Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  189 członków

Roon Labs Klub
IGNORED

Klub użytkowników aplikacji Roon Labs


Basstech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, tanielinie napisał:


Co jest dalej w torze audio? Jaki wzmacniacz i kolumny?

Pathos aurium i audeze LCD XC a jeśli chodzi o stereo rotel 1592 +kef 750 ale one pójdą do pokoju kinowego a do rotela coś się potem dobierze

 

3 minuty temu, chcheckitout napisał:

NUC i7 ten z ostatniej linii z dyskiem SSD M.2 DSD ze wszystkimi bajerami Roon po chwili zaczyna głośno pracować. Spokojnie sobie poradzi z 4K, DSD ale będzie głośny. Raczej nie trzymałbym go w tym samym pomieszczeniu odsłuchowym.

On w pokoju odsłuchowym nie będzie, stereo i tor słuchawkowy będą na dole w salonie nuc będzie w pokoju kinowym podpięty po HDMI do amplitunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
NUC i7 ten z ostatniej linii z dyskiem SSD M.2 DSD ze wszystkimi bajerami Roon po chwili zaczyna głośno pracować. Spokojnie sobie poradzi z 4K, DSD ale będzie głośny. Raczej nie trzymałbym go w tym samym pomieszczeniu odsłuchowym.

Wycie wiatraka moze irytytować przy ogladaniu filmów a co dopiero przy sluchaniu muzy.
Integreacja Widows-ROON-Kodi-NUC będzie bardzo droga i może rozczarować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tanielinie napisał:


Wycie wiatraka moze irytytować przy ogladaniu filmów a co dopiero przy sluchaniu muzy.
Integreacja Widows-ROON-Kodi-NUC będzie bardzo droga i może rozczarować

No to go wywalę na strych kupię dłuższy kabel HDMI 🤣 albo jeden ten używany do ROON drugi jako odwarzacz no nic protestujemy zobaczymy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No to go wywalę na strych kupię dłuższy kabel HDMI albo jeden ten używany do ROON drugi jako odwarzacz no nic protestujemy zobaczymy

Dłuższy kabel hdmi nic nie da, przecież musisz jakoś sterować kodi. Chodzenie na strych zeby coś przełączyć moze być męczące…Kup Nvidia Shield Pro do streamingu 4K, NUC8i5, albo NUC10i5 do ROON to może być optymalne rozwiązanie na długe lata.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sterowanie to nie problem bo na strych mam skrętke poprowadzona on byłby cały czas włączony wifi też sięga tam no muszę to przemyśleć pozatym to dwa urządzenia więcej prądu...

Chyba czegoś jeszcze nie poznałem. W jaki sposob chcesz sterować Kodi na windowsie zdalnie?
Sterowanie to nie problem bo na strych mam skrętke poprowadzona on byłby cały czas włączony wifi też sięga tam no muszę to przemyśleć pozatym to dwa urządzenia więcej prądu...

Wydając 10tysi tylko na sam dac rusza twoj portfel 100zl/rok ( chociaż wątpie żeby Nvidia tyle zużyła) za prąd ? Serio?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tanielinie napisał:


Chyba czegoś jeszcze nie poznałem. W jaki sposob chcesz sterować Kodi na windowsie zdalnie?
Wydając 10tysi tylko na sam dac rusza twoj portfel 100zl/rok ( chociaż wątpie żeby Nvidia tyle zużyła) za prąd ? Serio?

Apka Yatse polecam wszystko nia można na Kodi ogarnąć

100zl na rok nie robi mi różnicy ale w tych czasach to z prądem nie wiadomo 😁

Za nuc przemawia do mnie że jednak to Windows większy wybór aplikacji upadetow liczba w przypadku NVIDIA o której też myślalem zaraz się okaże że już nie  wspierają itd a taki nuc z Iris xe nawet 8k ogarnie no ale to melodia przyszłości 

Dlatego chciałem poznać Wasze zdanie a efekt końcowy jest taki że nie wiem w które rozwiązanie iść jaszcze bardziej 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Apka Yatse polecam wszystko nia można na Kodi ogarnąć
100zl na rok nie robi mi różnicy ale w tych czasach to z prądem nie wiadomo
Za nuc przemawia do mnie że jednak to Windows większy wybór aplikacji upadetow liczba w przypadku NVIDIA o której też myślalem zaraz się okaże że już nie  wspierają itd a taki nuc z Iris xe nawet 8k ogarnie no ale to melodia przyszłości 
Dlatego chciałem poznać Wasze zdanie a efekt końcowy jest taki że nie wiem w które rozwiązanie iść jaszcze bardziej

Czyli jeszcze oproc ROON i KODI chcesz opciązać NUC innymi apkami?
Ja się poddaję. Wg mnie NUC jest dziwadłem. Za drogi zbyt ograniczony. Z samym Roonem spisuje się świetnie. Ale jako alternatywa dla stacjonarnego kompa moim zdaniem jest kiepskim wyborem:) Probuj, testuj, daj znać:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem nowy na forum i mam pytanie.Posiadam subskrypcje roon i odtwarzam z laptopa maca do streamera auralic aries g2.1

Chcialbym kupić NUC-a.Bedzie podłączony do zasilacza liniowego Keces p8.

Jakiego nuca powinienem kupić?

Czy lepszy nuc będzie miał wpływ na dźwięk?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam,jestem nowy na forum i mam pytanie.Posiadam subskrypcje roon i odtwarzam z laptopa maca do streamera auralic aries g2.1
Chcialbym kupić NUC-a.Bedzie podłączony do zasilacza liniowego Keces p8.
Jakiego nuca powinienem kupić?
Czy lepszy nuc będzie miał wpływ na dźwięk?
pozdrawiam

Ale po co? Auralic gra lepiej od NUC

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam,jestem nowy na forum i mam pytanie.Posiadam subskrypcje roon i odtwarzam z laptopa maca do streamera auralic aries g2.1
Chcialbym kupić NUC-a.Bedzie podłączony do zasilacza liniowego Keces p8.
Jakiego nuca powinienem kupić?
Czy lepszy nuc będzie miał wpływ na dźwięk?
pozdrawiam

Nie musisz zmienać zasilacza do NUC, moze być ten z zestawu.
Nie ma różnicy w jakości dźwięku między NUC-ami. Różnice będą tylko w szybkości działania i ewentualnego przytykania się ROONa przy dużym obciążeniu ( kilka stref, korekcja, upscaling itp) Od NUC8i5 w górę każdy powinien sprostać największym wymaganiom. Starsze NUC-i też dają radę.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Ale po co? Auralic gra lepiej od NUC

Co ma Auralic do NUCa?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Ale po co? Auralic gra lepiej od NUC

Co ma Auralic do NUCa?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
Nie rozumiem,przeciez musze miec komputer jako core do sterowania roonem? Wymiana na Nuca i podłączenie do zasilania liniowego nie spowoduje polepszenia jakości?
 

Nie ma znaczenia na czym postawiony jest ROON. NUC ROCK, Mac, Windows, Nucleus, jakość dźwięku jest taka sama.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Ale po co? Auralic gra lepiej od NUC

Co w NUC-u gra?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,czyli reasumując mając dwie konfiguracje:

1.Auralic aries g2.1 + switch Silent Angel +roon na zwykłym laptopie Mac 

2.Auralic aries g2.1+switch Silent Angel + NUC podłączony do zasilacza liniowego keces p8 (z bezpiecznikiem orange)

Jakość dźwięku obydwu konfiguracji podana do wzmacniacza będzie taka sama?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dobrze,czyli reasumując mając dwie konfiguracje:
1.Auralic aries g2.1 + switch Silent Angel +roon na zwykłym laptopie Mac 
2.Auralic aries g2.1+switch Silent Angel + NUC podłączony do zasilacza liniowego keces p8 (z bezpiecznikiem orange)
Jakość dźwięku obydwu konfiguracji podana do wzmacniacza będzie taka sama?? 

Taka sama


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Kupilem Nuc-a i bede instalowal roon rocka.Potrzebuje kupić dysk zewnętrzny do przechowywania albumów.Czy pamięć usb typu flash będzie dobrym wyborem?Widzę ze na rynku można spokojnie kupić powiedzmy 512gb.Wersja 3.0 to odpowiedni wybór?

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam,Kupilem Nuc-a i bede instalowal roon rocka.Potrzebuje kupić dysk zewnętrzny do przechowywania albumów.Czy pamięć usb typu flash będzie dobrym wyborem?Widzę ze na rynku można spokojnie kupić powiedzmy 512gb.Wersja 3.0 to odpowiedni wybór?
Dziękuję i pozdrawiam.

Tu masz wszystko prosto opisane:

https://help.roonlabs.com/portal/en/kb/articles/rock-storage-basics


Wysłane za pomocą Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Może miał ktoś taki problem. W Roon, od paru dni,  Qobuz nie chce ładowac utworów do odsłuchu. Pojawia sie in formacja o problemach i błędach z ładowaniem utworów. Qobuz na aplikacji Windows działa, a w Roonie nie chce. Ktoś miał taki problem. Przywróciłem kopię zapasową Roona i nic nie pomogło. Zostaje chyba przeinstalować na nowo Roona?

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, marek.pap napisał:

Może najpierw w Roonie wyloguj się z Qobuza i po restarcie zaloguj ponownie.

Wylogowałem się. Nie pomogło

7 godzin temu, daru0105 napisał:

Może miał ktoś taki problem. W Roon, od paru dni,  Qobuz nie chce ładowac utworów do odsłuchu. Pojawia sie in formacja o problemach i błędach z ładowaniem utworów. Qobuz na aplikacji Windows działa, a w Roonie nie chce. Ktoś miał taki problem. Przywróciłem kopię zapasową Roona i nic nie pomogło. Zostaje chyba przeinstalować na nowo Roona?

Przeinstalowałem Roona. Nie pomogło.

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.