Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 1000 zł


Jan Bodziany

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mam pytanie odnośnie kolumn podłogowych do pokoju 4x4m. Jakie byście polecili do kwoty 1000 zł. Na razie podłączę je do wzmacniacza technicsa, w późniejszym czasie planuję kupić coś nowego. Kolumny mogą być używane. Słucham naprawdę przeróżnej muzyki, poczynając od lat 40 ubiegłego wieku, a kończąc na muzyce klubowej. Proszę o poradę.

P.S Kolumn podstawkowych nie mam jak rozstawić, muszą być podłogówki.

P.S2 Źródło to xonar d2, ale również tylko na razie.

 

Pozdrawiam,

Jahu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli chodzi o kolumny podłogowe to polecam Ci STX F-200NS. Bardzo dobre i mocne kolumny. Cena też przystępna. Na pewno dosyć fajnie będą współgrały z Technicsem.Z używanych można wyrwać Jamo S606.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Kolumn podstawkowych nie mam jak rozstawić, muszą być podłogówki.

Znaczy że podłogowych się nie rozstawia ?

Z używanych można wyrwać Jamo S606.

Za 1000 zł to nawet para nowych s606, tyle że po co dudniące głośniki do kina domowego ? Dodatkowo wymagające właśnie dobrego rozstawienia i miejsca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo S426. Dosyć mocne i nie drogie. Nówki można kupić już za 650zł. Lecz mój faworyt bez dwóch zdań STX. Są uniwersalne a do muzyki klubowej jak znalazł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż troszkę i kup STX Electrino

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

zen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenobiusz ma rację.Warto dołożyć i mieć pociechę na dłużej. Osobiście ich nie słuchałem ale na pewno nie grają gorzej od FS 250 które posiadam. Sądząc po opiniach można je brać w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady, a co sądzicie o Tannoyach m3? bo jest okazja taniej na aukcji kupić. Brat się uparł na magnaty supreme 1002 co o nich sądzicie? No fakt nie potrzebuję głośników do kina domowego, tylko i wyłącznie muzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też nie jestem przekonany do magnatów. Cóż chyba dołożę troszkę i kupię te Electrino. Jak się zdecyduję kupić to podzielę się wrażeniami. Dzięki wielkie za sugestie i pomoc.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup dali 104 i jeszcze Ci zostanie na wzmak zamiast Technicsa, a jakość dźwięku raczej przewyższy to co masz teraz jakieś 2,5x. Tak myślę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup dali 104 i jeszcze Ci zostanie na wzmak zamiast Technicsa, a jakość dźwięku raczej przewyższy to co masz teraz jakieś 2,5x. Tak myślę.

To też jest jakaś opcja, a jaki wzmacniacz używany do tych kolumn? Preferuję ciepłe, muzykalne brzmienie. Niestety budżet się nie zmienił 1000 zł za wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ile na kolumny? tannoy M3 za np 600 w dobrym stanie zdecydowanie warto, miałem je, ale zostały pokonane przez tannoy V4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz dynamicznego brzmienia z nowych wzmaków polecam Denon PMA-720ae. Można też poszukać czegoś używanego od Sony. 550/570ES. Osobiście mam do sprzedania Denona Pma-510 AE w bardzo dobrym stanie na allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wszystkim za rady. Te STX mnie strasznie kuszą :-)

Jeśli szukasz dynamicznego brzmienia z nowych wzmaków polecam Denon PMA-720ae. Można też poszukać czegoś używanego od Sony. 550/570ES. Osobiście mam do sprzedania Denona Pma-510 AE w bardzo dobrym stanie na allegro.

Podaj linka kolego tego wzmacniacza, zobaczę sobie. Na nowy mnie nie stać. Pomyślę jeszcze nad tym wszystkim i dam wam znać jak decyzja zapadnie. Pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jest to licytacja ale warto naprawdę.

Które STX chodzą Ci po głowie ? Do twojego pokoju myślę, że Electrino 150 były by naprawdę ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Jest to licytacja ale warto naprawdę.

Które STX chodzą Ci po głowie ? Do twojego pokoju myślę, że Electrino 150 były by naprawdę ok.

 

Właśnie te 150 nie ma sensu tych mocniejszych bo pokój mały. Dzięki. Ten wzmacniacz wystarczyłby do napędzenia tych STXów, albo Tannoyów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że spokojnie. Miałem ten wzmacniacz z STX FS-250 i dawał sobie świetnie rade.

 

A propo technicsa to jaki dokładnie model posiadasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo technicsa to jaki dokładnie model posiadasz?

Nie wiem dokładnie bo to nie mój a znajomego. Pożyczam od niego na jakiś czas dopóki swojego nie kupię. Zobaczymy pod koniec licytacji jak będzie się cena kształtowała, Tego twojego. Jak będzie taka w miarę to zalicytuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Acoustic Energy Aegis Evo 1 lub 3. Ponad 100 Wattów, dobrze wykonane from England, gwizdek Vify. Polecam, sprzęt sprawdzony i godny 1000 złotych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.