Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  187 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jako, że nie widzę takiego tematu a myślę, że warto parę słów wspomnieć więc zakładam Klub użytkowników aplikacji Roon Labs.

Przechodziłem przez kilka możliwych aplikacji do odtwarzania muzyki, zaczynając od iTunes przez JRiver i Audirvanę właśnie na Roon kończąc. I tutaj zatrzymałem się na bardzo długą chwilę (wykupiona roczna subskrypcja). Kapitalny kombajn do słuchania, a przede wszystkim edytowania metadanych itd. Po dodaniu źródeł z muzyką, program sam pobiera dane n/t artysty, albumu i to w jak najbardziej możliwie rozbudowany sposób gdzie konkurencja - której nota bene raczej nie ma - może się schować. Oprócz podstawowych danych czyli roku wydania albumu, gatunku pobierane są dane n/t osób współtworzących album, kompozytorów itd. Świetnym rozwiązaniem jest odnośnik przy każdym kompozytorze, wykonawcy do jego całej twórczości.

Kolejną opcją jest powiązanie z kontem Tidal. Więc wszystko mamy pod ręką.

Dane każdego albumu możemy również dowolnie edytować, dodawać swoje okładki (np. wydania japońskie z OBI), Roon wynajduje w sieci możliwie najlepszą jakościowo okładkę w maksymalnym rozmiarze. Mając do dyspozycji kilka wersji jednego albumu - Roon pokazuje nam najlepszą jakościową a chowa domyślnie inne wersje, które spokojnie możemy sobie odkryć.

Na Roon słucham już sobie od ponad miesiąca i żadne inne aplikacje typu JRiver czy Audirvana nie zrobiły na mnie takiego wrażenia. Również pod względem jakości odtwarzania muzyki. Generalnie nie słyszę różnicy pomiędzy Audirvaną a Roon ale tego wybrałem ze względu na interfejs. No i całością zarządzam z fotela poprzez dedykowaną apkę na iPada.

Na iPad aplikacja jest lustrzanym odbiciem wersji desktop. Świetne jest to, że wszystko możemy edytować (poza zdjęciami albumów i artystów) z pozycji tabletu a wszystko zapisuje się z aplikacji desktopowej.

Jedynym zauważonym minusem jest brak wsparcia dla SACD ISO. Ale z pomocą przyszła aplikacja ISO2DSD i po temacie.

Poniżej parę zdjęć nie najlepszej jakości - wieczór i telefon :-(

 

20151129_214452_resized.jpg

 

20151129_214526_resized.jpg

 

20151129_214612_resized.jpg

 

20151129_214649_resized.jpg

 

20151129_214717_resized.jpg

 

20151129_214739_resized.jpg

 

20151129_214750_resized.jpg

 

20151129_214806_resized.jpg

 

20151129_214825_resized.jpg

 

20151129_215103_resized.jpg

 

20151129_215119_resized.jpg

 

20151129_215212_resized.jpg

 

20151129_215312_resized.jpg

 

20151129_215330_resized.jpg

 

20151129_215345_resized.jpg

Edytowane przez Basstech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Jedynym zauważonym minusem jest brak wsparcia dla SACD ISO. Ale z pomocą przyszła aplikacja ISO2DSD i po temacie.

Witam zastanawiam się przed zakupem roon-a. Wczoraj robiłem testy core jest na kompie z win10 , steruje i-padem i dalej na Aries-a i Vegę. Wszystko pięnie tylko brakuje mi jeszcze core na NAS. Zastanawiam się też nad Tidal stream leci z kompa ,a wolałbym z z Ariesa natywnie ? Nie wiem czy na razie ma sens inwestowanie w ten program ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cześć, Podoba mi się uniwersalność i funkcjonalność Roon'a. Mam NAS Netgear'a, który nie posiada możliwości zainstalowania na nim Roon Servera a więc muszę go posadzić oddzielnie. MacBooka i iPada oraz telefonu chcę używać jedynie jako urządzenia sterujące. Maliny podłączonej przez USB bezpośrednio z DAC - jako bridge. Roon server chcę zainstalować na Thin Client (HP GT7725), na którym w tej chwili mam Daphile.

Prosze o radę, którą dystrybucję Linuxa wybrać jako bazę do Roon servera. A może w ogóle popełniam jakiś błąd w tej konfiguracji? Można prościej i skuteczniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też nad Tidal stream leci z kompa ,a wolałbym z z Ariesa natywnie ? Nie wiem czy na razie ma sens inwestowanie w ten program ?

Też mnie to nurtuje, może Ktoś odpowiedzieć ?

Co daje ROON poza "zabawą okładkami" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to nurtuje, może Ktoś odpowiedzieć ?

Co daje ROON poza "zabawą okładkami" ?

 

- łączy katalog Tidala z prywatnym,

- wyświetla krótką notkę biograficzną,

- podpowiada podobną muzykę,

- taguje

- ... wiele innych rzeczy robi.

Drogi ale fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

14.11 skończyła mi się roczna subskrypcja Roon. Po roku czasu jestem w stanie stwierdzić, że na chwilę obecną nie jestem w stanie znaleźć analogicznej aplikacji. Specjalnie nie wykupiłem kolejnego roku po zakończonej subskrypcji by przetestować inne apki. Wziąłem na warsztat Audirvane, Jriver 22. Jak wrzuciłem tą sama bibliotekę, która miałem w Roon to rozłożyłem ręce. Wszystko rozsypane w drobny mak jeśli chodzi o metadane itp. Roon z automatu sobie ze wszystkim radził. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, nie słyszę różnicy pomiędzy Roon a Audirvana czy Jriver na moim sprzęcie. Minusem do tej pory jest brak wsparcia dla SACD ISO czy brak rozpoznawania płyt w jednym pliku na podstawie pliku cue. Z tym idealnie sobie radzi Jriver. Roon obsługuje DSF wiec problem z ISO generalnie rozwiązany. Aplikacja na iPad również jest kapitalna w Roon, JRemote jest porównywalny i może bardziej intuicyjny, odczytuje dodatkowe informacje zawarte w katalogu np. w postaci PDF.

W Roon usilnie pracują nad większa ilością danych i grafik np. tylne okładki itd. Niektórzy mówią ze Roon to tylko wygląd, okładki itd. Ale ludzie sa wzrokowcami i wolą widzieć okładkę płyty a nie proste napisy. No i te dodatkowe informacje lub odnośniki do innych wykonawców, płyt czy gatunków. Przy najmniej mi to bardziej odpowiada.

Także Panowie podejrzewam, że kolejny rok zostanie spędzony w towarzystwie Roon Labs. Tylko ten cholerny dolar żeby potaniał...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

zastanawiam się nad NAS-em i wypłynął temat Roon-a. Jak widać klub na AS jest całkiem mały, a na świecie jest całkiem popularny.

- Jakie są wasze doświadczenia?

- Jak sprawuje się Rpi3 jako brige, czy nie ma czkawki itp? Jak z formatami?

- Jakie macie konfiguracje sprzętowe dla NAS? Bo wymagania są jak dla serwerów komercyjnych.

- A może dać sobie spokój z Rpi3, pojechać po bandzie i zrobić PC Audio, z wodotryskami:)

Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja właśnie buduje serwer dedykowany do audio + Roon. Bawiłem się chwile, nie ma nawet sensu hqplayer wgrywać, przy nowej wersji Roon bardzo dobrze robi upsampling do DSD. No chyba ze hqplayer pokaże co potrafi n lepszym kompie. Obsługa Roon na poziomie Linn, reszta firm może sie schować

Edytowane przez Blady99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas chyba niewiele osób używa, bo drogie a mało kto na serio traktuje użycie komputera w torze audio (ciekawe, ci Amerykanie to pewnie muszą być głusi, skoro im transporty sieciowe grają na tyle dobrze że ich używają zamiast trzydziestoletnich transportów CD).

Ja używam i będę używał (właśnie odnowiła mi się roczna subskrypcja), bo rzeczywiście integracja lokalnej kolekcji z Tidalem, powiązania między artystami, opisy są świetnym sposobem wynajdowania nowej muzyki i żadne inne oprogramowanie nawet się nie zbliża.

 

Co nie zmienia faktu że:

- Roon regularnie się wywala (zwłaszcza py dodawaniu płyt do bazy), po kilka albo i więcej razy dziennie

- aplikacja na iPada też

- w metadanych jest sporo błędów, których nie da się poprawić przez edycję danych, a firma na zgłoszenia takich bzdur (na forum, w stosownych wątkach do tego stworzonych) nie reaguje lub uprzejmie odpowiada że metadane są ze źródła zewnętrznego i oni ich poprawić nie mogą

- wyszukiwanie jest kompletnie spieprzone, już nawet koszmarna aplikacja Tidala działa lepiej, w zasadzie jedyne pewne rozwiazanie to wyszukać w Spotifaju i potem znalezione wyniki przepisać

- rozwiązana ergonomiczne są kuriozalne, niestety autorzy są bardzo zarozumiali i odpowiadają (oczywiście uprzejmie) "są dobre, wy się nie znacie, nie chcecie to nie używajcie"

- obsługa odtwarzania z Tidala jest taka sobie, do jakiś czas (czasem kilka razy dziennie, czasem raz na tydzień) aplikacja nagle wstrzymuje odtwarzanie i trzeba ręcznie kliknąć żeby odtwarzała dalej

- i pewnie jeszcze parę innych rzeczy by się znalazło.

 

Przynajmniej kilka razy na tydzień dostaję napadów zgrzytania zębami, ale że niczego lepszego nie ma - używam i będę używał (bo raczej trudno liczyć na powstanie konkurencji).

 

Ale próba powrotu do odtwarzania przez aplikację od streamers (Lumina - bardzo skądinąd dobrą, być może najlepszą na rynku) powodują wrażenie jakby się człowiek przesiadał z Lexusa na wóz drabiniasty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po krotkiej zabawie Roonem wrocilem tradycyjnie do iTunes, ktore do obslugi mojej wlasnej kolekcji muzycznej jest w zasadzie nie do pobicia. Roon moze i ma jakies dodatkowe zalety uzytkowe ale nie z mojej perspektywy. Jedyne co mi bowiem potrzeba to sensowny player, baza z okladkami i mozliwosc szybkiego jej przeszukiwania w ramach przejrzystego interfejsu, a to daje darmowy iTunes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Roon regularnie się wywala (zwłaszcza py dodawaniu płyt do bazy), po kilka albo i więcej razy dziennie

- aplikacja na iPada też

 

Jeszcze mi się nie zdarzyło ;)

 

- wyszukiwanie jest kompletnie spieprzone, już nawet koszmarna aplikacja Tidala działa lepiej, w zasadzie jedyne pewne rozwiazanie to wyszukać w Spotifaju i potem znalezione wyniki przepisać

- rozwiązana ergonomiczne są kuriozalne

 

Pełna zgoda!

Nie rozumiem dlaczego w przypadku zasobów własnych nie ma prostego drzewa katalogów jako alternatywy dla historyjek obrazkowych. Prawdopodobnie z tego powodu przenoszę moje zainteresowanie i kasę ;) na Audirvanę.

Edytowane przez szczemirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja właśnie buduje serwer dedykowany do audio + Roon. Bawiłem się chwile, nie ma nawet sensu hqplayer wgrywać, przy nowej wersji Roon bardzo dobrze robi upsampling do DSD. No chyba ze hqplayer pokaże co potrafi n lepszym kompie. Obsługa Roon na poziomie Linn, reszta firm może sie schować

 

Czy roon faktycznie zrobi upsampling do dsd, tj. sam z siebie? Z tego co piszą to trzeba mieć hqplayera.

Pytam bo kupiłem na próbę dac korga (ds 100). Do niego jest audiogate, który robi konwersje w locie pcm do dsd, ale mogę zapomnieć o sterowaniu np. przez iPada co mi zupełnie nie leży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kurcze, celowo kupiłem sobie do sterowania ipada mini... a tu sie okazało że odpaliłem roona (apka pilota) na swoim huawei P8 lite...

 

Niech mnie ktoś powstrzyma, żeby nie kupić lifetime :) Jak obsługa na andku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Mam Intel NUCa i zainstalowałem Roon Rock, wszystko poszło ok. .ale mam stronę startową "Roon Optimized Core Kit ", ale nic więcej.

Przez aplikacje androida Roon nie mogę wejść bo chcą ,abym zapłacił, chciałem przetestować Roona Rock i nie mogę ? ;-(

W instrukcji wyczytałem ,że Roon Rock jest darmowy ? Nic z tego nie rozumiem ? Jestem tam zarejestrowany.

Edytowane przez gutekbull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roon Rock jest darmowy, to system, rdzeń, który stawiasz zamiast windows czy os x.

Jednak aby korzystać z playera Roon musisz mieć wykupioną licencję.

Ogólnie roon Rock to bezgraficzny system, instalując go na NUC nic więcej zrobić tam nie będziesz mógł jak w przypadku tradycyjnego systemu. Jest on tylko i wyłącznie przeznaczony do stabilnej pracy z Roon,.

Możesz wypróbować Roona za darmo przez 14dni.

Edytowane przez Emdester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę sterować z Androida ,ale jak znaleźć stronę do sterowania z laptopa ? Na jakim porcie ?

Wszystko jasne muszę zainstalować Roona na laptopie ,a tego chciałem uniknąć ;-(

Szukam rozwiązania jak Daphile.

Edytowane przez gutekbull
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... masz Roon Rock na NUC jak dobrze zrozumiałem, co jest u Ciebie na końcu przed DACem, mam na myśli punkt końcowy? Dlaczego przeszkadza Ci aplikacjia Roon na laptopie do sterowania, piszesz że chciałeś tego uniknąć, czemu?

Ja steruję roon jak mi wygodnie, z laptopa, z telefonu czy ipada.

Edytowane przez Emdester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emdester => wszystko jest ok. Po prostu byłem przyzwyczajony do Daphile gdzie wystarczało podać adres IP serwera i miałeś podgląd i ustawienia, a tu jest trochę inaczej.

 

Już zainstalowałem i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.