Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szlag trafił tagi i przynależność poszczególnych utworów do playlist - dla mnie to akurat poważny krok wstecz. Spory płacz na forum Roona jest z tego powodu.
"New Releases for you" też chyba znikło, a pożyteczne bywało.

Zbiorą te wszystkie życzenia przywrócenia pożytecznych funkcji, dodadzą do wersji "Dwa zero" i będzie można kontynuować subskrypcję Lifetime za ponowną opłatą ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie ?

Użytkownik na razie wersji 14 dniowej, ale już po 3 dniach wiem na 100%, że abonament na  Roona wykupię. Po 1 dniu już wiedziałem, że nie ma innej możliwości. Dla mnie ta aplikacja jest genialna. Wcześniej streamowałem pliki na aplikacjach Kazoo, Lumin czy Lightning DS na Auralicu Mini z Ipada

Mam postawionego na Intelu NUC I3 Roon Core na Win 8.1. Mam pytanie, czy warto rezygnować z systemu za instalację Roon Rock. Jeżeli jakość dźwięku może się poprawić to pewnie warto. Kupiłbym w takim razie drugiego NUCa, a ten by pozostał do zabawy jak był dotychczas.

Jeżeli nie warto, to oszczędzam na NUCu, ładuje go do pokoju tzw. komputerowego  (teraz bez komputera) i szukam jakiegoś endpoint. Na szczęście z tego pokoju idzie kabelek ethernetowy do pokoju ze sprzętem audio. Najlepiej szukać coś z protokółem RAAT? Coś na Raspberry Pi ?

Druga sprawa, to mam w ustawieniach  przejęcie kontroli przez Roona nad systemem podczas odsłuchów muzyki. Co to daje? Czy wtedy wszelkie programy typu Fidelizer czy audiophile optimizer mają sens? Czytałem, że z Roonem warto ich stosować.

Podłączyłem DACA ONE pod Intela NUC i Roon znalazł mi dwa urządzenia:

XMOS Audio Wasapi

XMOS Audio Asio

Jakaś różnica?

Jest gdzieś do Roona dobra instrukcja po polsku? Ustawień jest w cholerę. Czy tylko ta podpowiedź standartowa w ustawieniach?

Proszę też namiar na forum Roona. Wielu o nim piszę, nie mogę znaleźć .

Proszę o wyrozumiałość. Zaczynam w temacie  ?

 

 

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, daru0105 napisał:

Witam w klubie ?

[...]

Mam postawionego na Intelu NUC I3 Roon Core na Win 8.1. Mam pytanie, czy warto rezygnować z systemu za instalację Roon Rock. Jeżeli jakość dźwięku może się poprawić to pewnie warto. Kupiłbym w takim razie drugiego NUCa, a ten by pozostał do zabawy jak był dotychczas.

Co do ROCK - nie wiem, czy sam w sobie wpływa na jakość dźwięku, bo jest wiele czynników, które na nią wpływają. Ja zrobiłem niezależnego ROCK'a na NUC dla wygody - niezależny od komputera serwer muzyczny, uruchamia się 2-3 sekundy, wyłącza +- tyle samo. No i dałem mu 2TB SSD, co na razie zaspokaja potrzeby biblioteki plików.

 

54 minuty temu, daru0105 napisał:

Podłączyłem DACA ONE pod Intela NUC i Roon znalazł mi dwa urządzenia:

XMOS Audio Wasapi

XMOS Audio Asio

Rozumiem, że pecet przydzielił temu DACu ? takie sterowniki - Wasapi i ASIO. Chyba bez różnicy dla Ciebie. ASIO to takie stery, których używają nagrywacze (czyli również ja), bo one pozwalają stosować małe bufory, co obniża latencję dźwięku do akceptowalnych wartości w trakcie nagrywania, kiedy potrzebujesz korzystać z odsłuchu "po cyfrze" i opóźnienie dźwięku przeszkadza.
Możliwe, że każdy z nich (driverów) będzie oferował trochę inne opcje w "Device Setup" Roon'a dla tego DACa.
 

 

54 minuty temu, daru0105 napisał:

Najlepiej szukać coś z protokółem RAAT? Coś na Raspberry Pi ?

Taki klocek (z RAAT) da Ci najpełniejszą możliwość wykorzystania możliwości Roon'a właśnie w kwestii jakości dźwięku. W sensie, że skonfigurujesz tak, żeby jak najmniej zepsuć dźwięk ustawieniami w Roonie.

Tyle ode mnie - nie jestem ekspertem od "protokołów", ale co mogę, to pomogę :).

Edytowane przez Kubelski
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Kubelski napisał:

Co do ROCK - nie wiem, czy sam w sobie wpływa na jakość dźwięku, bo jest wiele czynników, które na nią wpływają. Ja zrobiłem niezależnego ROCK'a na NUC dla wygody - niezależny od komputera serwer muzyczny, uruchamia się 2-3 sekundy, wyłącza +- tyle samo. No i dałem mu 2TB SSD, co na razie zaspokaja potrzeby biblioteki plików.

 

Rozumiem, że pecet przydzielił temu DACu ? takie sterowniki - Wasapi i ASIO. Chyba bez różnicy dla Ciebie. ASIO to takie stery, których używają nagrywacze (czyli również ja), bo one pozwalają stosować małe bufory, co obniża latencję dźwięku do akceptowalnych wartości w trakcie nagrywania, kiedy potrzebujesz korzystać z odsłuchu "po cyfrze" i opóźnienie dźwięku przeszkadza.
Możliwe, że każdy z nich (driverów) będzie oferował trochę inne opcje w "Device Setup" Roon'a dla tego DACa.
 

 

Taki klocek (z RAAT) da Ci najpełniejszą możliwość wykorzystania możliwości Roon'a właśnie w kwestii jakości dźwięku. W sensie, że skonfigurujesz tak, żeby jak najmniej zepsuć dźwięk ustawieniami w Roonie.

Tyle ode mnie - nie jestem ekspertem od "protokołów", ale co mogę, to pomogę :).

Wasapi i ASIO. Urządzenie z ASIO ma większy 128 DSD, a Wasapi 64. Tyle zauważyłem.

A Raspberry Pi nie będzie miała RAAT?

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, daru0105 napisał:

A Raspberry Pi nie będzie miała RAAT?

A tego, to nie wiem. Wydaje mnie się, że może mieć, bo zdaje się że to właśnie jako Roon-bridge działa, więc na zdrowy rozum powinno obsługiwać, czy tam mieć możliwość zainstalowania jakiegoś patcha czy coś. Nie znam tego ustrojstwa osobiście. W każdym razie, któreś z opartych o tę malinkę zbiera niezłe noty (mówię o tych za cenę poniżej 1k zł).

Edytowane przez Kubelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
8 godzin temu, daru0105 napisał:

A Raspberry Pi nie będzie miała RAAT?

A dlaczego ma nie mieć ? Za RAAT odpowiada system, a na raspberry uruchamiasz roonbridge np na ropieee, moode lub volumio.

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Rucia1 napisał:

A dlaczego ma nie mieć ? Za RAAT odpowiada system, a na raspberry uruchamiasz roonbridge np na ropieee, moode lub volumio.

Czyli tak

Kupuję to:

https://botland.com.pl/moduly-i-zestawy-raspberry-pi-4b/14646-raspberry-pi-4-model-b-wifi-dualband-bluetooth-2gb-ram-15ghz-765756931175.html

Wgrywam na kartę obraz ropieee z https://ropieee.org/software/

Czy będę potrzebował robić jakieś ustawienia  w ropieee, czy po wgraniu obrazu już ma śmigać jako Roon Bridge

Jaki zasilacz i obudowę polecacie i ewentualnie co jeszcze mi potrzebne żeby działało jako endpoint do roona

Godzinę temu, MrSalieri napisał:

@daru0105poczytaj sobie https://roonlabs.com/

Jak endpoint to najlepiej roon ready. Lista partnerów na stronie. 

Czyli Raspberry Pi z RoPieee nie będzie roon ready.

Co ewentualnie tracę?

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 minut temu, daru0105 napisał:

Jaki zasilacz i obudowę polecacie i ewentualnie co jeszcze mi potrzebne żeby działało jako endpoint do roona

Jeśli ma grać po USB to w sumie tylko dobry zasilacz i koniecznie radiatorki, żeby malina się nie grzała. 

https://botland.com.pl/radiatory/15212-zestaw-radiatorow-do-raspberry-pi-srebrnych-z-tasma-termoprzewodzaca-3szt.html

Ropieee jest prosty jak konstrukcja cepa :) plug&play

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Rucia1 napisał:

Jeśli ma grać po USB to w sumie tylko dobry zasilacz i koniecznie radiatorki, żeby malina się nie grzała. 

https://botland.com.pl/radiatory/15212-zestaw-radiatorow-do-raspberry-pi-srebrnych-z-tasma-termoprzewodzaca-3szt.html

Ropieee jest prosty jak konstrukcja cepa ? plug&play

Zasilacz.

Co polecasz?

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
17 minut temu, daru0105 napisał:

Czyli Raspberry Pi z RoPieee nie będzie roon ready.

Co ewentualnie tracę?

Roon ready to certyfikat. Nic nie tracisz raspberry działa bardzo dobrze. Raspberry + nakładka Hifiberry i wgrane Hifiberry OS to już na przykład jest roon ready.

https://roonlabs.com/partners/hifiberry

Edytowane przez Rucia1

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Rucia1 napisał:

Roon ready to certyfikat. Nic nie tracisz raspberry działa bardzo dobrze. Raspberry + nakładka Hifiberry i wgrane Hifiberry OS to już na przykład jest roon ready.

https://roonlabs.com/partners/hifiberry

OK. Dzięki.

Czyli można z tym Hifiberry dać można sobie spokój. Jeszcze zasilacz jakiś liniowy trzeba znaleźć

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
40 minut temu, daru0105 napisał:

Co polecasz?

najlepiej liniowy. Zpytaj na forum 

Dużo chłopaków robi sobie zasilacze, niektórzy kupują na aliexpress, są też polskie np Nostromo czy Tomanek z tańszych. Ja mam od Lucarto ale nie wiem ile możesz wydać na zasilacz.

 

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2021 o 23:13, Rucia1 napisał:

Jeśli ma grać po USB to w sumie tylko dobry zasilacz i koniecznie radiatorki, żeby malina się nie grzała. 

https://botland.com.pl/radiatory/15212-zestaw-radiatorow-do-raspberry-pi-srebrnych-z-tasma-termoprzewodzaca-3szt.html

Ropieee jest prosty jak konstrukcja cepa ? plug&play

Dzięki.  Zamówiłem co potrzebne. 

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.