Skocz do zawartości
IGNORED

kompletny system audio (all in one)


krzysiek29

Rekomendowane odpowiedzi

Kompletny system ale wszystko w jednym typu NaimUniti 2. Czy zetknęliście się z czymś podobnym (tak małym i co ważniejsze grającym na podobnym poziomie) ? Jeśli ktoś coś słyszał to proszę podzielcie się informacjami. Grać by to miało na 15m2 z monitorami; głównie plikami muzycznymi po sieci ale też z CD ( a może głównie CD jeszcze nie przekonałem się do flac-ów ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

tak naprawdę jest kilka bardzo dobrych urządzeń all-in-one, zapewniających bardzo wysoką jakość dźwięku. Z mojej strony mogę polecić wspomniany przez Ciebie Naim Unitilite b oraz właśnie wprowadzany Lumin M1. Naim dodatkowo posiada odtwarzacz CD, Lumin za to charakteryzuje się bardzo ciekawym design. Co do brzmienia, to Naim gra potężnie, dynamicznie z dobrym dociążeniem i wypełnieniem, gęsto. Lumin stawia na trochę łagodniejszy przekaz, nie szczędzi jednak dynamiki, basu. Jeśli miałbym określić i przyporządkować obydwa urządzenia, to Naim'a zaproponowałbym do mocniejszych gatunków muzycznych - rock, pop. Lumin moim zdaniem lepiej poradzi sobie w spokojniejszych klimatach. Na pewno nie jest to związane z mniejszą mocą Lumina, jedynie z charakterem brzmienia. Dopasowując jednak odpowiednie kolumny, każdy z nich może stać się systemem uniwersalnym.

Z tańszych systemów godny uwagi jest Block CVR-100+MKII. Także pełne wyposażenie oraz niezwykle dobre brzmienie jak na cenę urządzenia.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy powyższych systemów. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się do Naima Uniti 2 ponieważ go słyszałem i dźwiękowo przypadł mi do gustu, jeśli Unilite 2 gra podobnie (w czym jest różnica) to można się nim zainteresować.. ten Block CVR-100+MKII na "papierze" wygląda dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ich mnóstwo ...

 

super odpowiedź kolego:)

 

a tak odpowiadając autorowi - spróbuj jak się uda T+A Caruso Blu.. mnie się nie udało ale moze być ciekawe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletny system ale wszystko w jednym typu NaimUniti 2. Czy zetknęliście się z czymś podobnym (tak małym i co ważniejsze grającym na podobnym poziomie) ? Jeśli ktoś coś słyszał to proszę podzielcie się informacjami. Grać by to miało na 15m2 z monitorami; głównie plikami muzycznymi po sieci ale też z CD ( a może głównie CD jeszcze nie przekonałem się do flac-ów ).

 

Cyrus LYRIC 5 lub najlepsze rozwiązanie to Lyric 9!

 

Osobiście POLECAM 9. miałem i jeden, i drugi. Rewelacja. Dynamiczny, bardzo otwarty dźwięk, świetna stereofonia i co najważniejsze - bardzo łatwo napędza nawet najtrudniejsze zestawy kolumn podłogowych (170W/8).

W porównaniu do np. Cambridge Audio to spokojnie przewyższa jakością dźwięku zetsaw serii 851 (CD+integra).

 

Bardzo dobra współpraca z plikami, bardzo dobrze przygotowany programowo.

Na minus - brak wsparcia SACD.

Dla mnie subiektywnie rzecz ujmując w klasie All in One - najlepszy wybór do 20K.

 

 

 

3_cyrus_lyric_05_front.jpg

 

Zgadzam się z opinią Tomka Karasińskiego w 100%:

"Równowaga tonalna jest właściwie idealna. To samo można powiedzieć o barwie dźwięku - nie jest ani chłodna ani ocieplona. Lyric 09 po prostu gra, zachowując się jak wysokiej klasy wzmacniacz. W pierwszych minutach raczej nie rzuci słuchaczy na kolana, ale potem zaczynamy go darzyć coraz większym szacunkiem. Teoretycznie w urządzeniu pełniącym tak wiele funkcji, jest też więcej miejsc, w których coś mogło pójść nie tak, w których brzmienie mogło skręcić w którąś stronę. Tym większe brawa należą się brytyjskim inżynierom za to, że ostateczny kształt sygnału trafiającego do głośników jest tak wierny oryginałowi. Chwilami Lyric 09 zdradzał pewne ciągoty w kierunku bardziej efektownego, rockowego grania. Zupełnie jakby potraktowany płytami Toola lub Drowning Poola jeszcze bardziej napinał muskuły, przyspieszał i uruchamiał jakieś dodatkowe rezerwy selektywności. Nawet w gęstych kawałkach nic mu się nie zlewało ani nie zamazywało. Dźwięk był zawsze zwarty i gotowy nawet na nadejście totalnej rzeźni. Szacunek."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn Kiko,Linn Sneaky DSM, Linn Majik DSM, DSI, Devialet, T+A Cala, T+A Reciver, Cocktail Audio x30, Naim Unitilite, Uniti, Superuniti, Sony HAP-S1, Simple Audio Roomplayer, Olive One, Hegel H160.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.