Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, mojave napisał:

Przez USB mogę słuchać bezpośrednio DSD jak i PCM do 384kHz, ze streamera po coaxial tylko do 192kHz. Co gra lepiej? Teoretycznie USB ?  

To nie o to chodzi. Czy usłyszysz różnicę między plikiem 192kHz a 384kHz?
Największą zaletą Roona jest jego specjalny protokół przesyłu plików audio RAAT. Przy odtwarzaniu na NAS i połączeniu USB strumień jest wysyłany przez ALSA (Linuks). Zatem nie korzystamy z najlepszego protokołu RAAT. Natomiast odtwarzając na Windowsie i korzystając z ASIO omijamy system i jego sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, marek.pap napisał:

To nie o to chodzi. Czy usłyszysz różnicę między plikiem 192kHz a 384kHz?
Największą zaletą Roona jest jego specjalny protokół przesyłu plików audio RAAT. Przy odtwarzaniu na NAS i połączeniu USB strumień jest wysyłany przez ALSA (Linuks). Zatem nie korzystamy z najlepszego protokołu RAAT. Natomiast odtwarzając na Windowsie i korzystając z ASIO omijamy system i jego sterowniki.

Jedyną rzecz jaką wiem o systemie RAAT, to to, że zawsze uzyskujemy najwyższą jakość strumienia lub nastąpi przerwanie transmisji. W przypadku konkurencyjnego DLNA, strumień może być degradowany bez wiedzy słuchacza, ale nie zrywany, czyli dla nas, "purystów audio" gorzej ? .

6 godzin temu, blackromek napisał:

Teraz pytanie o samo oprogramowanie jeśli chciałbym mieć roona na nuc to instaluję roon rock czy wtedy potrzebuje jeszcze urządzenie roon bridge ( drugi Komp ) lub streamer roon ready czy też gra się bezpośrednio z takiego nuc po USB do dac
Pytanie jeśli chcę spróbować roon na laptopie to co muszę zainstalować na nim by grał po USB do dac , na stronie. Roon jest kilka opcji roon , roon server , roon bridge czyli jak rozumiem jeśli chcę wszystko na próbę mieć na jednej maszynie to ściągam opcję numer 1 , czy w takim układzie roon będzie widział moją bibliotekę na synology czy trzeba coś instalować na synology
Pytanie ostatnie czy przy indeksacji kolekcji flac na nas roon nic nie zmienia na nas w układzie folderów

Na NUC-u instalujesz dowolny system: Windows, Linux lub ROCK. Następnie Roon Core na windows lub linux (na windows może być jeszcze pełna aplikacja: app+core+audio device), a ROCK jest najłatwiejszy bo ma już Core i Audio Device i niczego tam nie ustawiasz. Audio Device oznacza, że to urządzenie może bezpośrednio odtwarzać muzykę: po USB, z karty dźwiękowej i co tam jeszcze w kompie jest.

https://roonlabs.com/downloads

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Używam ROON ROCK'a zainstalowanego na NUC'u od dawna bezpośrednio podłączonego poprzez USB do DAC'a. Teraz ROON trafił na serwer, który teraz znajduje się w innym pomieszczeniu.

Potrzebuję więc ROON endpoint'a z obsługą wifi (najlepiej AX) i USB. Wstępnie wybrałem Raspberry Pi 4. Jaką konfigurację wybrać?

Proszę też o inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, marek.pap napisał:

Skoro masz NUC'a podłączonego przez USB do DAC'a to wykorzystaj go. Zainstaluj Windowsa 10 i aplikację Roon. Jeśli nie masz wifi, to można podłączyć kartę USB-wifi.

Nuc'a już nie będzie.

Przechodzę z lokalnej wersji na serwerową z wielu powodów. To po prostu następny poziom w użytkowaniu ROON'a Choćby dlatego by ROON Server obsługiwał kilka urządzeń. Był non stop włączony. 

Proponowane przez Ciebie zainstalowanie Windows'a na NUC'u, jest nawet wg mnie gorsze od systemu ROON ROCK. Poza tym Windows to dodatkowe koszty!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 minuty temu, dfx5 napisał:

To po prostu następny poziom w użytkowaniu ROON'a Choćby dlatego by ROON Server obsługiwał kilka urządzeń.

to jak jest roon core na NUC to nie widzi punktów końcowyć roon bridge w tej samej sieci ? 

 

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 minutę temu, marek.pap napisał:

Raspberry Pi 4 to też dodatkowe koszty.

Raspberry to koszty niskie i działą bardzo dobrze jako punkt końcowy.

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

To ma grać po USB do dac ?

Najprostszy system to ropieee, chociaż dla mnie gra troche sucho. Wolę moodeaudio lub volumio.

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 minuty temu, dfx5 napisał:

zwłaszcza AES/EBU

PI2AES - ta nakładka ma wyjscie AES/Ebu https://www.pi2design.com/store/p19/PI2AES_-_PRO_AUDIO_SHIELD.html

+ zasilacz https://www.pi2design.com/store/p21/PI2AES_-_EXTERNAL_40W%2C_24V_POWER_SUPPLY.html

Spróbuj na razie czystej malinki po usb, czy Ci będzie odpowiadać, chat dokupisz w każdej chwili. Lepiej by było po kablu ethernet połączyć z wifi to różnie może być z gęstymi plikami. Zależy jaki masz sygnał.

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Mam raspberry pi4 4gb z nakładką allo digione signature, a drugą pi4 2 gb z hifiberry digi+. Na roon jest fajnie bo wykrywa jednocześnie maline jako usb i z nakładką. Można to ustawić jako osobne strefy i tylko sie przełączasz między nimi w zależności czy chcesz grać po usb czy po coaxial. Szczerze mówiąc do audio bez różnicy czy weźmiesz 4 gb czy 2 gb. WIFI 802.11b/g/n/ac o 6 nie słyszałam na Rpi.

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marteo1981 napisał:

Witam, pytanko dla bardziej zorientowanych w Roon. Mam dac który nie obsługuje MQA, DSD i dalej tam innych gęstych plików. Źródło to malinka z Digione. Czy zostawić poniższe ustawienia jak na zdjęciu? Pozdrawiam 

Screenshot_20210124_120952.jpg

Zostaw tak, przewiń tylko tę kartę ustawień w dół i zaznacz dekodowanie przez Roona.

mqa core.jpg

Edytowane przez mojave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.