Skocz do zawartości
IGNORED

jakie sluchawki ?


ramzes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chce kupic sluchawki lecz im wiecej czytam tym bardziej nie wiem czego chce.

Poczatek był taki ze kupuje sennheiser-a hd 202 i koniec, miałem je na uszach i grały dobrze.

slucham róznej muzyki głównie jakas gitara ......Satriani itp czasami takze całkowicie z innej beczki cos w stylu St Germain.

poszukuje czegos tak w powiedzmy granicach 450 zł hd 555 / 515 nad takimi sie zastanawiałem. Nie mam pojecia czy powinienem szukac sluchawek zamknietych czy otwartych od sluchawek oczekuje ciepłego , czystego,brzmienia, pozwalajacego uslyszec wiecej szczegulów oczywiscie aby były wygodne

 

sprzet to raczej niebardzo ;)) głównie z kompa mp3 240 lub 320 jakas zintegrowana muza (planuje audigy 2 ) wzmacniacz jakis stary kiedys kupiłem i jeszcze tyra firma Sansui wyjscie na sluchawki ma ;))

 

prosił bym o jakies podpowiedzi na co powinienem zwrócic uwage z góry dziekuje

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Sennów HD570 - niesamowicie wygodne, można znaleźć za ok. 350,- mnie udało się niedawno kupic HD590 za 450,- !!

Pozdrawiam, Bob

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zintegrowana karta=krew z uszu.

Sennheiser hd570 nie nadają się do rocka wg. mnie lepiej nowe hd555

albo tanio beyerdynamic dt531 ode mnie, ale zintegrowana karta ich nie wysteruje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarte są wygodniejsze, nie grzeją uszu i mają bardziej naturalną charakterystykę przetwarzania, zamknięte izolują dźwiękowo od otoczenia za cenę mniejszej naturalności - zwłaszcza w dolnym zakresie pasma - i komfortu.

 

Jeżeli szukasz zrównoważonej, niemęczącej prezentacji, raczej unikaj tanich zabawek Philipsa. Odradzam też modele, z których Sennheiser zrezygnował - cała poprzednia seria 500/570/590 uchodzi za najmniej udaną w historii tej firmy.

 

Dobrze kombinowałeś na początku - posłuchaj HD555, zobacz też czy nie wolisz prezentacji spod znaku Beyerdynamica. Grado nie proponuję, bo są tragicznie niewygodne.

 

Zgadzam się z Emilem - zintegrowane karty są tragiczne na wyjściu słuchawkowym. Audigy 2 to co prawda karta stricte do gier, ale już o niebo lepiej. Jeżeli uda ci się kupić Chaintecha AV710 (ok. 30$), będziesz w niebie - to najtańsza z kart muzycznych pełnej krwi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie szuka słuchawek TYLKO do rocka... Pisze: oczekuje ciepłego , czystego,brzmienia, pozwalajacego uslyszec wiecej szczegulów oczywiscie aby były wygodne. Używałem HD570 dwa lata i po wygrzaniu (ze 100 godzin non stop) są bardzo OK. I nie wiem czy znajdziesz wygodniejsze...

Bob

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Spilner

Niestety, to właśnie nowe 555 sa uważane za niewygodne i niezbyt udane...

Niedawno wybierałem nowe nauszniki i z Sennów 600, 580, 590 i 555 wybrałem 590 - choć mogłem kupić 600 za 650,-

Inna sprawa to indywidualne preferencje - tu możnaby długo dyskutować....

Bob

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu mnie zaskoczyłeś. Gdzie przeczytałeś, że są niewygodne i niezbyt udane?

 

A że 590 są wygodniejsze, i mają więcej szczegółów na górze, to nie podlega kwestii. Natomiast oceniając według liniowości przetwarzania i łagodnej charakterystyki, 555 radzą sobie lepiej, przede wszystkim dlatego że nie piłują uszu przy wyższych poziomach wysterowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Spilner

Nie wyczytałem tylko piszę z autopsji. 555 mają fajny design ale dla mnie są za płytkie i opierają się trochę o małżowinę czego nie znoszę. SUBIEKTYWNIE mają też zbyt natarczywą górę. Charakterystyki można obejrzeć i porównać, niemniej wykres wykresem a brzmienie brzmieniem...

A opinia, że stara seria 500 była nieudana i jest wycofywana - wybacz, ale te słuchwy są już chwilę na rynku... 570 od 1997, 590 od 1999 roku. Zgodzę się że HD500 są bardzo charakterystyczne (basowo) i odstają od reszty serii. HD570 są typowym przedstawicielem Senna. HD590 pozostają w cieniu swoich większych braci - 580 i 600 ale jak dla mnie grają wyśmienicie i z 570 łączy je tylko projekt graficzny, bo dźwięk to klasa wyżej.

Pozdrawiam, Bob

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi polemizować, bo z większością twoich opinii się zgadzam:)

 

Chyba źle się zrozumieliśmy w jednym punkcie. Nie mówię, że stare 5x0 są wycofywane z rynku. Natomiast z ich kontynuowania Sennheiser się wycofał, czego nie robi w przypadku udanych modeli - patrz 580.

 

A stało się tak dlatego, że próbując stworzyć serię słuchawek odbiegających od tradycyjnego dźwięku firmy, czyli spokojnej, łagodnej, ocieplonej prezentacji - wypuścili na rynek sprzęt, który oddał pole konkurencji w tym przedziale cenowym. Dotyczyło to zwłaszcza modeli 500 i 570. Nie dlatego, że były złe - rozmawiamy o sprzęcie dobrym i bardzo dobrym - dlatego, że po prostu za te pieniądze było parę ciekawszych propozycji. 570 kosztowały około 200DM kiedy się pokazały, i jak na tą cenę grały zbyt syntetycznie, z za ostrą górą i podbitym basem. To dlatego na świecie zyskały opinię sprzętu raczej nieudanego, i dlatego można je teraz kupić za grosze - około 60 dolarów. Odsyłam na forum head-fi.org, jeśli nie wierzysz.

 

Natomiast zupełnie nieprzystające do tej serii HD590 bardzo lubię i wciąż używam. Ich przetworniki to dzieło sztuki - wiem, bo na próbę włożyłem je do obudowy HD650 i rezultat tylko potwierdził ich przynależność do pierwszej ligi. Do tego dochodzi wprost nieziemski komfort użytkowania. To prawda, że są rozjaśnione i potrafią drażnić przy wyższych poziomach wysterowania, ale odpowiedni wzmacniacz pozwala przejść nad tym do porządku dziennego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dzieki wszystkim za wypowiedzi juz myslałem ze skonczy sie tylko na tym ze bylo 3 tys razy ;)) bez urazy. Zakup dopiero podejzewam w sobote poki co na liscie mam hd 555 jakos firma sen... no nie wiem wydaje mi sie solidnijsza drugie to philips PH 1000 sa duze ale pasmo maja niesamowite jesli chodzi o muzyke do kompa to jesli bedzie cos lepszego do odsluchu w granicach góóóóórrrrraaaaa 300 zł od tej audigy2 to z checia przeczytam co polecacie

jeszcze raz dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech żyje Sennheiser !

Fakt - 570 nie były jakoś szczególnie lubiane we wszystkich testach...

W/g mnie powinny nazywac się "Acoustic" bo w tych rejonach są niezłe.

Z racji tego, że w sklepach zostały końcówki serii można czasem namierzyć coś w cenach "wyprzedażnych".

 

Dużo radości ze słuchania, pozdrawiam - Bob

Senn rulez

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ta cene nie warto hp-1000 ... Sa niewiele lepsze od hp-890 a znaczniej drozsze. Kup hp-890 a reszte wydaj na co tam chcesz ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rio jak za 450 nówki to pewnie bym sie skusił

cos podejzewam ze jeszcze dzis sie przespie z tym wszystkim i kupie troche w ciemno hd 570 429 zł , co prawda mogł bym wydac jescze 100 zł wiecej ale sam juz nie wiem czy warto na cokolwiek ..........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj HD590 bo naprawdę warto. Jak gdzies znajdziesz do 500,- to brać !!!

Ja znalazłem za 459,- i nie namyślałem się długo...

Bob

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramzes,

 

1. Nie kupuj w ciemno.

2. Nie kupuj 570, bo _naprawdę_ nie są warte swojej ceny. Jeżeli trzymasz się tej firmy, weź pod uwagę 590 albo 555.

3. 595 to fenomen na skalę światową, ale nie te pieniądze i nie ta bajka.

 

Tyle gwoli podsumowania:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie masz szans wykosztować się na Sennheisery HD-600?

Warto. Po prostu.

No może nie za 1 kzł z hakiem, ale można też kupić za mniej - nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciagle nie kupilem i czekam moze dozbieram na hd 590 a moze zostane przy 555 moze philipsa hp 1000

przestalo mi sie spieszyc wiec czekam moze cos znajde a moze dozbieram zdeka nie wiem juz sam ;))

dzeki i pozdrawiam

a moze wypowie sie ktos na temat hp 1000 kilka slow ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z kolegą przetestowaliśmy cztery pary słuchawek:

Philips 890 (250 zł)

Philips1000 (799 zł)

Sennheiser 555 (475 zł)

Sennheiser 600 (999 zł)

Źródło - sklepowy Marantz.

Wnioski:

Philipsy - jakość wykonania. Wydawała się znośna, dopóki sprzedawca nie położył obok Sennheiserów. Stosując analogię motoryzacyjną - to tak jakby silić się na porównanie oceny jakości wykonania Renault Thalia i Forda Mondeo. Można, tylko po co.

Philipsy - brzmienie. Strasznie mroczne klimaty. Mnóstwo basu. Atmosfera piwnicznego PUBu tuż nad ranem. Góra - co się zdoła przebić to zabrzmi. Nie ma mowy o dzwoneczkach dookoła głowy. Nie powiem, są momenty że to jest nawet sympatyczne :)

Zmiana na Sennheisera 555. Inny świat. Nagle z lochów wychodzimy na łąkę pełną słońcA motyli, śpiewu ptaków i szumu wiatru. Pełna analityczność. Muzycy na płycie "ożywają", słychać ich oddechy.

Zmiana na S 600 i... zaskoczenie! Na siłę szukamy różnic. Wydaje mi się że dźwięk jest ciut bardziej przestrzenny. Ale czy napewno? Kolega mówi że 555 schodzą niżej. Słucham ponownie -może i tak a może już się zasugerowałem jego opinią? W każdym bądź razie jesteśmy zgodni, że 555 ma najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości. Pakuję je do pudełka i idę do kasy.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o takie porównanie sluchawek mi chodzilo rewelacyjny opis !!!

czekam poki co na zakupione hd 590 mysle ze beda rownie ciekawie graly jak 555

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jedna uwaga co odsłuchów w sklepie - przy tym poziomie hałasu otoczenia słuchawki otwarte

typu HD 555,600 etc brzmią bardzo podobnie. Dopiero słuchanie w domowym zaciszu ukazuje różnice między modelami. Słuchałem tak kiedyś kilku Sennów i różnice były mini-mikro, te same obsłuchane w domu, wieczorem, przedstawiły porażające :)) różnice.

Druga sprawa - pamiętajcie o bezwzględnej potrzebie wygrzania nauszników. Przynajmniej 50 godzin non-stop.

Senny mają to do siebie, że dopiero "przepalone" grają pełnią możliwości.

Pozdrawiam, Bob

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie.

Mam sluchawki Sennheiser hd 590 ładne raczej wygodne ;))tyle moge o nich poki co powiedziec :( wzmacniacz jak chyba juz pisalem wczesniej Sansui AU 2900 i komputer standard muzyka zintegrowana . Faktycznie dzwiek jest szczeze do du......y cos tam pyka ale to nie to co chcialem ....... Muzyki slucham głównie z komputera mysle ze w przyszłosci wymienie wzmacniacz ale poki co to co warto kupic nie wydajac za duzo kasy aby te slchaweczki troche zagraly. Cos mysle około chyba 150- 250 zł pozniej moze jakis wzmacniacz sluchawkowy nie wiem sam nigdy nie bawilem sie w az takie polepszanie docierajacego do mnie dzwieku wiec nie wiem co i jak skladac. Prosil bym o jakas rade , link , cokolwiek .......

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.