Jump to content
IGNORED

czy karta dźwiękowa ma wpływ?

Strielok

Recommended Posts

Cześć,

Posiadam amplituner Yamaha RX V 675 która jest połączona z kompem na dwa sposoby.

1. Karata dźwiękowa Asus STX II porzez SPIDF

2. Karta graficzna Nvidia poprzez HDMI.

Pierwszy sposób używam to grania 99% i muzyki 1% Granie to system DolbyDigital Live

Drugi to tylko filmy. Działa DD True HD itd.

Wszystko jest ok działa itp. ale tak mnie zastanawia czy w ogóle ten ASUS ma wpływ na dźwięk czy nie jest tak że całą "obróbką" podczas grania/muzyki nie zajmuje się Amplituner?

Pytam bo ostatnio puściłem gre poprzez HDMI w systemie 7.1 i poza tym, że działało 7 głośników niezależnie różnicy w jakości dźwięku nie odczułem. Jedyne co to, że w niektórych grach np. ARMA 3 na 100% działało nie zależnie 7 głośników to w innych np . GTA V działało 6 (bez centralnego) ale jako stereo- podejrzewam, że to sprawa zakodowania gier w DD Live.

pozdrawiam

Maciek

Cześć,

Posiadam amplituner Yamaha RX V 675 która jest połączona z kompem na dwa sposoby.

1. Karata dźwiękowa Asus STX II porzez SPIDF

2. Karta graficzna Nvidia poprzez HDMI.

Pierwszy sposób używam to grania 99% i muzyki 1% Granie to system DolbyDigital Live

Drugi to tylko filmy. Działa DD True HD itd.

Wszystko jest ok działa itp. ale tak mnie zastanawia czy w ogóle ten ASUS ma wpływ na dźwięk czy nie jest tak że całą "obróbką" podczas grania/muzyki nie zajmuje się Amplituner?

Pytam bo ostatnio puściłem gre poprzez HDMI w systemie 7.1 i poza tym, że działało 7 głośników niezależnie różnicy w jakości dźwięku nie odczułem. Jedyne co to, że w niektórych grach np. ARMA 3 na 100% działało nie zależnie 7 głośników to w innych np . GTA V działało 6 (bez centralnego) ale jako stereo- podejrzewam, że to sprawa zakodowania gier w DD Live.

pozdrawiam

Maciek

Jak słuchasz dżwięku przez amplituner, to sobie daj spokoj z zastanawianiem sie nad takimi rzeczami. To nie jest poziom sprzetu, zeby bylo sluchac roznice.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.