Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze serwery NAS


seguar

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, że sam przymierzam się do zakupu NAS, proszę o podanie wad i zalet Waszych sprzętów. Proszę podajcie informacje na co zwrócić uwagę, przy podejmowaniu decyzji i gdzie polecacie zakup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie boisz się włożyć trochę cierpliwości i masz większe potrzeby niż tylko magazynowanie danych to polecam urządzenie oparte na OpenMediaVault. Można na tym wiele rzeczy zainstalować , od wirtualizacji aplikacji , web serwer, own cloud i wiele innych.

Kupiłem do tego celu HP Proliant N54L - w zupełności wystarcza. Korzystam z 4 dysków w RAID5 dzięki czemu jest odpowiednia wydajność i ochrona danych względnie przed awarią dysku. Polecam.

Jeśli wolisz prostsze rozwiązania jest na rynku pełno gotowych urządzeń - Qnap, Synology, WD itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, to pamiętać, że żaden RAID nie zabezpiecza przed utratą danych. Zasadniczo więc RAID jest zbędny, niezbędny jest natomiast regularny backup na nośnik, który jest następnie chowany w bezpiecznym miejscu, najlepiej w innym lokalu, aby się zabezpieczyć również przed kradzieżą, pożarem lub powodzią i upadkiem meteorytu.

 

Zamiasta NAS'a można też rozważyć zwykły PC, funkcjonalnie jest to rozwiązanie wydajniejsze i bardziej elastyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że sam przymierzam się do zakupu NAS, proszę o podanie wad i zalet Waszych sprzętów. Proszę podajcie informacje na co zwrócić uwagę, przy podejmowaniu decyzji i gdzie polecacie zakup.

cześć - jak to na tym forum dużo pytań mało odpowiedzi - u mnie zyxel 310 . Wady : po starcie głośny - w pomieszczeniu w którym siedzisz nie polecam , media serwer twonky - gniot ustawia utwory alfabetycznie nie w kolejności - konieczne jest wgranie np miniDLNA i wtedy ok ale to już wyższa szkoła jazdy ( linux którego kompletnie nie kumam ale mam brata informatyka ) . Na plus - cena , przystępny interfejs po polsku , działa i jest widoczny dla wszystkiego co mam w domu ( telefony , tv smart , tablety , PS3 , kompy , oppo , Stream magic ) . koniecznie kup dysk pod NAS . u mnie zwykły dysk posypał się po 2 latach i kupiłem 3 TB WD red teraz ma działać do śmierci ( tylko nie wiem czy mojej czy jego ;-) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najważniejsza jest muzyka - później sprzęt , a najlepszy jest ten który dla mnie brzmi najlepiej .

Dzieci to przyszłość narodu więc słuchają tego co tata ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybkie odpowiedzi.

 

Dodam, że jestem zainteresowany NAS Synology, przede wszystkim do odsłuchu plików Flac na streamerze, jako baza filmów oraz do przechowywania zdjęć i danych z RAID 1. Biorę pod uwagę DS216play, DS715, DS716play i dyski WD 3/4TB Red.

 

Możecie wyrazić swoje opinie na ich temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybkie odpowiedzi.

 

Dodam, że jestem zainteresowany NAS Synology, przede wszystkim do odsłuchu plików Flac na streamerze, jako baza filmów oraz do przechowywania zdjęć i danych z RAID 1. Biorę pod uwagę DS216play, DS715, DS716play i dyski WD 3/4TB Red.

 

Możecie wyrazić swoje opinie na ich temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat niedawno. NAS w moim przypadku stoi w tym samym, niedużym pokoju co sprzęt, więc priorytetem było wybranie najcichszego sprzętu. Wybór padł na QNAP z serii HS, ponieważ jest bez wiatraków i słychać tylko pracujący dysk od czasu do czasu. HDD to WD red. Synology nie posiada serwerów bez wiatraków. Nawet najcichsze obecnie NASy z wiatrakami, uwierz mi, ale słychać i jest to denerwujące. Inną zaletą QNAPa jest jego wygląd. Jedyna wada to cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybkie odpowiedzi.

 

Dodam, że jestem zainteresowany NAS Synology, przede wszystkim do odsłuchu plików Flac na streamerze, jako baza filmów oraz do przechowywania zdjęć i danych z RAID 1. Biorę pod uwagę DS216play, DS715, DS716play i dyski WD 3/4TB Red.

 

Możecie wyrazić swoje opinie na ich temat.

 

Synology lub Quna. Z mojej strony nie polecam WD MyCloud choc nie wiem jak obecnie wyglada oprogramowanie i aplikacje do obslugi. Nie mniej jako byly uzytkownik szczerze odradzam. Nie wyswietla okladek do plyt, aplikacja do sterowania muzyka tez kulala, mianowicie kolejnosc utworow nie wedlug zawartosci, a li tylko alfabetycznie. Szybkosc dzialanie w stosunku do Synology tez pozostawiala wiele do zyczenia. Obecnie posiadam Synology DS 112+, dysk oczywiscie WD RED.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany mam do sprzedania QNAP 212 stan idealny. Praktycznie jest nie używany. Kupiłem jako gadźet, ale stwierdziłem, że wole jednak komputer. Cena 320pln jeśli ktoś zainteresowany zapraszam na priv. Zdjęcia są na olx , ale wyśle rzecz jasna i film jak śmiga maszyna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Podłączę się pod temat.

 

Kolega belami wspomniał o Qnap HS. Upatrzyłem sobie HS-251+ tylko teraz mam pytanie, czy również można wpiąć do Qnapa dac, a z kompa, tabletu czy smartfona działać na jakimś programie a'la DS Audio Synology?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Synology jest sprawdzonym produktem, a jak wygląda to z Qnap? :)

Zastanawiam, się czy oprogramowanie jest również tak dopracowane jak w synology.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Synology jest sprawdzonym produktem, a jak wygląda to z Qnap? :)

 

QNAP również jest sprawdzonym rozwiązaniem.

Od prawie czterech lat posiadam TS-259 Pro+ z dyskami 2 x 5TB WD Red (w RAID1).

Dyski zmieniłem w zeszłym roku. Wcześniej miałem dwa Seagate'y 3TB (desktopowe) i miałem z nimi wiele problemów. WD Red rewelacja. Poza tym cichsze niż Seagate'y.

 

Jeśli chodzi o funkcjonalność, to na pokładzie masz od mnóstwo do wyboru (od serwera plików, poprzez TimeMachine do Twonky Media, serwery VPN i wiele innych).

Wszystko się bardzo wygodnie obsługuje z interfejsu WWW.

 

Poza tym wiele możliwości dołożenia niestandardowych serwerów.

W niektórych przypadkach (np. LMS) do instalacji wymagana jest trochę większa wiedza informatyczna.

 

U mnie QNAP pracuje jako:

- serwer plików dla wszystkich komputerów domowych,

- serwer DLNA dla Yamaha Pianocraft,

- serwer LMS dla SqueezeBoxa

- filmy serwowane dla BoxeeBox.

 

Oprogramowanie uważam za bardzo udane. Nigdy nie miałem problemów związanych z działaniem oprogramowania.

Nie znam Synology, ale QNAP'a polecam z czystym sumieniem. Jeden z moich bardziej udanych zakupów w dziedzinie gadżetów.

 

Najważniejsze, to pamiętać, że żaden RAID nie zabezpiecza przed utratą danych. Zasadniczo więc RAID jest zbędny,

Oczywiście, że RAID nie zabezpiecza przed utratą danych, np. w przypadku kradzieży wszystkich dysków.

Ale znacząco zmniejsza prawdopodobieństwo utraty danych w wyniku uszkodzenia dysku.

 

Oczywiście pliki na których nam najbardziej zależy (np. biblioteka zdjęć( warto co jakiś czas zrzucać na zewnętrzny dysk i przechowywać w bezpiecznym miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.