Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz na potrzeby prezentacji na sali konferencyjnej.

slawoho

Recommended Posts

Witajcie. Potrzebuję wzmacniacza , nalepiej amplitunera 5.1.Całość ma być przeznaczona do prezentacji na salę konferencyjną. Pomieszczenie jest w trakcie remontu i trzeba zainstalować system. Chciałbym system 5.1, ponieważ czasem trafiają się projekty puszczane w tym formacie (szczególnie reklamy do kina). Co możecie zaproponować? Co do głośników sprawa jest również otwarta. Najlepiej montowane w sufit do systemu 2.0 lub nawet mono i przełączalne na 5.1 w przypadku prezentacji 5.1 na LCR LS RS SUB.

To jest biuro. Wysokość 3 metry, wykładzina na podłodze, Długość 6 metrów, szerokość 5 metrów. Nie jest to hagar, ale przestrzeni troszkę jest. Jest rzutnik multmedialny Epsona wielkoformatowy. Macie rację, głośniki w suficie nie mają sensu. Mikrofonu raczej nie potrzeba.

Systemy dedykowane dla konferencyjnych pomieszczeń są bardzo drogie. Wiem że Bose się zajmuje takimi sprawami. Dlatego może warto podejść do sprawy jakby trochę "domowo" ? Dobry i wydajny amplituner i zestaw 5.1 typu np Tannoy Mercury v4i - wyjdzie nie za drogo a zagra całkiem ładnie.

Właśnie o to chodzi żeby zagrało poprawnie i nie drogo. Myślicie że takie Mercury + jakiś amplituner 5.1 pokryje mi sale w miarę? To nie jest głośne granie z efektami, raczej reklamówki i w sumie głównie w stereo. 5.1 zdarza się raz na 6-8 projektów.

Myślę że na spokojnie. Jeśli nie chcesz zabijać ludzi dźwiękiem tylko w miarę na normalnym poziomie puszczać, to spokojnie dadzą radę - przy założeniu że napędzisz je wydajnym w miarę amplitunerem. Ja bym wziął Onkyo Tx NR.

TX NR636 spadł z ceny , na rzecz nowego modelu. Myślę że na potrzeby konferencji będzie wystarczający. Co do Mercury, to grzebnąłem w necie i po za LR, mają cały zestaw 5.1.

Montowałem kilka sal konferencyjnych i do małych jeśli jest np. ekran od rzutnika wtedy 5.1 można się pobawić. Najlepiej kupić kolumny naścienne, nie zabierają przestrzeni użytkowej wtedy. Chyba, że sala jest dużą wtedy trzeba już bawić się w sprzęt estradowy, są też fajne gotowe zestawy firm zajmujących się estradą. Polecam z tańszych POLaudio, JBL, trochę droższe QSC. Polecam Ci sklep w Warszawie super obsługa i doradztwo, dobre ceny, działają na terenie całej polski LFX

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Bardzo dziękuję za porady. Kupiłem zestaw "domowy", bo wyszło sporo taniej a przestrzeń jest w miarę spora .Nie było budżetu na naścienne, a po za tym chcieliśmy w biurze zachować dość przytulny klimat więc drewniane obudowy są ok.

Zdecydowałem się na ONKYO TX NR 636 oraz Tannoy DC6Tse. Z fakturką to nie wyszło tak tragicznie nawet :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.