Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana absorberów pt80 na dyfuzory


insaimz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w moim pomieszczeniu w miejscach pierwszych odbić za kolumnami i za słuchaczem używam absorbery z pt80. słyszałem jednak wiele opinii ludzi bardziej ogarniętych wg. mnie w kwestii akustyki, że lepiej jest rozpraszać niż pochłaniać, dlatego zastanawiam się nad dyfuzorami do zamieszczenia za kolumnami i na drzwiach balkonu.

 

W sąsiednich tematach czytałem, że ustroje muszą być dobrane częstotliwościowo do pomieszczenia. Zastanawiam się jednak, co z częstotliwościami wybiegającymi poza zakres rozpraszania, które uderzają w miejsca pierwszych odbić? Przecież też będą zamazywać scenę. Tutaj jest właśnie moje zakłopotanie, czy celować w ustroje o jak najszerszym zakresie rozpraszania, czy o konkretnym przedziale.

 

Za słuchaczem pewnie i tak zostanie pt80 albo nic, bo na rozpraszacze głowa jest zbyt blisko ściany.

 

Załączam grafikę z zaznaczonym ustawieniem kolumn na czas poważnego słuchania. fcf7778438.jpg

 

f57183adbb.jpg

 

Piszę też z jednym producentem dyfuzorów, zobaczę, co on poleci i porównam to z innymi opiniami. Chcę kupić dobrze, żebym już później nie musiał wymieniać dyfuzorów. To ma być zakup trafiony.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za teoria, że lepiej rozpraszać niż pochłaniać?

Tam gdzie trzeba należy pochłaniać, a gdzie indziej rozpraszać.

Wszystko zależy od akustyki pomieszczenia, a zazwyczaj w wiekszości jest problem z basem, czyli należy obok rozpraszania też zastosować absorbery/pochłaniacze.

Dyfuzory rozpraszające wspomagają scenę i separację, niwelują też furkot/echo bdb wplywają na budowanie sceny muzycznej zarówno w szerz jak i w głąb, ale absorberów bym się nie pozbywał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to polecam kupić sobie mikrofon, wtedy będziesz mógł realnie ocenić co wymaga poprawy.

Lepszość dyfuzorów polega na tym, że na nich robi się biznes.

Na początek polecam wyeliminować problemy z basem , symetrią co pośrednio wiąże się z pierwszymi odbiciami i pogłosem.

Finalnie jak zostanie Ci miejsca i będzie to zasadne to wstawisz sobie dyfuzor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem skąd założenie, że mam problem z basem i kłopoty przez asymetrię pomieszczenia.

Bo widzę rzut pomieszczenia i to wystarczy. Dodatkowo kilka paneli z wełny, w okolicy 4 sztuk nie rozwiązuje problemu.

Pewnych tematów nie da się przeskoczyć, w prosty sposób i na nic zaklinanie rzeczywistości.

Powiem Ci coś lepszego, w paśmie do 200Hz to są to dwie różne kolumny.

Nie mówię tego złośliwie, ale chcesz wydać pieniądze dobrze, to staram Ci się coś doradzić.

 

Patrząc na to pomieszczenie, to rozważył bym podwieszany sufit o konkretnych właściwościach akustycznych.

Bo mniemam, że nie jest to sala odsłuchowa tylko "salon", więc sufit załatwi Ci temat pogłosu bez "szpecenia" pomieszczenia (moim zdaniem dość rozsądny kompromis).

Jeśli masz na tyle miejsca to odpowiednia zabudowa wolnych narożników sprawi, że kolumny na basie będą względnie podobne :).

Reszta zaczyna zależeć na ile możesz sobie pozwolić w pomieszczeniu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, nie chciałbym być w swoim temacie oponentem dla kogoś, kto chce mi pomóc nie mniej jednak doszło do tego, że nie ważne jest, co słyszę i co w brzmieniu systemu w moim pomieszczeniu chciałbym poprawić, a ważniejsze jest co ktoś widzi na zdjęciu i co on by chciał poprawić.

 

Zadałem konkretne pytanie, nikt nie odpowiedział, natomiast "wmawia" mi się, że mam problem z basem.

 

A co to za teoria, że lepiej rozpraszać niż pochłaniać?

Tam gdzie trzeba należy pochłaniać, a gdzie indziej rozpraszać.

 

To w których miejscach lepiej pochłaniać, a w których rozpraszać i dlaczego?

 

Gwoli ścisłości, akurat bas jako jedna z wielu kwestii w brzmieniu jest najmniej irytująca w moim pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaka jest twoja definicja basu, możesz mi wierzyć że z tym jest u każdego różnie, chociaż osoby bdb osłuchane maja bardzo zbliżone preferencje, przynajmniej ja się z tym spotkałem.

Często można spotkać osoby, które pół życia słuchały muzyki z Altusów rozstawionych po kątach z Technicsa, czy innych wynalazków, a kiedy przyszedł taki moment w życiu, że trza było zmienić sprzęt z różnych powodów nie bede ich tutaj wymieniał, nagle te osoby twierdzą że nowe nie gra tak jak stare i tesknią to za Altusami to za Technicsem, tylko że w obu tych przypadkach nie ma mowy o dobrej definicji basu.

PT80 mozna przy narożnikach scian za kolumnami, dyfuzory raczej pierwsze odbicia obok kolumn i np pomiędzy, mniej wiecej na środku lub miedzy kolumnami, a środkiem.

W internecie jest dość galerii fim zajmujących się adaptacją, można podpatrzeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PT80 mozna przy narożnikach scian za kolumnami, dyfuzory raczej pierwsze odbicia obok kolumn i np pomiędzy, mniej wiecej na środku lub miedzy kolumnami, a środkiem.

W internecie jest dość galerii fim zajmujących się adaptacją, można podpatrzeć.

o to mi właśnie chodziło.

 

Słyszałem bas z innego sprzętu w innym pomieszczeniu. Był na wyższym poziomie niż u mnie i mam punkt odniesienia. Nie jest jednak u mnie aż tak źle ( jak dla mnie), żeby sobie akurat tym aspektem głowę zawracać, o kosztach nie wspominając. Nie bez przyczyny kolumny na czas odsłuchu odsuwam od ściany, tak daleko, jak widać na grafice. Bas reflex również jest zatkany. Nie mnie jednak może z czasem zagospodaruje narożniki ale nie jest to sprawa pilna i decydująca o tym, czy chce mi się słuchać muzyki, czy nie. Ważniejsza jest dla mnie przestrzenność, lokalizacja źródeł pozornych, gradacja planów i głębokość sceny.

 

Z basem jest problem bodajże przy 50hz. Mało jednak jest utworów w moim repertuarze, które schodzą w te rejony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo widzę rzut pomieszczenia i to wystarczy. Dodatkowo kilka paneli z wełny, w okolicy 4 sztuk nie rozwiązuje problemu.

Pewnych tematów nie da się przeskoczyć, w prosty sposób i na nic zaklinanie rzeczywistości.

Powiem Ci coś lepszego, w paśmie do 200Hz to są to dwie różne kolumny.

Nie mówię tego złośliwie, ale chcesz wydać pieniądze dobrze, to staram Ci się coś doradzić.

 

Patrząc na to pomieszczenie, to rozważył bym podwieszany sufit o konkretnych właściwościach akustycznych.

Bo mniemam, że nie jest to sala odsłuchowa tylko "salon", więc sufit załatwi Ci temat pogłosu bez "szpecenia" pomieszczenia (moim zdaniem dość rozsądny kompromis).

Jeśli masz na tyle miejsca to odpowiednia zabudowa wolnych narożników sprawi, że kolumny na basie będą względnie podobne :).

Reszta zaczyna zależeć na ile możesz sobie pozwolić w pomieszczeniu.

Pozdrawiam

 

Arczi87 -Nie żal Ci klawiatury?

 

a ważniejsze jest co ktoś widzi na zdjęciu i co on by chciał poprawić.

 

Widzi i jest w stanie stwierdzić że jest źle, choć nawet nie ma tam wymiarów pomieszczenia ( ja również to potwierdzam ) Tylko nie obrażaj się! Wyciąg z tego jakieś wnioski.

 

Nie mnie jednak może z czasem zagospodaruje narożniki ale nie jest to sprawa pilna i decydująca o tym, czy chce mi się słuchać muzyki, czy nie

 

Narożniki nie wpływają tylko na "niski bas".

 

Ważniejsza jest dla mnie przestrzenność, lokalizacja źródeł pozornych, gradacja planów i głębokość sceny

 

"Wincyj" recenzji.

 

Z basem jest problem bodajże przy 50hz. Mało jednak jest utworów w moim repertuarze, które schodzą w te rejony.

 

Przepraszam ale jak byś dowiedział się jaki masz "syf" <300Hz, podjechał byś szybko do Media Markt po pierwsze lepsze słuchawki.

 

Pozdrawiam

 

PS>

 

Mam chociaż nadzieje że po lewej stronie nie znajduje się "zlewozmywak i lodówka"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważniejsza jest dla mnie przestrzenność, lokalizacja źródeł pozornych, gradacja planów i głębokość sceny.

No i dobrze, zapytam tylko czy bas nie jest zbyt suchy i bezbarwny przy zatkanych otworach?

Pytam, bo kiedyś tak zrobiłem z Eposami i było j.w.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę też z jednym producentem dyfuzorów, zobaczę, co on poleci

 

Nie doczytałem... "Sprawa załatwiona" już mnie tu nie ma...

 

dlatego zastanawiam się nad dyfuzorami do zamieszczenia za kolumnami i na drzwiach balkonu.

 

Tylko o lampkach nie zapomnij... o ile za bardzo Cię nie "skroją".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, zapytam tylko czy bas nie jest zbyt suchy i bezbarwny przy zatkanych otworach?

Pytam, bo kiedyś tak zrobiłem z Eposami i było j.w.

 

Nie zauważyłem, żeby tak było ale sprawdzę to jeszcze. Wiem na ten moment, że nie ma takiej górki przy 50 hz, kiedy otwór jest zatkany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arczi87 -Nie żal Ci klawiatury?

 

Trochę żal, bo był taki moment, że chciałem się dzielić wiedzą, ale rzeczywistość mocno ostudziła mój zapał.

Czasem mnie najdzie chęć i coś tam napiszę.

Choć często pluję sobie w brodę, tak jak w tym przypadku.

 

Teraz opowiem wam taką historię:

 

Nie rozumiem skąd założenie, że mam problem z basem i kłopoty przez asymetrię pomieszczenia

"wmawia" mi się, że mam problem z basem.

Z basem jest problem bodajże przy 50hz. Mało jednak jest utworów w moim repertuarze, które schodzą w te rejony.

Wiem na ten moment, że nie ma takiej górki przy 50 hz, kiedy otwór jest zatkany.

może z czasem zagospodaruje narożniki

ważniejsze jest co ktoś widzi na zdjęciu i co on by chciał poprawić

 

Z tym akurat się zgodzę, oboje patrzymy ale każdy z nas widzi co innego.

 

Bo widzę rzut pomieszczenia i to wystarczy.

 

 

Ale już nie psuję Ci zabawy, zapewne znajdzie się ktoś, kto Ci przyklaśnie. Myślę że producent dyfuzorów klaszcze już od jakiejś chwili...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że producent dyfuzorów klaszcze już od jakiejś chwili...

 

Aż u mnie w domu słychać to "rozproszenie".

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już nie psuję Ci zabawy, zapewne znajdzie się ktoś, kto Ci przyklaśnie. Myślę że producent dyfuzorów klaszcze już od jakiejś chwili.

 

Na prawdę uważasz, żeby adaptację akustyczną pokoju zacząć od sufitu, zamiast od podłogi i bocznych gołych ścian?

 

Mam tu na mysli ogolnie sciany, a nie tylko boczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Trochę żal, bo był taki moment, że chciałem się dzielić wiedzą, ale rzeczywistość mocno ostudziła mój zapał.

Czasem mnie najdzie chęć i coś tam napiszę.

Choć często pluję sobie w brodę, tak jak w tym przypadku.

 

Teraz opowiem wam taką historię:

 

 

 

 

 

 

 

 

Z tym akurat się zgodzę, oboje patrzymy ale każdy z nas widzi co innego.

 

 

 

 

Ale już nie psuję Ci zabawy, zapewne znajdzie się ktoś, kto Ci przyklaśnie. Myślę że producent dyfuzorów klaszcze już od jakiejś chwili...

cenię Twoje uwagi i podpinam się z pytaniem, bo właśnie biorę się za akustykę, a jestem zielony amator. Mój pokój to w uproszczeniu 5m długości na 3,5m szerokości. Kolumny stoją niestety przed ścianą z oknami i balkonem, ale w dobrych i równych odległościach od siebie, z tym jest ok i inaczej ustawić się nie da. Stoją mniej więcej 1,2 m licząc od tyłu i 40 cm od boku ścian na tej ścianie 3,5m, kanapa jest 3m od kolumn. Pomiędzy kolumnami jest stolik rtv z tv, za stolikiem już brak miejsca.

 

W rogach za kolumnami chcę wstawić pułapki z pt80, przed kolumnami gruby dywan. Ze względu na strasznie liniejącego psa będzie to pewnie "owieczka" - to ma jakieś znaczenie? :). Mam jeszcze miejsce na bocznych ścianach tak w promieniu około 1m od kolumn "do przodu", dalej już meble po obu stronach. Wolne miejsce jest też nad kanapą, zaraz za głową.

 

2 pytania - czy jest sens wstawiać jakiekolwiek ustroje nad głową (kanapą) i czy w tych miejscach na bocznych ścianach w teorii sensowniej jest wstawić w moim przypadku kolejne "absorbery" czy po dyfuzorku? Sufit u mnie odpada

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad taką sytuacją akustyczną jaką ma insaimz. Chodzi mi o brak symetrii pomieszczenia (częsta sytuacja w salonach z aneksem). Czy stworzenie sztucznej ściany, choćby z parawanu bambusowego bądź drewnianego i wprowadzenie odpowiednio dobranego tłumienia z rozpraszaniem na drugiej, bliższej ścianie dałoby przyzwoite efekty (symetrię akustyczną?)

 

Edit: Choć widzę na schemacie, że pierwsze odbicie idzie już na ścianę. Gdyby jednak założyć, że kolumny są bardziej cofnięte to czy sztuczna ściana byłaby sensowna?

 

ZEN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad taką sytuacją akustyczną jaką ma insaimz. Chodzi mi o brak symetrii pomieszczenia (częsta sytuacja w salonach z aneksem). Czy stworzenie sztucznej ściany, choćby z parawanu bambusowego bądź drewnianego i wprowadzenie odpowiednio dobranego tłumienia z rozpraszaniem na drugiej, bliższej ścianie dałoby przyzwoite efekty (symetrię akustyczną?)

 

Edit: Choć widzę na schemacie, że pierwsze odbicie idzie już na ścianę. Gdyby jednak założyć, że kolumny są bardziej cofnięte to czy sztuczna ściana byłaby sensowna?

 

ZEN

 

Zależ z czego zrobisz sztuczną ścianę i czy jest sens ro robić.

 

U mnie scena nie jest przesunięta, bas po odstawieniu kolumn od ściany, jak w grafice mi odpowiada na ten moment więc się nie bawiłem w sztuczne ściany.

 

Jeśli jednak ktoś potrzebuje, to może to być taka "ścianka" na kółkach rozstawiana podobnie do parawanu. aIMG_1027.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 pytania - czy jest sens wstawiać jakiekolwiek ustroje nad głową (kanapą) i czy w tych miejscach na bocznych ścianach w teorii sensowniej jest wstawić w moim przypadku kolejne "absorbery" czy po dyfuzorku? Sufit u mnie odpada

Mam podobny układ, ale szerokość 3,78 i też okno za sprzetem i kolumnami, ale nie jest to balkonowe wiec troszkę na plus.

Tam własnie stawiam ustrojstwa i przy pierwszych odbiciach, na tylnej scianie za słuchaczem ponad 1m od miejsca odsluchu na scianie wisi 2D.

Jak chcesz mogę pokazać na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pokój jest jednym z gatunku tragicznych, lewa zawsze będzie grała inaczej od prawej.

Jeżeli to ma grać to powędruj z kolumnami na ścianę, przy której siedzisz obecnie.

 

Zakładam, że masz wstawione drzwi otwierające się na zewnątrz - bez drzwi również będzie kaszana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pokój jest jednym z gatunku tragicznych, lewa zawsze będzie grała inaczej od prawej.

Jeżeli to ma grać to powędruj z kolumnami na ścianę, przy której siedzisz obecnie.

 

Zakładam, że masz wstawione drzwi otwierające się na zewnątrz - bez drzwi również będzie kaszana.

No dobra, ale gdyby tak zostało i wpakowałby parawan akustyczny po lewej stronie symulujący ścianę?

zen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę uważasz, żeby adaptację akustyczną pokoju zacząć od sufitu, zamiast od podłogi i bocznych gołych ścian?

Uważam że powinno się to robić dobrze i w miarę możliwości kompleksowo.

2 pytania - czy jest sens wstawiać jakiekolwiek ustroje nad głową (kanapą) i czy w tych miejscach na bocznych ścianach w teorii sensowniej jest wstawić w moim przypadku kolejne "absorbery" czy po dyfuzorku?

Kwestia indywidualnego podejścia do tematu.

Jeśli do wyboru masz nic lub to, to lepsze będzie TO :). Co do dyfuzorów, polecam sobie zadać pytanie, co chcemy osiągnąć konkretnym ustrojem w tym miejscu. Większość osób w moim przekonaniu, nie wie dlaczego wstawia dyfuzor i akurat w tym miejscu itd.

 

Czy stworzenie sztucznej ściany, choćby z parawanu bambusowego bądź drewnianego i wprowadzenie odpowiednio dobranego tłumienia z rozpraszaniem na drugiej, bliższej ścianie dałoby przyzwoite efekty (symetrię akustyczną?)

 

Postrzeganie skuteczności danego rozwiązania zależy o jakich częstotliwościach mówimy. Bambusowy parawan, dla basu jest pomijalny, więc o symetrii nie może być mowy. Poza tym tworzenie "przegród" by zmienić rozkład fal stojących jest dość karkołomnym podejściem. Tutaj trzeba eliminować, bo to że rozkład fal stojących będzie symetryczny dla obu kolumn nie jest sukcesem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia indywidualnego podejścia do tematu.

Jeśli do wyboru masz nic lub to, to lepsze będzie TO :).

Dokładnie tak, poza tym lepiej robić to etapami nie wszystko na raz wstawić i słuchać, przestawić w inne miejsce i to samo słuchać.

W sumie pierwsze odbicia można znaleźć na lusterko.

Mnie na początku po wprowadzeniu sie do betonowego bloku bas poganiał basem w jakimś stopniu pomogły ćwierćwalce o promieniu 250mm, ale dufuzor 1D o głębokości 200mm i studzienkach szerokich na 85mm swoje też zrobił w wyższym zakresie tego basu i jest O.K.

Oczywiście kiedy stanie się w narożnikach pokoju to basu jest więcej, ale w pkt odsłuchu jest bdb.

2D działają szerokopasmowo w zakresie srednich i wysokich poprawia się lokalizacja i głębokość sceny, góra się uspokaja, ale jest przy tym wiecej informacji w nagraniach i suma sumarum wpływa to na rozdzielczość brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny układ, ale szerokość 3,78 i też okno za sprzetem i kolumnami, ale nie jest to balkonowe wiec troszkę na plus.

Tam własnie stawiam ustrojstwa i przy pierwszych odbiciach, na tylnej scianie za słuchaczem ponad 1m od miejsca odsluchu na scianie wisi 2D.

Jak chcesz mogę pokazać na PW.

Posiadam podobny wymiar krótszej ściany 3,87,dłuższa 4,77.Na jednej krótszej ścianie jest wejście-futryna drzwiowa,a na drugiej wnęka 45cm i okno z parapetem.W związku z tym szukałem dobrego dźwięku na jednej dłuższej ścianie,teraz jestem na drugiej i powoli,powoli dochodzę do wniosku że można by spróbować na krótszej z oknem.Pozbyłem się wielu rzeczy z salonu żeby zagospodarować kolumnom miejsce-powietrze do grania i w zasadzie za kolumnami,po bokach jest gładko-pusto (gotowe do adaptacji) Jak to w życiu bywa do wszystkich zmian dźwiękowych itp trzeba dojrzeć.Przejście na krótszą z oknem wymaga trochę większego wyzwania więc jakby mógł kolega wysłać mi na PW fotkę swojej aranżacji to byłbym wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.