Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  187 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, venom200 napisał:

Co lepiej dać na NUC od razu Roon Rock czy lepiej Winda + Roon?

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 

Rock ale zainstaluj oba i przetestuj sobie. Jak dla mnie to dużo osób wypisuje tu niezłe czary mary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roon Rock zainstalowany
Ostatecznie kupiłem NUC i7 i 16 GB Ram dysk SSD 256
Kurde w połączeniu z Roon i IFI Zen Stream w trybie exclusive gra naprawdę zacnie
Dziwne że takie zmiany przyniosły takie efekty.
Ten Roon chyba jako soft robi dobrą robotę

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, venom200 napisał:

Roon Rock zainstalowany
Ostatecznie kupiłem NUC i7 i 16 GB Ram dysk SSD 256
Kurde w połączeniu z Roon i IFI Zen Stream w trybie exclusive gra naprawdę zacnie
Dziwne że takie zmiany przyniosły takie efekty.
Ten Roon chyba jako soft robi dobrą robotę

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 

Pewnie, że robi 🙂 ja jestem uzależniony 🙂 pewnie ta i7 nieźle wierci. Trzymasz ją w innym pomieszczeniu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicha jest nie ma problemu, nie ma co wiercić tam chyba.
Fajne jest to że mam dostęp cały czas do mojego NASa jak i Tidala nawet jak słucham na słuchawkach
A jeszcze mam pytanie nie wiem czy głupie czy nie ale nie mogę nigdzie znaleźć opcji upsampalingu chciałem zobaczyć jak będzie to działać w locie do DSD i nie mam nigdzie opcji

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, venom200 napisał:

A jeszcze mam pytanie nie wiem czy głupie czy nie ale nie mogę nigdzie znaleźć opcji upsampalingu chciałem zobaczyć jak będzie to działać w locie do DSD i nie mam nigdzie opcji

Na dole ekranu po prawej stronie głośniczek i pojawia się takie menu, potem DSP i są ustawienia "Sample rate conversion"

 

 

image1.jpeg

image0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole ekranu po prawej stronie głośniczek i pojawia się takie menu, potem DSP i są ustawienia "Sample rate conversion"
 
 
image1.thumb.jpeg.5be16c0ee4a7a00e8b310f8e43e510b4.jpeg
image0.thumb.png.1ecd72ce186d93ac1284bed3d71b9fc8.png
Mam takie coś ale nie mogę nic zmienić - ustawić
Może da jakieś ograniczenia w jeszcze wersji trial91668bc66b1abf712e333ceb905bf017.jpg

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, venom200 napisał:

Jest kolejny problem radia na żywo

Nie mogę włączyć żadnego radia live.
Cięgle pokazuję nie można odtworzyć itd.

Najlepiej byłoby sprawdzić czy działa gdy Roon core jest na kompie na Windows. Może być kwestia jakiś brakujących kodeków???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma problemy z radiem?
Jak miałem roon na laptopie mogłem dodawać własne radia po adresie URL teraz to samo radio ten sam URL i nawet dodać nie mogę własnego radia.
Radia te systemowe również działają.
Używam Roon core na NUC

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się funkcjonalność i GUI Roona.
 
Mam system składający się m.in. ze streamera Pioneer N-30-K (stary, ale bardzo dobrze brzmiący model), oraz wzmacniacza z wbudowanym DAC Rotel A14 mk1. Są polaczone przez cyfrowy coaxial.
Pioneer odtwarza z NAS oraz Tidala (przez Bubble UPNP, Tidal masters jest w jakości 44/16 i niestety gapless).
Mam też Chromecast Audio podpiety do Rotela przez kabel optyczny.Chromecast używam do Primephonic i ewentualnie Deezera.
 
Instalowałem Roon Core na zwykły laptop HP i5 z win10, na którym mam też zainstalowane sterowniki Rotel ASIO.
Próbowałem następujące połączenia laptopa Roon Core:
1) przez USB 2.0 do Rotela. Funkcjonalnie działa bez zarzutu, mam na wejściu USB Rotela: MQA 1st unfold oraz native DSD128.
2) przez Airplay do Pioneer. Działa bez zarzutu, z tym że wszystko jest downsampled do 44/16. 
3) do Chromecast Audio. Działa bez zarzutu, z tym że wszystko co jest powyżej 96/24 - jest downsampled do 96/24.
 
Pod względem jakości dźwięku, #1 jest najlepszy, #3 - najgorszy.
 
Problem w tym, że nawet opcja #1 brzmi gorzej od Pioneera/Bubble UPNP bez Roon (zarówno pliki z NAS jak też Tidal, mimo że w tej konfiguracji nie ma wsparcia MQA).
 
Rozumiem, że by otrzymać lepszą jakość dźwięku, potrzebuję dedykowanego NUC do Roon Core i streamera Roon Ready.
Interesuje mnie też DSD, co oznacza że że streamerow odpada Bluesound Node czy NuPrime Omnia (NB - testowałem oba urządzenia i brzmią gorzej od siedziwego Pioneera. Z mojego p.widzenia, jest to kwestia braku adekwatnego zasilania tych urządzeń - w wersji fabrycznej).
 
W zw. z tym mam pytanie, czy w budżecie do 10 tys.zł. istnieje dobrze brzmiący transport sieciowy Roon Ready który wspiera DSD, ma wyjście USB 2.0, dobre zasilanie i nie koniecznie posiada wbudowany DAC.
Podkreślam, funkcjonalność Roon BARDZO mi się podoba.
Z góry dziękuję za opinie i rady

Lumin D2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


500GB to za duzo na system, sprawdz na supporcie Roon czy jest przez nich wspierany, to o tyle wazne ze update bedzie zawsze bezproblemowy.
Roon Rock zainstalowany
Ostatecznie kupiłem NUC i7 i 16 GB Ram dysk SSD 256
Kurde w połączeniu z Roon i IFI Zen Stream w trybie exclusive gra naprawdę zacnie
Dziwne że takie zmiany przyniosły takie efekty.
Ten Roon chyba jako soft robi dobrą robotę

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka



Robi:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2021 o 07:54, Lesheck napisał:

BTW, nie ma możliwości downgradu do poprzedniej wersji DSM.

Bardzo irytował mnie brak możliwości grania przez USB. Znalazłem w sieci szczegółowy poradnik powrotu do DSM 6. Dla zainteresowanych:

https://www.blackvoid.club/dsm-7-to-dsm-6-downgrade/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, marek.pap napisał:

Bardzo irytował mnie brak możliwości grania przez USB. Znalazłem w sieci szczegółowy poradnik powrotu do DSM 6. Dla zainteresowanych:

https://www.blackvoid.club/dsm-7-to-dsm-6-downgrade/

Dzięki. Mnie to nawet więcej niż irytuje. Chociaż trochę zachodu z tą migracją do DSM6 będzie. Ja mam nadzieję, że Synology pójdzie jednak po rozum do głowy i odblokują to wyjście USB w DSM 7- jest całkiem sporo krytycznych głosów w sieci na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przeprowadzenia migracji poprosiłem o pomoc człowieka z branży IT. Cały proces zajął mu 20 minut.
Wątpię, czy Synology zmieni zdanie. Postawili na zwiększenie bezpieczeństwa a odpuścili funkcje multimedialne.
Jeśli NAS Synology ma być centrum multimedialnym, to odradzam aktualizację do DSM 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,  aktualnie testuję Roona w wersji Trial. Otóż niedawno słuchane utwory w Tidal zaczęły mi się pojawiać jako "Niedostępny".  Nie wiem, czy to są jakieś ograniczenia dla wersji testowej, czy coś jest nie tak. Utwory te są dostępne cały czas np. w aplikacji Tidal, czy np. BubbleUpnp, którego używałem do tej pory. O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2021 o 10:54, Jacek Nałęcz napisał:

Dzień dobry,  aktualnie testuję Roona w wersji Trial. Otóż niedawno słuchane utwory w Tidal zaczęły mi się pojawiać jako "Niedostępny".  Nie wiem, czy to są jakieś ograniczenia dla wersji testowej, czy coś jest nie tak. Utwory te są dostępne cały czas np. w aplikacji Tidal, czy np. BubbleUpnp, którego używałem do tej pory. O co chodzi?

Polecam zrobić restart komputera lub co najmniej aplikacji Roon na nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku latach rezygnuję z Roona. Głównym powodem jest MQA Tidal. Niestety Roon nie integruje się z Deezer, a to jest mój aktualny wybór. Trochę szkoda mi interfejsu od Roona. Może kiedyś wróce...

 

 

Edytowane przez mirek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co teraz … miałem na wiosnę taki pomysł , ale trafiłem na okres przejściowy Audirvany , już wsadzili abonament , a apka pilota nie działała jeszcze 2 m-ce ,

Jakby audirvana miała teraz stała licencje to pewnie bym kupił

Denerwowało mnie wtedy ze muszę sterować z kompa
Przez wakacje nie miałem nic grałem bezpośrednio ze steamboxa , ale to nie było to , no to powróciłem na następny rok do roon …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 12.08.2021 o 13:37, marek.pap napisał:

Mam Synology DS720+ z dyskami SSD. Włączanie trwa około minuty, wyłączenie jest całkowite. Ale NAS pozostaje w trybie czuwania na sygnał wybudzenia.

Witaj 

mam synology ds718 plus jak mam aktywne wake on line natomiast nie wiem jak to zrobic zeby telefonem wlaczyc nas???

i drugie pytanie wlasnie jestem po aktualizacji do do dsm7 zainstalowalem na nas roon core ale ani laptop ani telefon nie chce sie polaczyc z roon core widza ze jest core ale nie chca sie polaczyc 

pozdr

Edytowane przez Rybens86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Rybens86 napisał:

Witaj 

mam synology ds718 plus jak mam aktywne wake on line natomiast nie wiem jak to zrobic zeby telefonem wlaczyc nas???

drugie pytanko 

mam usb bridge signature i za cholere nie moge zainstalowac na nim roon bridge a kiedys mi sie udalo bez problemu...

 

pozdr

 

roon .JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2021 o 21:25, Rybens86 napisał:

nie wiem jak to zrobic zeby telefonem wlaczyc nas???

Na telefonie zainstaluj DS finder, jest w Google Play. Konfigurujesz przy włączonym Synology.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.synology.DSfinder

Miałem DSM7 z zainstalowanym Roonem. Ale nie pasował mi brak obsługi USB Audio i wróciłem do DSM6. Może odinstaluj Roona i usuń jego folder RoonServer. Ponowna czysta instalacja powinna pomóc.

W sprawie Roon bridge nie mogę pomóc, nie znam go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 25

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.