Skocz do zawartości
IGNORED

Dostawca energi elektrycznej Oszust !


Kasjel

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ratujcie ! Może mieliście takie doświadczenia lub ktoś z Waszych znajomych ?

Parę miesięcy temu moja matka która jest już w podeszłym wieku podpisała umowę "Panom z elektrowni" którzy podawali się za pracowników Taurona który jest naszym dostawcą energii. Niestety panowie nie zostawili żadnego duplikatu umowy, więc nawet do tej pory nie wiem z kim umowa została podpisana. Na trzeci dzień po podpisaniu matka zgłosiła sprawę w Urzędzie Ochrony Praw Konsumenta oraz w prokuraturze. Zostało również wysłane pismo do Taurona. Z prokuratury przyszło idiotyczna odpowiedź, że mamy prawo rozwiązać umowę do 14dni a przecież było podane że nie mamy żadnej umowy i nie wiemy do kogo to wypowiedzenie umowy wysłać. Natomiast z Taurona przyszło pismo że jak dotychczas żaden dostawca nie zgłosił się do nich w sprawie zmiany. Zrozumiałem że ów nieuczciwy dostawca się przestraszył z powodu wielu takich zgłoszeń i zaniechał sprawę. Byłem pewny że wszystko jest już OK a tu dzisiaj dostaję pismo z Taurona z rozliczeniem końcowym za prąd z powodu rozwiązania umowy. Co do cholery mam teraz zrobić ? Przecież wszystko zostało zgłoszone już na trzeci dzień i tam gdzie poleciła sama pracownica Taurona z infolinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyć oświadczenie nowemu dostawcy o uchyleniu sie od skutków prawnych oświadczenia woli z powodu działania pod wpływem błędu i kopie do taurona.

Po nastepnej fakturze od nich złożyć doniesienie do prokuratury o usiłowanie włyłudzenia.

Zacząć od telefonu na info tego nowego dostawcy, zwyzwać od złodziei i oszustów. Jak nie da skutku, patrz punkt pierwszy.

 

Ale przed tym wszystkim zastanów sie czy coś na tym tracisz ? Bo może wcale nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja nie wiem kim w ogóle jest ten nowy dostawca. On ujawni się dopiero gdy przyjdzie pierwszy rachunek od nich za prąd. Chyba że w poniedziałek dowiem się na infolinii Taurona kto nas przejął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinni wiedziec ale czy ci udziela informacji to drugie.

Pewnie BYŁEMU ODBIORCY już nie muszą udzielać żadnych informacji.

 

Po co w ogóle gadać z takim? Przecież ich porzucił, zdrajca!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ratujcie ! Może mieliście takie doświadczenia lub ktoś z Waszych znajomych ?

Parę miesięcy temu moja matka która jest już w podeszłym wieku podpisała umowę "Panom z elektrowni" którzy podawali się za pracowników Taurona który jest naszym dostawcą energii. Niestety panowie nie zostawili żadnego duplikatu umowy, więc nawet do tej pory nie wiem z kim umowa została podpisana. Na trzeci dzień po podpisaniu matka zgłosiła sprawę w Urzędzie Ochrony Praw Konsumenta oraz w prokuraturze. Zostało również wysłane pismo do Taurona. Z prokuratury przyszło idiotyczna odpowiedź, że mamy prawo rozwiązać umowę do 14dni a przecież było podane że nie mamy żadnej umowy i nie wiemy do kogo to wypowiedzenie umowy wysłać. Natomiast z Taurona przyszło pismo że jak dotychczas żaden dostawca nie zgłosił się do nich w sprawie zmiany. Zrozumiałem że ów nieuczciwy dostawca się przestraszył z powodu wielu takich zgłoszeń i zaniechał sprawę. Byłem pewny że wszystko jest już OK a tu dzisiaj dostaję pismo z Taurona z rozliczeniem końcowym za prąd z powodu rozwiązania umowy. Co do cholery mam teraz zrobić ? Przecież wszystko zostało zgłoszone już na trzeci dzień i tam gdzie poleciła sama pracownica Taurona z infolinii.

Też miałem taki przypadek z usługami telekomunikacyjnymi. Podeszła mnie firma która przedstawiła się jako Telekomunikacja Polska. Jako że byłem klientem TP SA myślałem że z nimi rozmawiam i zgodziłem się na nowe warunki umowy (korzystniejsze od poprzednich). Jak się dowiedziałem że to nie TP SA to się wkurzyłem bo jakość usług mogła się obniżyć. Od tamtego czasu minęło kilka lat i dalej jestem klientem tego operatora a warunki jakie mi dają jako stałemu klientowi są zaskakująco dobre. Jakość usługi też nie budzi zastrzeżeń. Też radzę spokojną analizę/obserwację tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurona z rozliczeniem końcowym za prąd z powodu rozwiązania umowy.

Pełnomocnictwo od mamy, udać się do firmy, póki co nie ma tak iż x rozwiązuje naszą umowę a firma nie udzieli informacji kto zacz ten x.

 

A wyzwiska na infolinii nowego dostawcy jak ktoś tu radzi to piękny sposób na ..... dostanie własnych zarzutów...

 

 

A już całkowicie na serio, w takiej sytuacji korzysta się z prawnika, nie z forum.

 

P.S. Niestety na tych umowach się traci i to dużo. Zazwyczaj powiązane one są z usługami dodatkowymi (ubezpieczenia) za które ofiara płaci ciężki pieniądz.... A rozwiązanie tej umowy jest obwarowane karą w wysokości kilku, kilkunastu tysięcy....

 

No chyba, że czasy się zmieniły i firmy też i mama dużoooo zyska na zmianie dostawcy. Acz pozwól iż zostanę póki co sceptyczny..

 

Ciocia google ma wszystkie materiały....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki przypadek z usługami telekomunikacyjnymi. Podeszła mnie firma która przedstawiła się jako Telekomunikacja Polska. Jako że byłem klientem TP SA myślałem że z nimi rozmawiam i zgodziłem się na nowe warunki umowy (korzystniejsze od poprzednich). Jak się dowiedziałem że to nie TP SA to się wkurzyłem bo jakość usług mogła się obniżyć. Od tamtego czasu minęło kilka lat i dalej jestem klientem tego operatora a warunki jakie mi dają jako stałemu klientowi są zaskakująco dobre. Jakość usługi też nie budzi zastrzeżeń. Też radzę spokojną analizę/obserwację tematu.

A co to teraz za nowy operator?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to teraz za nowy operator?

NOM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki przypadek z usługami telekomunikacyjnymi. Podeszła mnie firma która przedstawiła się jako Telekomunikacja Polska. Jako że byłem klientem TP SA myślałem że z nimi rozmawiam i zgodziłem się na nowe warunki umowy (korzystniejsze od poprzednich). Jak się dowiedziałem że to nie TP SA to się wkurzyłem bo jakość usług mogła się obniżyć. Od tamtego czasu minęło kilka lat i dalej jestem klientem tego operatora a warunki jakie mi dają jako stałemu klientowi są zaskakująco dobre. Jakość usługi też nie budzi zastrzeżeń. Też radzę spokojną analizę/obserwację tematu.

 

Zalegalizowanie lichwy i wszelkiego złodziejstwa może się obrócić przeciw lichwiarzowi gdy trafi na lepszego cwaniaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem bardzo ważne informacje/przepisy prawa które bardzo mnie uspokoiły. Okazuje się też że mój dotychczasowy dostawca energii firma "Tauron" ma specjalną infolinię "Dla poszkodowanych". Miła pani wytłumaczyła mi co należy zrobić :-)

Myślę że będzie dobrze....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się też że mój dotychczasowy dostawca energii firma "Tauron" ma specjalną infolinię "Dla poszkodowanych".

Tak samo było z tym moim zdarzeniem z TPSA. Też dzwonili i proponowali powrót. Poczekałem do końca już zawartej umowy z NOM, która była nieco korzystniejsza od tej z TP SA i podpisałem nową z ......NOM. Proponowali warunki, które były bezkonkurencyjne. Na plus jest to że TP SA (Orange) też teraz ma na skutek konkurencji przyzwoitą ofertę, ale nie tak dobrą jak NOM u którego jestem już stałym klientem ze specjalną ofertą. Orange ma specjalne oferty głównie dla nowych klientów. Stałych jeszcze parę lat temu ignorowali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo było z tym moim zdarzeniem z TPSA. Też dzwonili i proponowali powrót. Poczekałem do końca już zawartej umowy z NOM, która była nieco korzystniejsza od tej z TP SA i podpisałem nową z ......NOM. Proponowali warunki, które były bezkonkurencyjne. Na plus jest to że TP SA (Orange) też teraz ma na skutek konkurencji przyzwoitą ofertę, ale nie tak dobrą jak NOM u którego jestem już stałym klientem ze specjalną ofertą. Orange ma specjalne oferty głównie dla nowych klientów. Stałych jeszcze parę lat temu ignorowali.

 

lokowanie produktu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokowanie produktu

Którego, bo wymieniłem dwie firmy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej złodziejskiej firmy

Która jest złodziejska ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lechu daj sobie spokoj.Przeciez to psychopaci.

 

z rózy zrobia drut kolczasty.

Wiem, ale eksperymentuję bo to ciekawy materiał do badań nad zachowaniami ludzkimi ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.