Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Kabli KIMBER


tomaszE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Świetny opis, oby więcej takich ;)

 

Ja się bardzo cieszę, że założyłeś klub moich ulubionych kabli. Chętnie się podzielę doświadczeniami, tym bardziej że te kable są w Polsce bardzo niedoceniane. Zupełnie inaczej niż w Niemczech czy Wielkiej Brytanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry,

 

czy skoro powstał już klub kimber można prosić o małą poradę...

 

jestem na początku i w sumie finansowo na końcu przygód z audio, mam ic kimber PBJ, kupiony jakieś dwa lata temu, właściwie ten kabel zmienił moje sceptyczne podejście do kabli, miałem wtedy Arcama alpha9 i miło grające Monitor Audio3 a muzyka radośnie płynęła z komputera i to jeszce bez daca a radocha była, że gra:)

nadarzyła się okazja posłuchać kilku kabli ic więc skorzystałem, wspomniany PBJ, jakiś wychwalany Belkin, qed za kilkaset złotych nie pamiętam ale jakiś audioquest za ponad chyba tysiąc. przy tak budżetowym systemie byłem przekonany, że nie będzie różnicy - no i został kimber:)kupiony z o bciętymi WBT zastąpionymi wtykami które rozpadły się po drugim wypięciu z systemu- frycowe trzeba zapłacic, rozumiem. mam teraz niewiele lepsze ale się trzymają:)

od kliku miesięcy chodzi za mną wymiana kabli głośnikowych. w tej chwili reszta składa się ze żródła daphile i tidal hi-fi, wzmacniacza moon i5( ten starszy na nóżkach), dac bel canto 2.5, kolumny aries reference do tego reson.

mam świadomość ułomności tego wszystkiego ale stąd moje pytanie:

czy inwestując w trochę lepsze kable ( z sentymentu myślę o kimber, nie muszą takie być) jestem w stanie uzyskać coś więcej w sensie ilości informacji i przestrzeni, ogólnej choćby minimalnej poprawy w stosunku do resona? mam na myśli wydatek kilkuset do tysiąca zł. z sh.na kable 2 2,5m, czy tez w podobnym budżecie nie ma sensu o tym myśleć, dać sobie spokój i słuchać jak jest ze świadomością ograniczeń? będę wdzięczny za wszelkie sugestie

 

pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

czy tez w podobnym budżecie nie ma sensu o tym myśleć, dać sobie spokój i słuchać jak jest ze świadomością ograniczeń?

 

Szczerze mówiąc to przy tym założonym budżecie nie liczyłbym na jakąś radykalną poprawę. Może być ciut inaczej, przy czym będzie to raczej krok w bok aniżeli wprzód. Niestety, wyczuwalny przyrost jakościowy jest okupiony kilkukrotnym wzrostem ceny. Myślę, że w tym budżecie w grę wchodzi Kimber 4TC, a może starczy kasy na 8TC. To byłby drobny krok wprzód, te kable grają konturowo i dość rozdzielczo jak na ten budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo za sugestie, tak właśnie czułem, że rewolucji bez większej kwoty nie będzie. będę spokojnie polował na 8TC w okazyjnej cenie, lub dozbieram na maca MA7000- to żart przed poranną kawą oczywiście;))

cenię sobie uwagi doświadczonych i dziękuję, bo może zaoszczędzę sobie w ten sposób rozczarowań.

 

pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Wczoraj przetestowałem zestawienie ARC CD 8 + KAV-500 połączone za pomocą KS 1130. Okazało się znakomite, nie wystąpiło żadne odchudzenie ani jakakolwiek ostrość o którą początkowo się obawiałem. Czyli kolejny raz potwierdziło się, że jest to niesamowicie uniwersalny interkonekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Kimber został wstawiony w system w miejsce MIT Magnum MA, który w mojej ocenie nazbyt dusił i tłumił brzmienie. W efekcie tej wymiany dało się nareszcie ocenić barwę KAV-500i, która jest zupełnie inna niż w przypadku KAV-300i. Ciekawa obserwacja, na cieplejszym na starcie Magnumie nie dało się ocenić klasy dźwięku wzmacniacza, a na chłodniejszym Kimberze wyszły wszelkie niuanse barwowe. Większa rozdzielczość okazała się zdecydowanie zbawienna nawet dla kwestii związanych z reprodukcją barwy.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

model 12 był wyraźnie lepszy od 8 które z kolei niewiele różniły się od 4 ,oczywiście subiektywna ocena

 

Potwierdzam. Różnica pomiędzy 12TC a 8TC nie wynika jedynie z ilości skrętki, są tam też inne rozwiązania konstrukcyjne. 8TC jest dobrym kablem, może nawet najlepszym ale w klasie "entry level". 12TC jest to powiedzmy umownie klasa średnia niższa. Prawdziwie dobre granie zaczyna się od poziomu Monocle.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Kimber Select KS-1020 jak gra ten kabelek czy ktoś go posiadał z klubowiczów?

 

Tak, bardzo dobry i neutralny kabel. Bez fajerwerków, dominuje rzetelność. Jak na kabel z domieszką srebra całkowity brak rozjaśnienia, rzekłbym że wręcz ciemno. Średnica mogłaby mieć w mojej ocenie nieco więcej zróżnicowania barwowego, jak dla mnie jest ciut nazbyt monochromatyczna. Ale to jest cecha wszystkich kabli z tego przedziału cenowego, więc trudno czynić zarzut. Jest to bezpieczny wybór, KS 1120 nie dodaje niczego od siebie, nie zepsuje brzmienia. Od droższych kabli odróżnia go jedynie brak stosownego wyrafinowania.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja również z przyjemnością dołączę do klubu Kimbera. Na początku swojej drogi z audio to był Kimber 4PR. Później kilka lat bez Kimbera, aż niczego nieświadomy wypożyczyłem do domu KS 1010 i KS 1020. Od tamtej chwili głównie Kimber w systemie począwszy od wspomnianych wcześniej testowanych interkonektów, aż po w międzyczasie: KS 1021, KS 1026, Monocle,

Bi Focal L, XL. Obecnie dwa razy KS 1136 i KS 3035.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Odsłuchuję w swoim systemie (Marantz PM8005 + Pylon Diamond 25) kable głośnikowe Kimber 8PR i są całkiem niezłe. Czy niższy model 4PR brzmi tak samo, czy wyraźnie gorzej? Zależy mi na mocnym basie, dobrej dynamice, ale bez krzykliwości i wyostrzeń.

Pozdrawiam

Edytowane przez Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Przetestowałem u siebie 8vs i było za jasno i jakoś za ostro/szorstko. Teraz testuję 4pr i jest lepiej, tzn. ta góra nie jest taka natarczywa, niskie i średnica całkiem OK, ale po przeczytaniu Waszych postów zacząłem się zastanawiać czy nie przetestować 4tc. Co się może zmienić? Jakie są główne różnice pomiędzy nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem ostatnio kimber 12tc z tellurium q Black I I II. W moim systemie blacki dodały bardzo dużo w średnicy i podkreśliły wszystkie detale w wyższych partiach. Góra zrobiła się czystą, kosztem zebrania z dołu basu. Natomiast kimber nie dodał nic ani na gorze ani na dole za to średnicę wypchnął do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem ostatnio kimber 12tc z tellurium q Black I I II. W moim systemie blacki dodały bardzo dużo w średnicy i podkreśliły wszystkie detale w wyższych partiach. Góra zrobiła się czystą, kosztem zebrania z dołu basu. Natomiast kimber nie dodał nic ani na gorze ani na dole za to średnicę wypchnął do przodu.

Napisz w jakim systemie

 

Ja testowałem ostatnio kimber 12tc z tellurium q Black I I II. W moim systemie blacki dodały bardzo dużo w średnicy i podkreśliły wszystkie detale w wyższych partiach. Góra zrobiła się czystą, kosztem zebrania z dołu basu. Natomiast kimber nie dodał nic ani na gorze ani na dole za to średnicę wypchnął do przodu.

Napisz w jakim systemie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ja testowałem ostatnio kimber 12tc z tellurium q Black I I II. W moim systemie blacki dodały bardzo dużo w średnicy i podkreśliły wszystkie detale w wyższych partiach. Góra zrobiła się czystą, kosztem zebrania z dołu basu. Natomiast kimber nie dodał nic ani na gorze ani na dole za to średnicę wypchnął do przodu.

Czyli który wygrał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tellurium... :-) tylko nie black a ultra blue. Black po 2 tygodniach troszkę mnie meczył w górnych rejestrach i brakowało mi nadal dołu. Wypożyczyłem ultra blue i to jest dla mnie to, dociążył dół i złagodzić górę. Można słuchać każdy rodzaj utworu i nic nie męczy. Przy blackach przy mocniejszych graniach w moim systemie zaczynały dominować mocniejsze sybilanty, natomiast przy utworach gdzie jest vocal i gitara to blacki idealnie się wpasowaly dlatego musiałem wyposrodkowac.

Edytowane przez Bipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

12TC gdzie w najniższej cenie kupię?

w uk

 

Ja testowałem ostatnio kimber 12tc z tellurium q Black I I II. W moim systemie blacki dodały bardzo dużo w średnicy i podkreśliły wszystkie detale w wyższych partiach. Góra zrobiła się czystą, kosztem zebrania z dołu basu. Natomiast kimber nie dodał nic ani na gorze ani na dole za to średnicę wypchnął do przodu.

cześć.od jakiegoś czasu zastanawiałem sie czy warto zamienic tellurium q black na kable kimber.posiadam w systemie kable zasilajace Russa andrewsa oraz listwe zasilajaca ktore zrobily na.mnie wrazenie.jednak tellurium jest marką ktora współpracuje z Heglem .8tc sa duzo droższe ob moich black.czy.naprawede kimber nie zrobil na tobie wrazenia??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez porownywalem 8 tc z t q black 1 i jesli szukasz tuningu dzwieku mozesz wziqc black a jezli naturalnosci i tego co jest na plycie zdecydowanie kimber u mnie black zbyt bardzo zbil bas i wyostrzyl gore , zaczelo mnie to draznic i po tygodniu je sprzedalem zdecydowanie kimber tc pozdrawiam.

Edytowane przez Sprezyn1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.