Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny - 10-15tys


Bartosz_61051

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak w temacie. Poszukuje informacji od użytkowników kolumn (poniżej z czego wybiorę )jakie biorę pod uwagę. Interesuje mnie jakie są Wasze sugestie opinie, doświadczenia etc. Nie miałem okazji odsłuchu tylko B&W w tej wersji. W związku z tym proszę o jakieś info. Pokój (salon 40 metrów).

 

Heco New Statement

Focal 826V

Monitor audio gx200

Bowers & Wilkins 804 diamond

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

aby odpowiednio wybrać kolumny, należy je oceniać w połączeniu z konkretną elektroniką. Dodatkowo każdy ma inne preferencje, słucha innej muzyki i inaczej definiuje dobre brzmienie.

Napisz proszę, z jaką elektroniką kolumny będą współpracowały, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych kolumn, które podałeś największy potencjał, uwzględniając wielkość salonu, mają Heco ( jedyne z 8" wooferami, świetny głośnik średniotonowy z magnesem Alnico), ale wymagają mocnego tranzystora, bo ich skuteczność jest w rzeczywistości mniejsza niż podaje producent. Mam starszą wersję, wbrew obawom co do zbyt dużej ilości basów kolumna jest bardzo zrównoważona ale tak jak napisałem swoje możliwości pokazała dopiera z mocnym tranzystorem. Nie podjąłbym ryzyka zakupu bez spróbowania ze wzmacniaczem, który posiadasz lub który zamierzasz kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jesli chodzi o 804 to moge cos napisac, bo rozwazalem ich zakup z drugiej reki.

Sluchalem ich u kolesia, ktory mial w miare dobrze zrobione pomieszczenie do odsluchu o wielkosci ok 20m2. Nie za duzo mebli, cos tam na scianach wisialo, pare kwiatow i gruby dywan zakrywajacy prawie cale pomieszczenie.

Elektronika Naim, ale nie pamietam dokladnie modeli.

Nie zabralem ze soba wtedy swojej muzy, wiec z jego plytoteki wybralem Tracy Chapman, bo to byla jedyna plyta ktora dobrze znam z posiadanych przez niego.

Powiem tak. Czystosc i przestrzen, to dwie pierwsze zeczy, ktore lapie ucho. Mega przestrzen i mega czystosc, ale po trzecim czy czwartym numerze zaczalem sie doszukiwac jakiejs podstawy basowej w tym wszystkim. Bas niby jest i nawet nisko potrafi zejsc jezeli na plycie jest zapisany, ale Bowersy dawkuja go bardzo oszczednie jak na moje upodobania. Lubie przestrzen, lubie czysto i klarownie podany dzwiek z duza iloscia detali, ale lubie tez kiedy jest on oparty na solidnym fundamencie i brzmienie nabiera glebii, potegi i zrownowazenia dzieki temu.

Ale oczywiscie winny mogl byc wzmacniacz lub CD tego nie wiem, bo nigdy nie sluchalem tych kolumn z inna elektronika. Pomieszczenie nalezy wykluczyc, bo wyglada prawie jak moje i jest tylko o 3m2 wieksze a u mnie z Usher x718 jest fundament basowy dosyc solidny.

Ale odsluchac Bowersy warto, bo to co robia od srednicy w gore kladzie na kolana i gdyby z basem bylo wszystko ok, to zabralbym je do domu bez wachania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie znajdziesz coś z AudioSolutions i to będzie bardzo dobry wybór.

 

Za ok. 18 tys. ( Rapshody 80) kolumny dwudrożne z dwoma 15cm mid-wooferami to bardzo dobry wybór? Nie słuchałem oczywiście ale potencjału dobrego grania na 40 mkw. to bym się nie spodziewał, w tej cenie propozycje założyciela wątku chyba jednak ciekawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle gdybam co wiem, że akurat kolumny o których wspomniałeś dadzą radę nagłośnić spokojnie takie pomieszczenie. Słuchałem ich w pomieszczeniu 50m i spokojnie dawały radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio GX200 do salonu 40 metrow? Skad taki pomysl, przeciez to sa malusie kolumienki. GX300 mieszcza sie w cenie (12 tys z hakiem to ich realna cena zakupu) a i tak bylyby na styk, jesli nie zbyt male do tak duzego pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle gdybam co wiem, że akurat kolumny o których wspomniałeś dadzą radę nagłośnić spokojnie takie pomieszczenie. Słuchałem ich w pomieszczeniu 50m i spokojnie dawały radę.

 

Głośność odczuwalna to domena średnich tonów i tu byle czym można dużą przestrzeń nagłośnić (np. megafon) ale jakość na 50mkw. to przede wszystkim basy i z dwóch 15cm głośników to może być co najwyżej ich imitacja. Więc jeśli ktoś chce usłyszeć porządnie organy, fortepian w pełnej skali i bez zniekształceń to woofery powinny być większe.

 

Te kolumny Audio Solutions są interesujące wzorniczo, choć to kwestia gustu, oraz zapewne wykonane perfekcyjne ale dobre granie to chyba dopiero Rapsody 200 tylko, że cena 46 tys. zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośność odczuwalna to domena średnich tonów i tu byle czym można dużą przestrzeń nagłośnić (np. megafon) ale jakość na 50mkw. to przede wszystkim basy i z dwóch 15cm głośników to może być co najwyżej ich imitacja. Więc jeśli ktoś chce usłyszeć porządnie organy, fortepian w pełnej skali i bez zniekształceń to woofery powinny być większe.

 

Popieram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie jeśli macie możliwość.

Wypowiadam się na temat kolumn, które znam i słuchałem !

 

Przecież nikt nie mówi, że one ogólnie są do bani, wręcz przeciwnie, są interesujące wzorniczo, pięknie wykonane i grają też pewnie ładnie w pomieszczeniu 20 mkw oraz określony rodzaj muzyki, której nie potrzeba pełnego pasma. Natomiast mają swoje ograniczenia i w cenie 18 tys. zł można uzyskać więcej choćby te Heco New Statement, które były podane na wstępie, a które są tańsze o kilka tysięcy. Moim zdaniem ten model Rapshody 80 w cenie ok. 10 tys. zł byłby na pewno do rozważenia i być może na tym poziomie cenowym byłby wybitny skoro twierdzisz, że gra świetnie. Po prostu wielkość głośników to ograniczenie, które ciężko przeskoczyć, to czysta fizyka i nie trzeba słuchać wystarczy spojrzeć na konstrukcję, która ze względu na jakość przetworników może być trochę lepsza lub gorsza ale jak to się mówi "z piachu bicza nie ukręcisz".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef R900

Warto poczytać co o nich napisał Kisiel , zwłaszcza odnosząc się do Blade za 100 000zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do KEF R900 i Heco New Statement dopisałbym do wyboru Nubert nuPro A-700 (woofery tylko 7", ale konstrukcja aktywna, sądząc po innych produktach tej firmy, z podobnych serii aktywnych, kolumny te będą ekstremalnie neutralne, z niskim zejściem basu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef r900, Vienna Acoustics Beethoven

Tylko trzeba sobie zdawać sprawę że nawet tylko te dwie kolumny to zupełnie inne granie z innymi wymaganiami co do ustawienia czy mocy wzmacniacza .

Polipropylen a alu to też inne brzmienie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz a może wypowiedz się o dotychczasowych odsłuchach?

Rozumiem że nie słuchałeś B&W a jak według Ciebie wypadła reszta?

 

Bo temat się kreci swoim życiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Tylko trzeba sobie zdawać sprawę że nawet tylko te dwie kolumny to zupełnie inne granie z innymi wymaganiami co do ustawienia czy mocy wzmacniacza .

Polipropylen a alu to też inne brzmienie .

oczywiście, ja tylko podaję świetne wg mnie kolumny, propozycje, wybór po odsłuchach nie należy do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem możliwości posłuchania B&W - trudno...

 

Wybór padł na Kef R900. Jest trochę prawdy w tym że słuchając innych kolumn i tak wracałem / porównywałem do brzmienia R 900. Takie zdania często się powtarzają w rożnych testach porównawczych tej klasy sprzętu, Myślę, że to jest najlepsza recenzja tych kolumn. Odbieram w przyszłym tygodniu - napiszę po jakimś czasie jak wyszło docelowo w domu.

 

Mam do Was teraz inna prośbę/pytanie.... Czytając inne wątki (w spr. elektroniki do tych kolumn) padło kilka propozycji: krell s300i. arcam a38. Proszę o jakieś uwagi lub propozycję. Sam myślałem nad budżetowym zestawie Atoll PR200 / AM 100 (aktualnie też mam Atolla i odpowiada mi jego brzmienie). Kasa jaka została do wydania po zakupie R900 to jakieś max 8 tys.... W grę wchodzi tylko nowy sprzęt...

 

Z góry dzięki za odpowiedz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośność odczuwalna to domena średnich tonów i tu byle czym można dużą przestrzeń nagłośnić (np. megafon) ale jakość na 50mkw. to przede wszystkim basy i z dwóch 15cm głośników to może być co najwyżej ich imitacja. Więc jeśli ktoś chce usłyszeć porządnie organy, fortepian w pełnej skali i bez zniekształceń to woofery powinny być większe.

W końcu ktoś napisał coś mądrego! (Oczywiście coś mądrego dla tych, dla których wykładnikiem super klasy kolumn z pięknym głębokim i dynamicznym basem jest cena). Spotkałem się z wpisem "teoretykom mówimy nie" a właśnie różne kwiatki wychodzą, kiedy nie zwraca się uwagi na prawa fizyki, w tym przypadku głośniczek 15cm nie jest w stanie wytworzyć odpowiedniego ciśnienia akustycznego, żeby, tak jak napisał kolega usłyszeć porządnie forte, minimalizując zniekształcenia np. w muzyce organowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartosz

Też kusi mnie wymiana kolumn,a jak pisałem mam obecnie Heco Statement z których jestem bardzo zadowolony, a jedyna ich ułomność moim zdaniem to słabe kreowanie sceny, przestrzenności czy też "znikania" , choć może to wina bardziej akustyki pomieszczenia. Intrygują mnie właśnie te KEF R900, które pod tym względem wydają się lepsze. Czytając jednak ich parametry techniczne i mimo posiadania 2x20cm wooferów, mam obawy co do basów. Czy porównywałeś je bezpośrednio z Heco New Statement, jeśli tak to jak wypadły?

 

Co do wzmacniacza to rozważ Audio GD Master 10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @audiofan01.

Mam do Ciebie ogromną prośbę, ponieważ jak się zorientowałem nie jest Pan osobą, która nie wybiera sprzętu na podstawie opisu właściwości w stylu "kolumna posiada dwa 13cm przetworniki wykonane z bla, bla, dzięki którym, możemy cieszyć się głębokim dynamicznym basem, bla bla" :-) Mnie to jakoś nie przekonywało, ale z braku funduszy kupiłem takie. Po miesiącu chciałem wyrzucić je przez okno ale pomyślałem, że lepiej sprzedać, żeby zwróciło się chociaż za prąd :-) Teraz do rzeczy. Przed kupnem drugich kolumn zainteresowałem się parametrem "punkt basu" czy też "zejście basu". To takie trochę nieuczciwe, że producenci zazwyczaj podają tylko zakres częstotliwości, nazywając to też chyba pasmem przenoszenia. Wtedy taki laik czyta "pasmo przenoszenia 40-20.000Hz". Super 40Hz to nisko, klepki od parkietu odpadną :-) Kupiłem kolumny w których pasmo przenoszenia to 30Hz-27kHz ale bas to 40Hz przy -3dB. Włączyłem sobie próbki sygnału, regulator tak na 1/4 (moc wzmacniacza 2x70W), no i próbka 40 Hz ledwo słyszalna, dopiero 50Hz już dało się usłyszeć przy takiej niskiej głośności. Wiem jak wygląda wykres słyszalności dla niskich i wysokich tonów, tylko zastanawia mnie te -3bB. 3dB mniej, to o połowę ciszej, więc to dla tego prawie nie słychać tych 40Hz? Woofery mają średnice 16,5cm, więc podejrzewam, że to też ma znaczenie. Mój zestaw to CA Azur 651a i Polk Audio RTi A5. W tej cenie jestem zadowolony z tej konfiguracji, jednak jestem z tych, którzy lubią znać trochę teorii, więc proszę Pana o ile będzie miał Pan czas i ochotę o jakieś łopatologiczne wyjaśnienie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @audiofan01.

Mam do Ciebie ogromną prośbę, ponieważ jak się zorientowałem nie jest Pan osobą, która nie wybiera sprzętu na podstawie opisu właściwości w stylu "kolumna posiada dwa 13cm przetworniki wykonane z bla, bla, dzięki którym, możemy cieszyć się głębokim dynamicznym basem, bla bla" :-) Mnie to jakoś nie przekonywało, ale z braku funduszy kupiłem takie. Po miesiącu chciałem wyrzucić je przez okno ale pomyślałem, że lepiej sprzedać, żeby zwróciło się chociaż za prąd :-) Teraz do rzeczy. Przed kupnem drugich kolumn zainteresowałem się parametrem "punkt basu" czy też "zejście basu". To takie trochę nieuczciwe, że producenci zazwyczaj podają tylko zakres częstotliwości, nazywając to też chyba pasmem przenoszenia. Wtedy taki laik czyta "pasmo przenoszenia 40-20.000Hz". Super 40Hz to nisko, klepki od parkietu odpadną :-) Kupiłem kolumny w których pasmo przenoszenia to 30Hz-27kHz ale bas to 40Hz przy -3dB. Włączyłem sobie próbki sygnału, regulator tak na 1/4 (moc wzmacniacza 2x70W), no i próbka 40 Hz ledwo słyszalna, dopiero 50Hz już dało się usłyszeć przy takiej niskiej głośności. Wiem jak wygląda wykres słyszalności dla niskich i wysokich tonów, tylko zastanawia mnie te -3bB. 3dB mniej, to o połowę ciszej, więc to dla tego prawie nie słychać tych 40Hz? Woofery mają średnice 16,5cm, więc podejrzewam, że to też ma znaczenie. Mój zestaw to CA Azur 651a i Polk Audio RTi A5. W tej cenie jestem zadowolony z tej konfiguracji, jednak jestem z tych, którzy lubią znać trochę teorii, więc proszę Pana o ile będzie miał Pan czas i ochotę o jakieś łopatologiczne wyjaśnienie.

Pozdrawiam.

 

Nie jestem na tyle kompetentny aby to wyjaśnić więc bazuję tylko na własnym doświadczeniu oraz opinii fachowców. W poście nr 14# podałem link gdzie wielkość głośnika pod kątem możliwości przetwarzania basów jest bardzo przystępnie wyjaśniona. Z moich doświadczeń wynika, że kolumny, które grają pełnym pasmem powinny mieć co najmniej woofery 2x200 mm lub jeśli jeden to 250-300 mm. Moda na kolumny słupkowe powoduje, że zamiast iść w średnicę buduje się wielokrotność. Ma to też swoje zalety mały głośnik będzie z reguły szybszy. Potem pytanie jak kolumny zostały zestrojone, czy jest równowaga tonalna czy też basem przywalono za bardzo, co kto lubi jednym słowem. Do tego dochodzą warunki akustyczne w jakich duże kolumna ma grać. Większość twierdzi, że duże kolumny muszą grać w dużych pomieszczeniach. Są też tacy co mówią, że nawet w małych pokojach można ustawić duże podłogówki. Warto próbować. Producenci często bajerują z parametrami. Przykładem klasycznym moje kolumny, które wg producenta mają pasmo od 18 Hz i efektywność ponad 90db. W rzeczywistych pomiarach wychodzi znacznie gorzej choć dalej nieźle.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wierząc danym fabrycznym można przypuszczać, że są łatwe do napędzenia. Nic bardziej mylnego, potrzebują bardzo wydajnego prądowo tranzystora.

 

Wniosek z tego taki, że wszytko przed zakupem trzeba próbować u siebie na swoim sprzęcie.

Stąd moje pytanie na temat tych KEF r900, bo na papierze z tym basami jest kiepsko ale może producent rzetelnie podał dane i nie bajerował, że zejdą do 25 Hz na co teoretycznie pozwalają głośniki ale jego zdaniem przy zbyt dużym spadku dB aby się tym chwalić. Dlatego chciałbym ich posłuchać jak jest naprawdę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem na tyle kompetentny aby to wyjaśnić więc bazuję tylko na własnym doświadczeniu oraz opinii fachowców. W poście nr 14# podałem link gdzie wielkość głośnika pod kątem możliwości przetwarzania basów jest bardzo przystępnie wyjaśniona. Z moich doświadczeń wynika, że kolumny, które grają pełnym pasmem powinny mieć co najmniej woofery 2x200 mm lub jeśli jeden to 250-300 mm. Moda na kolumny słupkowe powoduje, że zamiast iść w średnicę buduje się wielokrotność. Ma to też swoje zalety mały głośnik będzie z reguły szybszy. Potem pytanie jak kolumny zostały zestrojone, czy jest równowaga tonalna czy też basem przywalono za bardzo, co kto lubi jednym słowem. Do tego dochodzą warunki akustyczne w jakich duże kolumna ma grać. Większość twierdzi, że duże kolumny muszą grać w dużych pomieszczeniach. Są też tacy co mówią, że nawet w małych pokojach można ustawić duże podłogówki. Warto próbować. Producenci często bajerują z parametrami. Przykładem klasycznym moje kolumny, które wg producenta mają pasmo od 18 Hz i efektywność ponad 90db. W rzeczywistych pomiarach wychodzi znacznie gorzej choć dalej nieźle.

Dziękuje, że poświęcił mi Pan swój czas. Też kiedyś znalazłem podobny artykuł, w którym ktoś fajnie wyjaśnił, jak wpływa wielkość membrany na SPL. Znalazłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Właśnie, tylko te dzisiejsze modne wąskie słupki. Chociaż się nie dziwie, bo takie prawie kwadratowe bryły, jak Altusy z lat 90, leżące na segmentach, nie pasowały by nam do współczesnych mebli i gustów. Po za tym grały bardziej łup, łup, cyk, cyk, taka była ich konstrukcja :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro ktoś sprzedaje w dobrej cenie Harbeth 40.1, to jest przykład kolumn wbrew trendom, z tym że mają one zagorzałych fanów ale nie brak też głosów krytycznych. Gdybym miał wolne 25 tys. i chętnego na moje kolumny to bym się skusił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wybór padł na Kef R900. Jest trochę prawdy w tym że słuchając innych kolumn i tak wracałem / porównywałem do brzmienia R 900. Takie zdania często się powtarzają w rożnych testach porównawczych tej klasy sprzętu, Myślę, że to jest najlepsza recenzja tych kolumn. Odbieram w przyszłym tygodniu - napiszę po jakimś czasie jak wyszło docelowo w domu.

A ja z nudów od kilku dni myślę nad sprzedaniem swoich R900 + porządna modyfikacja ( polecam bo wiele zmienia , to trzeba posłuchać ale to nie temat o tym ) .

Czas poznać inne ciekawe kolumny ;)

Zrobiłeś bdb wybór , poczekaj jak się dotrą .

 

Mam do Was teraz inna prośbę/pytanie.... Czytając inne wątki (w spr. elektroniki do tych kolumn) padło kilka propozycji: krell s300i. arcam a38. Proszę o jakieś uwagi lub propozycję. Sam myślałem nad budżetowym zestawie Atoll PR200 / AM 100 (aktualnie też mam Atolla i odpowiada mi jego brzmienie). Kasa jaka została do wydania po zakupie R900 to jakieś max 8 tys.... W grę wchodzi tylko nowy sprzęt...

S300i zagra ciepło i jeżeli masz zbyt żywą akustykę to OK - pomijając jego wady konstrukcyjne .

Z R900 świetnie gra Denon PMA2020AE i do 40 metrów jak te metry sa jakoś akustycznie zrobione to kandydat nr 1.

 

Też kusi mnie wymiana kolumn,a jak pisałem mam obecnie Heco Statement z których jestem bardzo zadowolony, a jedyna ich ułomność moim zdaniem to słabe kreowanie sceny, przestrzenności czy też "znikania" , choć może to wina bardziej akustyki pomieszczenia. Intrygują mnie właśnie te KEF R900, które pod tym względem wydają się lepsze.

Seria R Kefa to hektary przestrzeni - zaleta coaxiala .

 

Czytając jednak ich parametry techniczne i mimo posiadania 2x20cm wooferów, mam obawy co do basów. Czy porównywałeś je bezpośrednio z Heco New Statement, jeśli tak to jak wypadły?

R 900 mają bardzo wysoki SPL przy bardzo małych zniekształceniach . Przyjmą sporą ilość watów bez zniekształceń .

Bas w nich nie jest podbity i to trzeba mieć na uwadze . 2x 8 cali w ich wydaniu to bas wysokiej klasy gdzie jest i zejście , dynamika i zróżnicowanie nieosiągalne dla kolumn z małymi wooferami .

Tego nie da się opisać - trzeba posłuchać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.