Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofon kasetowy


Sławo1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Moje pytania odnośnie magnetofonów kasetowych. Od niedawna jestem posiadaczem magnetofonu Sony TC-K 770 ES. Prawdziwe cudo. Sam wygląd już robi wrażenie. Jest on w idealnym stanie. Jednak na przyszłość chciałbym sie jakoś zabezpieczyć. Moje pytanie jest: "Czy warto(a może wręcz trzeba) już teraz kupić jakies nowe części,typu rolki,paski,albo nawet całego,uszkodzonego,tzw.dawce na części na ewentualne naprawy w przyszłości? Czy to prawda,że magnetofon ten"nie lubi"kaset chromowych BASF ?(których trochę,także posiadam) Następne moje pytanie: Myślę też nad drugim,tańszym magnetofonem,takim pomocniczym,takim do przewijania,odsłuchiwania jakiegos wstępnego,itp. Jak na razie mam dwa na uwadze,(Kenwood KX 3080 i Denon DRM 700) który lepszy,ale może jakieś inne propozycje macie. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony TC-K 770 ES. Prawdziwe cudo.

Mam ten model obecnie ale do cudów ( jakość brzmienia ) to mu jednak brakuje do wyższych modeli.

Mam bardzo efektowny wskaźnik wysterowania !

:)

Moje pytanie jest: "Czy warto(a może wręcz trzeba) już teraz kupić jakies nowe części,typu rolki,paski

Paski dostaniesz na allegro z rolkami gorzej . Model ten jest wredny jeżeli chodzi o stare rolki - wszytko jest OK i nagle gniecie taśmę .

Wymiana paska od podnoszenia mostka to koszmar ;)

 

Myślę też nad drugim,tańszym magnetofonem,takim pomocniczym,takim do przewijania,

Do przewijania fajny jest Technics 646 - ma 2 prędkości przewijania i zasuwa .

 

Reszty tu się dowiesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dwukasetowce denona drw-850 (najwyższy model), drw-585 (jeden z najnowszych), oba majsersztyki, zwłaszcza ten pierwszy jest super zbudowany, grają oba bdb ze wskazaniem na ten pierwszy ( mam stare kasety z lat 80-tych). Wolę takie bo jak padnie jedna kieszeń to jest druga :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego by miała jedna paść ?

;)

Z dwu kasetowców miałem Yamahę KX-W952 to był maszyna !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym są symetryczne i ładniej wyglądają

No patrz, jak różne są gusta.

Mnie dokładnie z tego samego powodu dwukasetowce się nigdy nie podobały:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są z symetryczną kieszenią na środku ;-)

Kwestia właśnie gustu ale faktem jest to że te najwyższe modele z jedną kieszenią były lepsze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś niedawno porownywalem parametry drw-850 i najwyższego jednokasetowca drm-800a i faktycznie ten drugi miał minimalnie lepsze parametry (ale kto to usłyszy na starych kasetach), tym niemniej ja bym się nie zamienił :) 2 kieszenie z full opcjami z nagrywaniem i autorewersem, z głowicami amorficznymi, z oddzielnym zasilaczem na każdą kieszeń...

 

krótko mówiąc w uproszczeniu 2 decki w jednej obudowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry nie mówią wszystkiego . Miałem jednocześnie Sony 870ES i 333ESL ( japońska wersja 970ES ) . Parametry podobne ale jakość brzmienia to dosłownie przepaść na korzyść 333ESL .

Wspomniana Yamaha którą miałem to był jeden z najdroższych i najlepszych dwukaseciaków a grał dużo gorzej niż średniej klasy Pioneer 737 .

 

W klubie masz PDF z rankingiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie są idealnym odzwierciedleniem jakości bo dodatkowa punktacja obejmowała wynalazki jak dolby S chociażby .

 

Dwie kasety to zawsze część kosztów na drugą kieszeń , mechanikę itd .

Oczywiście mogą się podobać tak jak mi wspomniana Yamaha czy najwyższe dwukaseciaki SONY .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 36

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.