Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  187 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. Instalował ktoś Roon Rock OS na czymś innym niż NUC? 

Syn kupił sobie nowy procesor i ram, w spadku zostawił mi stary. 

Tak więc mam AMD Ryzen 5 3400g, 16 GB ramu ddr4, dysk 256 GB m.2 , jakaś płytę mini-itx pod AMD i obudowę. Brakuje mi tylko zasilacza, mam picopsu 120 Watt ale jest za słaby. Znalazłem informację w necie, że minimum to 180-200 watt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rucia1 napisał:

QNAP TS-251+8G 

No, ja mam 451+ i na tym tylko bez DSP szło bez problemów, ale indeksacja trwała wieki i wtedy nawet czkawka. Fakt, że core na zwykłym WD Purple. Z NUC8i5 i ROCK, który jest teraz - nie ma co porównywać. Indeksacje błyskawicznie i upsampling do DSD512 płynnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, paul klacska napisał:

Mam takie pytanie. Instalował ktoś Roon Rock OS na czymś innym niż NUC? 

Syn kupił sobie nowy procesor i ram, w spadku zostawił mi stary. 

Tak więc mam AMD Ryzen 5 3400g, 16 GB ramu ddr4, dysk 256 GB m.2 , jakaś płytę mini-itx pod AMD i obudowę. Brakuje mi tylko zasilacza, mam picopsu 120 Watt ale jest za słaby. Znalazłem informację w necie, że minimum to 180-200 watt. 

Ja mam zaledwie AMD A8-7600 i 8GB RAM. Wewnątrz 2 dyski SSD na system Roon ROCK i drugi na Windows, na tych dyskach są bazy Roona,  plus zwykły dysk 8TB na pliki muzyczne. Startuję z dysku z Windowsem, gdy chcę używać Roona i jednocześnie JRivera. Gdy wystarczy mi tylko Roon startuję z komputer z dysku z SSD Roon ROCK. Nie ma problemów w żadnej z powyższych konfiguracji. Zarówno Roon jak i JRiver działają płynnie. Wcześniej miałem zbudowany system na Athlonie i wtedy czasami pojawiały się zacięcia szczególnie przy odtwarzaniu plików DSD. Jedyną niewygodą korzystania z takiego rozwiązania jest konieczność wczytania najnowszej bazy z ostatnio używanego systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy można korzystać z 14 dniowej wersji próbnej?

Kilka miesięcy temu wykorzystałem taką możliwość i po 14 dniach zrezygnowałem. Dziś loguję się na swoje konto i znowu piszą abym wziął 14 dniowy okres próbny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mojave napisał:

Ja mam zaledwie AMD A8-7600 i 8GB RAM. Wewnątrz 2 dyski SSD na system Roon ROCK i drugi na Windows, na tych dyskach są bazy Roona,  plus zwykły dysk 8TB na pliki muzyczne. Startuję z dysku z Windowsem, gdy chcę używać Roona i jednocześnie JRivera. Gdy wystarczy mi tylko Roon startuję z komputer z dysku z SSD Roon ROCK. Nie ma problemów w żadnej z powyższych konfiguracji. Zarówno Roon jak i JRiver działają płynnie. Wcześniej miałem zbudowany system na Athlonie i wtedy czasami pojawiały się zacięcia szczególnie przy odtwarzaniu plików DSD. Jedyną niewygodą korzystania z takiego rozwiązania jest konieczność wczytania najnowszej bazy z ostatnio używanego systemu. 

No to super. Teraz tylko muszę wykombinować coś z zasilaniem. Muszę gdzieś znaleźć adapter picopsu 200 watt i zasilacz 12v16A lub 250 watt i 12v20A. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem sprzętowym moze być bardzo duża biblioteka + dsp + upsampling. W momencie grania jakiegoś utworu i przeszukiwania biblioteki w tym samym czasie oprogramowanie roon może nieco przymulać. Nic poza tym.
I jeszcze jedno. Jakikolwiek komputer z Roon podłączony w roli core i endpoint gra gorzej niż rozdzielenie to na dwa urządzenia. Endpoint ma być ma być na oddzielnym urządzeniu. Inaczej szkoda kasy na to oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, marek.pap napisał:

QNAP TS-251+ i TS-451+ mają ten sam procesor.

Dokładnie o to mi chodziło.

 

2 godziny temu, maciekplacek napisał:

Ile razy można korzystać z 14 dniowej wersji próbnej?

Kilka miesięcy temu wykorzystałem taką możliwość i po 14 dniach zrezygnowałem. Dziś loguję się na swoje konto i znowu piszą abym wziął 14 dniowy okres próbny.

A bierz, jak dają! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2020 o 16:10, piorasz napisał:

Jakikolwiek komputer z Roon podłączony w roli core i endpoint gra gorzej niż rozdzielenie to na dwa urządzenia. Endpoint ma być ma być na oddzielnym urządzeniu. Inaczej szkoda kasy na to oprogramowanie.

Mam core i bibliotekę na NAS, wszystko idzie po jednym kablu do EtherRegen, co będzie lepsza opcją, core na Nuc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, aqs napisał:

Mam core i bibliotekę na NAS, wszystko idzie po jednym kablu do EtherRegen, co będzie lepsza opcją, core na Nuc?

Tzn. wydaje mi się, że nie do końca złapałeś treść cytatu, do którego się odniosłeś, bo chodzi w nim o to, żeby urządzenie z core nie było jednocześnie endpointem, czyli punktem który w tym łańcuchu zajmuje się dźwiękiem, a nie ogarnianiem biblioteki muzycznej (odbiera dane z LAN i dokonuje konwersji DA lub przekazuje dalej do niezależnego DAC'a). Twój EtherRegen ma za zadanie przekazać dopiero dane do endpointa, prawda?

Co do konkretnie Twojego pytania, to zależy jak mocny procesorowo masz ten NAS. I jeśli obecnie pracuje Ci to zadowalająco w sensie płynności i szybkości obsługi biblioteki, to stawianie samego nowego core nie bardzo ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Kubelski napisał:

Tzn. wydaje mi się, że nie do końca złapałeś treść cytatu, do którego się odniosłeś, bo chodzi w nim o to, żeby urządzenie z core nie było jednocześnie endpointem, czyli punktem który w tym łańcuchu zajmuje się dźwiękiem, a nie ogarnianiem biblioteki muzycznej (odbiera dane z LAN i dokonuje konwersji DA lub przekazuje dalej do niezależnego DAC'a). Twój EtherRegen ma za zadanie przekazać dopiero dane do endpointa, prawda?

Co do konkretnie Twojego pytania, to zależy jak mocny procesorowo masz ten NAS. I jeśli obecnie pracuje Ci to zadowalająco w sensie płynności i szybkości obsługi biblioteki, to stawianie samego nowego core nie bardzo ma sens.

OK, już wszystko jasne, nie gram DSD wiec NAS spokojnie wyrabia, zwiech nie ma.

Etherregen przekazuje dane po Lan do transportu, który to robi tylko za endpoint, i dalej do DAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, fan64 napisał:

Witam w klubie,Mam dysk Synology DS 218 wersja bez + brak możliwosci rozbudowy,czy iśc u NUC-a czy lepszy dysk NAS np. Synology DS 220+ punkt koncowy to CA 851N.

 

Ja bym kupił w twoim przypadku Nuc-a.

Zaleta Synology jest jedna, core i pliki trzymasz w jednym urządzeniu.

No ale wad jest niestety więcej, po pierwsze procesor który jest po prostu słaby. To co ja robię na intel nuc-u w 3 godziny na synology zajmie ci 3 dni.

Kolejny minus, to konieczność rozbudowania ramu do co najmniej 4GB. O używaniu kilku urządzeń na raz, też zapomnij, o dsp też.

No i instalacja, tam nie ma paczki spk, tylko musisz to robić w kontenerze Docker.

Tak więc jak masz już Synology, to lepiej będzie zakupić Nuc-a z minimum i5, postawić Roon Rock i cieszyć się muzyczką.? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nuca i7 z zasilaniem liniowym. wcześniej na linux teraz na windzie. Jestem mega zadowolony.

Planuję jednak sprawdzić audirvanę bo roon mam wrażenie, że przegina z cenami (no chyba, że w pojedynku z audirvaną wygra to wtedy podejmę decyzję).

Nawiasem czy jak mam roczną subskrypcję roona i nie chcę jej przedłużyć to mam im pisać jakieś powiadomienie, czy nie płacę i tyle?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
20 minut temu, Majcher87 napisał:

mam nuca i7 z zasilaniem liniowym. wcześniej na linux teraz na windzie. Jestem mega zadowolony.

Planuję jednak sprawdzić audirvanę bo roon mam wrażenie, że przegina z cenami (no chyba, że w pojedynku z audirvaną wygra to wtedy podejmę decyzję).

Nawiasem czy jak mam roczną subskrypcję roona i nie chcę jej przedłużyć to mam im pisać jakieś powiadomienie, czy nie płacę i tyle?

 

 

Dajesz na off i po temacie.

Screenshot_20201120_142024_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mr.Jones napisał:

Jakas oferta BF jednak jest - '1USD for 3 months' tylko czy to tylko na trzy miesiace z mozliwoscia anulacji czy pierwsze trzy miesiace znizka a pozniej platne normalnie.

Dla nowych użytkowników 3 miesiące za dolara. Bez zobowiązań. Można potem anulować subskrypcję, nic nie płacić i nie mieć Roon'a, albo płacić i mieć. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kubelski napisał:

Dla nowych użytkowników 3 miesiące za dolara. Bez zobowiązań. Można potem anulować subskrypcję, nic nie płacić i nie mieć Roon'a, albo płacić i mieć. ?

to nie jest tak że ściągają całą kwotę za 12mc minus 3mc za 1$?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

✔Pay just $1 today for a 3-month Roon subscription (normally $38.97)

✔After 3 months, your subscription will renew at the yearly rate (our best value)

✔You'll receive an email reminder before your subscription renews

✔You can change to monthly or lifetime billing at any time before renewal

✔You can cancel at any time*

 

Poniewaz wprowadzili platnosc miesieczna 12,99USD jest mozliwosc anulacji przed rozliczeniem miesiecznym, a nie jak poprzednio przed okresem nastepnym rozliczeniowym ktory byl 12 miesieczny - teraz roczne naliczenie to (12x9,99USD) sciagana kwota z karty 119,88USD. Lifetime to 699USD. Wynika z tego ze przed koncem trzeciego miesiaca MOZNA zrezygnowac lub placic dalej miesiecznie / rocznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mr.Jones napisał:

✔Pay just $1 today for a 3-month Roon subscription (normally $38.97)

✔After 3 months, your subscription will renew at the yearly rate (our best value)

✔You'll receive an email reminder before your subscription renews

✔You can change to monthly or lifetime billing at any time before renewal

✔You can cancel at any time*

 

Poniewaz wprowadzili platnosc miesieczna 12,99USD jest mozliwosc anulacji przed rozliczeniem miesiecznym, a nie jak poprzednio przed okresem nastepnym rozliczeniowym ktory byl 12 miesieczny - teraz roczne naliczenie to (12x9,99USD) sciagana kwota z karty 119,88USD. Lifetime to 699USD. Wynika z tego ze przed koncem trzeciego miesiaca MOZNA zrezygnowac lub placic dalej miesiecznie / rocznie.

 

zapłaciłem 1USD i działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.