Skocz do zawartości
IGNORED

CD MODS www.cdmods.prv.pl - Tuning CD


SviRu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dawno nie odwiedzałem forum bo miałem małą przerwę :(. Chciałem tylko zainteresowanym przypomnieć, że strona ma już ponad rok i nadal instnieje oraz jest wciąż aktualizowana :). Zainteresowanych tuningiem odtwarzaczy CD i nie tylko - zapraszam gorąco. Pozdrowka. www.cdmods.prv.pl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Piszesz "Powiedzmy, że przebrnęliśmy przez instalację zegara... (...) Polecam wszystkim tego moda, cena zegara zawiera się w granicach od 100 - 300zł. Można również zrobić samemu :)"

 

A moze jakiś schemacik porządnego zegara? Chętnie popatrzę :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_DA - a nie podoba Ci się standardowy Kwak ? M.zd. b. porządny i dostępny w sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rambo

 

Mam podobne odczucia co Piotr_DA.

Jeśli już robić stronę to kompleksowo i całościowo.

Fakt informacji w sieci jest mnóstwo. Rozrzuconych, powtarzających się itp.

Na tej stronce są np. zdjątka przed i po

Dla mnie to jak: wytęż wzrok i znajdź trochę różnic.

To chyba nie do końca o to chodzi.

Aha, jeszcze moja opinia: taka strona bardzo się przyda, jest OK, tylko trochę dopieścić szczegóły :)

 

ps. bez zytnie urazy, często marudzę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuję autor strony nigdy nie robił samodzielnie zegarów i jedynie wskazał taką alternatywę dla zapaleńców elektroników

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Nie neguję potzreby istnienia strony. Wręcz przeciwnie.

Spojrzałem na nią ze swojego punktu widzenia.

Mam Sony CDP-991. Chciałbym "coś w nim poprawić".

Chciałbym znaleźć jakieś konkretne rozwiązania.

uff... rozpisałem się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie najlepiej pogadać z bosami tematu, którzy robili ten model, bo oni siedzą długo przy doborze części (mając wpakowane wieleset czy też tysiące złotych w pudełka z częściami) i dobierają je indywidualnie, wygrzewają odsłuchują i składają w całość. Skrajnym przykładem, który odrobinę znam z korespondencji, w wyjątkowo skrupulatnym dobieraniu poszczególnych części, ich porównywaniu i odsłuchiwaniu jest gregaudio (musi mieć anielską cierpliwość i masę czasu :) ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie. Strona jest w dużej mierze poglądowa. Wiadomo, że zupełnie zielony człowiek będzie przerażony tym co ma niby zrobić. Licze raczej na uświadomienie ludzi o możliwości tkwiących w ich sprzęcie... oraz licze na tych co pojdą dalej niż tylko obejrzenie obrazków :)))). Pozdro dla forumowiczów. PS. Zegar? Jest KWAK...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dankoh. Mam identycznego CD własnie będę się za niego zabierał, tylko zostanie z niego chyba sam wyświetlacz.... Chętnie wymienię się infomacjami.

 

Co do schematów to mam wszystkie LClocki itd, ale chcialbym też znac opinie i schematy ludzi, którzy już coś takiego zrobili i działa i poprawia. Wiadomo,że często w takich schematach netowych są pewne nieścisłosci i za pierwszym razem cos tam nie wychodzi. Ja akurat bardziej jestem mechanikiem (moze zbyt ogólne pojęcie, choć juz niedługo pokażę do końca mój realizowany pomysł) niz elektronikiem i wolałbym zrobić cos sprawdzonego, bo lutownicą też sie lubię bawić,ale jak nie działa to mnie .... trafia:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Sviru Jestem tu od niedawna, najpierw przyzwyczaiłem się do tego,że na kondensatory mówi się kądziołki czy jakoś tak, a teraz muszę jeszcze odgadnac co to jest KWAK.... :))) Moze jakoś rozjaśnisz mój ciemnowieczorny umysł?? Jeśli chcesz to niedługo udostępnię Ci zdjęcia i opisy tuningu samego mechanizmu. Bedziesz mógł opisać na stronie jako ciekawostkę z pogranicza szaleństwa... Cały mechanizm robię od podstaw, będzie napęd paskowy. Dawca lasera - wspomniany wcześniej CDP-991.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piotr_DA

Chętnie, tyle, że ja raczej taki zielony jestem. Znaczy lutować umiem.

Jeśli chodzi o kwaka to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Laser taki jak w 991 (KSS-240) jest chyba w 297, a można taniej kupić.

Jakby co to mam też serwisówkę do 991. Na papierze niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest link do schematu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Fajnie chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dankoh. Czy dałoby się zrobić xero tej serwisówki i wysłać do mnie pocztą? W zamian mogę coś chętnie zaoferować. Spadłeś mi niemal jak z nieba, bo potrzebuję własnie serwisówkę, żeby wywalic niepotrzebne rzeczy z płytki.

 

Do kwakoznawców: W tym wątku jest podane,że to do TDA 1costam czyli pewnie znów do philipsa/marantza z częstotliwością 16,... MHz. Czy Wystarczy zmienić kwarc na inną częstotliwość (45,...MHz), czy bedzie potrzebne coś jeszcze, zeby to zadziałało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KSS-240 jest także w modelach 791 i 591. Koszt nowego to około 100zł, ale zanim kupisz jesli chcesz kupic to najpierw wyreguluj stary, bo ma dosc dużą regulację i jest bardzo trwały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co Elso Kwak mi kiedyś pisał to wystarczy zmienic kwarca ,tylko przy czestotliwościach wiekszych niż te 16...z kropeczkami musi być to jakiś tam superstabilny kwarc,on takie sprzedaje do tego.Chyba jakoś tak jesli dobrze zapamiętałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne są te linki do Kwaka,ale nie jestem zarejestrowany na diyaudio (marudzę prawda?) Moze ktoś z szanownych zarejestrowanych zrobi kopiuj i wklej, ku uciesze tych pozostałych?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwak określał zakres pracy na niecałe 25 HHz. Podejrzewam, że chodzi tu głównie o możliwości komparatora, bo sam generator na pewno zastartuje, co najwyżej należałoby w razie kłopotów zmniejszyć dzielnik pojemnościowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z opisu Kwaka:

The KWAK-CLOCK will work with any crystal in the range 8 to 24.576 MHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powyżej może generator z bramką na ACT 00 lub ACT 04 - gdzieś mam takie schematy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli znów KWAK jest tylko dla marantzolubnych istot. Jakoś nie mogę sie do tej marki przekonać i chyba nigdy nie przekonam... Kiedyś porozmawialem sobie z Ishiwatą i chyba specjalnie chcial mnie w maliny wyprowadzić, albo obowiązuje go aż tak mocna tajemnica handlowa. Facet ma piorunujący akcent:))) W takim razie znów wracamy do punktu wyjścia. Chyba trzeba bedzie jednak zrobić LClockaXO2 albo XO3. Czy ktoś ma w tym jakiieś doświadczenia? Schemat mam bardzo ładny, ale kilka części cięzko wyszukać w Polsce... A może nie wiem jak szukać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lclocku2 jest kostka 74AC02. Poszedłem do sklepu zapytać ile kosztuje to po tygodniu ze smutną miną powiedzieli, że nie ma...... W LClockuXO2 jest 74AHC1G04, aż się boję zapytać....:))))))

A tak przy okazji czy wie ktoś moze jaki jest zamiennik do tranzystora BFR92A ? (nie chce wprowadzać sklepikarki w stres)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to stabilny kwarc, a z tym kłopot w naszym kraju. Rozmawiałem z dystrybutorem jakieś marki i oferował mi gotowe oscylatory XO2 i XO3, ale zaczynały się od 250 CHF. Ja w Pfilipsie mam SAA7345 z zaaplikowanym kwarcem 33.8688 i się zastanawiam co z tym począć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wystarczy dać dowolnego HC, a jako tranziorka dowolnego BF-a. Robiłem kiedyś z powodzeniem odbiorniczki na BF-ach i chodziło to powyżej 100MHz bez problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyzej wspomnianym sklepie pochwalili sie,że znają źródło na kwarce 5ppm, jak nie zapomną to zapytam o ten 33, a nóz będzie dla Ciebie przysługa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki będę bardzo dźwieczny. Ułatwi mi to wyodrębnienie zasilania, aż dziw bierze kto projektuje te płytki, rozsypane to to po całym CD...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.