Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do pomieszczenia 15m2


gawel72

Rekomendowane odpowiedzi

Uspokkójcie się chłpaki :) bo zaraz na noże pójdziecie.

 

Nie ma się o co spinać.

 

Miałem na 16m2 Knight 4, łatwe na napędzenia i ustawienia jak komuś przeskadza tylny bass reflex bo go nie posiadają a jest wylot u podstawy kolumn.

 

Cena w PL za nowe zabija,to fakt.

Miałem po nich Dynaudio Audience 70 bo szukałem więcej basu w pokoju :).

Pojawił się ale rozlały i ciulaty że tak powiem.

 

Ale wina stała po stronie wzmaka,teraz o tym wiem.

Gdybym miał obecnego AA to może by stały dalej u mnie bo kolor Mahoń to bajka w ich wykonaniu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie w ciemno nie ma sensu :), dziewczyny też wybierasz w ciemno? a może jednak wolisz zobaczyć najpierw? :)

W moim mieście czy w ciemno czy zobaczysz wcześniej to efekt końcowy ten sam... hehe, żartuję!

 

MA to wg mnie pierdziawy przy Castle ;p, ale najlepiej samemu sprawdzić.

Jeżeli chodzi Ci o serię MA silver to muszę się z Tobą zgodzić, fakt silvery mają bajeczny, dynamiczny, szybki bas ale jakoś odcięty od reszty pasma a ta reszta jest fatalna i męczy okrutnie, nie da się silverów dłużej niż 15 minut słuchać. Oczywiście Castle Knight też mają duuużo za uszami ale całościowo grają nieporównywalnie przyjemniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
E-hifi, mówiąc chińskie pierdziawy masz na myśli JBL? A jakie kolumny polecasz na seas'ach i vifach?

JBL jak na chińskie to robi całkiem dobre produkty w przystępnym jeszcze budżecie. Niegdyś była to jedna z najlepszych firm na świecie, wystarczy popatrzeć na ilość kultowych egzemplarzy. Z trochę innej beczki. Mój brat fan car audio testował ostatnio 2 skrzynie basowe DIY, jedna na STX a druga na JBL. JBL pokazał klasę, STX niestety rozcharczał się jak ... szkoda gadać. Klipsch, JAMO, DALI bodajże JBL itd. produkuje dzisiaj wszystko w "Made in China" i to podobno w jednej gigantycznej fabryce :|

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety nie znam tych kolumn i nie słyszałem jak grają.

 

Kupowanie w ciemno nie ma sensu :), dziewczyny też wybierasz w ciemno? a może jednak wolisz zobaczyć najpierw? :)

Masz rację numik ja zawsze mówię pojechać posłuchać dotknąć, zajrzeć w jakąś dziurkę, polizać.

 

Uspokkójcie się chłpaki :) bo zaraz na noże pójdziecie.

Przecież jest kulturalnie :)

 

A na odsłuchach właśnie nie polecam wypasionych wzmacniaczy i źródeł, chyba że kupujesz od razu komplet. Dlaczego? Po zakupie wymarzonych kolumn ustawiasz je w swoim pokoiczku, podłączasz pod swój amp a tu KUPA. Gra jak tania wieża z lat 90-tych. Dobre kolumny powinny zagrać zawsze dobrze, a jak doinwestujesz pod swój gust źródło, wzmacniacz, popracujesz nad akustyką pomieszczenia to będziesz czuł się jak w niebie. Cena też nie zawsze jest wyznacznikiem.

 

Ehh temat rzeka .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

W moim mieście czy w ciemno czy zobaczysz wcześniej to efekt końcowy ten sam... hehe, żartuję!

 

Jeżeli chodzi Ci o serię MA silver to muszę się z Tobą zgodzić, fakt silvery mają bajeczny, dynamiczny, szybki bas ale jakoś odcięty od reszty pasma a ta reszta jest fatalna i męczy okrutnie, nie da się silverów dłużej niż 15 minut słuchać. Oczywiście Castle Knight też mają duuużo za uszami ale całościowo grają nieporównywalnie przyjemniej.

z MA jest zabawnie, bo silver, czyli średnia seria...jest najgorsza :), bronze ciut przyjemniejszy, ale wolę Castle, lepszy dźwięk wg mnie

 

Uspokkójcie się chłpaki :) bo zaraz na noże pójdziecie.

 

Nie ma się o co spinać.

 

Miałem na 16m2 Knight 4, łatwe na napędzenia i ustawienia jak komuś przeskadza tylny bass reflex bo go nie posiadają a jest wylot u podstawy kolumn.

 

Cena w PL za nowe zabija,to fakt.

Miałem po nich Dynaudio Audience 70 bo szukałem więcej basu w pokoju :).

Pojawił się ale rozlały i ciulaty że tak powiem.

 

Ale wina stała po stronie wzmaka,teraz o tym wiem.

Gdybym miał obecnego AA to może by stały dalej u mnie bo kolor Mahoń to bajka w ich wykonaniu:)

ale ja się wygłupiałem, chyba tu nikt się nie obrażał czy złościł, dla mnie pełen luz, po prostu kupowanie kolumn w ciemno kojarzy mi się w stylu "mam głupie skojarzenia" :)

 

A na odsłuchach właśnie nie polecam wypasionych wzmacniaczy i źródeł, chyba że kupujesz od razu komplet. Dlaczego? Po zakupie wymarzonych kolumn ustawiasz je w swoim pokoiczku, podłączasz pod swój amp a tu KUPA. Gra jak tania wieża z lat 90-tych. Dobre kolumny powinny zagrać zawsze dobrze, a jak doinwestujesz pod swój gust źródło, wzmacniacz, popracujesz nad akustyką pomieszczenia to będziesz czuł się jak w niebie. Cena też nie zawsze jest wyznacznikiem.

na odsłuchy należy jeździć ze swoim wzmakiem, to najlepsza opcja, chyba że akurat identyczny jest w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na odsłuchach właśnie nie polecam wypasionych wzmacniaczy i źródeł, chyba że kupujesz od razu komplet.

 

Ehh,to oczywiste,kupując w sklepie czy u gościa w domu zawsze taszczę wzmak ze sobą ale zdarzało mi się kupować na ślepo przez neta i mam 14 dni na odsyłkę.

z MA jest zabawnie, bo silver, czyli średnia seria...jest najgorsza :), bronze ciut przyjemniejszy

 

Kompletnie mi nie wpasowała ta marka.Tak samo jak srebrne IC ale to już zależy od preferencji dźwiękowych i warunków pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Kompletnie mi nie wpasowała ta marka.Tak samo jak srebrne IC ale to już zależy od preferencji dźwiękowych i warunków pomieszczenia.

podobno stare grały lepiej, przez chwilę myślałem o jakiejś starszej serii, ale na szczęście się opamiętałem, jest wiele lepszych brzmień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za odpowiedzi! Jest weekend i na razie nie mogę nigdzie odsłuchiwać, ale czy warto zwracać uwagę na firmę Pylon? Chodzi mi konkretnie o model Pylon Audio Sapphire 31.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.