Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie interkonekty do około 120 zł?


kowalo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie :

Poszukuje dobrych interkonektów do około 120 zł. Do tej pory miałem firmy oehlbach na set ice blue. Mój sprzęt to Denon Dcd 510 AE, Pma 1500 AE oraz kolumny Stx FS 250.

 

Z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wireworld luna 7 i jestem zadowolony.Nie przerobiłem co prawda

Bóg wie ile kabli ale ten uważam za najlepszy z dotychczasowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można poczytać na naszym forum opinie o kabelkach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Za 120 nowy kupisz z reguły jakiś markowy podstawowy kabelek.

Z używek już można trafić coś fajniejszego za 150 zł co nowe kosztuje 300-400zł.

Jeśli szukasz nowego i masz możliwość to zalecam wypożyczenie na odsłuch .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kabelek ok mam go ale jeszcze się nie wygrzał ,.Podpięty pod blu-ray z wzmacniaczem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja próbowałem kilku w tym segmencie cenowym i najlepiej wpasował się u mnie Audioquest Sidewinder - wygładza górę ale nie zamula, plus dopala trochę średnicę. W tej kasie bardzo fajny kabelek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tomkly rację ma, Proel Die Hard jest godny polecenia i dużo poniżej założonego budżetu.

 

Jakiś czas temu Moreno1973 opisywał wrażenia z odsłuchów tego kabelka i stwierdził, że bardziej mu się podoba jego brzmienie niż miedzianego Kondo;-) Co nie stanowi najlepszej rekomendacji dla tego ostatniego co oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferuje brzmienie dynamiczne więc raczej kabelek musi iść w tym kierunku. Zastanawiam się nad kabelkiem Proel Die Hard oraz M&B Clear Pure Silver.

Linki do aukcji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

ProEl to włoski producent produkujący okablowanie oraz inne elementy dla profesjonalistów. Stąd jego niskie ceny, firma nie jest skażona rynkiem audio;-) Brzmieniowo grają jak kabelki za znacznie większą kasę. Co do kabelków srebrnych, to owszem będą mieć zalety w postaci większej rozdzielczości i przejrzystości, ale srebro zwłaszcza tanie ma też wady w postaci rozjaśnienia i twardości. Jeśli system jest z lekka mulasty to srebrny kabel na pewno ożywi jego brzmienie. Krytyczna będzie ocena reprodukcji basu, będzie punktualny ale zapewne nie schodzący zbyt nisko. Tylko bardzo dobre kable srebrne mogą rywalizować z tej dziedzinie z miedzianymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu Moreno1973 opisywał wrażenia z odsłuchów tego kabelka

Chyba właśnie po opisie Moreno1973 zakupiłem ProEl-a z czysto poznawczej ciekawości. Okazało się, że zabrzmiał prawie tak dobrze jak Tara Labs Ref. Gen. 2, który wtedy miałem - tylko nieznacznie od niego ostrzej i nieco bardziej płasko. Różnica cenowa ogromna, więc chyba Tara za droga... Tylko co z tego, skoro Tarę zastąpił jeszcze droższy Harmonix, ale ten już wart swojej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Różnica cenowa ogromna, więc chyba Tara za droga

 

W kablach niestety tak jest, że subiektywnie nieznaczny przyrost jakościowy okupiony jest kilkukrotnym wzrostem ceny. Poza tym w systemach o mniejszej rozdzielczości odczuwalny przyrost jakościowy jest mniejszy niż w tych najbardziej przejrzystych, co w praktyce powoduje, że nie ma sensu kupowanie ekstra drogich kabli, tylko raczej należy zmienić klocki na lepsze;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadome jest, że u mnie wąskim gardłem jest CD 510AE. I to jest główny problem. Jednak póki co muszę się z nim męczyć. Spróbuję tego kabelka ProEL-a. Cena nie jest wysoka a być może spełni póki co moje oczekiwania.

Chciałbym się tylko upewnić czy to jest na pewno ten kabel:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie po opisie Moreno1973 zakupiłem ProEl-a z czysto poznawczej ciekawości. Okazało się, że zabrzmiał prawie tak dobrze jak Tara Labs Ref. Gen. 2, który wtedy miałem - tylko nieznacznie od niego ostrzej i nieco bardziej płasko. Różnica cenowa ogromna, więc chyba Tara za droga... Tylko co z tego, skoro Tarę zastąpił jeszcze droższy Harmonix, ale ten już wart swojej ceny.

Pro Ela w wersji XLR kupiłem też po wpisie Moreno i łącząc DACa ze wzmacniaczem zastąpił 10 razy droższego VDH ( system miałem zbalansowany więc zdziwienia nie było ) ale jest to kabel grający jasno bez dociążenia i w tanich systemach może się nie sprawdzić .

W tanich systemach daje się " bezpieczne " kable .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Pro Ela w wersji XLR kupiłem też po wpisie Moreno i łącząc DACa ze wzmacniaczem zastąpił 10 razy droższego VDH ( system miałem zbalansowany więc zdziwienia nie było ) ale jest to kabel grający jasno bez dociążenia i w tanich systemach może się nie sprawdzić .

W tanich systemach daje się " bezpieczne " kable .

 

Ja mu się nie sprawdzi to po prostu wyrzuci, albo zostawi do TV;-) Przy tej cenie ryzyko zerowe. Tania elektronika też się różni, do ostrych klocków dobre będą vdH czy też niemiecki HMS, którego kabel używam do TV. Natomiast do systemów zamulonych lepsze będą kabelki w typie Kimber Tonic, PBJ czy też właśnie ProEl.

 

Z tego co widzę obecnie na giełdzie hifi.pl polecam ten kabelek, przy czym jest to granie bardziej plastyczne niż konturowe. Ale to jest niestety XLR, teraz dopiero zauważyłem...:

 

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/49/208406.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w systemach o mniejszej rozdzielczości odczuwalny przyrost jakościowy jest mniejszy niż w tych najbardziej przejrzystych, co w praktyce powoduje, że nie ma sensu kupowanie ekstra drogich kabli, tylko raczej należy zmienić klocki na lepsze;-)

Dlatego z kablami skończyłem na dłużej i energię skupiam na poprawie sprzętu, a konkretnie poszukiwaniu wzmacniacza.

A ProEl-a nie trzeba w razie czego wyrzucać, można np. podarować początkującemu audiofilowi. Obdarowany przeze mnie do dziś jest zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kablach niestety tak jest, że subiektywnie nieznaczny przyrost jakościowy okupiony jest kilkukrotnym wzrostem ceny. Poza tym w systemach o mniejszej rozdzielczości odczuwalny przyrost jakościowy jest mniejszy niż w tych najbardziej przejrzystych, co w praktyce powoduje, że nie ma sensu kupowanie ekstra drogich kabli, tylko raczej należy zmienić klocki na lepsze;-)

Masz rację, niestety do świadomości wielu osób to nie trafia. Człowiek czyta opinię; "Podłączyłem, klęknąłem i zacząłem zbierać zęby z podłogi. Różnica powalająca w każdym aspekcie. Na nowo odkrywam brzmienie swoich płyt", zamawia, po czym naprężając mózg szuka tych niesamowitych zmian. Nie znajduje ich na podobną skalę i w tym momencie króliczek ponownie zatapia w jego świadomości swoje siekacze. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek ok mam go ale jeszcze się nie wygrzał ,.Podpięty pod blu-ray z wzmacniaczem

to kable się wygrzewają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Oczywiście że się wygrzewają, dokładnie tak samo jak urządzenia. Ułożenie fabrycznie nowego kabla zajmuje od 100 do 200 godzin. A nawet kabel wygrzany po każdorazowym wpięciu w system potrzebuje kilkanaście minut do osiągnięcia maksimum parametrów dźwiękowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już zgłupiałem co do interkonektów. Nie chce tracić dynamiki, którą mam. Dźwięk jest naprawdę zadowalający. Być może sypie zbyt bardzo górą. I to właśnie chciałbym złagodzić.Przy okazji budżet się zwiększył więc szukam teraz czegoś do 200 zł. Namawiany jestem do Qed, Wireworld, Audioquesta oraz Chorda. Mam pytanie: Obecnie Posiadam Oehlbacha SM SET ICE BLUE. Czy jest wogóle sens wymiany interkonektu na jakiś inny do 200 zł ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wireworld-y chyba najlepsze ale drogie. Za stówę najważniejsze by były solidne 6N. Ze srebrem najlepiej bo rozjaśni środek i górę oraz zrobi większą scenę, ale do 100 to chyba niemożliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód Canare Starquad i wtyki Amphenol. Świat i ludzie, a gra równie dobrze, jak nie lepiej od gotowców za te pieniądze. Kosztuje pół

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.