Skocz do zawartości
IGNORED

Dali Ikon 6 mkII vs Opticon 6


andrev
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi tu o barwę nagrania. Kolumny grają różnie - nie spotkałem się chyba z dwoma identycznymi modelami i chodzi o to żeby znaleźć taki który najbardziej nam pasuje. Sam miałem tak kiedyś że chciałem jak najbardziej neutralne słuchawki. Przesłuchałem masę modeli i znalazłem kilka które tak grały. Po dłuższym odsłuchu zaczęły mnie wkurzać bo słyszałem pełno niedoskonałości w utworach muzyki elektronicznej np. faithless. Za to w innym gatunku muzycznym grały super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny grają różnie - nie spotkałem się chyba z dwoma identycznymi modelami

Oczywiście słychać wyraźne różnice miedzy kolumnami. Wystarczy zobaczyć pomiary z magazynu "Audio" i charakterystyki SPL od częstotliwości by zobaczyć dlaczego tak jest. Oczywiście jedne kolumny kłamią mniej, a inne bardziej.

 

Po dłuższym odsłuchu zaczęły mnie wkurzać bo słyszałem pełno niedoskonałości w utworach muzyki elektronicznej np. faithless. Za to w innym gatunku muzycznym grały super.

Nie da się zrobić kolumny (analogicznie słuchawek), która gra wiele detali i smaczków, nie grając zarazem wpadek realizatorskich - to fizycznie niemożliwe. Skoro źródłem problemu jest jakość realizacji, to sądzę, że trzeba rozwiązać to co jest tym problemem (sygnalizować wydawcom że nie chcemy chłamu, nie kupować kiepsko zrealizowanych nagrań - przecież to TY jako konsument masz władzę ... a konkretnie to wszyscy konsumenci).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

sygnalizować wydawcom że nie chcemy chłamu, nie kupować kiepsko zrealizowanych nagrań - przecież to TY jako konsument masz władzę ... a konkretnie to wszyscy konsumenci).

 

Nie wiem jak inni ale ja slucham muzyki a nie realizacji. Jak coś mi się podoba to kupie bez względu na produkcję. Widać nie każdy tak ma :)

 

Nie chodzi tu o barwę nagrania. Kolumny grają różnie - nie spotkałem się chyba z dwoma identycznymi modelami i chodzi o to żeby znaleźć taki który najbardziej nam pasuje. Sam miałem tak kiedyś że chciałem jak najbardziej neutralne słuchawki. Przesłuchałem masę modeli i znalazłem kilka które tak grały. Po dłuższym odsłuchu zaczęły mnie wkurzać bo słyszałem pełno niedoskonałości w utworach muzyki elektronicznej np. faithless. Za to w innym gatunku muzycznym grały super.

 

Miałem wcześniej missiony m33 i ikony są bardziej neutralne co przy słuchaniu kiepsko nagranych płyt słychać. Na szczęście super neutralne nie są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni ale ja slucham muzyki a nie realizacji.

Słuchając muzyki słuchasz w praktyce realizacji. :)

 

Miałem wcześniej missiony m33 i ikony są bardziej neutralne co przy słuchaniu kiepsko nagranych płyt słychać. Na szczęście super neutralne nie są :)

Nienaturalnie grające kolumny, wcale zagwarantują, że kiepsko zrealizowana płyta będzie przyjemnie odtwarzana. Fakt, że zamulacze wiele potrafią zamaskować, oczywiście razem z detalami (na radyjku każde nagranie wydaje się być dobrze zrealizowane, tylko dla tego, że mało słychać). Chcesz więc powiedzieć, że Dali Ikon to w pewnym stopniu zamulacze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Słuchając muzyki słuchasz w praktyce realizacji. :)

 

Oczywiście ale jakość realizacji nie jest priorytetem przy kupnie płyt. Ty natomiast nawolujesz do nie kupowania kiepsko nagranych płyt co skłania mnie do pytania czy jeśli płyta zawiera super muzykę ale kiepsko nagrana to nie kupujesz? Słuchanie dobrych realizacji to w sumie nie słuchanie płyt ale sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli płyta zawiera super muzykę ale kiepsko nagrana to nie kupujesz?

No, nie kupuję bardzo kiepskich realizacji, bo nie będę wydawał pieniędzy na bubel. Pamiętam niektóre bardzo przesterowane utwory (cyfrowy clipping), które od strony artystycznej mi się podobały - nie było to warte zakupu, bo co z tego, że muzyka super, skoro nie dało się tej muzyki słuchać? Prawda jest taka, że artyści powinni zwracać większą uwagę na JAKOŚĆ ... paradoksalnie dla swojego dobra.

 

 

Słuchanie dobrych realizacji to w sumie nie słuchanie płyt ale sprzętu

... aha, czyli słuchanie kiepskich realizacji, to jest dopiero prawdziwe słuchanie muzyki. .... (:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie kolumny są warte uwagi w budżecie 6-7tys za parę oprócz wymienionych Opticonów 6 ?

Zależy mi na ciepłym, szczegółowym graniu i niskim ale nie rozlazłym basie.

Niestety ważny jest też design, który musi pasować do nowoczesnego pomieszczenia - nie mogę wstawić pudeł jak JBL 290 czy Klipsch RF

Wstępnie zainteresowały mnie KEF Q700 i M A Silver 8

Oczywiście nie obejdzie się bez odsłuchów ale jaki obrać kierunek.

Będzie to grało z PM8005 + SA7003

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak graly Ikony ale dzis zamienilem Zensory 7 na Opticony 6 i jest rewelacja. Wszystkiego jest wiecej i lepiej. Wykonanie i design wg mnie bardzo wysoki poziom. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie kolumny są warte uwagi w budżecie 6-7tys za parę oprócz wymienionych Opticonów 6 ?

Zależy mi na ciepłym, szczegółowym graniu i niskim ale nie rozlazłym basie.

Niestety ważny jest też design, który musi pasować do nowoczesnego pomieszczenia - nie mogę wstawić pudeł jak JBL 290 czy Klipsch RF

Wstępnie zainteresowały mnie KEF Q700 i M A Silver 8

Oczywiście nie obejdzie się bez odsłuchów ale jaki obrać kierunek.

Będzie to grało z PM8005 + SA7003

 

Zerknij na ofertę Wigg art, audiosolutions, studio 16hz, audio akademy.

 

Tutaj dostaniesz więcej w tej cenie niż w wypadku dużych marek jak dali, focal, klipsch itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Nie wiem jak graly Ikony ale dzis zamienilem Zensory 7 na Opticony 6 i jest rewelacja. Wszystkiego jest wiecej i lepiej. Wykonanie i design wg mnie bardzo wysoki poziom. Pozdrawiam

 

Nic dziwnego Opticon to wysoka seria. Jak widzę przejście z dwóch 7 calowych wooferow na 1x6.5 cala nie spowodowało obcięcie pasma od200 Hz w dół :)))). Prawidłowy wybór im wyższe Dali tym lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę przejście z dwóch 7 calowych wooferow na 1x6.5 cala nie spowodowało obcięcie pasma od200 Hz w dół

Ja tam widze 2 woofery w Opticonach 6

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak graly Ikony ale dzis zamienilem Zensory 7 na Opticony 6 i jest rewelacja. Wszystkiego jest wiecej i lepiej. Wykonanie i design wg mnie bardzo wysoki poziom. Pozdrawiam

 

pamiko z czym porównywałeś Opticony przed zakupem ?

 

W podobnej cenie co Opticony mam do kupienia Rubicon 6

Zasatanwiają mnie wyższe serie Dali

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowy wybór im wyższe Dali tym lepsze

Tak mi się skromnie wydaje, że to się tyczy większości producentów, nie tylko Dali którymi jesteś tak zafascynowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy napisałem że dotyczy to tylko Dali?

W kółko to szlifujesz,nie tylko w tym temacie, także można odnieść takie wrażenie że po Dali to już nie ma nic. -:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Zico S porownywalem do TANNOY XT6F Revolution ,Amstaff Mini,Hyperiony 4,Zensor 7 i Chorusy 726. Jezeli masz Rubicony w cenie Opticonow to jestes niezlym szczesciarzem bo wydaje sie to nieprawdopodobne. Kazdy slyszy inaczej ale na Twoim miejscu natychmiast bym je kupil. Pozdrawiam Pawel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając upodobania niektórych co muszą mieć super bass do dyskoteki nic dziwnego że Ikony się nie podobają. Ikony są do muzyki nie do basu.

Bas to jeszcze pół biedy, góra ok., ale środek kiepski. W porównywalnej cenie Spendor A3 lub A5 zapewniają o niebo lepszą prezentację. Jeśli jest tak jak pisze Q21 i w Opticon 5 ten mankament został poprawiony, to ja bym ich posłuchał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mrok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Ja po 7 miesiacach uzywania Ikon 6 MK2 przesiadłem się na Tannoy Revolution DC6T i nie żałuję ani dnia zmiany :)

dziś po odsłuchu w salonie na wzmaniaczu Primare i22 i cd22 porównywałem Tannoy Revolution XT6F(czyli lepsze od DC6T) i Dali Opticon 6. Różnica duża na korzyść. Te Tannoy nie miały w ogóle podejścia do Dali. Tannnoy słyną z przestrzeni Dali grał nieporównywalnie lepsza przestrzenią. Dali zdecydowanie dokładniejsze, subtelniejsze , niezwykle czysta gra. Choć pojechałem napalony na odsłuch Tannoy okazało się że Dali Opticon nie dość że grają czyściej(nie delikatnie tylko wyraźnie , słyszalnie, odczuwalnie, niektórzy użyliby słowa miażdżą) to przestrzeń Tannoy i ich znikanie o której naczytałem się w prasie są nieporównywalnie słabsze niż w opticonach. Takie moje kolejne doświadczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny muszą się zgrać ze wzmacniaczem,dc6t u mnie z jednym grały kapitalnie i a z innym wręcz beznadziejnie.Chyba nikt w ciągu roku nie przetestował tylu paczek z jednym wzmacniaczem co ja,około 5 par w mc.Wniosek jest jeden jak nie ma synergi kolumny ze wzmacniaczem to nie ważne ile kosztował czy wzmacniacz czy głośniki.Copland csa28 z tannoy m2 za 400zł grał tak u mnie że stojące wtedy obok contour s1.4 mogły czuć się zawstydzone.Kiepskie b&w cm5s2 grały kapitalnie z nim a proac 148 zupełnie na odwrót.To nie znaczy wcale ,że cm5 są lepszee od 148 proac-a.Synergia musi być inaczej można wyciągnąc mylne wnioski co do klasy kolumn i tego co sobą reprezentują jeśli podłączymy je do wzmacniacza który ich po prostu nie ogarnia.Takie moje zdanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...
W dniu 6.12.2015 o 14:19, 5z0p3n napisał:

Ja po 7 miesiacach uzywania Ikon 6 MK2 przesiadłem się na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) DC6T i nie żałuję ani dnia zmiany ?

Sorki ze odgrzewany kotlet, ale zamierzam wymienic moje Ikony mk2 i zastanawiałem się nad DC6T, jednak wiele osób pisze że mają ograniczenia na basie. Możesz napisac coś więcej Ikon vs DC6T ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego basu będzie zdecydowanie mniej jeśli masz Ikon 6 MKII

Ale jest bardziej zróżnicowany. Ciekawszy. Jeśli Twój wzmacniacz daje możliwości regulacji basu to uzyskasz brzmienie znacznie ciekawsze.

Mi bardzo przeszkadzała góra w IKONACH. Ta w DC6T była znacznie przyjemniejsza.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.