Skocz do zawartości
IGNORED

Potrzebne PRE


Kazuki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wdepnąłem trochę w analog i chcę brnąć dalej,więc przymierzam się do zmiany pre.phono.Czarne płytki kręci Dual cs 750,na razie z dualowską wkładką,całość wzmacniał do tej pory tranzystor Denon PMA 2000R ale teraz jego miejsce zajęła lampa Mingda MC 368 B5 a wymieniony Denon robi za preamp.Tak więc noszę się z zamiarem odsprzedania tego wzmacniacza na poczet lepszego przedwzmacniacza phono.

Czy szukać też czegoś na lampie czy nie koniecznie?Tak na szybko to znalazłem to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) cóż o tym sądzicie?..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ten kierunek, To pre zbiera bardzo słabe opinie. Co nie znaczy , że nie warto iść w lampę. Z drugiej strony połączeniu lampy z tranzystorem , to może być to. Wszystko zależy od budżetu.

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ten kierunek, To pre zbiera bardzo słabe opinie. Co nie znaczy , że nie warto iść w lampę. Z drugiej strony połączeniu lampy z tranzystorem , to może być to. Wszystko zależy od budżetu.

robiz

W takim razie czekam na dobre podpowiedzi..Najchętniej to bym chciał się zamknąć w tysiącu bo i kabelek by się lepszy przydał, ale jeśli będzie coś na co naprawdę warto dołożyć jeszcze te kilka stówek i podniesie wyraźnie jakość brzmienia to jestem za.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 1000zł zdecydowanie Musical Fidelity V90-LPS. Znakomita relacja jakości do ceny, jeden z najbardziej popularnych produktów MF - firmy założonej przez miłośnika winyli i muzyka.

 

http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-v90-lps-v90-lps-przedwzmacniacz-gramofonowy

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 1000zł zdecydowanie Musical Fidelity V90-LPS. Znakomita relacja jakości do ceny, jeden z najbardziej popularnych produktów MF - firmy założonej przez miłośnika winyli i muzyka.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawa propozycja,lecz niepokoi mnie małe wzmocnienie mm 22dB czy będzie wystarczające bo mam też ProJecta phono box mm gdzie wzmocnienie jest na poziomie 32dB a mimo to muszę odkręcać wzmacniacz dość mocno..apropos duża będzie różnica w brzmieniu i na czym polegająca między tymi dwoma pudełkami?..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zobaczyć jak wygląda taki V90LPS w środku...Jak i wszystkich innych tanich przedwzmacniaczy. Eletronika w środku warta jest 20złotych, do tego kiepska obudowa i ciach, cena 700zł.

 

Tube box Pro-jecta, nawet te najdroższe to tylko bufor lampowy, nie ma to nic wspólnego z brzmieniem lampy, tylko zamula dźwięk.

 

Z przedwzmacniaczy tylko LAR LPS, CS blue, Nuda phono ewentualnie kupić osobny przedwzmacniacz z 70-80, gdzie sekcja phono jest porządna - w wielu przedwzmacniaczach są regulacje wzmocnienia, obciążenia itd.

 

Ogólnie radziłbym unikać wszystkiego co sklepowe, po prostu nie można aż tyle przepłacać za chińszczyznę.

 

Jak koniecznie coś potrzebujesz to kup DJ art pre II.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam LAR LPS-1.

Wyleczy Cię ze wszystkich trosk.

Poczytaj o nim w necie.

Kilku kolegów tu i ówdzie piszących na forach też ma ten sprzęt.

To dobrze zainwestowane pieniądze.

Tyle że to wydatek 2 razy przekraczający Twoje założenie no i jeszcze ten kabelek .....

 

90125

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten LAR LPS 1 świetnie się prezentuje,ja jednak zostanę w przedziale cenowym do 1tyś..i tak o to się ceny mają: za Cs Blue trzeba zapłacić 500zł i tu będę celował ale kusi ceną(220zł) i opiniami ten DJ Art.Czy Blue jest o tyle lepszy ile więcej kosztuje?..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z CS Blue jest taki, że tylko rynek wtórny. Sam miałem jeszcze kilka tygodniu temu CS Blue, ale już " poszedł do ludzi "

To jest bardzo fajne pre z dobrym zasilaniem, w mojej opini raczej transparentne w odbiorze. Poszukaj, może gdzieś ktoś sprzedaje, ceny ok 500-600 zł.

może też warto poszukać używanych Pro-Ject phono box SE lub SEII. Bardzo fajne pre z regulacjami , do tego zasilanie od Tomanka i jest całkiem fajnie. 600 -700 zł powinno wystarczyć.

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten LAR LPS 1 świetnie się prezentuje,ja jednak zostanę w przedziale cenowym do 1tyś..i tak o to się ceny mają: za Cs Blue trzeba zapłacić 500zł i tu będę celował ale kusi ceną(220zł) i opiniami ten DJ Art.Czy Blue jest o tyle lepszy ile więcej kosztuje?..

 

CS Blue na początek wystarczy. Jednak wydaję mi się że powinieneś spojrzeć na zagadnienie troszkę z innej strony.

Tu nie chodzi oto aby kupić najtańsze pre z takiego pieca chleba nie będzie. Przedwzmacniacz gramofonowy jest bardzo ważnym elementem toru. Przeczytaj jeszcze raz wpisy nr 6i7 i przemyśl. Naprawdę szkoda kilku stówek na nieodsprzedawalne tanie przedwzmacniacze. Akurat w tej dziedzinie wszelkie próby oszczędności na przedwzmacniaczu skazane są na niepowodzenie a w następstwie niepotrzebne rozczarowania.

Pozdrawiam, powodzenia i trafnych konkluzji, Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A CS blue obsługuje MC?..

Obsługuje MC.

Tu masz czego szukasz a dalej to Twoja decyzja :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No i napisz kiedyś na czym oparłeś swój zestaw audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługuje MC.

Tu masz czego szukasz a dalej to Twoja decyzja :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No i napisz kiedyś na czym oparłeś swój zestaw audio.

Ten już sprzedany,ale mam drugiego lecz nie wiem czy nie poczekać i poszukać lampy..tym bardziej że teraz mam wkładkę MC kupiłem dziś na "wystawkach z Niemiec duala 741Q z wkładką MCC120" i jestem pod wielkim wrażeniem,znowu będę kupował winylki:):):)

Tak więc chyba będę miał do zbycia Duala CS750..chyba że jest możliwość zamocowania na jego ramię wkładki MCC 120..?nie wiem muszę się dokształcić w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsługuje MC.

Tu masz czego szukasz a dalej to Twoja decyzja :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No i napisz kiedyś na czym oparłeś swój zestaw audio.

 

To ogłoszenie jest / było akurat moje , a pre juz ma nowego właściciela ;)

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ogłoszenie jest / było akurat moje , a pre juz ma nowego właściciela ;)

 

robiz

Chciałem sprawdzić czujność Kazuki-ego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartownisie..co do PRE to rozmawiałem z człowiekiem,który poprawi mi to i owo w mojej lampie.Stwierdzł bym się wstrzymał z kupnem a on mi zrobi PRE na lampach pod moją wkładkę i wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam LAR LPS-1.

Wyleczy Cię ze wszystkich trosk.

Poczytaj o nim w necie.

Kilku kolegów tu i ówdzie piszących na forach też ma ten sprzęt.

To dobrze zainwestowane pieniądze.

Tyle że to wydatek 2 razy przekraczający Twoje założenie no i jeszcze ten kabelek .....

 

90125

 

A jak się on ma do tego ahajowego? Mam taki z drugiej edycji ale wstyd się przyznać jeszcze nie złożony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się on ma do tego ahajowego? Mam taki z drugiej edycji ale wstyd się przyznać jeszcze nie złożony.

 

no to znaczy że masz zamrożone dobra kultury narodowej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to znaczy że masz zamrożone dobra kultury narodowej :)

 

Ha lepiej zamrożone niż roztrwonione. Obiecalem sobie że w końcu go poskładam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.