Jump to content
IGNORED

Amplituner + kolumny do salonu otwartego 16,5 m2


Rhaemond

Recommended Posts

Jestem kompletnym nowicjuszem, który zabiera się za kupno swojego pierwszego sprzętu grającego bardziej zaawansowanego niż iPod, radiomagnetofon czy miniwieża.

 

Urządzam nowe mieszkanie, sprzęt miałby działać w salonie z aneksem kuchennym otwartym na przedpokój. Salon 16,5 m2 (3,2x5,1 m, oś głośniki-odsłuch w kierunku mniejszego wymiaru) + aneks 6 m2 + przedpokój 5 m2.

 

Słucham różnorodnej muzyki: rock, metal, muzyka klasyczna, filmowa, dawna, trochę jazzu.

 

Pierwszy problem: jestem zdecydowany na amplituner stereo pokroju Yamaha R-N602 lub Pioneer SX-N30. Tylko który z nich lepszy?

 

Drugi problem - kolumny do obu tych amplitunerów. Ze względu na wielkość pokoju i jego ustawność skłaniam się raczej ku podstawkowcom. Typowałem następujące modele: Boston Acoustics A26, Mission SX2, Pylon Audio Pearl Monitor, Magnat Quantum 673, Bowers & Wilkins 685

 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Witaj,

jeśli zależy Ci na możliwie najlepszym amplitunerze stereofonicznym, sieciowym, zwróć proszę uwagę na dwa flagowe modele urządzeń - Onkyo TX-8150 oraz Yamaha R-N602. Yamaha jest bardziej rockowa, eksponująca skraje pasma. Onkyo natomiast oferuje dźwięk łagodniejszy, spokojniejszy, trochę cieplejszy, dokładniejszy.

Co do kolumn, to zwróciłbym uwagę na możliwie najbardziej wydajne monitory, w końcu jest trochę powierzchni do nagłośnienia. Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie Dali Zensor 3, najnowszy Tannoy Mercury 7.2 lub Focal Chorus 706.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Jak to który? Ten, który tobie bardziej odpowiada. Nikt za ciebie nie odpowie na tak postawione pytanie. Trzeba pójść do sklepu i posłuchać.

Problem w tym, że w żadnym sklepie w moim mieście o ile wiem nie ma dostępnych obu tych amplitunerów, nie mam więc możliwości posłuchania ich w tym samym czasie i z użyciem tych samych kolumn. W związku z tym liczyłem, że ktoś z większym doświadczeniem zna oba sprzęty i opowie o różnicach w ich brzmieniu.

 

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Niestety do Pabianic mi nie po drodze :) Ale dzięki za wskazówki, o takie odpowiedzi mi właśnie chodziło.

Link to comment
Share on other sites

Zasadnicza sprawa, ile kasy chcesz przeznaczyć na zakup? Jeżeli sprzęt ma służyć tylko do słuchania muzyka polecam jednak kupno wzmacniacza a nie amplitunera ( a jeżeli kolega chce słuchać radia dokupić odtwarzacz strumieniowy) Ja przerabiałem wiele sprzętu ,od wzmacniaczy w latach 80-tych, WS-coś tam po 3 rodzaje ampli Yamacha, Onkyo i ostatnio Denon avr 2312. Posłuchałem w salonie kilku wzmacniaczy i stwierdziłem,że do muzyki tylko wzmak i nic innego. Mi do gustu przypadł NAD C 356, który gra z Monitor Audio Silver10. Brzmi bajkowo, ale dodam jak inni -TRZEBA POSŁUCHAĆ ZESTAWU BO KAŻDY MA INNY GUST.

Jeżeli zestaw ma także służyć do kina domowego , to tylko ampli, ale powoli wychodzi moda kin domowych szczególnie w małym metrażu mieszkania- tak uważam.

Link to comment
Share on other sites

Zasadnicza sprawa, ile kasy chcesz przeznaczyć na zakup?

Mniej więcej tyle, ile kosztują wymienione przeze mnie sprzęty - ok. 2500 za amplituner z funkcjami sieciowymi + ok. 1000 za odtwarzacz CD + ok. 1000 zł za kolumny.

 

Jeżeli sprzęt ma służyć tylko do słuchania muzyka polecam jednak kupno wzmacniacza a nie amplitunera ( a jeżeli kolega chce słuchać radia dokupić odtwarzacz strumieniowy)

Wzmacniacz za 2500 zł na pewno będzie grał lepiej niż amplituner za 2500 zł. A wzmacniacz za 10.000 zł jeszcze lepiej. To jest jednak więcej niż chciałbym przeznaczyć na zakup. Z tego samego powodu - jak i ze względu na miejsce - nie chcę mnożyć sprzętów. A porównywałem już Yamahę R-N602 z A-S501 i jak dla mnie nie było różnicy.

 

Jeżeli zestaw ma także służyć do kina domowego , to tylko ampli, ale powoli wychodzi moda kin domowych szczególnie w małym metrażu mieszkania- tak uważam.

Nie do kina domowego, bo nie mam ochoty zagracać pokoju 6 głośnikami. Dlatego mówię o amplitunerze stereo, nie wielokanałowym.

Link to comment
Share on other sites

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

 

Co do amplitunera wybór kierował bym pomiędzy Yamahą RN 602 a Onkyo 8150,

Natomiast co do kolumn to Dali Zensor 3 oraz Magnat Quantum 673.

 

Obie konstrukcję amplitunerów są godne polecenia. Ładnie grające i nowocześnie wyposażone.

Z kolei kolumny. Quantumy zagrają mocniej na basie i górze z kolei Zensory pełniej i bardziej środkiem.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

| INSTALACJE | ODSŁUCHY | WYPOŻYCZENIA | PORADY | - Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.

www.S4Home.pl | tel: 514-500-824 | Specjalne oferty dla forumowiczów.

Link to comment
Share on other sites

A dlaczego klasyczny amplituner? Nie lepiej wzmacniacz z radiem internetowym i strumieniowaniem plików?

Nie taki znowu klasyczny - amplitunery rozważane przeze mnie posiadają zarówno zwykłe radio, jak i radio internetowe i strumieniowanie plików. A zależy mi na tym, aby mieć tuner FM, nie samo radio internetowe.

 

Co do amplitunera wybór kierował bym pomiędzy Yamahą RN 602 a Onkyo 8150,Natomiast co do kolumn to Dali Zensor 3 oraz Magnat Quantum 673.

 

Obie konstrukcję amplitunerów są godne polecenia. Ładnie grające i nowocześnie wyposażone.

 

Z kolei kolumny. Quantumy zagrają mocniej na basie i górze z kolei Zensory pełniej i bardziej środkiem

Dzięki za polecenie. Z dotychczasowych odsłuchów doszedłem do wniosku, że spośród muzyki której słucham, bardziej wrażliwa na jakość sprzętu jest muzyka klasyczna - z rockiem czy metalem większość kombinacji radziła sobie przynajmniej nieźle, z klasyką jest trudniej. Które części pasma są tu najważniejsze?

 

Z opinii wyżej wynika, że Yamaha R-N602 eksponuje skraje pasma, Magnaty Quantum 673 również - czy to razem nie trochę za dużo?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.