Skocz do zawartości
IGNORED

CD MODS www.cdmods.prv.pl - Tuning CD


SviRu

Rekomendowane odpowiedzi

>Piotr_DA

Byłbym wdzięczny. Chociaż podejrzewam, że mają na myśli zamówienie w omigu. Nawet nie miałbym nic przeciw, gdyby znalazło się jeszcze kilku chętnych na tą częstotliwość. Z tego co wiem stosowana raczej tylko w Philipsach do całej serii procków SAA73xx. Zamiast HC możnaby spróbować też jakiegoś LS-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SviRu> W przyszłym tygodniu mam nadzieję,ze skończę już mechanizm i na pewno podeślę zdjecia. To nie będzie wytlumianie mechanizmu tylko całkiem nowy, zbudowany od podstaw. Ot tak moje szaleństwo:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przetaktowania wyższych częstotliwosci >25Mz bardzo dobry jest TentClock

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakosc jest prównywalna do Kwaka, LCaudio ,Trichorda czy Audiocoma .

Nie ma tu żadnych ograniczen częstotliwosci bo jest to układ gotowego generatora kwarcowego

w małej metelowej obudowie do którego podpięty jest dobry układ stabilizacji napięcia.

Można kupić gotowy układ XO2 za (100Euro) lub tylko sam generator (29Euro) i dobudować zasilanie na podstawie załączonego schematu . Oczywiscie gotowy XO2 ma lepszy układ stabilizacji napięcia niż ten publikowany do DIY.

W Polsce jest przedstawiciel [email protected] , a ceny ma podobne do tych ze strony Tenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie jest tam zegar za 29 ojro:), ale znow dla marantzopodobnych odtwarzaczy. Chyba te na 45 są bardzo mało popularne... Tak się zastanawiałem dlaczego tak wszyscy uwielbiają modyfikacje phili-ntza i moze to dlatego,że ich elementy i mechanizmy moizna kupic, a inne firmy po prostu swoich częsci nie sprzedaja hobbystom? Właściwie nigdy nie słyszałem,żeby ktoś kupił gdzieś kit na przykład Sony czy Pioneera. Owszem widać te mechanizmy, choćby EAD czy Gryphon, ale nie jest to przeciez hobbystyczna sprzedaz... Ciekawe co o tym myślicie... Jesli chodzi o stabilność napięcia w XO2 jest całkiem niezla, ale mozna uzyskać jeszcze lepszą....

 

Chyba ponowię pytanie, czy ktoś już w domowym zakresie robił z dobrym skutkiem zegary inne niz do marantza? Jeśli nie to chyba trzeba będzie jednak skopiowac tego XO2 i juz.... Jeszcze jedno pytanko do zegarowców. Czy na oscyloskopie częśc dolna "wykresu" winna byc idealnie tej samej długości ( tego samego czasu trwania) co częsc górna, czy mozliwe sa odstepstwa od tej zasady? Powiedzmy,że pytam jako laik...

 

SviRu > mam nadzieję,że opis tego mechanizmu wywoła dyskusję, więc na pewno będą zdjęcia i opisy...

 

Jeśli chodzi o kolumny, chętnie służę pomocą w modyfikacjach lub problemach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy "chorych" cenach zegarów gotowych zrobiłbym na wysoką częstotliwość coś takiego jak LClock 1 i wstawił wysokostabilny kwarc z Omigu (chyba 2 ppm za 40 zeta). Układ tak idiotycznie prosty, że na samym początku zaprojektowałem coś podobnego sam nie wiedząc że tak wyglądają inne konstrukcje fabryczne i to chodziło na BF 197 i 74HCT00, bo akurat takie części były w szufladzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy bramce logicznej są sygnały tylko 0 i 1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Piotr-DA

Chyba nie zauważyłeś ale na stronie Tenta są wszystkie możliwe częstorliwosci :

8.4672 MHz

11.2896 MHz

12.2880 MHz

16.9344 MHz

18.4320 MHz

24.5760 MHz

27.0000 MHz

33.8688 MHz

45.1584 MHz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozliwe,że szybko przewijałem i nie zauwazyłem:))) Do kwestii zegarów wrócę pozniej, w moim zaśmieconym umyśle ułozyłem pewien plan na modyfikacje. Najpierw chcę sprawdzić jak duze roznice zrobi sam mechanizm, dlatego robię całkiem nowy z krązkiem A'la VRDS i napędem na paskach A'la C.E.C. + jeszcze coś extra od siebie. Całosć będzie spoczywała na kilkunastokilogramowym hassis. Do tego czasu az to będzie gotowe z elektroniką nie będę robił zupełnie nic,żeby stwierdzić co tak naprawdę daje mechanika. Pozniej zabiorę sie za zasilanie. Nie chce robic na raz wszystkiego,zeby sie nie pogubic. Gdy bede juz wiedział co robi dobre iluśtam stopniowe zasilanie zabiorę się za zegar. I to w sumie wszystko, bo bede uzywał mojego CD jako transportu, wiec jescze poodcinam sciezki od przetwornika i czesci analogowej. Byleby tylko była serwisówka,bo jeszcze co wybuchnie:))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytaczam treść korespondencji z omigiem (mam nadzieję, że się na mnie nie pogniewają):

 

Nawiązując do Pańskiego zamówienia informujemy, że możemy przyjąć je do realizacji na następujących warunkach, które wymagają Pańskiego potwierdzenia:

1. Rezonatory kwarcowe :

QM-490-P1GM07G 16.9344 MHz

Stab.temp.(-10 do 60 st C) ± 5 ppm,

dokładność wykonania ± 5 ppm,

dop.zmian rocznych ± 2 ppm,

poj. obiążenia CL 30 pF

- szt.3-10 - cena sprzedaży netto - 32,55 zł/szt

2. Ogólna wartość zamówienia - 230,00 zł + 22% VAT.

3. Termin realizacji - 5 szt w ciągu tygodnia od potwierdzenia warunków.

4. Dostawa towaru : przesyłka pocztowa.

5. Zapłata należności : zaliczenie pocztowe.

 

Oczywiście wykonują dowolne wartości częstotliwości i na różne pojemności obciążenia do układów rezonansowych szeregowych i równoległych. Za jakiś czas będę coś od nich zamawiał, a konkretnie 33,8688MHz i jak ktoś będzie zainteresowany, to z chęcią powitam współzamawiającego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piotr_DA

 

Sorki. W pracy dzisiaj miałem młyn, a tam mam skaner.

Ale spokojnie jak mi Next Generation zaśnie to śmigam do roboty i próbuję.

Jakiś kontakt mailowy zostaw może. Mój w o mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>McGyver - Jak masz foty modyfikacji wzmaka i kolumn to pewnie, ze zamieszcze. Mijsce sie znajdzie. Jak ktos ma ciekawe zdjecia lub projekty to pisac do mnie prosze [email protected]. Co do zegarow to z tego co slyszalem LcAudio jednak jakosciowo bije wszystkie na glowe. Czekam w takim razie na foty i pomysly. Juz niedlugo pojawia sie foty bardzo rzadko spotykanych starszych odtwarzaczy. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie Next Generation jest super:)) Nie wiem czy wzięlo się to z tego czy nie, ale muszę zapytać, czy jesteś w domu Żą Lukiem Pikardem?:)))))) Emilka oczywiście dam, bo nie chciało mi się nic isać o mnie, bo to jest wiadome dla tych, co choc raz odwiedzili moją stronę www. Nie chcę się niepotrzebnie dublować.... Mail: [email protected]

 

 

Sviru? A moze wymienimy się i umieścimy linki do swoich stron www nawzajem? Wedy łatwiej poruszać się po necie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie zegara-

Całkiem sensowne rezultaty brzmieniowe uzyskałem stosując zegar Madrala.Dosyć prosty układ,zaletą jest podwójne wyjście sygnału,co daje dobre rezultaty,gdy w odtwarzaczu taktowany jest procesor,a dopiero z niego przetwornik.No i LC nie jest już dostępny w kraju,chyba że z drugiej ręki.

Miałem raz sposobność wymiany LC na Madrala w AA Paganini i przy wykorzystaniu obu wyjść ,była poprawa brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piotr_DA

Puściłem coś. Za parę minut sprawdź pocztę.

Schematy są czytelne. Gorzej z płytkami.

Jutro zrobię ksero całości i wyślę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Piotr_DA

NIestety nie pomyślałem żeby zrysować,mój błąd.A byłby na pewno łatwiejszy do sklonowania jak LC.Tyle pamiętam że zasilacz był na TL 431 i jakimś BD.Chyba jedna kosta w SMD i parę elementów.W kilku klockach go montowałem,uważam że jest porównywalny z LC,a już na pewno do tańszych cedeków nie ma sensu wywalać tyle kasy na duńczyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem, że organizuję zamówienie, a tylko, że będę za jakiś czas zamawiał. Osobiście interesuje mnie tylko jedna częstotliwość 33,8688 MHz. Im więcej z jednej częstotliwości tym niższa cena. Nie wiem czy sprzedają w omigu pojedyncze sztuki, a jeśli tak, to czy się opłaca. Jak będę miał czas i nerwy na kolejne wspólne zamówienie (w roli organizatora), to dam znać w wątku "Wspólne zamówienia".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) można coś podpatrzeć, mam taki (tylko starszy X02) w swoim CD 6000, uważam jest git. Zmiana brzmienia gwarantowana, z powodu zmniejszenia jitera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś takiego?

[obrazekLUKASZ-200102_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób miało wątpliwości związane z zegarem KWAKa, więc wyjaśniam parę spraw na podstawie swojego doświadczenia z tymi konstrukcjami (zbudowałem kilka wersji 6 i 7).

Kwestia częstotliwości - nieprawdą jest, że nie działają z napędami SONY i przetwornikami DAC 45MHz.

Wykonywałem taką wersję dla znajomego i trzeba wtedy zwrócić uwagę na dwie rzeczy: zmienić komparator na szybszy, czyli na AD8611/8612 i dobrać odpowiedni kwarc. Nie chodzi tylko o to, żeby kwarc był stabilny (5ppm) ale musi to być kwarc o tzw. pierwszym rzędzie drgań. Istnieją bowiem kwarce tzw. overtone, których częstotliwość drgań wcale nie jest częstotliwością bazową. Często producenci na obudowie piszą np.33.8688MHz, ale zapominają zwrócić uwagę, że jest to trzeci rząd drgań i taki kwarc nie będzie dawał 33.8688 w układzie KWAK'a lecz ~11.2896MHz. Firma OMIG jest rzetelną firmą (przynajmniej ja mam takie z nimi doświadczenia) i przy specyfikacji zamówienia wymaga podania rzędu drgań. Kwarce o wysokiej częstotliwości bazowej (robi się tylko do 50MHz) są oczywiście odpowiednio drogie ;-)

Z moich doświadczeń wynika, że zegary KWAK'a nie pracują dobrze powyżej 45MHz.

Ale dla wyższych częstotliwości Elso KWAK zaprojektował również odpowiedni układ, o który można go poprosić mail'owo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podjąłby się ktoś zrobienia dobrego stabilnego zegara o częstotliwości 33.8688 MHz z oddzielnym zasilaniem i w odpowiedniej obudowie? Audioamp i Madral nie robi z tą częstotliwością, moje poszukiwania utknęły...

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.