Skocz do zawartości
IGNORED

przewody do kolumn


marswiet

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję rady w zakresie kupna dobrych przewodów łączących wzmacniacz NAD C356 bee z kolumnami Monitor Audio Silver 10 w cenie do 150 zł/mb. Preferuję jasną, ciepłą scenę z lekkim basem (słucham jazz, poważna i pop, pokój 35m2). Po poprzednim zestawie posiadam przewody van den Hul M.C.D 352, ale może inne by wniosły coś nowego . A może zrobić bi-wiring i do van Hul dokupić drugą parę ?

Proszę o radę i różne warianty.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana.

Posiada Pan dosyć drogie przewody głośnikowe. Moje pytanie jest takie. Czy porównywał Pan je z z kablami np. za 30 zł. za metr, z miedzi beztlenowej o wystarczająco grubym przekroju, żeby nie stawiały oporu dla płynącego w nich prądu. Czy kable głośnikowe naprawdę słychać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kable z polskiej miedzi, Melodika Brown Sugar:

http://sklep.rms.pl/melodika-bsc2450-brown-sugar-przewod-glosnikowy-klasy-pre-hi-end-2-x-4-5mm2

Produkt roku 2015 według High Fidelity, zbiera bardzo przychylne recenzje m.in. za fenomenalny stosunek ceny do jakości.

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2015/08/przewody-gosnikowe-melodika-brown-sugar.html

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana.

Posiada Pan dosyć drogie przewody głośnikowe. Moje pytanie jest takie. Czy porównywał Pan je z z kablami np. za 30 zł. za metr, z miedzi beztlenowej o wystarczająco grubym przekroju, żeby nie stawiały oporu dla płynącego w nich prądu. Czy kable głośnikowe naprawdę słychać?

 

Dziękuję za odpowiedz

 

 

Oczywiście ,że kabli nie słychać, ale.....słuchałem przed zakupem zestawu w salonie , CD -Marantz chyba 6005 i kable in Akustik chyba coś ok 250 zł . Brzmiało super z wyłączonym -tone defat. U mnie brzmi extra ,ale.... jakby ciut brak ciepłoty , lekkości w barwie i basów . Po włączeniu regulacji tonów jest trochę lepiej. Jak pytałem sprzedawcę ,sugerował zmianę kabli lub zrobić bi-wir...A może po prostu należy się przyzwyczaić i wygrzewać kolumny( posiadam 2 tyg). Dodam,że odtwarzaczem jest DENON blu-ray DBP 1611.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Zajmij się pomieszczeniem / akustyką i ustawieniem kolumn w odpowiednim miejscu .

Przejdż do zakładki akustyka , tam jest wiele tematów do poczytania , ewentualnie załóż temat z foto pomieszczenia , lub szkicem gdzie co stoi .

 

Pozdrówko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz

 

 

Oczywiście ,że kabli nie słychać, ale.....słuchałem przed zakupem zestawu w salonie , CD -Marantz chyba 6005 i kable in Akustik chyba coś ok 250 zł . Brzmiało super z wyłączonym -tone defat. U mnie brzmi extra ,ale.... jakby ciut brak ciepłoty , lekkości w barwie i basów . Po włączeniu regulacji tonów jest trochę lepiej. Jak pytałem sprzedawcę ,sugerował zmianę kabli lub zrobić bi-wir...A może po prostu należy się przyzwyczaić i wygrzewać kolumny( posiadam 2 tyg). Dodam,że odtwarzaczem jest DENON blu-ray DBP 1611.

Dziękuję za odpowiedz

 

 

Oczywiście ,że kabli nie słychać, ale.....słuchałem przed zakupem zestawu w salonie , CD -Marantz chyba 6005 i kable in Akustik chyba coś ok 250 zł . Brzmiało super z wyłączonym -tone defat. U mnie brzmi extra ,ale.... jakby ciut brak ciepłoty , lekkości w barwie i basów . Po włączeniu regulacji tonów jest trochę lepiej. Jak pytałem sprzedawcę ,sugerował zmianę kabli lub zrobić bi-wir...A może po prostu należy się przyzwyczaić i wygrzewać kolumny( posiadam 2 tyg). Dodam,że odtwarzaczem jest DENON blu-ray DBP 1611.

 

Należy upewnić się czy obecnie posiadane kable są BEST PRODUCT HIGH FIDELITY OF THE YEAR & FOREVER i ew. zmienić na co najmniej takie albo chociaż na takie z pięcioma gwiazdkami w jakiejś fachowej i niezależnej recenzji których jest tyle co sprzedawców mówiących że nie musisz niczego u siebie wymieniać a tym bardziej wymieniać na coś fajniejszego akurat z ich sklepu. Tak zupełnie na serio to proponuję pograć na tych które posiadasz do czasu aż trochę poznasz ich brzmienie nie wspominając o dobrym wygrzaniu kolumn czy elektroniki a później z tą wiedzą ew.poszukać czegoś nowego o pożądanej charakterystyce. Ps. Jest naprawdę mnóstwo śmiesznych drobiazgów które pojedynczo a tym bardziej razem mają mniejszy lub większy wpływ na dźwięk a kable to dość istotny element systemu więc moim skromnym zdaniem kable jednak grają :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, żeby nie dać nabić się w butelkę, kupując coś z certyfikatem "BEST PRODUCT HIGH FIDELITY OF THE YEAR & FOREVER", jak napisał Pan Pancerny Motyl, bo to z pewnością kable klasy Hi-End, które dodatkowo są kierunkowe :-)

Do Pana marswiet. Może niech Pan faktycznie najpierw spróbuje podłączenia dwukablowego, chociaż wątpię czy usłyszy Pan jakąś zmianę. Sam podłączyłem kolumny w taki sposób ale podobno nie wnosi to większych zmian w charakterystyce dźwięku, więc nie próbowałem zwykłego podłączenia, żeby nie namącić sobie w głowie i potem zastanawiać się które podłączenie przynosi lepszy efekt, a efekt ten z pewnością by się zmieniał w zależności od nastroju psychicznego czy pogody na dworze. Również moim zdaniem powinien Pan jeszcze poczekać, aż kolumny się wygrzeją i wtedy pomyśleć o wymianie kabli. Szkoda wymieniać takie drogie kable na inne drogie, które mogą okazać się zbędnym zabiegiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pana.

Posiada Pan dosyć drogie przewody głośnikowe. Moje pytanie jest takie. Czy porównywał Pan je z z kablami np. za 30 zł. za metr, z miedzi beztlenowej o wystarczająco grubym przekroju, żeby nie stawiały oporu dla płynącego w nich prądu. Czy kable głośnikowe naprawdę słychać?

JA bym porównał jeszcze z kablami za 3 PLN/metr (z MIEDZI, a nie jakieś chińskie CCA)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA bym porównał jeszcze z kablami za 3 PLN/metr (z MIEDZI, a nie jakieś chińskie CCA)

Gdyby taki kabel kosztował nawet 1 zł za metr ale wykonany był z dobrej jakości przewodnika tak jak najpopularniejsze OFC, to podejrzewam, że przy ślepym teście nie odróżnił bym go od kabla za 100 zł. tylko dlatego, że wyprodukowała go firma dumnie określająca się jako producent sprzętu Hi-End.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku przewodów jednożyłowych a takie są chyba te VDH warto spróbować połączenia z pominięciem blaszek np. zastosować zworki z krótkich odcinków kabla lub wpiąć bezpośrednio przewód do LF i HF bo jeśli chodzi o dedykowane dwużyłowe połączenie bi-wire to na pewno się ono tutaj sprawdzi. Pytanie tylko na ile ew. zmiany będą trafione a później satysfakcjonujące bo jest tyle zmiennych po drodze że nawet kosmicznie rzetelny hajend za cztery walizki dolarów który w określonych warunkach zagra wybitnie ma prawo się nie sprawdzić w innej konfiguracji a później są negatywne opinie i cała ta przepychanka bo coś nie gra u niego a ma siedemnaście certyfikatów of the year albo gra tak samo jak kabel za 3zł i nie znaczy to wcale że szrotów i naciągaczy windujących ceny na rynku nie ma. Tak pokrótce to chyba zdecydowanie najłatwiej ocenić samemu zmianę po dłuższym obcowaniu z jedną konfiguracją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ,że kabli nie słychać, ale.....słuchałem przed zakupem zestawu w salonie , CD -Marantz chyba 6005 i kable in Akustik chyba coś ok 250 zł . Brzmiało super z wyłączonym -tone defat. U mnie brzmi extra ,ale.... jakby ciut brak ciepłoty , lekkości w barwie i basów . Po włączeniu regulacji tonów jest trochę lepiej. Jak pytałem sprzedawcę ,sugerował zmianę kabli lub zrobić bi-wir...A może po prostu należy się przyzwyczaić i wygrzewać kolumny( posiadam 2 tyg). Dodam,że odtwarzaczem jest DENON blu-ray DBP 1611.

A kolega slyszal o czyms takim jak akustyka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, którzy zainteresowali się w/w tematem. Oczywiście, kable jak najbardziej są bardzo istotnym elementem zestawu grającego, gdyby było inaczej nie prosiłbym o radę w wyborze tylko kupiłbym po 2 zł/m. Kolekcjonowanie i słuchanie płyt trwa w moim przypadku już ponad 35 lat ( były Vinyle potem CD teraz ponownie Vinyle) ,a sprzęt wybieram po kilkukrotnym przesłuchaniu różnych konfiguracji ale w/g własnego upodobania- ,no i zasobów kasowych. Cóż ,moja wiedza z zakresu elektroniki jest uboga, dlatego potrzebuję rady fachowców. Obecnie jest o wiele łatwiej bo jest internet i fora. Nie wiem co kolega Bumpalump miał na myśli pisząc o akustyce.? Chętnie poczytam jak mi kolega przybliży ten temat. Jedyne co mi przychodzi na myśl to chyba tyle,że inna jest akustyka pomieszczenia do odsłuchu muzyki w salonie(przeważnie przyjemniej brzmią dżwięki) a inna mieszkania-pokoju-salonu itp w którym stoją meble, w związku z tym powstają odbicia fali itp, itd i brzmienie dżwięku będzie inne- gorsze.

OK. Nie będę katował . Wątku nie zamykam i z przyjemnością posłucham kolejnych porad, a mi pozostaje posłuchać porad i poeksperymentować z kilkoma rodzajami kabli oraz z bi-wir.Ustawienia kolumn nie za bardzo mogę zmienić ,ponieważ stoją przy ścianie( odsunięte od niej ok 40cm) oddalone od siebie ok 5mb.

Pozdrawiam

Marek Ś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

stoją przy ścianie( odsunięte od niej ok 40cm) oddalone od siebie ok 5mb.

 

No przepraszam , to jest masakra , albo robisz sobie żarty .

 

Przykro że nie odniosłeś się do posta poniżej , i nie zainteresowałeś .

 

Zajmij się pomieszczeniem / akustyką i ustawieniem kolumn w odpowiednim miejscu .

Przejdż do zakładki akustyka , tam jest wiele tematów do poczytania , ewentualnie załóż temat z foto pomieszczenia , lub szkicem gdzie co stoi .

 

Pozdrówko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam , to jest masakra , albo robisz sobie żarty .

 

Przykro że nie odniosłeś się do posta poniżej , i nie zainteresowałeś .

 

Spoko spoko , jutro przejrzę a posta przeczytałem, tylko aby odnieść się do tematu muszę poczytać w dziale o akustyce a szkic pomieszczenia także jutro bo dziś pozostaje kimanie aby rano wstać i do pracy.Kolumny tak stoją jak napisałem: sprzęt na środku ściany o długości ok 5 m a po lewej i prawej po ok 2.5m od niego kolumny.Fotel na którym słucham stoi w linii prostej sprzętu oddalony ok 5.5 m. Nie żartuję, ale posłucham rady kolegi co poprawić.

pozdrawiam do jutra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko , jutro przejrzę a posta przeczytałem, tylko aby odnieść się do tematu muszę poczytać w dziale o akustyce a szkic pomieszczenia także jutro bo dziś pozostaje kimanie aby rano wstać i do pracy.Kolumny tak stoją jak napisałem: sprzęt na środku ściany o długości ok 5 m a po lewej i prawej po ok 2.5m od niego kolumny.Fotel na którym słucham stoi w linii prostej sprzętu oddalony ok 5.5 m. Nie żartuję, ale posłucham rady kolegi co poprawić.

pozdrawiam do jutra.

Akustyka jest dla mnie sprawą kluczowa do dobrego dźwięku,a z tego co napisałeś wyżej nie bardzo rozumiem.Może lepiej jakbym się w to w ogóle nie zagłębiał.Te wymiary mogą mi dać tak po głowie że się nie pozbieram!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać niestety kolejny wątek poprawiania systemu z d..y strony :(

Przy tej klasy systemie nie widzę potrzeby inwestowania w kolejne lub lepsze kable. Podpowiedzi Kolegów odnośnie akustyki są już jak najbardziej zasadne. To akustyka w dużej mierze pozwala zagrać systemowi w pełni lub chociażby należycie. Tak jak pisałeś - ustawienie kolumn 40cm od ściany to jest ich mocne ograniczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać niestety kolejny wątek poprawiania systemu z d..y strony :(

Przy tej klasy systemie nie widzę potrzeby inwestowania w kolejne lub lepsze kable. Podpowiedzi Kolegów odnośnie akustyki są już jak najbardziej zasadne. To akustyka w dużej mierze pozwala zagrać systemowi w pełni lub chociażby należycie. Tak jak pisałeś - ustawienie kolumn 40cm od ściany to jest ich mocne ograniczenie.

 

Witam

Takie sugestie bardzo mi się podobają ponieważ wiem w jakim kierunku pójść. Odsunąłem kolumny w sumie na 50 cm ale niestety nie mogę za bardzo poszaleć bo żonie się to nie widzi. Chyba ,że podstawki zrobię na kółkach i wtedy mam możliwość manewru. Dziękuję za sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze bardziej zdecydowanie odjechać od rogów pokoju.

Przy ścianie, jak piszesz 5 m baza rzędu 3,5 czy 4 m wystarczy.

Charakter góry dopasuj pewnym odgięciem od kierunku odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze bardziej zdecydowanie odjechać od rogów pokoju.

Przy ścianie, jak piszesz 5 m baza rzędu 3,5 czy 4 m wystarczy.

Charakter góry dopasuj pewnym odgięciem od kierunku odsłuchu.

 

Dziękuję będę próbował po powrocie do domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.