Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwsze kino domowe oraz przewodowy multi- room


Mariusz Ożga

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o uwagi do zestawu, który wybrałem...

 

Buduje pierwszy zestaw kina domowego. Pokój ok. 20 m.kw., system 5.1 na początek. Ma być do filmów, ale i nie tracić walorów muzycznych. Wiem, że jak cos jest do wszystkiego to do niczego, ale chciałbym rozsądny zestaw pod względem budżetu...

 

Muzyka i filmy z kilku źródeł:

- telewizja nc+;

- streaming z serwisów Apple/spotify; moze deezer bo tam jest format bezstratny chyba

- moja kolekcja w formatach stratnych i bezstratnych na dyskach typu NAS.

 

Docelowo a tego źrodla chciałbym puścić dźwięk i video w inne miejsca domu, przynajmniej w 2 inne miejsca. Mam do tego celu sieć ethernet w domu.

 

Wybrałem wstępnie amplituner Denon avr-x2200 oraz kolumny q acoustics jeszcze serii 2000 (nie przeszkadza mi ze są już serii 3000, bo dźwięk bardzo zbliżony na moje niewyćwiczonej ucho, a są jeszcze gniedziegdzie w dobrej cenie).

 

Rozpatrywane przeze mnie alternatywy to:

- wymiana ampli na denon avrx3100 (ta sama cena) - starszy model ale mocniejszy i sprawniejszy processing video 4k; pytanie co lepsze przyszłościowo - 4k czy dts:X i atmos;

- kolumny albo dali Zensor 1 + vokal albo wharfedale diamond 220; kolumny przednie musza być małe - układ pokoju ńie pozwala na ustawienie na podłodze, musza być na meblach.

 

I tu jak pisałem prośba o ocenę... I podpowiedz laika - jak podłączyć bibliotekę NAS i jak sobie zapewnić przewodowy multiroom ? Jakiś poradnik...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic ?

 

Tak naprawdę to wybór ampli będzie chyba zależał od wybranego systemu multi-room. Priorytetem będzie tu łączenie przewodowe, więc chyba HEOS, a co za tym idzie właśnie denon jw. Im więcej czytam na necie tym większy mętlik...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej chyba X3100 bo masz wyjście pre out, możesz jakiś wzmacniacz stereo na tą drugą strefe czy dwie zrobić :)

Z X2200 musiałbyś korzystać z końcówek surround back... chyba można je lepiej wykorzystać... np. Dolby Pro Logic IIz . polecam :)

Atmos może być fajny ale to musisz w suficie robić głośniki...

Osobiście wybrałbym X3100 jednak...

 

Ta seria QA2000 jest porządna i nie droga, powinieneś być zadowolony, Super też wygląda, klienci są zawsze zadowoleni :)

 

Obraz do innych Stref to HDMI z drugiego wyjścia, i tu chyba też jest różnica bo w X3100 zone 2 (HDMI) możesz włączyć inne źródło...

Do tego jakiś przywoity splitter HDMI i załatwione :> Ale nie wiem jaki efekt chcesz uzyskać i Po co to w ogóle ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może wyjaśnię...

 

Po pierwsze, to spory dom, wielopokoleniowy. Używamy wspólnie multiroom nc+, łącznie w 4 miejscach. Teściowa ma swoje seriale i mam ją z głowy ;) wszędzie mam połączenie stałe kablowe ethernet (położyłem przy remoncie).

 

Po drugie, w moim saloniku nie mam żadnego wzmocnienia dźwięku, który by robił coś ze źródłami sygnału dźwiekowego - dekoder nc+; Apple TV oraz dysk sieciowy NAS. Stąd pomysł na ampli av z funkcjami sieciowymi. Muzyka jest dla mnie ważna. Lubię rocka, alternatywę, 1980s, trochę rapu oraz czasami, rzadko, poważną.

 

Po trzecie, na dole w piwnicy po remoncie powstało pomieszczenie, które z błogosławieństwem małżonki ;) przerabiam na pokój męskiej rozrywki :) ma być projektor do rzucania na ekran, mecze etc. Tam tez mam położony ethernet. Stąd problem rzucenia tam TV i muzyki.

 

Po czwarte, chciałbym do tego wszystkiego dołożyć system multiroom - najlepiej obsługujący Apple airplay (lub inny alternatywny). Byłoby miło czasem w sypialni rzucić coś na głośnik np z zasobów na dysku sieciowym. Dobrze byłoby ten system oprzeć o istniejący ethernet bo to szybciej, a redukcja promieniowania wifi w domu to IMHO dobry pomysł.

 

I to wszystkie założenia. Patrząc na opisane problemy z przerzucaniem do piwnicy dzielenia hdmi to chyba w takim razie będzie piąty dekoder nc+ na dole. Ale muzykę to chciałbym jednak z jednego źrodła...

 

Muszę zdecydować sie na jeden system audio multiroom i sie go trzymać. W znajomosci konfiguracji sprzętu mało wiem. Za to poznaję dobry, szczegółowy dźwięk :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To do takich zastosowań myśle że najlepiej będzie kupić osobny system do każdego pomieszczenia i połączyć je np. w sieci Airplay :) To sie na pewno lepiej sprawdzi, inne kombinacje cieńko widzę :|

Alternatywnie fajny jest też Multiroom w systemie Sonos, nie jest to tanie ale można to robić po trochu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tak... Yamaha ma swoje plusy, ale i minusy (łącze ethernetowe chyba brak). Sonos i Heos więcej możliwości podłączenia. Sonos właśnie dodaje obsługę Apple Music, ale jest chyba najdroższy...

 

A jak yamaha to który ampli av ? A850 jest drogi, a wciąż nie ma hdmi 2.2 we wszystkich wejściach... Co jest zaletą yamahy tak w skrócie ?

 

Nie wiem czy raczej Onkyo TX-NR646 nie byłby wtedy lepszy... Tylko jak to sparować z multiroomem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Sterując urządzeniami z smartfona po co łączyć te systemy? Kino odseparuj o to co chcesz a Multiroom osobno.

Po prostu będą 2 aplikacje na jednym urządzeniu.

Wtedy można iść w Denona X3100 lub Onkyo 646 z ...... no wlasnię podłogowe? Postawkowe? Jaki budzet?

 

Jeśli koniecznie chcesz mieć wszystko z jednej aplikacji to Yamaha 679 i zastosowany w niej MusicCast. A850 wcale nie jest lepszy nie szedł bym w niego.

Co jest zaletą yamahy tak w skrócie ?

 

Dynamika, Cena, Mało awaryjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolumny to wstępny wybór jak pisałem q acoustics 2000. Razem z rozważanym modelem ampli powinienem sie zmieścić w 5,5.

 

Pytanie czy jednak nie skupić sie na sonos playbar i stopniowo rozbudować do 5.1 z subem i play:1. Pokój nie jest taki duży... Może za klasycznie myślę ?!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostań przy AVR X3100+QA2000 w tym saloniku.

 

Playbar jest fajny ale to tylko Soundbar, poza tym nawet rozbudowa o suba i Play 1 da tylko sztuczny efekt 5.1, bo tak na prawde ten sprzęt obsługuje realnie tylko 2.0

 

Do salonu męskiej rozrywki kup. np. Denona Ceol n9 a do sypialni Ceol'a N4

 

Wszystko będzie w sieci domowej, sterowane bezprzewodowo (w tym Airplay), obsłużysz dane (NAS), wykorzystasz Ethernety, a przy okazji każdy system bedzie niezależny.

 

Niezmiernie cieżko będzie Ci w inny sposób np. nagłośnić Mecz na projektorze z poziomu sprzętu z salonu. Na Sonosie teżto będzie niemożliwe bo jak wiesz wszędzie musisz mieć osobne dekodery NC+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do głównego systemu na 75% będzie to ampli AV (jeden z 3: Denon/Onkyo/Yamaha - zależy od tego co piszę dalej) + q acoustics 2000 jak zdążę bo szybko znika wyprzedaży. Celuję w zestaw 3+1 na razie, dopóki moim urokiem osobistym nie zwalczę pytań 'gdzie Ty mi chcesz postawić te wszystkie głośniki ?!?!".

 

W 'saloniku męskim' COŚ z funkcją sieciową/Ethernet, odtwarzaniem z NAS i Airplay oraz elementami przestrzennego procesowania dźwięku. Coś jak Sonos Playbar, ale może coś... taniej ? Tyle, że gdzie ten Messi obok z przodu, a szum trybun z tyłu ? Jakieś jeszcze propozycje ?

 

A jak mój urok osobisty nie zadziała to 'zamienię' systemy - na górze to śliczne coś małe, poprawiające dźwięk i pasujące do koloru nóżek w komodzie ('orzech' byłby cool, biały w drugiej kolejności) , a na dole ampli/qa + przestrzenny Lewy i spółka oraz barek z piwem. I się tam przeprowadzę...

 

W dowolnym zestawie, obie rzeczy chciałbym idealnie jednak obsłużyć jedną aplikacją na iphone, więc jakieś ujednolicenie marki byłoby ok, ale bez przesady (przyjmuję argumenty). W zależności od decyzji - jeden z powyższych zestawów na pewno zakup w styczniu/lutym.

 

PS: dla wyjaśnienia - wstawki o humorach domowników są żartem, a moja małżonka to cudowna kobieta. Nie chodzi tutaj, ale na wszelki wypadek to napiszę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do saloniku męskiej rozrywki mógłbyś kupić "małe kino"

 

Np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

+

 

Np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I masz za ~2tysie , będzie Messi w surroundzie airplay, NAS, ehernet :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a jak konfiguracja będzie odwrotna ? Tj. w saloniku głównym soundbar z subem (ew. możliwością rozbudowy z tyłu), airplay, NAS, ethernet ? Tzn jakaś bezpośrednia konkurencja do Sonosa Playbar ? Budżet podobny ~3 tysie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem na sonosie prawdziwego efektu 5.1 nie uzyskasz :) Alternatywnie jest ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z tym Denonem nie miałem do czynienia ale ich inne sądbary są w porządku...

 

O ile oczywiście można tak powiedzieć o takim sprzęcie, ja jestem dużym "soundbarosceptykiem" :)

 

Do małego telewizora, jeżeli nie zależy Ci na efektach a wystarczy namiastka kina i wygodny system to może być. (Pewnie żona zmusza :P )

 

 

A do piwnicy do projektora wsadzi już coś przyzwoitego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do piwnicy do projektora wsadzi już coś przyzwoitego :)

 

się wie :)

 

a do tego HEOSA można podłączyć opcjonalnie tylne ? np parę HEOS 1 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronce nie widze nic na ten temat wiec raczej nie bardzo...

Wysłałem zapytanie do kumpla który ma z tym do czynienia, to dam znać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trochę to trwało, nic wtedy w kwestii KD nie kupiłem, za to błogosławię decyzję o kupnie Onkyo TX-8150 oraz pary Monitor Audio Bronze 2. Jestem z tego zestawu mega zadowolony muzycznie i strumieniowo.

 

Powyższy zestaw okazjonalnie gra jako 'proteza KD', ale chcę to zmienić. Ostatecznie zdecydowałem się na system multiroom Denon HEOS, w wersji HS2. Zestaw KD buduję w oparciu o ampli Denon Heos AVR + podłogówki i centralny stacjonarne + bezprzewodowe satelity HEOS 1 ( te ostatnie będą ruchome w domu w miarę potrzeb). Do tego projektor Optoma HD28DSE. Budżet na całość ok. 9 tysi.

 

I tu pytania o te 'stacjonarki'. Wstępna decyzja to Pylon Audio Pear: 2x Pearl podłogówki oraz Pearl Centralny. Jako "konkurencję" rozważam Monitor Audio MR4 + centralka MA MR10, ale mniej mi się podobają dźwiękowo. Coś jeszcze w podobnym zakresie cenowym warto rozważyć ? Jakość dźwięku jest dla mnie bardzo ważna...

 

Drugie pytanie. Pearl 25 są super, ale jakby lekko basowo za mocne. Pearl 20 nieco subtelniejsze, a bas zawsze można w przyszłości podnieść subwooferem. Natomiast przestrzeń do nagłośnienia (5x3,5) - Pearl 20 da radę ? Szczególnie, że ma obsługiwać sporo efektów (mecze/filmy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Heos AVR to ryzykowny pomysł bo to raczej "lifestylowa" zabawka niż prawdziwy sprzęt.

 

Poczekaj lepiej na nowe normalne modele Denon/Marantz bo chyba wszystke będą mieć już Heos'a , z tym że bez tego bajeru z "bezprzewodowym" tyłem.

 

Ale jak go testowałeś i ten patent z Heosami 1jest priorytetem to bierz...

 

Co do kolumn to skoro Pylony ci odpowiadają brzmieniowo i to bardziej niż Monitor Audio to chyba beda rozsadnym wyborem.

 

Alternatyw rozważać można by jak zwykle setki innych, koledzy z pewnością zaraz sie rozkręcą :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwocie 9 tysięcy złotych budowanie systemu kinowego na Perl 25 na frontach za 1400 zł para?

Pearl 25 za mocne na basie?

 

Zgadzam się z kolegą wyżej że budowanie systemu takiego jak powyżej ma raczej podtekst typowo designerski. Każdy typowy system kinowy zagra do tego lepiej.

Alternatyw rozważać można by jak zwykle setki innych, koledzy z pewnością zaraz sie rozkręcą :D

W takiej kwocie a i owszem.

 

Ale jeśli do Ciebie przemawia Heos 1 na tył to ja także uważam Twoja sprawa.

Napisz tylko do mnie o cenę abyś wydał na to jak najmniej.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.