Skocz do zawartości
IGNORED

Hiendowy sprzet do sluchania plikow - transport i DAC


marslo

Rekomendowane odpowiedzi

A dokładniej porównywałem JFeng S1-PRO z wypasionym PC (zasilanie liniowe, karta USB).

 

Jeśli chodzi o materiał jakości CD to różnić dużych nie było. Brawa dla chińczyka !

Natomiast jeśli chodzi o lepiej nagrane płyty i materiał HD to lepiej jednak wypadł PC. Było więcej powietrza i separacja instrumentów była lepsza.

PC grał z Oppo 105D jako DAC.

 

S-1 Pro gra równie dobrze jak zoptymalizowany PC. Teraz wychodzi nowa wersja na AKM. Jest gotowym urządzeniem i świetnie wykonanym. Jedyny faktycznie brak, to Tidal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenek daj jakiegoś linka do tej nowej wersji .

Nie ma jej na stronie jeszcze. Znajomy Chińczyk ma kontakt z fabryką i wiem, że taka wersja jest już gotowa. Miałem na Sabre i było dobrze. Ta wersja jest jeszcze lepsza. Może będę go miał na koniec kwietnia u siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-1 Pro gra równie dobrze jak zoptymalizowany PC. Teraz wychodzi nowa wersja na AKM. Jest gotowym urządzeniem i świetnie wykonanym. Jedyny faktycznie brak, to Tidal.

 

Zoptymalizowany komputer to tak samo pojemne określenie jak 'dobry samochód'. Dla jednego Toyota Corolla, dla drugiego BMW serii 5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoptymalizowany komputer to tak samo pojemne określenie jak 'dobry samochód'. Dla jednego Toyota Corolla, dla drugiego BMW serii 5.

 

Zgoda, ale uwagi powinieneś kierować do Piopia, który komputer posiadający kartę PPA i lepszy zasilacz nazywa wypasionym, a ja sie do tego wypasa odnosiłem. To taki raczej PC beaby plus, a nie wypas, ale co tam czepiać się drobiazgów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

Zoptymalizowany komputer to tak samo pojemne określenie jak 'dobry samochód'. Dla jednego Toyota Corolla, dla drugiego BMW serii 5.

 

W takim razie jak powinien brzmieć taki "wypasiony"...dźwiękowo ... streamer?Do jakiego cd byś go porównał...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

U mnie od wczoraj na odsłuchu plikograjek Lumin U1 ... co prawda, ja mam do plików tylko ordynusa laptopa i takie porównanie nie ma sensu, Lumin zamiata laptopem, że aż hej, ale niezależnie od mojego punktu odniesienia, ten plikograjek to już bardzo wysoki poziom grania z plików, i cena też raczej wysoka ... rozmach, dynamika, rozdzielczość bez ostrości na górze, nawet niezła barwa w połączeniu z Auralic Vega, bardzo dobra kontrola dołu z pokazaniem różnych niuansów kontrabasu, itd. ... szacun po pierwszym dniu. Miałem wcześniej na odsłuchach Auralic Aries, ale to był odsłuch w trochę innych warunkach zasilania, stolika, kabli ... wtedy Aries za swoją cenę zagrał wybitnie. Pytanie jak by wypadło porównanie Lumin U1 vs Auralic Aries? Czy ktoś może takie porównanie robił, albo ma zamiar robić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od wczoraj na odsłuchu plikograjek Lumin U1 ... co prawda, ja mam do plików tylko ordynusa laptopa i takie porównanie nie ma sensu, Lumin zamiata laptopem, że aż hej, ale niezależnie od mojego punktu odniesienia, ten plikograjek to już bardzo wysoki poziom grania z plików, i cena też raczej wysoka ... rozmach, dynamika, rozdzielczość bez ostrości na górze, nawet niezła barwa w połączeniu z Auralic Vega, bardzo dobra kontrola dołu z pokazaniem różnych niuansów kontrabasu, itd. ... szacun po pierwszym dniu. Miałem wcześniej na odsłuchach Auralic Aries, ale to był odsłuch w trochę innych warunkach zasilania, stolika, kabli ... wtedy Aries za swoją cenę zagrał wybitnie. Pytanie jak by wypadło porównanie Lumin U1 vs Auralic Aries? Czy ktoś może takie porównanie robił, albo ma zamiar robić?

 

Czyli porównałeś ordynarnego laptopa z lumin u1 i oba były podpięte pod zewnętrzny DAC VEGA, tak? Jakim łaczem podpinałeś lumina do Vegi?

 

Co do Twojego pytania to sam jestem bardzo ciekawy porówanian Ariesa z Luminem w roli transportu oba.

 

Moim zdaniem warto abyś odsłuchał lumin d 1 z Vegą. Z tego, co wiem, to z zewnętrznym DACem D1, który kosztuje około 10 tys,, powinien zagrać jak 3 razy droższy U1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli porównałeś ordynarnego laptopa z lumin u1 i oba były podpięte pod zewnętrzny DAC VEGA, tak? Jakim łaczem podpinałeś lumina do Vegi?

 

Co do Twojego pytania to sam jestem bardzo ciekawy porówanian Ariesa z Luminem w roli transportu oba.

 

Moim zdaniem warto abyś odsłuchał lumin d 1 z Vegą. Z tego, co wiem, to z zewnętrznym DACem D1, który kosztuje około 10 tys,, powinien zagrać jak 3 razy droższy U1.

Tak Laptop vs Lumin ... ale oczywiście jak pisałem, to nie ta sama liga transpotu, i przewaga Lumina jest bardzo duża ... podpinam laptopa oraz Lumina do Auralic poprzez kabel USB JCat. Za dwa dni podłączę Lumina do Vega po wyjściu AES/EBU łączówką Siltech (opis jaki w "o mnie"). Odnoście Lumin U1 vs Auralic Vega, to może Sylwek Sly30 porównywał, bo on chyba nadal ma Ariesa ... zobaczymy, a z D1 to pomyślę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenek daj jakiegoś linka do tej nowej wersji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ,ile może kosztować ?

$1300 w wersji ES9018*2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chyba , że u mnie taniej , ale w maju jak będę miał obie wersje na testy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

 

Jesli Marcin GPS pisze , ze karty sd brzmia najlepiej , to nie ma co dyskutowac. Pisze to bowiem osoba , ktora wprowadzila na rynek SWIATOWY jplay, karte usb jcat i serie kabli usb i LAN . Kazdy , kto gra pliki musial sie zetkanc z wyrobami firmy J.

 

 

Dodajmy osoba, która mami niezorientowanych i nie mających dostatecznej wiedzy ludzi swoim "produktem", twierdząc, że rzekomo poprawia brzmienie. Na dodatek używa do tego windowsów. Absurd goni absurd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bum.....widzisz ze wprowadzasz niemiłą atmosferę?...mam nadzieję że to dostrzegasz ?

proponuję abyś jak najszybciej zacisnął pośladki i pomknął z tego tematu na bocznice

tam jest twoje królestwo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bum.....widzisz ze wprowadzasz niemiłą atmosferę?...mam nadzieję że to dostrzegasz ?

proponuję abyś jak najszybciej zacisnął pośladki i pomknął z tego tematu na bocznice

tam jest twoje królestwo

Bocznica jest dla dorosłych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś nowalijki w zakresie pliczków? Jakiś czas temu po dojściu do ściany i sprzedaży mojego plikowca słucham sobie w spokojności z transportów cd. Tęsknota za krążkiem fizycznym dała o sobie znać :)

Jednocześnie rozdarcie pliczkowe pozostało. Będzie ta dedykowana płyta główna w pełni zasilana liniowo czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winyl:)

 

Co do plikow to bardzo goracym tematem na forach jest serwer ze Sound Galleries z Monako polaczony z nowym Dakiem T+A DAC 8, ten serwer ma HQ Player i wszysko transkoduje do DSD 512, super zegary i zasilanie, selekcjonwane czesci. Cena w Erupie 16 k euro z Vat.

Jak ich odzwiedzalem w ubr , planowali 10 k euro, ale potem koszty znaczaco rosly, robi przy tym m inn Jussi z Finlandii ,spec od kodowania i sonaro wojskowych, ma podobno wybitnie czuly sluch.

Strasznie cmokaja nad tym serwerem, ja jakos jestem sceptyczny na transkodowanie wszystkiego do DSD, wole natywne granie, jak zapisane.

Tak czy inaczej ,jak bedzie okazja porownam ten serwer do W20. Sami tworcy twierdza, ze jest znaczaco lepszy.

 

Tu masz czytanke :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jussi

6422fde087d81d63b6224b463e910fd1.jpeg

 

HQ Player nie gra.

 

SGM1024x576-1.jpg

 

TECHNICAL

 

 

SGM 2015 Music Server specification:

 

High Performance computing with Audiophile quietness made possible Processor

Memory: SSD

SGM audiophile grade custom hardware

Intel Skylake i7 6700K 16 GB DDR4 1 TB

 

- 5 ppb stability OCXO with low noise power supply replacing the motherboard system clock

- Low noise dual choke power supply for computer motherboard and CPU

- Low noise, high frequency power supply for SSD

- Mundorf Mlytic capacitors with 660,000 microfarads storage capacity

- Steel potted power supply transformer with internal copper foil shielding

- High performance RAM with custom aluminum heat sinks

- Heatpipe cooling system for CPU connected to copper billet CNC milled heatsinks allowing

fanless high load operation with CPU overclocking

- Optimized BIOS settings for CPU and RAM

SGM audio playback software

- HQ Player capable of

o PCMtoDSD512realtimeconversion o DSD64toDSD512upsampling

- Roon Server

o LibraryandTidalstreamingcontentdeliveredtoHQPlayer

- Kodi media Server

o LibraryandQobuzstreamingcontentdelivertoHQPlayer

- iTunes content delivery to HQ Player

- Audio optimized custom Windows 10 build with Process Lasso management of execution

priorities

Recommend price in Europe including 20 pct VAT, not including shipping Euro 16,000

• Includes Win 10 licence, Roon lifetime, HQ Player and Process Lasso

 

Nie rekomenduje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.