Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze szalencow


dudivan

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w technice tranzystorowej (bo IC to chyba jednak nie :-) ) sa budowane wzmacniacze o mocy kilku watow z mysla o napedzaniu tub, szerokopasmowcow w labirytnach itp. czyli odpowiedniki tego co szaleni Japonczycy buduja z lamp (SE, SET-y itp.) do napedzania swoich ogromniastych ponad-100 decybelowych skrzyn ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak!

Nawet ostatnio jeden z forumowiczów mi zadał wstępnie taki temat.

Wzmak 2 razy 5..10W.

I grający na takich wysoko efektywnych speakach.

Niejest to proste..ale do zrobienia,ja przynajmniej mam praktykę w.w.temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to trudniejsze od zbudowania "normalnego" czyli kilkudziesieciowatowego pieca ? Na czym polegaja trudnosci (w skrocie) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego na forum publicznym niezdradzę.

Wiedza kosztuje..przykro mi.

Jedynie mogę powiedzieć że na wysokoefektywnych zestawach wszystko wylezie.... np.jak stany przełaczania tranzystorów w stopniach wyjsciowych ,jak bedą zamało zbiasowane będzie piard lub trzeszczenie.Ale nie można i tu przesadzic..

Są na to sposoby.Lampki same w sobie moga pracowac w czystej klasie A.. a z elementami dyskrytnymi jest to bardziej złozony parabliem.trzeba miec doświadczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul, nie przesadzaj. Ja nie prosze o schematy, czy na tyle szczegolowe opisy Twoich rozwiazan, ze dalyby komus jasne wskazowki jak cos tam zrobic. Chodzi mi o cos bardzo ogolnego - dlaczego to trudne i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> jar1

 

Czy sa wsrod nich jakies kultowe rozwiazania, budowane przez wielu ludzi jak np. Passy, czy to bardzo ezoteryczny i jednostkowy temat ? Czy wogole warto koniecznie robic to na tranzystorach, moze jednak lampy sa lepsze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul wali stary numer - a ja wiem ale nie powiem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lampkach trudniej,na dyskretnych łatwiej o ile ktoś juz miał do czynienia z tego typu zest.głosnikowymi czy tez szerokopasmowcami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Darkul

I jak ja mam Cię zrozumieć:

"Lampki same w sobie moga pracowac w czystej klasie A.. a z elementami dyskrytnymi jest to bardziej złozony parabliem.trzeba miec doświadczenie."

I teraz to:

"Na lampkach trudniej,na dyskretnych łatwiej o ile ktoś juz miał do czynienia z tego typu zest.głosnikowymi czy tez szerokopasmowcami"

???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darkul napisał :"Życie"

 

Całe szczęście, że w życiu rzadko spotykam takie sytuacje a już super rzadko w gronie pasjonatów diy... , bo tam chyba nie ma na to miejsca ....

Ps. Igodzie - twoje słowa z pewnego wpisu w temacie GC niestety się potwierdzają....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prostuję - nie chodziło mi o wpis nt. GC a o pkt.5 wpisu nt, "kołka uziemniającego".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->dudivan, darkula czasami nie warto o cokolwiek pytać, bo i tak z takiego czy innego ( nie zawsze takiego jaki podaje :) ) powodu da odpowiedź wymijającą ew. nie da odpowiedzi ( do dzisiaj zdaje się człowiek który zadał Jemu proste pytanie, jaki transport[zdaje się chodziło jakiej firmy] siedzi w mant-cie, nie dostał odpowiedzi :) ).

Są ludzie którym ta sztuka się udaje ( tzn. wyrwanie informacji ) i chwalą sobie Jego rady :). Ale w tym wypadku darkul chyba będzie milczał jak grób ( z tego czy innego powodu, niekoniecznie takiego jaki podaje :) ).

Ale temat wzmacniaczyków małej mocy ciekawy jest...

 

Czy przypadkiem na tej stronce czegoś o tym nie było?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->darkul, jedyne co w tej chwili (tak mi się zdaje) mylisz, to dział ogłoszeń z Forum - DIY :) ale to się Tobie często zdarza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacytuję więc kolegę Igoda:

 

".........5. darkul - czy ja coś pisałem o kaloryferach? Może czas na okulary? Po za tym zaczął byś pisać konkretnie i na temat. Daruj sobie posty w stylu: "Żeby dostawiac uziemienie do urzadzen z zasilaczami impulsowymi to trzeba znac budowe danego klocka!"

Skoro wiesz to napisz, a jak nie wiesz, to milcz. Tak wygląda 60% Twoich wypowiedzi na ten temat."

 

Myślę, że nie naruszyłem praw autorskich Igoda ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->darkul, a kto Cię tu nie lubi ( igoda pomijam ), Ty jesteś częścia atmosfery tego forum, choć faktycznie wpisy typu "wiem ale nie powiem" są tylko zaśmiecaniem tematów, więc warto ich unikać, ale to już Twój wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja darkula lubię a będę jeszcze bardziej jeśli będzie pomagał kolegom mniej znającym się na rzeczy konstuować ich własne wypociny diy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dooobra sorry..

Wk.. mnie jeden palant ..widzieliscie tytuł 'przekręt"w dziale stereo?.

Nic to wszystko wpisuje do pamieci kompa i drukuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->darkul, umieść w temacie (kompletną) korespondencję z tym człowiekiem, On niech zrobi to samo i pewnie sprawa szybko się wyjaśni, i Ty ( albo On ) będziesz miał problem ( częściowo ) z głowy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.