Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 6000zl. Co po Usher x 718?


BlueDot

Rekomendowane odpowiedzi

za £900 ciezko znalesc u konkurencji cos podobnego - sam szukalem troche.

Gdyby tak sie wczytac w oba tematy uzytkownika to o ile sie nie myle podobaly sie Uchatkowi Precisiony bardziej od Revolution a jednak kupil Revolution - czy to ze wzgledu na budzet? Wiem ze te w cenie £900 mozna nabyc w UK.

 

której czesci basu Ci brakuje?

 

Mi brakowalo tej wyzszej części basy, czy niskiej średnicy, odpowiedzialnej dolne czestotliwosci gitary w Beat It Michaela Jacksona. Poprawialo się to w momencie, kiedy przyblizalem sie bardziej w kierunku kuolumn, a dalej od ściany pod ktora mam miejsce odsluchowe. Odstawilem kolumny na jakis metr , czy 110 co od sciany i siedzac pod sciana w miejscu odsluchowym tego basu juz nie brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

której czesci basu Ci brakuje?

 

Mi brakowalo tej wyzszej części basy, czy niskiej średnicy, odpowiedzialnej dolne czestotliwosci gitary w Beat It Michaela Jacksona. Poprawialo się to w momencie, kiedy przyblizalem sie bardziej w kierunku kuolumn, a dalej od ściany pod ktora mam miejsce odsluchowe. Odstawilem kolumny na jakis metr , czy 110 co od sciany i siedzac pod sciana w miejscu odsluchowym tego basu juz nie brakuje.

Czasem mi brakuje tego najnizszego glebokiego basu - no ale wiadomo ze to nie sa kolumny sworzone do basu - i to podkresle ze tylko czasem :) - podejrzewam ze akustyka pomieszczenia sie do tego przyczynia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mi brakuje tego najnizszego glebokiego basu - no ale wiadomo ze to nie sa kolumny sworzone do basu - i to podkresle ze tylko czasem :) - podejrzewam ze akustyka pomieszczenia sie do tego przyczynia.

 

Pewnie akustyka, chyba, że chodzi Ci aż o sub bas. No to wówczas subwoofer potrzebny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie ze tak - ale to zalezy od preferencji.

 

Powiedzmy ze lubie brzmienie Tannoy M2 oraz Proac Response 1S. Zagraja w ten desen Precision 6.2? Teraz dopiero zauwazylem ze jest wersja LE. Warto doplacic? Zwykla second hand mozna juz za ok £600-700 w UK wyhaczyc. Mieszkam w Uk wiec nie bedzie z tym problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a nowe LE 900 Funtów , więc skoreo zwykle 2nd hand 600-700, to za zwykle sie oplaca dac 900, a za LE tym bardziej. Na pewno wygladem sa lepsze i to juz jest argument kolejny. Co do roznicy w brzmieniu , to pewnie bedzie niemozliwe znalezc kogos, kto obiektywnie oceni roznice miedzy precision 6.2 a precision 6.2 LE. Nie mal 100% pewnej jest jednak, ze obiektywnie rzecz biorac seryjnie produkowanych kolumn, do tej kwoty lepszych sie nie znajdzie. W mojej opinii jakościowo do nich moga sie zblizyc jedynie kolumny z malych maufaktur ale beda juz jakies 20-30% drozsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo fajne kolumny i bdb wzmacniacz .

NAD542 to bardzo dobry odtwarzacz ale od powyższych jednak odstaje.

Można go poddać modyfikacji albo kupić inny odtwarzacz .

Skoro podoba Ci się to jak to teraz gra a chcesz lepiej to koniecznie posłuchaj odtwarzacz NAIM CDX. Będzie rozwinięciem brzmienia obecnego odtwarzacza .

Zmianę kolumn odradzam .Węglowy i berylowy Usher ma swoje specyficzne brzmienie którego w innych kolumnach może Ci brakować a 6000 to za mało na podobne a lepsze kolumny gdzie i tak odtwarzacz będzie wąskim gardłem .

Popieram w całej mierze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xt6f oddalem w tamtym tygodniu, bo to nie bylo dobre zastepstwo dla Usher.

Precision sluchale i podobaly mi sie bardziej od xt6f, ale to i tak nie to czego szukam wiec bez sensu wydawac pieniadze.

Kolega z tego forum zaoferowal mi odsluch Spendorow, ale jeszcze nie wiem jaki model i kiedy. Narazie rozmawiamy na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xt6f oddalem w tamtym tygodniu, bo to nie bylo dobre zastepstwo dla Usher.

Precision sluchale i podobaly mi sie bardziej od xt6f, ale to i tak nie to czego szukam wiec bez sensu wydawac pieniadze.

Kolega z tego forum zaoferowal mi odsluch Spendorow, ale jeszcze nie wiem jaki model i kiedy. Narazie rozmawiamy na PW.

To dobry trop: tutaj fajna ofertka:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pozdrawiam swiatecznie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z monitorów z dobrym basem i otwartą górą masz Polk LSiM703

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mają dosyć płytki bas. Skoro już poszli w te 3 drogi, to mogli dać już co najmniej te 8" na bas, co umożliwiłoby lepsze granie dolnych rejestrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wykonane, ale ja szukam kolumn ktore potrafia zagrac bardzo niski bas.

Ostatecznie moge dolozyc troche do 6000 jezeli to cos pomoze.

Widzialem w dziale ogloszenia B&W 801 series 80, ale malo info w sieci o tych kolumnach. Sluchal ktos z was tych kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W 801 series 80

To już są naprawdę wielkie kolumny ( jeśli dobre mi wujek google pokazał, ale po modelu raczej tak ).

Nie próbowałeś z akustyką powalczyć ? Kiedyś narzekałem na zupełny brak basu ( poniżej 60Hz ) w moich AP Avanti I - gdy znalazłem im słuszne miejsce ( kwestia rozkładu rezonansów pomieszczenia ) i wytłumiłem/rozproszyłem gdzie trzeba - sytuacja zmieniła się diametralnie. Niestety moje prąd chłoną jak gąbka..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wykonane, ale ja szukam kolumn ktore potrafia zagrac bardzo niski bas.

Ostatecznie moge dolozyc troche do 6000 jezeli to cos pomoze.

Widzialem w dziale ogloszenia B&W 801 series 80, ale malo info w sieci o tych kolumnach. Sluchal ktos z was tych kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już są naprawdę wielkie kolumny ( jeśli dobre mi wujek google pokazał, ale po modelu raczej tak ).

Nie próbowałeś z akustyką powalczyć ? Kiedyś narzekałem na zupełny brak basu ( poniżej 60Hz ) w moich AP Avanti I - gdy znalazłem im słuszne miejsce ( kwestia rozkładu rezonansów pomieszczenia ) i wytłumiłem/rozproszyłem gdzie trzeba - sytuacja zmieniła się diametralnie. Niestety moje prąd chłoną jak gąbka..

 

Ja nie narzekam na brak basu. Szukam nowych kolumn ktore zagraja lepiej niz moje.

Mam juz je chwile i wiadomo jak jest. Szukam czegos wiecej, moze czegos co pozwoli odstawic suba na bok i cieszyc sie naprawde niskim basem z kolumn.

Zaznaczam, ze bas to nie wszystko czego oczekuje od nowych zestawow.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

O, dzieki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wykonane, ale ja szukam kolumn ktore potrafia zagrac bardzo niski bas.

Kef R900 albo inne gdzie na dole jest czym podmuchać .

U mnie grały z PMA2020AE w 18 metrach .

 

Zacznij od tego odtwarzacza . Albo mod albo kup coś innego bo i tak nie pójdziesz do przodu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef R900 albo inne gdzie na dole jest czym podmuchać .

U mnie grały z PMA2020AE w 18 metrach .

 

Zacznij od tego odtwarzacza . Albo mod albo kup coś innego bo i tak nie pójdziesz do przodu .

 

Odtwarzacz jest do wymiany tak czy siak, bo zaczyna sie zacinac i nie mam zamiaru inwestowac w naprawe.

Jaki CD polecasz. Odrazu napisze ze nie interesuje mnie DAC.

 

R900 chyba wykraczaja poza moj budzet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef R900 albo inne gdzie na dole jest czym podmuchać .

U mnie grały z PMA2020AE w 18 metrach .

Czym podmuchać (w sensie, że duża powierzchnia membrany na bas i głośniki o wielkim skoku resorów) to musi być przy odsłuchu z dalszej odległości, bo są większe wymagania odnoście SPL który trzeba na basie wygenerować (np. 2,5metra od kolumn i dalej). ... no chyba, że chcemy kolumny w obudowie zamkniętej (nawet do bliskiego pola 8" to raczej minimum, a do dalszego to już w ogóle potrzeba hektarów).

 

Tak poza tym KEF R900 to rewelacyjne kolumny (rewelacyjne charakterystyki kierunkowe, bardzo wyrównane pasmo, przy dobrym zejściu). Gdyby wybierać kolumny które mają grać głośno (odsłuch z większej odległości), to Nubert nuPro A-700 byłyby doskonałą alternatywą dla KEF R900 (pasmo rewelacyjnie równe, z rewelacyjnym zejściem, a biorąc pod uwagę aktywną konstrukcję z 300W wzmacniaczem na sam bas, to i dynamika będzie na świetnym poziomie).

 

Natomiast w 17, 18, a nawet i 40m można też słuchać bez nagłaśniania całego pomieszczenia, z odległości np. 1,2 metra od kolumn. Tak, że KEF R900 do dalekiego pola, a np. KEF R300 do bliskiego pola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.