Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer X-HM82 czy Yamaha PianoCraft MCR-N560?


dzabus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jestem poszukiwaczem mini zestawu do pokoju dziennego 24m2. Wiem, wiem. Pomieszczenie duże jak na mini zestaw, ale nie ma wyjścia i na początek musi starczyć. Celuję w produkty podane w temacie. Kilka opinii na temat yamahy znalazłem w necie, ale o pionierze ciężko coś poszukać. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś słuchał tego pioniera? Będę wdzięczny za sugestie i propozycje alternatywne. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

elektronika jest podobnej klasy, natomiast kolumny są lepsze w zestawie Yamaha. Biorąc jednak pod uwagę wielkość pomieszczenia, żaden z zestawów nie nagłośni Ci dobrze pomieszczenia. Pewną opcją jest tylko zastosowanie innyc, lepszych i mocniejszych kolumn, bardziej nadających się do 24m2.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

elektronika jest podobnej klasy, natomiast kolumny są lepsze w zestawie Yamaha. Biorąc jednak pod uwagę wielkość pomieszczenia, żaden z zestawów nie nagłośni Ci dobrze pomieszczenia. Pewną opcją jest tylko zastosowanie innyc, lepszych i mocniejszych kolumn, bardziej nadających się do 24m2.

 

dzięki za tak szybką odpowiedź. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że zestaw może nie podołać, tylko ja osobiście nie jestem jakimś tam melomanem. Przyszłościowo być może zamienię kolumny na jakieś lepsze i dołożę suba. Chciałbym mieć taki zestaw, który nie jest zbyt gabarytowy. Jeżeli chodzi o yamahe to słyszałem o niej wiele dobrego z tym, że pionieer bardziej mi odpowiada jeżeli chodzi o możliwości przesyłu strumieniowego, radio internetowe itd. Jestem może w tym wszystkim zielony, ale mam nadzieję, że będzie to jakoś działało i nie zawiodę się na sprzęcie. Kupuje już sprzęt kupę czasu (wybieram) i nie mogę się zdecydować. Chciałem kupić na początku jakiś amplituner i głośniki, ale podłogowe mi się średnio mieszczą i mogę tylko na regale położyć od tv głośniki. Miałem na oku amplituner Pioneer VSX-830, który już prawie kupiłem ale budżet pozwalał mi potem kupić kolumny do 800zł z pośród Heco Victa Prime 202, Bose 301, JBL Studio 220, a w tym nie miałbym odtwarzacza cd. Można zawsze podłączyć dvd, które mam zamiast cd, ale jednak tego w tych pieniądzach nie mam. Na razie nie kupiłem więc jeszcze sprawa otwarta. Szukam pomocy itd. dzieki za radę

 

P.S. - szukam nowych produktów. Rynek wtórny raczej nie jest brany pod uwagę.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik dzabus dnia 30.11.2015 - 10:02 napisał

Przyszłościowo być może zamienię kolumny na jakieś lepsze

Dobre rozwiązanie.

...no dobra, a które to są te lepsze? Mógłby mi ktoś napisać jakie głośniki regałowe nagłośnią w miarę pokój 24m2? Jakie mniej więcej średnice membran i ilu drożne? Właściwie jakie jest przełożenie jakościowe z 2-drożnych na 3-drożne? Teraz pytanie odnośnie tego zestawu pionieera: czy jak jest, że są 2x50W kolumny, a w przyszłości będę chciał coś mocniejszego to już nie dam razy podłączyć innych mocniejszych kolumn, powiedzmy 2x65W? Takie pytania, bo nie znam się aż tak, a chciałbym się dowiedzieć czegoś nowego, to może uniknę błędów podczas zakupów.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję posłuchać modelu pioneer x-hm11 oraz pioneer x-hm82 i o dziwo ten tańszy o ponad 2/3 model grał lepiej, a właściwie w cenie ministytemów do 800 zł nie miał sobie równych. Za te pieniądze x-hm11 to rewelacja!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję posłuchać modelu pioneer x-hm11 oraz pioneer x-hm82 i o dziwo ten tańszy o ponad 2/3 model grał lepiej, a właściwie w cenie ministytemów do 800 zł nie miał sobie równych. Za te pieniądze x-hm11 to rewelacja!

chcesz mi powiedzieć, że 30W grało lepiej niż 100W? Może jakościowo te kolumny z modelu niżej są lepsze, ale z nimi to już w ogóle nie nagłośnie pomieszczenia. Możesz coś powiedzieć więcej o tym x-hm82? Jestem ciekawy szczegółowej oceny kogoś, kto miał styczność z tym sprzętem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć dlaczego tańszy pioneer grał lepiej ale to było faktem, nawet mój tata który na dźwięk zupełnie wyczulonym człowiekiem nie jest od razu przyznał, że hm11 gra najlepiej. Z przesłuchiwanych. hm82 długo odczytywał płytę, którą ze sobą przyniosłem, a samo brzmienie wydawało się jakby mniej energetyczne. Nawet człowiek z obsługi, który prezentował urządzenia również był tym faktem zaskoczony. Zastanów się może lepiej nad zestawem odtwarzacz i cd z pioneera lub onkyo, bo słyszałem takie zestawienie z Wharfedale diamond 220 (zgrabne ładne monitorki za śmieszna cenę) i kapitalnie to grało. Z ciekawostek to dorzucę jeszcze coś co osłuchiwałem wczoraj - kruger&matz 1598 i nadal jestem pełen podziwu, że za cenę niecałe 1tys zł można tyle zaoferować czyli brzmienie i wykonanie - polecam odsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już sam nie wiem :( Może mi ktoś powiedzieć czy ten amplituner Pioneer VSX-830 z kolumnami JBL Studio 230 będzie lepiej grał niż ta mini pioneer'a?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik arekm dnia 30.11.2015 - 11:56 napisał

Wyświetl postUżytkownik dzabus dnia 30.11.2015 - 10:02 napisał

Przyszłościowo być może zamienię kolumny na jakieś lepsze

Dobre rozwiązanie.

...no dobra, a które to są te lepsze? Mógłby mi ktoś napisać jakie głośniki regałowe nagłośnią w miarę pokój 24m2? Jakie mniej więcej średnice membran i ilu drożne? Właściwie jakie jest przełożenie jakościowe z 2-drożnych na 3-drożne?

Kolumny firm, które produkują kolumny. Słuchałem Pioneer P1 z firmowymi kolumnami, były opisane w prasie jako bardzo starannie wykonane i grające. Tylko grały bardzo liniowo pewnie dla 3/4 ludzi atrakcyjniej grała tańsza kolorowa mini wieża tańsza z diodami. Niemniej taki zestaw jak 82, czy P1 zasługuje na lepsze kolumny. Większe monitory, niekoniecznie drogie z takimi za 1000zł para jest inne brzmienie, inny zestaw, lub nieduże podłogowe, bo graniczeniem jest czasem mizerna moc mini-wież.

Wśród 2 drożnych, 2,5, czy 3 drożnych są i udane konstrukcje i nie . Większość monitorów jest 2 drożna i są wśród nich kiepskie i są wybitne, takie które grają lepiej niż 3 drożne z kilkoma głośnikami. Kwestia ceny i jakości.

Trudno się spodziewać że 3 drożna 4 głośnikowa kolumna za 1000zł będzie grała równie dobre i będzie solidna, tak jak 2 drożny monitor za te same pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchiwałem Pioneera tylko model niższy czyli XHM72, kupiłem ten zestaw na prezent, powiem od razu, ze ten w sklepie to każdy kręcił ustawieniami barwy i gdy sobie ustawiłem regulację po swojemu to brzmienie było czyste, miało nawet pogłos i basu o dziwo nie brakowało. Normalny test przeprowadziłem w domu ale z płyt CD i MP3 zaskoczyło mnie brzmienie tego mikrusa.

 

Ps. z miejsca trzeba wywalić fabryczne ( chyba aluminiowe ) cienkie kabelki głośnikowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak podejrzewałem, że sprzęt w sklepie stoi a ludzie kręcą włącznikami i mieszają :) Ja zaczynam się powoli skłaniać do kupna jednak jakiegoś amplitunera i głośników regałowych 2-drożnych. 2x80W powinno być lepszym rozwiązaniem + amplituner, a muzykę tymczasowo z DVD. Dozbieram kasę i kupie potem jakiś cd-player. Myślę, że to będzie lepsze rozwiązanie. Ten Pioneer VSX-830 przypadł mi do gustu. Co o tym myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

decyzja zapadła. Kupiony ampli Pioneer VSX-830 + kolumny Magnat Quantum 673. Przyszłościowo w planach cd bądź Blu-ray i jakiś sub. Trzymajcie kciuki i piszcie czy dobrze wybrałem. Jest już i tak po ptakach, ale chętnie posłucham.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Witam,

decyzja zapadła. Kupiony ampli Pioneer VSX-830 + kolumny Magnat Quantum 673. Przyszłościowo w planach cd bądź Blu-ray i jakiś sub. Trzymajcie kciuki i piszcie czy dobrze wybrałem. Jest już i tak po ptakach, ale chętnie posłucham.

Pozdrawiam

mogłeś tą kasę wydać lepiej ale jak sam napisałeś już po ptokach

co do Yamahy Pianocraft to mam model e810 kiedyś był to najwyższy model Piano elektronika jest ok ale kolumny dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogłeś tą kasę wydać lepiej ale jak sam napisałeś już po ptokach

co do Yamahy Pianocraft to mam model e810 kiedyś był to najwyższy model Piano elektronika jest ok ale kolumny dno.

Jak się pytałem czy ten amplituner jest ok to nikt nie napisał. Podjąłem decyzję i tyle. Zobaczymy w praktyce jak to będzie działać. Myślę, że i tak lepiej niż mini zestaw.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie kupiles pionka p1

 

Chcesz przez to powiedzieć, że system mini jest lepszy od tego amplitunera co kupiłem + dwie kolumny (może nie najlepsze, ale dzisiaj oglądałem te kolumienki do tych zestawów mini i takie trochę plastykowe się wydawały). Magnaty swoje ważą i wydają się solidne więc mam nadzieję, że swoje wytrzymają.

 

Mam jeszcze pytanie do znających trochę temat. Zauważyłem ogólną niechęć do firmy Magnat, ale nigdzie nie zauważyłem jakichś merytorycznych uzasadnień, że kolumny te i te są nie najlepsze ponieważ.... itd. Może dla mnie nie jest to takie istotne, ale innym się przyda.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.