound), ale można zakupić wersję roczną i się zastanowić.

Tu niezły opis tej aplikacji: 

https://www.avtest.pl/artykuly/porady/item/1064-roon-niezwykly-program-do-odtwarzania-i-katalogowania-muzyki

Edytowane przez mojave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mojavedziękuję za odpowiedź. Roona już raz próbowałem jakiś rok temu i nie miałem z nim problemu, teraz znów chciałem się przekonać do niego, ale niestety nie mogę się do niego zalogować, wyskakuje komunikat błąd sieci i nie wiem co z tym zrobić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu stałem przed dylematem kupić NUC-a do{tu może komputer byłby bardziej uniwersalny ale to jednak dodatkowa plątanina} Roona czy pośiadany serwer Synology DS 218 zmienić na inny.Postanowiłem zaryzykować i nie mnożyć kolejnych pudełek zakupiłem DS 720+ wersja z 6BG Ram.

To rozwiązanie przynajmniej w mojej sytuacji okazało śię bardzo dobrym rozwiązaniem,DS 720+ bez problemu radzi sobie z Roonem wczytanie całej biblioteki około 1,7TB trwało niecałe 3h w większosci pliki Flac 16/44 trochę materiału 24/96 i niewiele 192/24.

Użycie procesora w trakcie skanowania biblioteki to max.25-30% pamięci to około 30%,a więc nie stanowi to żadnego problemu dla zainstalowanego w ds720+ procesora.

Teraz nawet przy plikach 192/24 max. użycie procesora to 9-12% to świadczy o sporym zapaśie próba konwersji do DSD64 nie stanowi problemu,jak ma śię sprawa obsługi stref to śię nie wypowiem nie używam tego.

Minimalnym minusem jest to że dalej używam dysków HDD  3,5 2 szt. 4TB WD RED,co z pewnością wpływa na szybkość która w przypadku zastosowania SSD może być lepsza  co ustalono na żywo w trakcie porównania,ale bez dramatu,jest ok.

Niestety dwa dyski 2,5 SSD o poj. 4 TB to póki co spory wydatek,min. 5 tys. w przypadku WD RED, do 7- 8tys. Samsung EVO, a więc trzeba jeszcze poczekać.W ten oto sposób laptop został wyeliminowany,całe sterowanie przez tel. IPhone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
40 minut temu, fan64 napisał:

Minimalnym minusem jest to że dalej używam dysków HDD  3,5 2 szt. 4TB WD RED,co z pewnością wpływa na szybkość która w przypadku zastosowania SSD może być lepsza  co ustalono na żywo w trakcie porównania,ale bez dramatu,jest ok.

Co z tego, że dasz SSD. Ograniczeniem prędkości będzie i tak interfejs sieciowy ( 1Gb/s). Szkoda kasy i zachodu. Zresztą HDD spięte w RAID 1 dają odczyt na poziomie ok 200MB/s , tego nawet sieć gigabitowa nie wykorzysta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, paul klacska napisał:

Co z tego, że dasz SSD. Ograniczeniem prędkości będzie i tak interfejs sieciowy ( 1Gb/s). Szkoda kasy i zachodu. Zresztą HDD spięte w RAID 1 dają odczyt na poziomie ok 200MB/s , tego nawet sieć gigabitowa nie wykorzysta. 

Oczywista racja, szkoda pieniędzy na SSD, muzyka będzie grała z każdego dysku, a szybciej odtwarzać nie potrzeba ? 

 

5 godzin temu, fan64 napisał:

Użycie procesora w trakcie skanowania biblioteki to max.25-30% pamięci to około 30%,a więc nie stanowi to żadnego problemu dla zainstalowanego w ds720+ procesora.

 

Bibliotekę skanuje się tylko raz, więc tu nie potrzeba super procesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roon zainstalowany na serwerze NAS ( qnap lub synology), nastepnie serwer do routera ( oba umieszczone na strychu) dalej kabel sieciowy pietro w dol podlaczony do switcha skad kabel sieciowy dalej do wzmacniacza Hegel H390 ( przyjmijmy, ze jest Roon ready). Czy to ma sens? Czy lepiej Nuc kablem USB do wzmacniacza?  

Przepraszam za brak polskiej czcionki 

Edytowane przez Vikingman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Vikingman napisał:

Roon zainstalowany na serwerze NAS ( qnap lub synology), nastepnie serwer do routera ( oba umieszczone na strychu) dalej kabel sieciowy pietro w dol podlaczony do switcha skad kabel sieciowy dalej do wzmacniacza Hegel H390 ( przyjmijmy, ze jest Roon ready). Czy to ma sens? Czy lepiej Nuc kablem USB do wzmacniacza?  

Przepraszam za brak polskiej czcionki 

Serwer na strychu , jak najbardziej w momencie przesiadki z 6T NA 14T okazało się ze dyski są niemiłosiernie głośne i tak właśnie zrobiłem .

Nasy nie są mistrzami szybkości ale maja wielka zaletę dostępność 24/7 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, fan64 napisał:

Niestety dwa dyski 2,5 SSD o poj. 4 TB to póki co spory wydatek,min. 5 tys. w przypadku WD RED, do 7- 8tys. Samsung EVO, a więc trzeba jeszcze poczekać.W ten oto sposób laptop został wyeliminowany,całe sterowanie przez tel. IPhone.

@fan64 laptopa całkiem nie wyeliminujesz , do sterowania jest czasami lepszy, ma więcej opcji , na komórce nie ma wszystkiego

Ponieważ w roon sugerowali dyski ssd zwłaszcza dla bazy danych , zrobiłem hybrydę - mały dysk ssd 240 gb wsadziłem do kieszeni i podłaczyłem do usb 3.1 do NAS (qnap) jest tam tylko baza danych i jest troche szybciej ( lub mi się tak wydaje ? ) niemniej jednak działa ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Vikingman napisał:

Roon zainstalowany na serwerze NAS ( qnap lub synology), nastepnie serwer do routera ( oba umieszczone na strychu) dalej kabel sieciowy pietro w dol podlaczony do switcha skad kabel sieciowy dalej do wzmacniacza Hegel H390 ( przyjmijmy, ze jest Roon ready). Czy to ma sens? Czy lepiej Nuc kablem USB do wzmacniacza?  

Przepraszam za brak polskiej czcionki 

W przypadku Roona na NAS lepszym rozwiązaniem jest połączenie sieciowe, nie przez USB. Załączam widok ścieżki sygnału przez sieć i USB. Przy połączeniu sieciowym sygnał z Roon trafia bezpośrednio do KEF LS50 Wireless za pomocą protokołu RAAT. Przy połączeniu USB sygnał z Roon jest kierowany do Linuksa NAS i dalej na wyjście USB za pomocą protokołu ALSA (Linuksowy).

 

Zrzut ekranu 2020-12-28 11.23.55.png

Zrzut ekranu 2020-12-28 11.25.00.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ marek.pap, @ Fan Blusa & Sonusa czyli rozumiem, że połączenie sieciowe będzie dopiero funkcjonowało w momencie jak Hegel zaimplementuje roon ready? Na tą chwilę korzystam z laptopa ( z wgranym core) połączonego poprzez usb a steruję apką z iPad.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vikingman napisał:

czyli rozumiem, że połączenie sieciowe będzie dopiero funkcjonowało w momencie jak Hegel zaimplementuje roon ready?

Dokładnie tak.

2 godziny temu, Vikingman napisał:

doczytałem jeszcze, że Hegel ma ograniczone możliwości po sieci : Resolution network/UPnP24/192 + MQA + DSD64(DoP) a po USB Resolution USB32/384 + MQA + DSD256(DoP), więc chyba lepiej jednak kupić Nuc-a.

 

Te ograniczone możliwości są całkowicie wystarczające, czy masz pliki 32bit 384kHz?
Czy lepiej kupić Nuc-a czy NAS, zdania będą podzielone. Ja zdecydowałem się na wydajny NAS. Mam magazyn plików i Roona w jednym urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marek.pap napisał:

Czy lepiej kupić Nuc-a czy NAS, zdania będą podzielone. Ja zdecydowałem się na wydajny NAS. Mam magazyn plików i Roona w jednym urządzeniu.

Ja z kolei mam u siebie komputer, na nim Roon + magazyn plików. Gram po USB lub drogą "okrężną" przez sieć i odtwarzacz sieciowy. W kompie są dwa dyski systemowe: Windows i ROCK. ROCK to wiadomo tylko ROON, a na Win 10: Roon, JRiver i HQPlayer. Wydaje mi się, że to bardziej elastyczne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jaki komputer/nuc nabyć chodzi mi o parametry ( procesor , ram, dysk ) aby bez problemu obsłużył roon z upsamplingiem w locie do Dsd , TIDAL
Teraz kwestia jakości dźwięku jak lepiej bezpośrednio z komputer/ nuc via konwerter do daca czy jeśli chcę wycisnąć jak najwięcej to nabyć trzeba jeszcze streamer z roon ready i sprzętowym wsparciem TIDAL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blackromek napisał:

Więc jaki komputer/nuc nabyć chodzi mi o parametry ( procesor , ram, dysk ) aby bez problemu obsłużył roon z upsamplingiem w locie do Dsd , TIDAL
Teraz kwestia jakości dźwięku jak lepiej bezpośrednio z komputer/ nuc via konwerter do daca czy jeśli chcę wycisnąć jak najwięcej to nabyć trzeba jeszcze streamer z roon ready i sprzętowym wsparciem TIDAL

Komputer to po przejściach jakiś AMD sprzed chyba 10 lat,  dyski systemowe oczywiście SSD (60 i 128 GB),  upsampling do 384kHz lub 128DSD daje radę bez problemu, Tidal i Qobuz. Dźwięk po USB bardzo dobry, przez Bluesound Node też. Mogę jutro sprawdzić jaki to konkretnie procesor, ile pamięci i jakie obciążenie przy upsamplingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
8 godzin temu, marek.pap napisał:

Dokładnie tak.

Te ograniczone możliwości są całkowicie wystarczające, czy masz pliki 32bit 384kHz?
Czy lepiej kupić Nuc-a czy NAS, zdania będą podzielone. Ja zdecydowałem się na wydajny NAS. Mam magazyn plików i Roona w jednym urządzeniu.

No tak, jedno i drugie rozwiązanie jest dobre. Aczkolwiek ty za to, że masz wszystko w jednym pudełku zapłaciłeś trochę dużo z tą wygodę. Model ds720+ plus dwa dyski daje ci ok. 3 tyś. Jeśli używasz tego tylko dla Roon-a,to według mnie trochę za dużo kasy. Za 3 koła , to kolega może kupić sobie Nuca plus Sotma do Hegla i jeszcze mu zostanie na roczną licencję Roon-a. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mojave napisał:

Ja z kolei mam u siebie komputer, na nim Roon + magazyn plików. Gram po USB lub drogą "okrężną" przez sieć i odtwarzacz sieciowy. W kompie są dwa dyski systemowe: Windows i ROCK. ROCK to wiadomo tylko ROON, a na Win 10: Roon, JRiver i HQPlayer. Wydaje mi się, że to bardziej elastyczne rozwiązanie.

Czy możesz pokazać, jak wygląda ścieżka sygnału Roona dla grania po USB i poprzez sieć do odtwarzacza sieciowego?

6 godzin temu, paul klacska napisał:

No tak, jedno i drugie rozwiązanie jest dobre. Aczkolwiek ty za to, że masz wszystko w jednym pudełku zapłaciłeś trochę dużo z tą wygodę. Model ds720+ plus dwa dyski daje ci ok. 3 tyś. Jeśli używasz tego tylko dla Roon-a,to według mnie trochę za dużo kasy. Za 3 koła , to kolega może kupić sobie Nuca plus Sotma do Hegla i jeszcze mu zostanie na roczną licencję Roon-a. 

 

Zdecydowałem się na NAS-a dużo wcześniej niż zacząłem korzystać z Roona. Na serwerze mam nie tylko muzykę, ale też zdjęcia i filmy. Dodatkowo mam synchronizowane foldery z urządzeniami mobilnymi. Ale Roon wymusił wymianę starego modelu na DS720+ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek.pap napisał:

Czy możesz pokazać, jak wygląda ścieżka sygnału Roona dla grania po USB i poprzez sieć do odtwarzacza sieciowego?

 

Tak wygląda ścieżka przy wyłączonym DSP w ROONie. KLIPSCH to komputer z Windows 10.

Roon USB.jpg

Roon net.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marek.pap napisał:

Czyli dla Roona przy połączeniu USB chyba lepszy jest Windows niż Linuks.

Przez USB mogę słuchać bezpośrednio DSD jak i PCM do 384kHz, ze streamera po coaxial tylko do 192kHz. Co gra lepiej? Teoretycznie USB ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozglądałem się trochę i nuc o dobrych parametrach to koszt 2000 tys bez ramu i dysku więc dużo , jaki wystarczy do bez problemowego użytkowania roon z konwersją w locie do dsd
Teraz pytanie o samo oprogramowanie jeśli chciałbym mieć roona na nuc to instaluję roon rock czy wtedy potrzebuje jeszcze urządzenie roon bridge ( drugi Komp ) lub streamer roon ready czy też gra się bezpośrednio z takiego nuc po USB do dac
Pytanie jeśli chcę spróbować roon na laptopie to co muszę zainstalować na nim by grał po USB do dac , na stronie. Roon jest kilka opcji roon , roon server , roon bridge czyli jak rozumiem jeśli chcę wszystko na próbę mieć na jednej maszynie to ściągam opcję numer 1 , czy w takim układzie roon będzie widział moją bibliotekę na synology czy trzeba coś instalować na synology
Pytanie ostatnie czy przy indeksacji kolekcji flac na nas roon nic nie zmienia na nas w układzie folderów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.