Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny na duże biurko (pod komputer+wzmacniacz) - cena do ~500 zł.


pp_1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Państwa,

chciałbym poprosić w doborze właściwych kolumn do moich obecnych potrzeb.

 

Konfiguracja: Komputer->Cambridge Audio A-1 -> kolumny, które chcę kupić.

Umiejscowienie: niestety biurko. Bardzo duże, więc kolumny można odsunąć na ok metr. Z tyłu (za głośnikami) nie ma ściany. Cały pokój ma 15m^2. Być może w przyszłości uda się przekonfigurować pokój tak, aby kolumny były na podstawkach, ale póki co trzeba założyć, że stoją na biurku.

Rodzaj muzyki: Deep Purple, Sabbathy - w tych klimatach.

Potrzeby: Muzyka. Bez oglądania filmów, gier i innych. Muzyki słucham raczej cicho, pracując przy komputerze. Chciałbym, żeby kolumny grały poprawnie bez konieczności podkręcania głośności.

Wcześniejszy sprzęt: przy komputerze mam obecnie zestaw komputerowy Genius 5050 (męczący bas z subwoofera, equalizer w ciągłym użyciu...) oraz słuchawki Creative CAL!. Jeśli uda mi się na głośnikach zrobić taką jakość jak na CALach będę bardzo zadowolony.

Budżet: chciałbym przeznaczyć do 500 zł na głośniki, jeśli polecicie coś wartego dopłaty to budżet może się trochę rozciągnąć (byle nie dwukrotnie...).

 

Obecnym moim typem są Tannoye M1, ale boję się że to jest trochę za duży kaliber, który po postawieniu na biurku i ściszeniu głośności żeby mi głowy nie zwiało nie będzie mógł rozwinąć skrzydeł. Bardzo proszę o pomoc doświadczonych kolegów, dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugim typem są Monitor Audio BX1 - te z reklamy obok, za 600 zł się da kupić:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc w wyborze czegoś sensownego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koledzy tutaj nie polecą jakiś monitorów bliskiego odsłuchu, o których nie wiem ( chyba nie w tej cenie, ale może), to trzymaj się tych Tannoy M1. Zobaczysz, że jeżeli Ci podpasują, to nawet przy wymianie kiedyś na inne, trzy razy przemyślisz czy je sprzedać :)

 

PS. Szczególnie do Cambrdge powinny być oki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie (trochę powyżej) moją uwagę zwróciły jeszcze Monitor Audio BX1 (reklama obok) i Wharfedale Diamond 10.1 (też trochę ponad budżet) - czy to są warte rozważenia głośniki czy jednak te Tannoye są lepsze (aktualnie jest problem z ich dostępnością, a Wharfy czy Monitory są i są jeszcze dodatkowo nowe.....)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.