Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  187 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Dziki607 napisał:

Niestety

flaca widzi ale jako całość

Ja tnę na Macu takim programem XLD - bardzo dobry - może komuś się przyda

No to mam zabawy. Dzielę foobarem i wkładam okładkę w mp3tag

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,

Czy też tak macie, że przy uruchomieniu  "play now" utwory "niby" są odtwarzane, ale nie ma sygnału przez kila/kilkanaście sekund i trzeba uruchomić pause/play, aby "poszło" (Roon 1.8 postawiony na Win 10/OS-64/16 GB/I7). Czy to kwestia jakiś ustawień? (jeśli tak to jakich?) opóźnienia w steaming u? (parametry sieci- jakie?)

Pozdrawiam Klubowiczów

Screenshot_1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dziki607 napisał:

W XLD od razu wrzucasz okładkę - przeciągasz myszą i jest


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ale to program na Maca?

13 godzin temu, dareios napisał:

Cześć ,

Czy też tak macie, że przy uruchomieniu  "play now" utwory "niby" są odtwarzane, ale nie ma sygnału przez kila/kilkanaście sekund i trzeba uruchomić pause/play, aby "poszło" (Roon 1.8 postawiony na Win 10/OS-64/16 GB/I7). Czy to kwestia jakiś ustawień? (jeśli tak to jakich?) opóźnienia w steaming u? (parametry sieci- jakie?)

Pozdrawiam Klubowiczów

Screenshot_1.png

U mnie startuje normalnie. Nic nie ustawiałem

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 27.02.2021 o 12:39, daru0105 napisał:

Dzielę foobarem i wkładam okładkę w mp3tag

Medieval CUE Splitter - spróbuj tym

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rucia1 napisał:

Medieval CUE Splitter - spróbuj tym

Dzięki, ale foobarem zrobię to samo i go znam. Chyba, że o czymś nie wiem ?

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2021 o 22:24, dareios napisał:

Cześć ,

Czy też tak macie, że przy uruchomieniu  "play now" utwory "niby" są odtwarzane, ale nie ma sygnału przez kila/kilkanaście sekund i trzeba uruchomić pause/play, aby "poszło" (Roon 1.8 postawiony na Win 10/OS-64/16 GB/I7). Czy to kwestia jakiś ustawień? (jeśli tak to jakich?) opóźnienia w steaming u? (parametry sieci- jakie?)

Pozdrawiam Klubowiczów

Screenshot_1.png

U mnie jest tak, gdy włączam plik lokalny po dłuższym czasie niesłuchania, wtedy dysk już się zdążył zatrzymać i musi się rozpędzić. Jest to dysk na usb i nie widzę możliwości ustawienia/zmienienia mu czasu uśpienia. 

Przy odpalaniu pliku z internetu to wina łącza, musi zbuforować utwór. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie wyszukiwarka w Roonie.

Jak mam wyszukiwać zasoby Tidala lub Qobuza tylko i wyłącznie w tych zasobach streamingowych.

Np. szukam  albumów  Pink Floyd tylko w Qobuz.

Jak to zrobić?

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, daru0105 napisał:

Denerwuje mnie wyszukiwarka w Roonie.

Jak mam wyszukiwać zasoby Tidala lub Qobuza tylko i wyłącznie w tych zasobach streamingowych.

Np. szukam  albumów  Pink Floyd tylko w Qobuz.

Jak to zrobić?

Chodzi mi o to że Qobuz czy tidal powinny mieć swoją wyszukiwarkę. A wyszukuje wykonawców tylko z zasobów własnych. Jak znajdę album to dopiero mogę szukać wersji w Qobuzie

Edytowane przez daru0105

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, daru0105 napisał:

A wyszukuje wykonawców tylko z zasobów własnych.

Nie wiem, jak masz skonfigurowanego Roona, ale u mnie po wpisaniu nazwy wykonawcy i wybraniu dyskografii pokazuje wszystkie płyty z mojego NAS-a, Tidala i Qobuza. Na miniaturach okładek są ikony wskazujące na źródło płyt.

Zrzut ekranu 2021-03-11 134848.png

Edytowane przez marek.pap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2021 o 12:18, daru0105 napisał:

Jak to zrobić?

Chyba się tak nie da. Najpierw pokazuje wyniki w własnej bibiotece następnie w serwisach. Jak nie masz wyniku we własnej bibiotece to od razu w serwisach. A te ikonki o których ktoś wspomniał wyżej trzeba sobie włączyć w ustawieniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrSalieri napisał:

Chyba się tak nie da. Najpierw pokazuje wyniki w własnej bibiotece następnie w serwisach. Jak nie masz wyniku we własnej bibiotece to od razu w serwisach. A te ikonki o których ktoś wspomniał wyżej trzeba sobie włączyć w ustawieniach. 

Mam już tak zrobione. Łatwiej by było jak bym szukał np. tylko w Qobuzie. Ale i tak też może być, da się żyć ?

 

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakis czas temu zainstalowalem roon server na synology. Dzis przyszedl mi dysk ssd usb i zacznijmy od tego ze file station nie widzi usb tzn widzi dms ale file station nie....trzeba go jakos sformatowac? a drugie pytanie jak juz zauwazy to wtedy zamiast volumen 1 wybrać usb?

pozdr

3 minuty temu, Rybens86 napisał:

Witam

Jakis czas temu zainstalowalem roon server na synology. Dzis przyszedl mi dysk ssd usb i zacznijmy od tego ze file station nie widzi usb tzn widzi dms ale file station nie....trzeba go jakos sformatowac? a drugie pytanie jak juz zauwazy to wtedy zamiast volumen 1 wybrać usb?

pozdr

ok udało mi się zeby file station go zobaczyl sformatowany pod ext4 natomiast przy instalacji roon server jako lokalizacje widze tylko volumen1 a powinno bys chyba ssd portable jesli dobrze mysle 

Edytowane przez Rybens86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 grosze , jeśli szukacie budżetowych rozwiązań

mam , a w zasadzie miałem roon na qnap TS 251  wszystko w miarę chodziło jak pisałem , ale kolejne updaty roona i qnapa i zaczęło mulić już miałem pytać o jakieś propozycje na serwer ...

Postawiłem roon na macmini nie nowym chyba late 2013 z SSD , pliki leżą nadal na qnap siec po kablu 1GB.

I wiecie co działa bardzo dobrze razem z TIDALEM - pliki mogą byc na dysku sieciowym jak jest w miarę szybki sprzęt pod serwer to nie ważne gdzie to jest ( pliki flac z DSD jeszcze nie sprawdzałem)

odtwarzam streamerem też po kablu

pozdrowienia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Rybens86 napisał:

Mi udało się w końcu to wszystko ogarnąć komputer znajduje core tablet tez ale 2 telefony Samsunga nie ... Gdy wszystko zainstalowałem na dysku wewnątrznym wszystko było ok za pierwszym razem...zaczynam mieć tego dość 

po serii prob dozedlem do wniosku ze core na serwerze pojawia sie w telefonie za kazdym razem na jak wlacze na laptopie a na laptopie pokazuje ze core to serwer...nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jakis czas temu zainstalowalem roon server na synology. Dzis przyszedl mi dysk ssd usb i zacznijmy od tego ze file station nie widzi usb tzn widzi dms ale file station nie....trzeba go jakos sformatowac? a drugie pytanie jak juz zauwazy to wtedy zamiast volumen 1 wybrać usb?
pozdr
ok udało mi się zeby file station go zobaczyl sformatowany pod ext4 natomiast przy instalacji roon server jako lokalizacje widze tylko volumen1 a powinno bys chyba ssd portable jesli dobrze mysle 

.
Witam
Jakis czas temu zainstalowalem roon server na synology. Dzis przyszedl mi dysk ssd usb i zacznijmy od tego ze file station nie widzi usb tzn widzi dms ale file station nie....trzeba go jakos sformatowac? a drugie pytanie jak juz zauwazy to wtedy zamiast volumen 1 wybrać usb?
pozdr
ok udało mi się zeby file station go zobaczyl sformatowany pod ext4 natomiast przy instalacji roon server jako lokalizacje widze tylko volumen1 a powinno bys chyba ssd portable jesli dobrze mysle 


Ktory masz model Synology?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB bridge signature 

Bridge to bridge, pytałem o endpoint


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Nie zaszkodzi dołożyć 4GB, na pewno pomoże. Ja mam 6GB i nie mam problemów z zacinaniem się Roona, nawet przy bardzo obciążających zadaniach.

Tez zastanawiałem sie na zakupem 718 pod roona ( mam 212j juz wiele lat, na tym nie pójdzie) ale wybrałem NUC, taniej a osiągi nieporównywalne. Bardzo dobrze radzi sobie z plikami które leżą na Synology.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.