Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  187 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.02.2021 o 23:19, Rucia1 napisał:

Roon ready to certyfikat. Nic nie tracisz raspberry działa bardzo dobrze. Raspberry + nakładka Hifiberry i wgrane Hifiberry OS to już na przykład jest roon ready.

https://roonlabs.com/partners/hifiberry

Dzięki. Śmiga  ?

roon ready.jpg

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2021 o 14:04, MrSalieri napisał:

Miedzy innymi szlak trafił zakładki dynamiczne. Lista problemów jest ogromna, wszystko na oficjalnym forum roona.

Proszę o namiar na to forum  ?

 

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Dzięki. Śmiga 
882865323_roonready.jpg.d1bab739f5c8e3af5d6f65e4794f5c0e.jpg

TIDAL premium czy hifi ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

TIDAL premium czy hifi ?

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rucia1 napisał:


TIDAL premium czy hifi ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To była fotka Tidala darmowego z sieci Play. Już mam wykupionego Premium  ?

roon.jpg

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

image.thumb.png.947eca29809f6aab60061e6e334281c0.png

 

Włacz dekoder rdzenia MQA na Tak

 

image.thumb.png.74c0480535265b8cc42c845ad28c8914.png

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
4 minuty temu, daru0105 napisał:

Miałem włączony. Coś nie jest tak?

z tego co wkleiłeś to nie dekoduje Ci pierwszej warstwy MQA

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rucia1 napisał:

z tego co wkleiłeś to nie dekoduje Ci pierwszej warstwy MQA

Mam ustawione

roon2.jpg

11 minut temu, Rucia1 napisał:

z tego co wkleiłeś to nie dekoduje Ci pierwszej warstwy MQA

I teraz jest tak

roon3.jpg

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

image.thumb.png.a66fece9ffbc573a60d29bf67cfee5b3.png

 

Możliwości MQA brak obsługi powinno być jeśli DAC nie dekoduje MQA i Włacz dekoder rdzenia MQA na Tak

image.thumb.png.4c91b55c1c60db13b077be3126e7107d.png

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?

 

13 minut temu, Rucia1 napisał:

image.thumb.png.a66fece9ffbc573a60d29bf67cfee5b3.png

 

Możliwości MQA brak obsługi powinno być jeśli DAC nie dekoduje MQA i Włacz dekoder rdzenia MQA na Tak

image.thumb.png.4c91b55c1c60db13b077be3126e7107d.png

Zmieniłem jest tak:

roon4.jpg

Edytowane przez daru0105

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
5 minut temu, daru0105 napisał:

?

 

Zmieniłem jest tak:

roon4.jpg

O to właśnie chodziło :) miłego słuchania

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rucia1 napisał:

O to właśnie chodziło ? miłego słuchania

Jeżeli  jesteś kobietą to kocham Cię ?

Jeżeli facetem, to też Cię lubię  ?

Dzięki

Pozdrawiam

Dariusz

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 minutę temu, daru0105 napisał:

Jeżeli  jesteś kobietą to kocham Cię ?

Miło, ❤️

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, dareios napisał:

Mam pytanie, czy sygnał jest lossless czy jednak low quality (dla mp3/256 kbs sygnał radia internetowego) oraz czy w drugim przypadku losseless czy enhanced (dla sygnału Tidal 44,1/16)?

Nie rozumiem po co robisz konwersję sygnału radia internetowego do DSD? Przecież nie będziesz miał lepszej jakości niż sygnał źródłowy, czyli w tym przypadku mp3/256 kb/s.
W przypadku Tidala masz sygnał enhanced. Jeśli chcesz mieć lossless to wyłącz konwersję do DSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marek.pap napisał:

Nie rozumiem po co robisz konwersję sygnału radia internetowego do DSD? Przecież nie będziesz miał lepszej jakości niż sygnał źródłowy, czyli w tym przypadku mp3/256 kb/s.
W przypadku Tidala masz sygnał enhanced. Jeśli chcesz mieć lossless to wyłącz konwersję do DSD.

Dzięki za odpowiedź. Moim celem nie było poprawianie sygnału stratnego z mp3, po prostu przy sprawdzaniu innych źródeł ustawienia zostały także dla radia. Chciałem zrozumieć stosowane przez Roon oznaczenia ścieżki i jakie zmiany następują w torze. W przypadku Tidal, na początku jest konwersja do "enhanced”, a później RAAT jakby zmienia na "lossless", ale z tego co piszesz, przy takich ustawieniach, dostaję na wyjściu "enhanced" Nie rozumiem zatem dlaczego ta zmiana w RAAT?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dareios napisał:

Nie rozumiem zatem dlaczego ta zmiana w RAAT?

Ponieważ nie da się wprost zamienić sygnału PCM na DSD. Częstotliwość 5,645 MHz nie jest wielokrotnością 44,1 kHz. Algorytmy wyliczają wartość przybliżoną. Jeśli zrobisz konwersję z 44,1 kHz na 88,2 kHz lub 176,4 kHz będziesz miał sygnał lossless.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybkie pytanie i mam nadzieję szybka odpowiedź :). Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie po zakończeniu bieżąco słuchanego albumu/playlisty. Czasami z automatu lecące "podobne" utwory są ok, ale czasami mnie to po prostu irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam pytanko, nawet dwa  ?

Jak ustawić żebym miał podgląd wszystkich plików graficznych (jpg, png) będących aktualnie w folderze z muzyką przy głównym obrazie z okładką. Wiem, ze można przewijać po tych zdjęciach, ale nie wszystkie u mnie da się podglądać.

Czy można ustawić, żeby poziom głośności był taki sam do całej kolekcji mojej i serwisów streamingowych. Nieraz chcę porównać wersje albumów i trzeba skalować do tego samego poziomu natężenia dźwięku. Da się to ustawić?

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mkk1 napisał:

Kolejka i na dole masz suwaczek do roon radia

Akurat to dla mnie fajne ustawienie. Nieraz zagrało fajną muzą, ze zdziwkiem co to za utwór i dlaczego inaczej gra jak wybrany album. Ale może być wkurzające też  ?

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, daru0105 napisał:

Też mam pytanko, nawet dwa  ?

Jak ustawić żebym miał podgląd wszystkich plików graficznych (jpg, png) będących aktualnie w folderze z muzyką przy głównym obrazie z okładką. Wiem, ze można przewijać po tych zdjęciach, ale nie wszystkie u mnie da się podglądać.

 

To już doszedłem. Pliki ze zdjęciami muszą być w tym samym katalogu co pliki muzyczne, a nie w osobnym katalogu np. Covers, Skany itp. Pięknie wyświetla wszystkie fotki

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, daru0105 napisał:

Czy można ustawić, żeby poziom głośności był taki sam do całej kolekcji mojej i serwisów streamingowych. Nieraz chcę porównać wersje albumów i trzeba skalować do tego samego poziomu natężenia dźwięku. Da się to ustawić?

Tak, dla każdej strefy oddzielnie.
Klikasz "głośniczek", następnie "zębatkę" i wybierasz "Volume leveling" - Auto jest najwygodniejsze, bo dopasowuje poszczególne utwory do siebie, ale tylko jeśli słuchasz playlisty złożonej z luźno wybranych utworów. Dwie wersje albumu dopasuje Ci do głośnością do siebie, jak chciałeś.
Opcja "Track" dopasuje głośność na poziomie utworu, więc to bez sensu, jeśli słuchasz albumu.
Opcja "Album" dopasuje Ci głośność na poziomie albumów.
Tak więc Auto działa "inteligentnie". Ja używam i sobie chwalę. Jednak nie jest to doskonałe, bo po prostu algorytmy wyliczające nie działają w praktyce doskonale. One nie są w stanie wyliczyć głośności "odczuwalnej", po drugie zdarzają tak ogromne różnice w głośności masterów starych i nowych albumów, że zdaje się, że zakres przewidziany prze Roona tego nie ogarnia.

Ja słucham głównie playlist  granych w kolejności losowej - np. 600 albumów "rockowych" i sobie to gra. Bez Volume leveling, non stop musiałbym kręcić głośnością, no to to z grubsza działa. Ale jak wchodzi coś z Aqualung@Jethro Tull, to jest za cicho. A jak wejdzie Layla@Derek and the Dominos, to jest duużo za głośno. Generalnie jednak, poza takimi wyjątkami jest dużo lepiej pod tym względem, niż bez Volume leveling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kubelski napisał:

Tak, dla każdej strefy oddzielnie.
Klikasz "głośniczek", następnie "zębatkę" i wybierasz "Volume leveling" - Auto jest najwygodniejsze, bo dopasowuje poszczególne utwory do siebie, ale tylko jeśli słuchasz playlisty złożonej z luźno wybranych utworów. Dwie wersje albumu dopasuje Ci do głośnością do siebie, jak chciałeś.
Opcja "Track" dopasuje głośność na poziomie utworu, więc to bez sensu, jeśli słuchasz albumu.
Opcja "Album" dopasuje Ci głośność na poziomie albumów.
Tak więc Auto działa "inteligentnie". Ja używam i sobie chwalę. Jednak nie jest to doskonałe, bo po prostu algorytmy wyliczające nie działają w praktyce doskonale. One nie są w stanie wyliczyć głośności "odczuwalnej", po drugie zdarzają tak ogromne różnice w głośności masterów starych i nowych albumów, że zdaje się, że zakres przewidziany prze Roona tego nie ogarnia.

Ja słucham głównie playlist  granych w kolejności losowej - np. 600 albumów "rockowych" i sobie to gra. Bez Volume leveling, non stop musiałbym kręcić głośnością, no to to z grubsza działa. Ale jak wchodzi coś z Aqualung@Jethro Tull, to jest za cicho. A jak wejdzie Layla@Derek and the Dominos, to jest duużo za głośno. Generalnie jednak, poza takimi wyjątkami jest dużo lepiej pod tym względem, niż bez Volume leveling.

Dzięki ?

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.