Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc przy podłączeniu rx v679 do tv


Funia156

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc pragnę się serdecznie przywitać ;)

 

Jestem laikiem jeśli chodzi o sprzęty hi-fi itp więc jeśli moje pytania są głupie to proszę z góry o wyrozumiałość.

 

Przejdę do meritum. Zakupiłem amplituner Yamaha rx v679 jako amplituner oraz głośniki Yamaha ns-555 i ns-c444 do kompletu. Kupiłem też telewizor Samsung UE75H6475. Chciałbym to połączyć ze sobą aby jakoś grało. O ile po wielu problemach udało mi się uruchomić amplituner aby chociaż radio odtwarzał tak nie mogę sobie poradzić z tym aby uzyskać dźwięk z telewizora poprzez amplituner i głośniki w/w. Połączyłem av z tv poprzez kabel HDMI(ARC). Złącze to występuje zarówno w av jak i w telewizorze. Głosu jednak z tv nie mam poprzez zewnętrzne głośniki tylko ciągle przez wbudowane. Próbowałem coś ustawiać w tv ale nie za dużo tam można zmieniać. Mam ustawienie, że głos może iść z głośników telewizora albo z "innego urządzenia". Jednak z "innego urządzenia" jest cisza a z telewizora to z telewizora. W amplitunerze wybieram scene TV i zmienia się na AV4 ale głosu nie ma. Może coś źle podłączyłem albo kabel nie taki? Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, zanim zaczniesz robić to co nizej opisałem napisz w jaki sposób oglądasz programy, poprzez wbudowany dekoder w tv czy poprzez podłaczony do amplitunera lub TV dekoder np NC+ czy POlsatu. A teraz po kolei: włączasz menu w amplitunerze ON SCREEN ->dalej w menu pionowym szukasz SETUP -> wciskasz wyskakuje okienko gdzie do wyboru jest AUTO SETUP i MANUAL SETUP i jeśli w Twojej Yamaszce jest takie samo menu jak w mojej 773 to na dole tego okna masz też przewijane w prawo lub w lewo menu i po kolei HDMI, Video, Sound, Speaker, Language, ECO, Function, Multi Zone, Network. Ciebie interesuje HDMI i gdy najedziesz na nie w oknie u góry pojawi się HDMI Control, pod spodem Audio Output i Standby Through. Wchodzisz w HDMI Control zaznaczasz ON, wchodzisz w ten folder i pojawia się TV Audio Input, pod spodem ARC a pod nim Standby Sync. ARC ustawiasz na ON, Standby Sync na Auto i powinno być ok. Mam nadzieje, że zrozumiale napisałem.

 

W takim ustawieniu po włączeniu TV powinien włączyć się amplituner, jeśli nie włączy się to w menu w TV ustaw

 

że głos może iść z głośników telewizora albo z "innego urządzenia"

 

i w tym momencie powinien włączyć się amplituner. Jeśli nadal nie włacza się to gdzieś w menu (jesli to jest tak jak w moim Soniaku) powinna być funkcja wyszukiwania kompatybilnych urządzeń i tam można sprawdzić czy Twój amplituner jest kompatybilny z TV. Mam jednak nadzieję, że to co wyzej zadziała.

 

Zawsze możesz wyłączyć amplituner ustawiając w TV z głosników TV bo np nie chcesz słuchać wiadomości z kolumn podłączonych do amplitunera. Nie wyłaczaj go jednak z prądu bo amplituner będzie przesyłał sygnał na TV mimo tego , że jest wyłaczony , np z konsoli PS4, dekodera którejś z platform a to z którego podłaczonego do amplitunera urządzenia w danej chwili będzie leciało coś tam (gra z PS4 czy jakiś program z dekodera) zależy które wejście wybierzesz na pilocie amplitunera ( bo np PS4 będzie wpięte w hdmi 2 a dekoder w hdmi 1 i wybierając w pilocie hdmi1 oglądasz i słuchasz na głośnikach tvjakiś program z dekodera a po wybraniu hdmi2 grasz mimo wyłączonego amplitunera. Zrozumiałe. No to fajnie. Powodzonka. Napisz jak poszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Spokojnie, zanim zaczniesz robić to co nizej opisałem napisz w jaki sposób oglądasz programy, poprzez wbudowany dekoder w tv czy poprzez podłaczony do amplitunera lub TV dekoder np NC+ czy POlsatu. A teraz po kolei: włączasz menu w amplitunerze ON SCREEN ->dalej w menu pionowym szukasz SETUP -> wciskasz wyskakuje okienko gdzie do wyboru jest AUTO SETUP i MANUAL SETUP i jeśli w Twojej Yamaszce jest takie samo menu jak w mojej 773 to na dole tego okna masz też przewijane w prawo lub w lewo menu i po kolei HDMI, Video, Sound, Speaker, Language, ECO, Function, Multi Zone, Network. Ciebie interesuje HDMI i gdy najedziesz na nie w oknie u góry pojawi się HDMI Control, pod spodem Audio Output i Standby Through. Wchodzisz w HDMI Control zaznaczasz ON, wchodzisz w ten folder i pojawia się TV Audio Input, pod spodem ARC a pod nim Standby Sync. ARC ustawiasz na ON, Standby Sync na Auto i powinno być ok. Mam nadzieje, że zrozumiale napisałem.

 

W takim ustawieniu po włączeniu TV powinien włączyć się amplituner, jeśli nie włączy się to w menu w TV ustaw

 

 

 

i w tym momencie powinien włączyć się amplituner. Jeśli nadal nie włacza się to gdzieś w menu (jesli to jest tak jak w moim Soniaku) powinna być funkcja wyszukiwania kompatybilnych urządzeń i tam można sprawdzić czy Twój amplituner jest kompatybilny z TV. Mam jednak nadzieję, że to co wyzej zadziała.

 

Zawsze możesz wyłączyć amplituner ustawiając w TV z głosników TV bo np nie chcesz słuchać wiadomości z kolumn podłączonych do amplitunera. Nie wyłaczaj go jednak z prądu bo amplituner będzie przesyłał sygnał na TV mimo tego , że jest wyłaczony , np z konsoli PS4, dekodera którejś z platform a to z którego podłaczonego do amplitunera urządzenia w danej chwili będzie leciało coś tam (gra z PS4 czy jakiś program z dekodera) zależy które wejście wybierzesz na pilocie amplitunera ( bo np PS4 będzie wpięte w hdmi 2 a dekoder w hdmi 1 i wybierając w pilocie hdmi1 oglądasz i słuchasz na głośnikach tvjakiś program z dekodera a po wybraniu hdmi2 grasz mimo wyłączonego amplitunera. Zrozumiałe. No to fajnie. Powodzonka. Napisz jak poszło.

 

Dzięki Adek za odpowiedź. Rozwiązaniem z brakiem dźwięku była konieczność zakupienia kabla cyfrowego do dźwięku.Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję ale miałem dużo na głowie. Udało mi się uruchomić żeby było menu i dźwięk z tv. Teraz mając chwilę czasu chciałem podłączyć tv do telewizora aby oglądac przez niego filmy. I tutaj rodzi się kolejne pytanie. Czy podpinać na zasadzie PC>Yamaha>TV czy PC>TV przez hdmi? W pierwszym przypadku nie wykrywa mi obrazu albo źle coś podpiąłem. Jak to powinno być porządnie zrobione?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podpinać na zasadzie PC>Yamaha>TV czy PC>TV przez hdmi? W pierwszym przypadku nie wykrywa mi obrazu albo źle coś podpiąłem. Jak to powinno być porządnie zrobione?

 

to pierwsze, jeśli masz wyjście hdmi z kompa, podpinasz kompa do amplitunera pod wejście np nr 1 a wyjście w amplitunerze do wejścia hdmi w tv, wtedy żeby obraz poleciał z kompa na tv musisz w amplitunerze wybrać wejście hdmi nr1 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARC wbrew powszechnej opini nie jest ze sobą kompatybilne w 100% są urządzenia ktore się po prostu nie widzą.

W miarę możliwości podpinaj po HDMI jak radzi Adek. W Przypadku kompa jeśli podłączysz po HDMI nie zapomnij w Panelu sterowania zmienić wyjście Audio do HDMI.Często w programach odtwarzających także trzeba wybrać urządzenie audio i ścieżkę dźwiękową. Pamiętaj o tym.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinalem po hdmi to AV ale nie działało mi to. Gdy podpinam pod TV bezpośrednio z kompa to działa. Głos leci normalnie przez AV bo jest podłączony kablem cyfrowym do TV. Spróbuję z tymi ustawieniami tak jak mówicie. Te wejścia hdmi1 to obojętne w które podepnę w amplitunerze? I później w opcjach jak wybiorę to będzie ok?:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinalem po hdmi to AV ale nie działało mi to. Gdy podpinam pod TV bezpośrednio z kompa to działa. Głos leci normalnie przez AV bo jest podłączony kablem cyfrowym do TV. Spróbuję z tymi ustawieniami tak jak mówicie. Te wejścia hdmi1 to obojętne w które podepnę w amplitunerze? I później w opcjach jak wybiorę to będzie ok?:D

 

W amplitunerze są dwa rodzaje złącz hdmi : wejścia oznaczone IN - zazwyczaj jest ich więcej 5,6,7, oraz wyjścia których w amplitunerach z niższej półki jest jedno oznaczone OUT lub MONITOR OUT. Dodatkowo przy wyjściu moze być napis ARC. Oba rodzaje złącz hdmi są umiejscowione na osobnych inaczej oznaczonych polach/powierzchniach z tyłu amplitunera zazwyczaj w górnej części . Musisz mieć dwa kable hdmi i rozgraniczyć wejście i wyjście bo to różnica. Może komputer wpinałeś do wyjścia dlatego sygnał/obraz i dzwięk nie docierał do tv i na kolumny.

 

I później w opcjach jak wybiorę to będzie ok?:D

 

Nie podpinasz pod pierwsze lepsze i nie w opcjach wybierasz to hdmi z podpiętym kompem. Komputer podpinasz jednym kablem hdmi do jednego z wejść , znaczy IN i powiedzmy, że podpinasz pod wejście hdmi 1 natomiast telewizor łączysz z amplitunerem wpinając drugi kabel hdmi pod wyjście w amplitunerze oznaczone OUT lub MONITOR OUT a w tv pod jedno z wejść hdmi IN . W tv są tylko wejścia IN hdmi. Nie spotkałem wyjść więc nie ważne pod które wejście wepniesz kabel hdmi wychodzacy z amplitunera. W momencie gdy zapodasz film z komputera pilotem amplitunera wybierasz w amplitunerze hdmi nr 1 to pod które podpięty jest komputer a w odtwarzaczu w komputerze w menu tego odtwarzacza musisz w wyjściu audio z listy urządzeń wybrać amplituner lub tv które powinny pojawić się na tej liście ale to zależy z jakiego odtwarzacza w kompie korzystasz. W kazdym jest inaczej. W niektórych w zakładce AUDIO w menu wystarczy wybrać wyjście hdmi a w innych trzeba jak pisałem wcześniej wybrać urządzenie z listy. Dodatkowo trzeba wcześniej ustawić w panelu sterowania tak jak ładnie napisał to Kolega S4Home

 

W Przypadku kompa jeśli podłączysz po HDMI nie zapomnij w Panelu sterowania zmienić wyjście Audio do HDMI.Często w programach odtwarzających także trzeba wybrać urządzenie audio i ścieżkę dźwiękową. Pamiętaj o tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja w ogóle nie używam pilota od amplitunera. Używam tylko i wyłącznie pilota od smart tv. I teraz tak. Mam podpięty komputer hdmi bezpośrednio do tv. W opcjach tv pilotem od tv wybieram sobie source - hdm1 i mam komputer. Pod hdmi 2 mam opcje z amplitunera (podpiete z arc out do tv). Oprocz tego mam kabel cyfrowy od amplitunera do tv. Pod hdmi 3 mam podłączony dekoder tv. Wszystko obsługuję 1 pilotem i nie chciałbym tego zmieniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to jakas trudnosc podniesc pilota od amplitunera, to jakis problem. Nie rozumie. Tzn ze wszystko to i komp i dekoder podpiete masz bezposrednio do tv. Ben sensu miec w takim razie amplituner. Amplituner to tak jakby centralka do ktorego wszystko podpinasz i jednym kablem hdmi spinasz amplituner z tv. Co Ty wykombinowales czlowieku. Poza tym jesli wszystko podepniesz do amplitunera i w nim ustawisz sterowanie po hdmi to tez bedziesz obslugiwal jednym pilotem od tv ale jesli chodzi o wybor zrodla to do tego musialbys uzyc pilota z ampla. Czy on Cie gryzie czy co bo nie rozumie. Daje Ci rade jak to podpiac zeby mialo rece i nogi a Ty mi tu wyskakujesz z pilotem smart.

Zadam Ci pytanie. Gdy zapuscisz z kompa film ze sciezka DTS HD MASTER jaki dzwiek wchodzi Ci na amplituner po tym hdmi z ARC. Gdy bedzie sciezka z DOLBY TRUE HD jaki dzwiek wejdzie Ci na amplituner. Co pokazuje wyswietlacz amplitunera. Jesli tez hd to jest ok.

 

Jesli uwaznie przeczytasz co napisalem wczesniej i podepniesz jak napisalem nie ma ch..a zeby nie dzialalo. Gdy bedziesz sluchal wiadomosci dzwiek wcale nie musi leciec przez kolumny podlaczone do amplitunera tylko z glosnikow tv. Wystarczy ze wylaczysz amplituner a sygnal ( obraz i dzwiek) zostanie pr z zepuszczony przez amplituner mimo ze jest wylaczony. Jest mala oszczednosc pradu. Tada. Tego nie bedziesz mial w terazniejszym Twoim polaczeniu. Chcac puszczac dzwiek tylko przez tv musisz wchodzic w menu tv i przestawiac no i oczywiscie wylaczac ampla. Jaka jest roznica. Taka, ze nie musisz nic przelaczac w tv. Jesli bardziej podchodzi Ci takie rozwiazanie jakie mas to je miej.

 

 

Musze przyznac ze nigdy nie przyszloby mi na mysl tak podlaczyc jak masz Ty. Ciekawi mnie tylko to jaki dzwiek wchodzi na ampla z tv po tym ARC gdy zapuscisz film na kompie ze sciezka hd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie złość się na mnie :) Nie powiedziałem, że tak jak mam jest lepiej tylko napisałem jak mam bo mi się to właśnie dziwne wydaje i uważam, że powinno iść przez amplituner. Dźwięk hd nie sprawdzałem ale cokolwiek nie puszczam przez kompa to idzie na kolumny. Nie lubie miec po prostu dużo pilotów. Używam jednego do tv do włączenia go i do wyboru hdmi pomiędzy komputerem,amplitunerem i tv. Oprócz tego mam 1 pilot od dekodera którego używam do zmiany programów. Dźwięk i włączanie amplitunera obsługuję przez telefon. Dochodzi do tego klawiatura do komputera i po prostu nie mam miejsca już na kolejnego pilota. Gdyby się dało zgrać wszystko przez amplitunera tak abym tak jak teraz mógł wybierać konkretne hdmi pilotem od tv byłoby super. Teraz pilotem od tv wybieram pomiędzy hdmi1(pc) hdmi2(av) hdmi3(tv) i to mi bardzo odpowiada. Dźwięk zawsze leci przez amplituner.

 

I ja nie potrzebuję aby mi dźwięk leciał przez głośniki tv. Chcę zawsze mieć przez amplituner tak jak mam teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk hd nie sprawdzałem ale cokolwiek nie puszczam przez kompa to idzie na kolumny

 

będzie szedł bo idzie po ARC wiec nic dziwnego

 

Gdyby się dało zgrać wszystko przez amplitunera tak abym tak jak teraz mógł wybierać konkretne hdmi pilotem od tv byłoby super

 

nie ma takiej możliwości bo od tego jest amplituner a nie tv.

 

I ja nie potrzebuję aby mi dźwięk leciał przez głośniki tv. Chcę zawsze mieć przez amplituner tak jak mam teraz.

 

no to tracimy tu czas.

 

Masz szczęście mieć telewizor z ARC .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie szedł bo idzie po ARC wiec nic dziwnego

 

Dźwięk idzie chyba przez kabel cyfrowy audio. Bez tego kabla nie miałem dźwięku z telewizora nawet przez ARC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk idzie chyba przez kabel cyfrowy audio. Bez tego kabla nie miałem dźwięku z telewizora nawet przez ARC.

 

przez optyka, żartujesz, jeśli nie miałeś nawet przez ARC to wygląda na to, że musisz w amplitunerze ustawić. Jutro napiszę konkretnie co i jak i gdzie bo też mam Yamahę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei w swoim pierwszym napisalem krok po kroku jak wlaczyc to ARC w menu ampla. Nie czytales uwaznie bo nawet nie probowales.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.