Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  187 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, stary napisał:

Niektóre konwertuje niektóre nie, nieznalazłem jeszcze prawidłowości

 

2020-12-19 15_05_51-Roon.jpg

Czy możesz podać przykłady albumów MQA, które Roon potrafi konwertować do DSD?
Sprawdziłem 30 płyt i nie znalazłem takiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, stary napisał:

 

2020-12-20 17_16_20-.jpg

Nie znalazłem pliku MQA, który by nie mógł być przekonwertowany na DSD ?, np.:

MQA to DSD.jpg

Skoro już ten upsampling, downsampling robić to może użyć jeszcze lepszej (podobno) metody czyli HQPlayer-a. Zainstalowałem testowo u siebie, ale instrukcja jest dość hermetyczna ? . Czy ktoś próbował i ma jakieś wypróbowane usawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mojavew przykładzie nie masz pliku z kodowaniem MQA tylko zwykły Flac, w tych również nieznalazłem takiego którego Roon nieprzekonwertował by do DSD. 

HQPlayer przerasta mnie swoim skomplikowaniem w implementacji w Roon, nie bardzo wiem jak to ugryźć.

Brak filmów na YT.

9 minut temu, marek.pap napisał:

U mnie nie  działa konwersja plików MQA do DSD.

 

Zrzut ekranu 2020-12-20 18.18.16.png

Sprawdź czy masz włączone:

 

2020-12-20 18_32_43-Roon.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem pliku MQA, który by nie mógł być przekonwertowany na DSD , np.:
1838837335_MQAtoDSD.thumb.jpg.dba76f29c90becbaab9bc67e1348c3ba.jpg
Skoro już ten upsampling, downsampling robić to może użyć jeszcze lepszej (podobno) metody czyli HQPlayer-a. Zainstalowałem testowo u siebie, ale instrukcja jest dość hermetyczna  . Czy ktoś próbował i ma jakieś wypróbowane usawienia?

U mnie gram z HQPlayerem - sprawdzę później ustawienia

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, stary napisał:

Może na Nas Synology zainstaluj Roon Server.

Mam zainstalowany Roon Server. Taka jest nazwa, funkcjonalnie to jest Roon Core "If your Diskstation meets the requirements, you can use it as your Roon Core."

13 godzin temu, paul klacska napisał:

Synology się wyłoży przy DSD. Za słaby procesor.???

Nie wiem skąd masz taką wiedzę. Opinie o wysokich wymaganiach Roona dla procesora są przesadzone. Przecież pisałem, że bez problemu konwertuje do DSD zwykłe pliki FLAC. Nie konwertuje jedynie plików MQA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, marek.pap napisał:

Mam zainstalowany Roon Server. Taka jest nazwa, funkcjonalnie to jest Roon Core "If your Diskstation meets the requirements, you can use it as your Roon Core."

Nie wiem skąd masz taką wiedzę. Opinie o wysokich wymaganiach Roona dla procesora są przesadzone. Przecież pisałem, że bez problemu konwertuje do DSD zwykłe pliki FLAC. Nie konwertuje jedynie plików MQA.

Nie było napisane, które Synology raz. A po drugie większość Synology się wyłoży.  Mówię tu o tych ze słabszym prockiem ( starsze modele). Nie wiem czy wiesz, ale idzie zainstalować Roon core na Synology dla których nie ma możliwości instalacji przez plik spk.

A skoro o tym mowa, to jakbyś mógł ,to podaj mi model swojego i wrzuć zrzut ekranu synology. Jakie ma obciążenie procek podczas konwersji do DSD 256. Jestem ciekaw jak to wygląda. 

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, marek.pap napisał:

Ja pisałem o moim przypadku, a nie ogólnie. Ale oczywiście nie wszystkie Synology dadzą radę.
Czy można zainstalować Roona na Synology które nie mają procesora Intela?

Możesz wrzucić ten zrzut ekranu z twojego synka w momencie gdy robisz dsd256? Jestem ciekaw jak to wygląda, mój ma już swoje lata i myślę nad przesiadką.

Z tego co widzę, to zainstalujesz core na każdym synku które jest z plusem np.ds412+

Pozdrawiam

9 minut temu, chcheckitout napisał:

Ja mam 6x. Procesor 19 %. To chyba nie ma znaczenia

Na synology podczas konwersji ? bo o nim mowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym modelem możesz robić kilka rzeczy równocześnie. Sprawdzałem go uruchamiając 2 strefy Roona równocześnie (z włączonym DSP na każdym strumieniu) i jednocześnie odtwarzając film (full HD) na tv. Nie mam możliwości odtwarzania 4k, być może wtedy Synology by skapitulował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym 720+ siedzi Intel Celeron J4125 4-core CPU, cienko widze to funkcjonowanie Roon serwer z transkodowaniem do wyzszych czestotliwosci. Moim zdaniem troche koloryzujekolega marek.pap. Mam TS-251+ Qnapa z Intel® Celeron® J1900 Quad-Core 2,0 GH i to raczej nadaje sie tylko do obslugi jednej strefy bez transkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Mr.Jones napisał:

cienko widze to funkcjonowanie Roon serwer z transkodowaniem do wyzszych czestotliwosci

Transkodowanie do DSD512 przeprowadzałem tylko na jednym strumieniu. Obciążenie procesora na poziomie 30%.
Opisane wcześniej testy były bez transkodowania. Nie wiem na ile ma to znaczenie, ale Synology ma zainstalowane dyski SSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek.pap : przepraszam ale sie przyjrzalem temu CPU i wynika ze to nowy procesor ktory jest dwukrotnie szybszy od mojego a czterokrotnie od paul klacska NAS'a na dodatek jak piszesz masz dyski SSD. Na moim nie da sie transkodowac w locie do DSD bo przerwy wystepuja. WIec moze to dzialac jak piszesz, ale nic wiecej nie robic na NAS'ie w tym czasie.

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Ja to z ciekawości uruchomiłem core na swoim 1512+. Byłem ciekaw czy po pierwsze uda mi się to, a po drugie czy to będzie działać. 

Normalnie to Roon Rock stoi na AMD Ryzen 5 a drugi na Nuc i7. 

Najlepsze jest to , że katalogowanie mam muzyki na synology zajęło mi chyba 2 dni.????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Mr.Jones napisał:

WIec moze to dzialac jak piszesz, ale nic wiecej nie robic na NAS'ie w tym czasie.

Wydajesz opinie o NAS Synology DS720+ którego nie masz i nie testowałeś. Dla pokazania możliwości tego serwera włączyłem 3 strefy Roona:
1. Plik 24/192 z konwersją do DSD512
2. Plik 24/192 bez konwersji
3. Plik MQA 24bit
Dodatkowo puściłem film full HD do telewizora. Na żadnym strumieniu nie występowały zacięcia odtwarzania. Załączam wykres obciążenia procesora.

 

Zrzut ekranu 2020-12-21 20.56.25.png

Zrzut ekranu 2020-12-21 20.58.12.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek.pap : a po cholere mi ten model ?? Widze jaki CPU jest tam wbudowany i mam znajomosc obu systemow Synology i Qnap.

@paul klacska : wbudowanie SSD w 251+ znacznie przyspieszylo katalogowanie plyt, ale to i tak tylko tymczasowo bylo nie funkcjonowalo w pelni tak jak chcialem przestawilem na osobny serwer Roona i dedykowany Roonowi NAS na xpenology podpiete swiatowodem pomiedzy soba i endointem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Mr.Jones napisał:

@paul klacska : wbudowanie SSD w 251+ znacznie przyspieszylo katalogowanie plyt, ale to i tak tylko tymczasowo bylo nie funkcjonowalo w pelni tak jak chcialem przestawilem na osobny serwer Roona i dedykowany Roonowi NAS na xpenology podpiete swiatowodem pomiedzy soba i endointem.

Ja jakoś nie wyobrażam sobie 45TB SSD ?. Chyba bym musiał nerkę sprzedać. Serwer Roon chciałem tylko przetestować na synology, normalnie core tak jak wspomniałem wcześniej, działa na innych maszynach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mr.Jones napisał:

@marek.pap : a po cholere mi ten model ?? Widze jaki CPU jest tam wbudowany i mam znajomosc obu systemow Synology i Qnap.

Czyli nie testowałeś, ale wiesz lepiej.
No to przedstawiam następny test. Włączyłem transkodowanie do DSD512. Żeby pokazać, że to nie koniec możliwości tego serwera, dołączyłem drugi strumień MQA. Obciążenie procesora wzrosło z 50% do 53%. Na wykresie pierwszy pik to włączenie transkodowania do DSD512, drugi pik - dołączenie drugiego strumienia. Oczywiście wiem, że NAS z dyskami HDD będzie miał mniejsze osiągi.

Zrzut ekranu 2020-12-22 07.12.04.png

Zrzut ekranu 2020-12-22 07.07.02.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.