Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w doborze wzmacniacza


Krizzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

chciałbym prosić o pomoc w dopasowaniu wzmacniacza, wymagania mam raczej sprecyzowane więc myślę, że jakoś strasznie dużo możliwości nie będzie :)

ale od początku:

Potrzebuję wzmacniacza stereo, posiadam kolumny Canton GLE476,

pomieszczenie ok. 25 m2 - salon z aneksem,

jeśli chodzi o rodzaj muzyki to słucham wielu różnych gatunków ale głównie muzyka klasyczna, trochę rock i elektroniczna,

ogólnie lubię ostre brzmienia, dlatego też wybór padł na Cantony które wysokich tonów mają dosyć dużo.

Muzyki głównie będę słuchał z komputera, w niedalekiej przyszłości planuję zakup w miarę przyzwoitego DACa.

Posiadam gramofon - nic szczególnego, stary prosty model Philipsa ale nie posiada przedwzmacniacza więc dobrze gdyby docelowy wzmacniacz go miał (jeśli nie to jestem w stanie rozważyć też dokupienie przedwzmacniacza do gramofonu osobno).

Jednym z głównych kryteriów jest też wygląd, a dokładniej chciałbym aby wzmacniacz posiadał wychyłowe wskaźniki - tak wiem, że wygląd nie powinien determinować wyboru sprzętu audio ale zakochałem się w tym widoku i załóżmy, że jest to ważne aby takie wskaźniczki miał ;)

Obecnie słucham Cantonów na amplitunerze Technics SA-AX530 ale słuchałem tych głośników też na lepszych amplitunerach i wydaje mi się, że można z nich wyciągnąć więcej niż jest w stanie ten Technics.

Jeśli chodzi o budżet to chciałbym wydać w okolicach 1,5 tyś, ale jeśli coś będzie warte to jestem w stanie dopłacić powiedzmy do 2.

Rozważam też kupienie samej końcówki mocy ale szczerze nie wiem jak to wyjdzie cenowo bo w budżecie chciałbym się zmieścić razem z przedwzmacniaczem.

Dodam, że w grę wchodzą zarówno sprzęty nowe jak i używane.

Z góry dziękuję za propozycje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wychyłowe wskaźniki w cenie nawet do 2500 zł to będzie albo dzielony Technics z fajnym wyglądem ale kiepskim brzmieniem albo jakiś vintage czyli wielka loteria bo można trafić na szrota do remontu. Współcześnie najtańsze wzmaczniacze z takimi wskaźnikami ma np. xindak czy Advance Acoustic ale budżet sporo większy o Yamasze i Accuphase nie wspominając. Wniosek z tego taki, że jeśli za 1500-2500 zł chcesz mieć wzmacniacz przyzwoity i wystarczający do kolumn jakie masz to odpuść te wychyłowe wskaźniki, a wtedy wybór jest już bogaty nawet z nowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie w takiej kwocie znaleźć coś ciekawego. Pięknie wyglądają wskaźniki w końcówkach z serii Onkyo Grand Integra, ale to nie ten pułap kasowy chociaż zastanowiłbym się nad nim. Tak na szybko to tylko vintage do głowy mi przychodzi np. wzmacniacze Akai AM-2800, Yamaha CA-810, Kenwood-8300 (hybrydowa końcówka uwaga!). Tylko jak pisał audiofan01 trzeba uważać aby się nie naciąć na zniszczony egzemplarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasmuciliście mnie, ale trochę się tego spodziewałem. A jeśli chodzi o Onkyo Integra to jakiś konkretny model? Bo widziałem parę i nie wiem czego szukać.. Może ktoś ma doświadczenie z tymi wzmacniaczami? Ta Yamaha i Akai wyglądają całkiem sensownie ale jakoś odrzucają mnie te terminale głośnikowe. Tylko pewnie w tej kwocie na zbyt wiele nie można liczyć. Domyślam się, że jeśli nie znajdę nic ciekawego to będę musiał odpuścić te wskaźniki ale obawiam się że wtedy nie będę w 100% zadowolony z zakupu.. Wiecie jak to jest jak coś się spodoba i się na to napalisz to ciężko się pozbyć tej myśli ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

chciałbym prosić o pomoc w dopasowaniu wzmacniacza, wymagania mam raczej sprecyzowane więc myślę, że jakoś strasznie dużo możliwości nie będzie :)

ale od początku:

Potrzebuję wzmacniacza stereo, posiadam kolumny Canton GLE476,

pomieszczenie ok. 25 m2 - salon z aneksem,

jeśli chodzi o rodzaj muzyki to słucham wielu różnych gatunków ale głównie muzyka klasyczna, trochę rock i elektroniczna,

ogólnie lubię ostre brzmienia, dlatego też wybór padł na Cantony które wysokich tonów mają dosyć dużo.

Muzyki głównie będę słuchał z komputera, w niedalekiej przyszłości planuję zakup w miarę przyzwoitego DACa.

Posiadam gramofon - nic szczególnego, stary prosty model Philipsa ale nie posiada przedwzmacniacza więc dobrze gdyby docelowy wzmacniacz go miał (jeśli nie to jestem w stanie rozważyć też dokupienie przedwzmacniacza do gramofonu osobno).

Jednym z głównych kryteriów jest też wygląd, a dokładniej chciałbym aby wzmacniacz posiadał wychyłowe wskaźniki - tak wiem, że wygląd nie powinien determinować wyboru sprzętu audio ale zakochałem się w tym widoku i załóżmy, że jest to ważne aby takie wskaźniczki miał ;)

Obecnie słucham Cantonów na amplitunerze Technics SA-AX530 ale słuchałem tych głośników też na lepszych amplitunerach i wydaje mi się, że można z nich wyciągnąć więcej niż jest w stanie ten Technics.

Jeśli chodzi o budżet to chciałbym wydać w okolicach 1,5 tyś, ale jeśli coś będzie warte to jestem w stanie dopłacić powiedzmy do 2.

Rozważam też kupienie samej końcówki mocy ale szczerze nie wiem jak to wyjdzie cenowo bo w budżecie chciałbym się zmieścić razem z przedwzmacniaczem.

Dodam, że w grę wchodzą zarówno sprzęty nowe jak i używane.

Z góry dziękuję za propozycje :)

 

Wzmacniacz stereo w tej cenie to Rotel RA05.

Oferuje ostre dynamiczne brzmienie.

Moze byc nowszy model RA10 (opcja bez pilota).

Co do wskaznikow wychylkowych to ciezko bedzie znalesc w tej cenie.

Jesli zalezy ci na takim brzmieniu jak opisujesz, celowal bym wlasnie w Rotela.

 

 

Wyglad odpusc.

Tanią japonską masowke tez.

Rotel jest solidnie zrobiony. Zdjecia nie oddają tego jak w rzeczywistosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o Onkyo Integra to jakiś konkretny model?

Jak coś to odłóż sobie troszkę więcej i celuj w komplet Onkyo Integra P-304 + M-504 ceny kompletu od 3000 tyś. wzwyż. Zarówno wizualnie i dźwiękowo będziesz zadowolony. Tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) za 850 Euro

Japońska nomenklatura tego kompletu to chyba Onkyo M-5570 i P-3370 i są na ebay.de tylko upewnij się czy zasilanie jest europejskie 230V

 

Oczy może nacieszyć jeszcze HITACHI HMA-850 + HCA-8500 obydwa MK2. Nie wiem jak to gra, ale z tego co widzę ceny podobne jak Onkyo. Zdecydowanie wolałbym ONKYO Integra.

 

Zapomniałem o ROTEL'u RA-1312

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) cena 3300zł trochę dużo przyznam ale po profesjonalnym przeglądzie jest od Jacka Kawy z Wawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie będe oryginalny i nic nowego nie wymyślę. Ale na Twoim miejscu szukałbym wśród produktów Advance Acoustic. Ceny używanych wyższe od zakładanego budżetu ale warto. Problem tkwi w tym że sprzęt witydżowy jak najbardziej, jednak jest to loteria. Może okazać się że po zakupie takiego egzemplarza to nawet znajomy elektronik, jeśli takiego masz niewiele pomoże (koszt i dostępność części).

Dla przykładu Advance Acoustic stosunkowo nie stary model ale też warto byłoby przed kupnem sprawdzić stan techniczny albo przynajmniej zobaczyć co jest w środku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiem że budżet dwa razy większy ale w tej dziedzinie pośpiech jest jak najbardziej nie wskazany. Lepiej dozbierać i mieć spokój niż kupić szrota i zrobić z niego skarbonkę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia, Paweł

 

Jeszcze jedna sprawa w podanym przykładzie masz przedwzmacniacz gramofonowy nie wiem jak on gra ale do twojego gramofonu powinno wystarczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Advance Acoustic

lepsza cena

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-hifi.pl piękny ten Onkyo, w coś takiego bym celował, jestem na etapie planowania wykańczania nowego mieszkania więc może uda mi się na czymś przyoszczędzić i dołożyć do czegoś lepszego ;) Advance Acoustic też ciekawy ale chyba przemawia do mnie bardziej klasyczny wygląd. Bardzo dziękuję za pomysły wiem chociaż mniej więcej na czym stoję :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zakupisz ten komplet Onkyo, o którym pisałem i podłączysz go do kolumn Canton GLE 476 już teraz pomyśl o akustyce i ustawieniu ich. Bywa, że wyleci z głowy i będziesz latał później z Canton'ami po pokoju hehe

 

Aha uprzedź żonę :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat wzmacniacza Rotel RA-913? Ktoś może wypowiedzieć się na temat dźwięku? Chciałbym mniej więcej "dźwiękowo" uplasować go wśród mojego dotychczasowego technicsa SA-AX530 i modeli technicsa z dużymi wychyłowymi wskaźnikami o których czytałem że ładnie wyglądają i brzydko grają ;) chodzi mi o modele np. SE-A900, SE-A1000 itd. Może ktoś słyszał i pomoże w ustawieniu hierarchii..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat wzmacniacza Rotel RA-913

Rotel to tylko RA-1412 tutaj cena 600 Euro, ale odbiór osobisty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Film o tym klocu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

e-hifi.pl - katalog sprzętu audio hi-fi i hi-end vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.