Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner + kolumny do salonu otwartego 16,5 m2


Rhaemond

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem kompletnym nowicjuszem, który zabiera się za kupno swojego pierwszego sprzętu grającego bardziej zaawansowanego niż iPod, radiomagnetofon czy miniwieża.

 

Urządzam nowe mieszkanie, sprzęt miałby działać w salonie z aneksem kuchennym otwartym na przedpokój. Salon 16,5 m2 (3,2x5,1 m, oś głośniki-odsłuch w kierunku mniejszego wymiaru) + aneks 6 m2 + przedpokój 5 m2.

 

Słucham różnorodnej muzyki: rock, metal, muzyka klasyczna, filmowa, dawna, trochę jazzu.

 

Pierwszy problem: jestem zdecydowany na amplituner stereo pokroju Yamaha R-N602 lub Pioneer SX-N30. Tylko który z nich lepszy?

 

Drugi problem - kolumny do obu tych amplitunerów. Ze względu na wielkość pokoju i jego ustawność skłaniam się raczej ku podstawkowcom. Typowałem następujące modele: Boston Acoustics A26, Mission SX2, Pylon Audio Pearl Monitor, Magnat Quantum 673, Bowers & Wilkins 685

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy problem: jestem zdecydowany na amplituner stereo pokroju Yamaha R-N602 lub Pioneer SX-N30. Tylko który z nich lepszy? Jak to który? Ten, który tobie bardziej odpowiada. Nikt za ciebie nie odpowie na tak postawione pytanie. Trzeba pójść do sklepu i posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zależy Ci na możliwie najlepszym amplitunerze stereofonicznym, sieciowym, zwróć proszę uwagę na dwa flagowe modele urządzeń - Onkyo TX-8150 oraz Yamaha R-N602. Yamaha jest bardziej rockowa, eksponująca skraje pasma. Onkyo natomiast oferuje dźwięk łagodniejszy, spokojniejszy, trochę cieplejszy, dokładniejszy.

Co do kolumn, to zwróciłbym uwagę na możliwie najbardziej wydajne monitory, w końcu jest trochę powierzchni do nagłośnienia. Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie Dali Zensor 3, najnowszy Tannoy Mercury 7.2 lub Focal Chorus 706.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to który? Ten, który tobie bardziej odpowiada. Nikt za ciebie nie odpowie na tak postawione pytanie. Trzeba pójść do sklepu i posłuchać.

Problem w tym, że w żadnym sklepie w moim mieście o ile wiem nie ma dostępnych obu tych amplitunerów, nie mam więc możliwości posłuchania ich w tym samym czasie i z użyciem tych samych kolumn. W związku z tym liczyłem, że ktoś z większym doświadczeniem zna oba sprzęty i opowie o różnicach w ich brzmieniu.

 

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Niestety do Pabianic mi nie po drodze :) Ale dzięki za wskazówki, o takie odpowiedzi mi właśnie chodziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicza sprawa, ile kasy chcesz przeznaczyć na zakup? Jeżeli sprzęt ma służyć tylko do słuchania muzyka polecam jednak kupno wzmacniacza a nie amplitunera ( a jeżeli kolega chce słuchać radia dokupić odtwarzacz strumieniowy) Ja przerabiałem wiele sprzętu ,od wzmacniaczy w latach 80-tych, WS-coś tam po 3 rodzaje ampli Yamacha, Onkyo i ostatnio Denon avr 2312. Posłuchałem w salonie kilku wzmacniaczy i stwierdziłem,że do muzyki tylko wzmak i nic innego. Mi do gustu przypadł NAD C 356, który gra z Monitor Audio Silver10. Brzmi bajkowo, ale dodam jak inni -TRZEBA POSŁUCHAĆ ZESTAWU BO KAŻDY MA INNY GUST.

Jeżeli zestaw ma także służyć do kina domowego , to tylko ampli, ale powoli wychodzi moda kin domowych szczególnie w małym metrażu mieszkania- tak uważam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicza sprawa, ile kasy chcesz przeznaczyć na zakup?

Mniej więcej tyle, ile kosztują wymienione przeze mnie sprzęty - ok. 2500 za amplituner z funkcjami sieciowymi + ok. 1000 za odtwarzacz CD + ok. 1000 zł za kolumny.

 

Jeżeli sprzęt ma służyć tylko do słuchania muzyka polecam jednak kupno wzmacniacza a nie amplitunera ( a jeżeli kolega chce słuchać radia dokupić odtwarzacz strumieniowy)

Wzmacniacz za 2500 zł na pewno będzie grał lepiej niż amplituner za 2500 zł. A wzmacniacz za 10.000 zł jeszcze lepiej. To jest jednak więcej niż chciałbym przeznaczyć na zakup. Z tego samego powodu - jak i ze względu na miejsce - nie chcę mnożyć sprzętów. A porównywałem już Yamahę R-N602 z A-S501 i jak dla mnie nie było różnicy.

 

Jeżeli zestaw ma także służyć do kina domowego , to tylko ampli, ale powoli wychodzi moda kin domowych szczególnie w małym metrażu mieszkania- tak uważam.

Nie do kina domowego, bo nie mam ochoty zagracać pokoju 6 głośnikami. Dlatego mówię o amplitunerze stereo, nie wielokanałowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Co do amplitunera wybór kierował bym pomiędzy Yamahą RN 602 a Onkyo 8150,

Natomiast co do kolumn to Dali Zensor 3 oraz Magnat Quantum 673.

 

Obie konstrukcję amplitunerów są godne polecenia. Ładnie grające i nowocześnie wyposażone.

Z kolei kolumny. Quantumy zagrają mocniej na basie i górze z kolei Zensory pełniej i bardziej środkiem.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego klasyczny amplituner? Nie lepiej wzmacniacz z radiem internetowym i strumieniowaniem plików?

Nie taki znowu klasyczny - amplitunery rozważane przeze mnie posiadają zarówno zwykłe radio, jak i radio internetowe i strumieniowanie plików. A zależy mi na tym, aby mieć tuner FM, nie samo radio internetowe.

 

Co do amplitunera wybór kierował bym pomiędzy Yamahą RN 602 a Onkyo 8150,Natomiast co do kolumn to Dali Zensor 3 oraz Magnat Quantum 673.

 

Obie konstrukcję amplitunerów są godne polecenia. Ładnie grające i nowocześnie wyposażone.

 

Z kolei kolumny. Quantumy zagrają mocniej na basie i górze z kolei Zensory pełniej i bardziej środkiem

Dzięki za polecenie. Z dotychczasowych odsłuchów doszedłem do wniosku, że spośród muzyki której słucham, bardziej wrażliwa na jakość sprzętu jest muzyka klasyczna - z rockiem czy metalem większość kombinacji radziła sobie przynajmniej nieźle, z klasyką jest trudniej. Które części pasma są tu najważniejsze?

 

Z opinii wyżej wynika, że Yamaha R-N602 eksponuje skraje pasma, Magnaty Quantum 673 również - czy to razem nie trochę za dużo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.