Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie jest ifi zen podłączony do bridge ?

2 godziny temu, tanielinie napisał:


Bridge to bridge, pytałem o endpoint


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Tez zastanawiałem sie na zakupem 718 pod roona ( mam 212j juz wiele lat, na tym nie pójdzie) ale wybrałem NUC, taniej a osiągi nieporównywalne. Bardzo dobrze radzi sobie z plikami które leżą na Synology.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ja już mam od paru lat dlatego jak zobaczyłem że jest tez na synologu to wybór był prosty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po prawie 6 latach.

Jako, że Roon Labs "dojrzał" już przez ten okres, to chciałbym powrócić do jego używania jako drugi streamer.

6 lat temu miałem go postawionego na Mac Mini ale dzisiaj biorę pod uwagę Intel NUC.

Mam na myśli zakup Intel NUC na i5 z 16GB RAM i 240GB SSD na system. Nie chcę systemu Windows tylko postawić Roon w ten sposób, jaki opisuje Darko:

ROON ROCKS! - YouTube

Do wyświetlania informacji o wykonawcy itd. chciałbym wykorzystać swój TV.

Czy ktoś z Was używa programu na takiej konfiguracji? Czy do NUCa można włożyć dysk np. 2TB SSD z biblioteką?

Czy powyższa konfiguracja jest w zupełności wystarczająca do płynnego działania aplikacji?

Z góry dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po prawie 6 latach.
Jako, że Roon Labs "dojrzał" już przez ten okres, to chciałbym powrócić do jego używania jako drugi streamer.
6 lat temu miałem go postawionego na Mac Mini ale dzisiaj biorę pod uwagę Intel NUC.
Mam na myśli zakup Intel NUC na i5 z 16GB RAM i 240GB SSD na system. Nie chcę systemu Windows tylko postawić Roon w ten sposób, jaki opisuje Darko:

Do wyświetlania informacji o wykonawcy itd. chciałbym wykorzystać swój TV.
Czy ktoś z Was używa programu na takiej konfiguracji? Czy do NUCa można włożyć dysk np. 2TB SSD z biblioteką?
Czy powyższa konfiguracja jest w zupełności wystarczająca do płynnego działania aplikacji?
Z góry dzięki za sugestie.


Mam NUC10i5 16/240 Działa płynnie. Ale nie używałem nigdy dwóch stref jednocześnie. Zapas mocy chyba jest spory bo wiatrak na procku działe tylko kilka sekund po włączeniu. Mozesz wsadzić pasujący dysk 2TB, bedzie śmigać. Chcesz mieć taki sam podgląd na tv jak u Darko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Basstech napisał:

Czy ktoś z Was używa programu na takiej konfiguracji? Czy do NUCa można włożyć dysk np. 2TB SSD z biblioteką?

Ja używam 2TB SSD na bibliotekę w NUC8i5 z zainstalowanym ROCK. Ma działać i działa.

1 godzinę temu, Basstech napisał:

Do wyświetlania informacji o wykonawcy itd. chciałbym wykorzystać swój TV.

Możesz, o ile Roon'owi się spodoba twój TV. Mój, o ile pamiętam, się nie spodobał. Albo telewizorowi się nie spodobało, nie wiem już. W każdym razie w moim przypadku to było szkło przez d***. Chyba wersja przeglądarki miała znaczenie.
To się ustawia w zakładce "Displays", tzn. w zasadzie to tylko link kopiujesz. Tu masz artykuł:
https://help.roonlabs.com/portal/en/kb/articles/displays#Web_Display

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Kubelski napisał:

Ja używam 2TB SSD na bibliotekę w NUC8i5 z zainstalowanym ROCK. Ma działać i działa.

Możesz, o ile Roon'owi się spodoba twój TV. Mój, o ile pamiętam, się nie spodobał. Albo telewizorowi się nie spodobało, nie wiem już. W każdym razie w moim przypadku to było szkło przez d***. Chyba wersja przeglądarki miała znaczenie.
To się ustawia w zakładce "Displays", tzn. w zasadzie to tylko link kopiujesz. Tu masz artykuł:
https://help.roonlabs.com/portal/en/kb/articles/displays#Web_Display

Hmm, niech zrozumiem. Jak podłączę TV (info w stopce) do wyjścia HDMI w NUCu, nie mając systemu Windows a tylko Roon ROCK, to ten może nie wyświetlić obrazu na TV??? Bo nie mam monitora stacjonarnego (używam lapków) a jakoś muszę postawić system na NUCu.

Mam wpiętego Chromecasta do wejścia HDMI w TV. ROON bezprzewodowo przesyła obraz np. na Chromecast?

Edytowane przez Basstech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Basstech napisał:

Hmm, niech zrozumiem. Jak podłączę TV (info w stopce) do wyjścia HDMI w NUCu, nie mając systemu Windows a tylko Roon ROCK, to ten może nie wyświetlić obrazu na TV??? Bo nie mam monitora stacjonarnego (używam lapków) a jakoś muszę postawić system na NUCu.

Mam wpiętego Chromecasta do wejścia HDMI w TV. ROON bezprzewodowo przesyła obraz np. na Chromecast?

Jak podłączysz TV przez HDMI do NUC'a z zainstalowanym ROCK, to będziesz miał tylko czarny ekran z parunastoma linijkami tekstu z Linuxa o aktywnej instalcji na tymże komputerze.

Do sterowania ROON'em służy odrębna aplikacja remote, która nie działa na ROCK, a działa na wszystkich innych urządzeniach - komputerach, telefonach, tabletach.

Displays - to jest funkcja wyłącznie wyświetlania informacji o aktualnie odtwarzanej muzyce. BTW nie wiem, co jest nie tak, ale teraz sprawdziłem na komputerze roboczym i nie działa mi w aktualnym Firefox'ie. Teraz wyświetla mi tylko logo. Wcześniej działało na tym kompie.
No chromecast powinno niby działać, sprawdź, ale to musisz z niego odpalić na TV przeglądarkę, którą toleruje szacowny ROON ?.
W ogóle bałagan jest z tymi wszystkimi kompatybilnościami tych całych, pożal się Boże, smart-zabawek.
 

Zrzut-ekranu-2021-03-21-192914.jpg

Edytowane przez Kubelski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Kubelski napisał:

 

Możesz, o ile Roon'owi się spodoba twój TV. Mój, o ile pamiętam, się nie spodobał. Albo telewizorowi się nie spodobało, nie wiem już. W każdym razie w moim przypadku to było szkło przez d***. Chyba wersja przeglądarki miała znaczenie.
To się ustawia w zakładce "Displays", tzn. w zasadzie to tylko link kopiujesz. Tu masz artykuł:
https://help.roonlabs.com/portal/en/kb/articles/displays#Web_Display

U siebie mogę wyświetlać obraz poprzez podpięty do telewizora Chromecast (telewizor też jest smart, ale Roon go nie widzi). Tak to wygląda na smartfonie:

 Screenshot_20210321-193419.thumb.png.3f45d449e007dc3760c163d7fa8bc840.png

wystarczy kliknąć na chromecast i masz obrazek na TV.

A propos instalacji ROCK-a, mój serwer ROCK siedzi w garażu, ale chciałem ostatnio zainstalować na komputerze roboczym na dodatkowym dysku SSD ROCK-a jako system alternatywny z Windowsem do łatwego ripowania płyt CD. Ani instalacja z pendrivea nie była możliwa, ani zrobiony dysk na innym kompie nie chciał startować. Okazało się, że winny jest bios UEFI. Jeżeli taki macie na płycie to trzeba przełączyć na Legacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mogę wyświetlać obraz poprzez podpięty do telewizora Chromecast (telewizor też jest smart, ale Roon go nie widzi). Tak to wygląda na smartfonie:
 Screenshot_20210321-193419.thumb.png.3f45d449e007dc3760c163d7fa8bc840.png
wystarczy kliknąć na chromecast i masz obrazek na TV.
A propos instalacji ROCK-a, mój serwer ROCK siedzi w garażu, ale chciałem ostatnio zainstalować na komputerze roboczym na dodatkowym dysku SSD ROCK-a jako system alternatywny z Windowsem do łatwego ripowania płyt CD. Ani instalacja z pendrivea nie była możliwa, ani zrobiony dysk na innym kompie nie chciał startować. Okazało się, że winny jest bios UEFI. Jeżeli taki macie na płycie to trzeba przełączyć na Legacy.

Wszystko jasno i klarownie jest opisane na supporcie roona, warto przeczytac przed instalacją.
Hmm, niech zrozumiem. Jak podłączę TV (info w stopce) do wyjścia HDMI w NUCu, nie mając systemu Windows a tylko Roon ROCK, to ten może nie wyświetlić obrazu na TV??? Bo nie mam monitora stacjonarnego (używam lapków) a jakoś muszę postawić system na NUCu.
Mam wpiętego Chromecasta do wejścia HDMI w TV. ROON bezprzewodowo przesyła obraz np. na Chromecast?

Zeby zainstalować ROCK ROON musisz mieć na godzine zewnetrzny monitor, albo tv po hdmi.
Motem mozesz ogladać to co wyświetla Roon na tv przez ChromeCast. Np MiBoX itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
5 godzin temu, Fan Blusa & Sonusa napisał:

Dzisiaj po Zainstalowaniu nowego softu ,,poprawiającego '' wszystko się posypało , Moje wątpliwości co dalej ? coraz Większe .

Co masz na myśli pisząc, że się "posypało", bo u mnie działa, chyba że czegoś nie widzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roon mam zainstalowany na NAS Synology. Wczoraj po aktualizacji działał normalnie. Dzisiaj po uruchomieniu nie widział urządzeń audio. Po restarcie Synology padł całkowicie, aplikacje kontrolne nie mogą się z nim połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja poszła. Uwaga , na core + remote. 

A tak przy okazji , brak urządzeń audio mam czasami gdy dac jest ustawiony na inne wejście niż end point. Co ciekawe , ten dac przy zmianie źródła na inne niż roon , pauzuje kawałek odtwarzany przez roona. Na dwóch innych dac zmiana źródła nie wpływa na roona. Ot , taka ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Na QNAP wszystko śmiga

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, na NUC8i5 z ROCK, PC desktop, telefon Android, s*ajpad - wszystko bez zakłóceń. To tylko potwierdza, że problemy po aktualizacjach są zależne od różnych szczegółów systemu. A programiści Roona, jak życie pokazuje, nie są fizycznie w stanie przewidzieć wszystkich możliwości, bo jest lekki bałagan "w tym świacie" 😉.

Była parę miesięcy temu aktualizacja, która wywróciła system do góry kołami u niewielkiego procenta użytkowników, w tym u mnie. Trzeba było przywracać wg. procedury podanej przez support..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Roon na Synology i dzisiaj też się zacinał kilka razy po aktualizacji np. nie chciał wyjść z menu albumu do głównego (tylko na iPadzie; na androidzie bez problemu), w trakcie odtwarzania parę razy przeskoczył co mu się wcześniej nie zdarzało ale urządzenie audio rozpoznaje i widzi pliki na NASie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie uporałem się z Roonem. Nie wystarczyła ponowna instalacja. Po odinstalowaniu Roona, usunąłem jeszcze cały folder z jego plikami. I dopiero czysta instalacja od zera najnowszą wersją instalki pomogła pozbyć się problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam świąteczne
Moje pytanie zapewne będzie naiwne, ale co mi tam . . .czy można zmusić Roona by instalując bibliotekę moich plików zrobił to 1:1 po folderach nie analizując metadanych poszczególnych plików?

Nie

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, stoczek napisał:

No to lipa. Zdemolował bibliotekę plików. 30% jest trudne do odnalezienia, czyli Roon nie dla mnie.

Dziękuję i Pozdrawiam świątecznie

Roon nie dotyka Twojej biblioteki. On ją tylko indeksuje w swojej bazie danych, a rzeczywistych plików ani fizycznej struktury folderów nie tyka. Nie może niczego "zdemolować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubelski napisał:

Roon nie dotyka Twojej biblioteki. On ją tylko indeksuje w swojej bazie danych, a rzeczywistych plików ani fizycznej struktury folderów nie tyka. Nie może niczego "zdemolować".

Nie wyraziłem się precyzyjnie. Zdemolowane jest to co stworzył. Mam ponad 3TB plików, rzecz jasna z różnych źródeł i w związku z tym niejednolicie tagowanych. Dlatego Roon ok 30% płyt porozrzucał tak jak uznał za stosowne. Nie mam do niego pretensji) ale myślałem, że można go odinstalować i jakoś oszukać przy kolejnej, by nie uwzględniał metadanych plików tylko przerzucił foldery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.