Jump to content
IGNORED

Yamaha ca 1010 problem po podłączeniu przedwzmacniacza lampowego


thcmaly

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. W zeszłym roku zakupiłem wymarzoną Yamahę ca 1010 wizualnie w stanie idealnym. Ze względu na to, że jest to sprzęt wiekowy oddałem ja do przeglądu mojemu znajomemu elektronikowi, rozebrał ja w drobny mak i wszystko poprzeglądał, wymienił tylko dwa małe kondensatory, i stwierdził, sprzęt jest w bardzo dobrej kondycji. I tak przez cały rok cieszyłem się brzmieniem tego sprzętu. Aż do momentu gdy postanowiłem spróbować przygody ze sprzętem lampowym. Nie stać mnie na wzmacniacz lampowy dlatego zakupiłem wzmacniacz lampowy słuchawkowy Espressivo-e od Pana Henryka Feliksa, który może również pełnić funkcje przedwzmacniacza. Wzmacniacz Espressivo wpiąłem bezpośrednio po końcówki mocy pod wejście (Main in). Po podłączeniu pojawił się problem. Włączyłem Espressivo a potem Yamahę, po 5 min słuchania muzyki, przekaźnik w Yamasze rozłączył (chyba końcówki mocy bo kolumny zamilkły) po czym załączył ponownie i przez kolejne 10 min było wszystko w porządku, i tak w kółko, raz pogra 5 min raz 2 min a innym razem 10 min . Myślałem że coś nie tak jest z samym wejściem "Main in", więc przeczyściłem przełącznik "pre out" i poprawiłem luty na płytce gniazd "pre out" i "main in". Niestety nic nie pomogło. Idąc dalej podłączyłem pod wejście Main in - kolejno magnetofon, odtwarzacz cd, a na końcu laptopa no i tu problem zniknął, na każdym z tych trzech źródeł Yamaha grała idealnie, przekaźnik ani razu nie rozłączył Yamahy. Pomyślałem, że coś nie tak jest z Espressivo, więc podłączyłem do drugiego zestawu (Yamaha ca 600) oczywiście pod wejście "main in" i wszystko zagrało idealnie. Yamaha ca 600 ani razu nie rozłączyła się. Próbowałem wymieniać przewody sygnałowe , ale nic nie pomogło. Wracając do Yamahy ca 1010, podłączyłem Espressivo kolejno pod wejścia aux tuner , tape, i tu Yamaha zagrała bez żadnych problemów. Myślałem że to wina przekaźnika. Wylutowałem go, przeczyściłem styki i zakonserwowałem , poprawiłem luty na płytce gdzie umieszczony jest owy przekaźnik. Niestety nie pomogło.

Nie mam pojęcia co to może być przyczyną niewłaściwej pracy Yamahy ca 1010.

Czy ktoś z Was mógłby mi pomóc i doradzić od czego zacząć, co wymienić , pomierzyć itp.

Sprzęt typu multimetr czy lutownicę posiadam, niestety biegły z elektroniki nie jestem, ale szybko się uczę. Z góry dziękuję za wszelkie informację.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.