Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz do Boston A26

Doktor Ven

Recommended Posts

Witajcie,

Nie miałem okazji posłuchać tego co wymienię, puszczam głównie muzę z kompa, karta Maya 44, wybrałem sobie modele wzmacniaczy, który z nich wziąść do w/w kolumienek?

1.Marantz PM-30SE / PM4000 / PM 54?

2.Cambridge Audio A1 v3 - trochę słaby?

3.Onkyo, przeglądałem różne typu 8250 / 9511 / 8830 / 8200 / 8940 itp itd

4.Yamaha ? No tutaj znowu dużo różnych np. AX-550, AX-500, A-560

Denon pma-560 miałem ale z tymi kolumnami trochę było "nudno", przynajmniej miałem takie wrażenie, możecie coś doradzić? Czytam i czytam ale fizycznie nie słyszałem wielu wzmacniaczy i w tym problem :-/

Witaj,

Tak Denon może być do Bostonów nieco mdły.

Poszukaj konstrukcji Yamahy albo Pioneera.

Najlepiej najwyższy (dobry technicznie) model w tym budżecie.

Pozdrawiam

| INSTALACJE | ODSŁUCHY | WYPOŻYCZENIA | PORADY | - Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.

www.S4Home.pl | tel: 514-500-824 | Specjalne oferty dla forumowiczów.

Przykladowo, bardziej brzmieniowo zbliżone do tego co słucham najwięcej czasu to:

60% czasu leci podobne do: :)

Michael Jackson- Dirty Diana

Björk - All is full of love

Beyoncé - 7/11

30% np.:

Avantasia - Avantasia

Tenacious D - Tribute

HAMMERFALL - Any Means Necessary

10% np:

Therion - To Mega Therion

Rhapsody

Gregorian, Haggard

W denonie brakowalo mi jakby srednicy i góry, było "na wyrost poprawne"? Hmm z tego co piszesz wynika, że raczej dąże do ciepłego... o ile jest to takie jak sobie wyobrażam;)

Czy w tym onkyo średnicy i góry będzie trochę więcej w porównaniu do denona?

Przykladowo, bardziej brzmieniowo zbliżone do tego co słucham najwięcej czasu to:

60% czasu leci podobne do: :)

Michael Jackson- Dirty Diana

Björk - All is full of love

Beyoncé - 7/11

30% np.:

Avantasia - Avantasia

Tenacious D - Tribute

HAMMERFALL - Any Means Necessary

10% np:

Therion - To Mega Therion

Rhapsody

Gregorian, Haggard

W denonie brakowalo mi jakby srednicy i góry, było "na wyrost poprawne"? Hmm z tego co piszesz wynika, że raczej dąże do ciepłego... o ile jest to takie jak sobie wyobrażam;)

Czy w tym onkyo średnicy i góry będzie trochę więcej w porównaniu do denona?

Góry na pewno nie będzie jakoś strasznie więcej, po prostu wysunie się ona nieco trochę.

PMA-560 gra dźwiękiem w twarz - ładuje bez żadnych skrupułów pełną mocą.

Onkyo nieco zaokrągli brzmienie i zagra cieplej. O ile nie boję się, że Ci przymuli średnicę, o tyle boję się zbytniego rozmiękczenia basu, te kolumienki go nieco zaokrąglają z tego co słyszałem.

Nic nie zastąpi odsłuchu, ale sądzę, że to może być udane połączenie.

Za ile możesz kupić to Onkyo? Musi być w dobrym stanie, bo dużo gratów jest w obrocie.

Generalnie wystawiony był za 450, ma ryse na panelu z przodu taką dość konkretną, a pozatym podobno nic mu nie dolega (przez telefon taki normalny gość domownik, nie handlarz) dlatego myślę, że wezmę go za 400 i tyle... o ile działa normalnie, na coś wzrócić uwagę przy pobawieniu się przed kupnem?

ps. Mam subwoofer własnej konstrukcji nad którą pracowałem dość długo, więc niby z basem ok ale ze względu na jego pasmo do jakich schodzi raczej słuchanie w nocy odpada bo będę denerwował ludzi dlatego oczywiście lepiej żeby kolumienki też coś pograły;p

te kolumienki go nieco zaokrąglają

Wybierałem w salonie denona, przepinaliśmy kilka modeli, słuchaliśmy i "przed" byłem przekonany, że wezmę Q Acoustics 2020i a tu jednak... bostony, sam sie tego nie spodziewałem.

A czym ich słuchałeś? Z Denonem czy Marantzem

I Co bardziej Ci się podobało w porównaniu do QAcoustic?

| INSTALACJE | ODSŁUCHY | WYPOŻYCZENIA | PORADY | - Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.

www.S4Home.pl | tel: 514-500-824 | Specjalne oferty dla forumowiczów.

Słuchałem ich pod denonem, dec nie mam pojecia, szczerze to było 3 lata temu i pamiętam, że celowo zaczęliśmy przesłuchanie od Dali Icon 6, a później przepinaliśmy monitory wielkości której potrzebowałem, porównawczo po Dali zdecydowanie wybrałem bostony, po prostu lepiej grały.

By the way kupiłem to onkyo... nie widzę ani nie słyszę jak narazie w nim żadnej usterki, raczej będzie ok. Większą recenzję połączenia A26 i A-8670 mogę napisać później jak wybiorę jakiegoś dec.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.