Skocz do zawartości
IGNORED

czy karta dźwiękowa ma wpływ?


Strielok

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Posiadam amplituner Yamaha RX V 675 która jest połączona z kompem na dwa sposoby.

1. Karata dźwiękowa Asus STX II porzez SPIDF

2. Karta graficzna Nvidia poprzez HDMI.

 

Pierwszy sposób używam to grania 99% i muzyki 1% Granie to system DolbyDigital Live

Drugi to tylko filmy. Działa DD True HD itd.

Wszystko jest ok działa itp. ale tak mnie zastanawia czy w ogóle ten ASUS ma wpływ na dźwięk czy nie jest tak że całą "obróbką" podczas grania/muzyki nie zajmuje się Amplituner?

Pytam bo ostatnio puściłem gre poprzez HDMI w systemie 7.1 i poza tym, że działało 7 głośników niezależnie różnicy w jakości dźwięku nie odczułem. Jedyne co to, że w niektórych grach np. ARMA 3 na 100% działało nie zależnie 7 głośników to w innych np . GTA V działało 6 (bez centralnego) ale jako stereo- podejrzewam, że to sprawa zakodowania gier w DD Live.

 

pozdrawiam

Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karte sprzedac

 

tylko, że używam jej też do gier ze względu na DD live a gram dużo :) wiem, że zawszę mogę kupić tańsza, ale boje się że stracę na jakości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DD live po modyfikacji sterników możesz używać na zintegrowanej, opcjonalnie kupić najtańszego SB który to obsługuje. Bez sensu trzymać taki sprzęt i go nie używać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Posiadam amplituner Yamaha RX V 675 która jest połączona z kompem na dwa sposoby.

1. Karata dźwiękowa Asus STX II porzez SPIDF

2. Karta graficzna Nvidia poprzez HDMI.

 

Pierwszy sposób używam to grania 99% i muzyki 1% Granie to system DolbyDigital Live

Drugi to tylko filmy. Działa DD True HD itd.

Wszystko jest ok działa itp. ale tak mnie zastanawia czy w ogóle ten ASUS ma wpływ na dźwięk czy nie jest tak że całą "obróbką" podczas grania/muzyki nie zajmuje się Amplituner?

Pytam bo ostatnio puściłem gre poprzez HDMI w systemie 7.1 i poza tym, że działało 7 głośników niezależnie różnicy w jakości dźwięku nie odczułem. Jedyne co to, że w niektórych grach np. ARMA 3 na 100% działało nie zależnie 7 głośników to w innych np . GTA V działało 6 (bez centralnego) ale jako stereo- podejrzewam, że to sprawa zakodowania gier w DD Live.

 

pozdrawiam

Maciek

 

Jak słuchasz dżwięku przez amplituner, to sobie daj spokoj z zastanawianiem sie nad takimi rzeczami. To nie jest poziom sprzetu, zeby bylo sluchac roznice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.