Skocz do zawartości
IGNORED

Klub M&B Audio Cable


arenia

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w srebrze jest domieszka złota. Testowalem go już. Kupilo go 2 moich znajomych, zresztą polecilem go im.

Rozdzielczy ale nie przez rozjaśnienie systemu. Gladki, wręcz aksamitny. W porownaniu ze straigh wire, ktorego mam,a modelu nie pamietam i nie odczytam bo się napisy wytarly z przedzialu 900zł dużo Dimond lepszy. Inna klasa. Jak to xlr droższy od rca i moze używkę upoluję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dopisuję się do klubu z IC Clear Pure Silver. Początkowo byłem nastawiony sceptycznie. Jednak zdecydowałem się wypożyczyć kabel i już został. "Polowałem" w sumie na IC Chord Clearway, czy Supra EFF-ISL. Jednak jeśli można mieć coś "podobnego", czy nawet lepszego za mniejsze pieniążki, to czemu nie. Pozdrawiam wszystkich Klubowiczów.

Denon PMA 2010AE+DCD 1510AE; Sonus Faber Sonetto III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie z tym sceptycyzmem w świadomości audiofilskiej braci jest problem...

Ostatnio porownywalem swoje glosnikowe MB hybryd z Shuniata Orion( swego czasu najwyzszy moedel). Wstydu nie było, ba, MB wrocił na swoje miejsce :). Mam teraz kabel z 83r bardzo wysokiej klasy calkowicie nieosiagalny na rynku i z tym juz jest konkurencja bo staruszek jest mniej dokładny i dynamiczny ale bardziej muzykalny. Dodam jeszcze że tego staruszka kupilem użwanego, w okazyjnej cenie, a i tak kosztował prawie 2 razy tyle co hybrid.

 

Nie pamietam czy pisalem ale odsluchiwalem też xlr Dimond i Aurora2. Te kable to bajka. Dimond troszkę bardziej rozdzielczy(srebro) ale barwnie i gladko,a Aurora2 kolorowe, nasycone granie.

 

Tak, ze Waldek chwala Ci, ze się przelamałeś i zajrzaleś do polskiej manufaktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio testowałem kabelki IC M&B. Zdecydowanie wyróżnia się Diamond. Walory techniczne z ekstraklasy brzmieniowej - świętna scena, szeroka i głęboka z powodzeniem rozmieszcza kształtnie zarysowane instrumenty. Rozdzielcze i gładkie brzmienie. Przyjemny kontakt z Panem Markiem. Nie ma problemów z udostępnianiem kabelków do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od środy testuję Aurorę 2 i Diamonda. Na ostateczną ocenę jest zdecydowanie za wcześnie (Pan Matek twierdzi, że Jego kable optimum brzmienia osiągają po 200-300 godzinach), niemniej już teraz mogę powiedzieć, że są to dwa świetne kable. W porównaniu z nimi mój stary VdH The First to żałosna popierdułka.

 

Natomiast co do osoby Pana Marka, to każdy kontakt z Nim to prawdziwa przyjemność. Sympatyczny, otwarty i życzliwy człowiek.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po tygodniu odsłuchów zapadła decyzja. Zostaje Diamond. Mój system nabrał nowego życia.

Teraz słucham i się cieszę.

 

Wszystkim szukającym po omacku polecam wypożyczenie od Pana Marka przewodów do odsłuchu.

Koszt żaden, a komfort nieporównywalny z inną formą zakupu.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem w poście 159: na warsztat poszły Diamond, Aurora 2 i Van den Hul The First.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wypożyczyłem IC Diamond (tak z ciekawości po wpisach na forum) i został. Dynamika, wypełnienie ,dużo powietrza , lokalizacja i brak wyostrzenia , przestrzeń i neutralność. Jestem pod wrażeniem. Cenowy "dumping" w porównaniu do konkurencji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dimond robi furorę ale jest też Aurora2 stojaca trochę na innym biegunie. Jesli ktoś pozycza Dimonda to warto z ciekawosci nawet wziać A2. Moi koledzy w ilosci 3szt :) kupili sobie komplecik bo nie mogli sie zdecydować.

Dawno nie mialem kontaktu z Panem Markiem. Moze jakies nowosci ma do testow. Zapowiadał i mial dzwonic ale cisza :). Pewnie roboty ma tyle, ze obmyslanie nowego zostawil na lato na sezon ogorkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przygodę z audio zacząłem od CA Azur 351.

Pierwszy IC to Melodika Purple Rain i... w moim przypadku kompletna porażka.

Bas obcięty, reszta sucha i świszcząca. Selektywnie owszem było, ale brzmienie nieprzyjemne. Jakkolwiek jazz i blues brzmiały znośnie, to rock i metal już o wiele słabiej.

Wyrzuciłem i założyłem Klotz - basowo o wiele lepiej, ale góra obcięta. I to w taki nieprzyjemny, mulący sposób - podobne brzmienie do gitary ze starymi, zużytymi strunami, albo najtańszym a długim kablem.

 

Przy okazji pewnie kolejny raz objawiło się to, że ten CA nie jest sprzętem rockowo-metalowym.

Po chwili od włożenia CD z czymś mocniejszym zaczynała mnie boleć głowa.

 

Zadałem pytanie na forum, odezwał się pan Marek i zaoferował swoje kable.

Koniec końców zamówiłem Aurorę i od razu dźwięk znacząco się poprawił.

Jest przyjemnie, szczegółowo i zarysował się kontur. Póki co nie szukam niczego innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie Wszystkich Formowiczów

 

Z moim dziewiczym wpisem na forum AudioStereo, dołączam do klubu M&B Audio Cable.

 

Na razie skromnie, bo zakupiłem na słynnym portalu :), CLEAR Zworki do Wzmacniacza NAD C326BEE.

Użytkuję sporadycznie od dwóch tygodni.

Częściej gra kablówka z bajkami dla dzieci niż muzyka. Takie życie Eeech...

Tak naprawdę to tylko raz miałem sposobność posłuchać i porównać oryginalne Zwory versus M&B.

Pierwsze zmiany jakie usłyszałem do dociążenie dołu, co w moim rozumieniu oznacza że basu jest trochę więcej w postaci mocniejszych pomruków.

Moje kolumny, Pylon Audio Sapphire 23 do "basowych" nie należą bo pasmo przenoszenia zaczyna się od 45Hz i nisko schodzącego basu tam nie będzie, niemniej jego jakość jest na dobrym poziomie. Moje uszy są zadowolone a małżonka nie każe się wyprowadzać:)))

Druga zmiana jaką zauważyłem to lekkie uspokojenie góry.

Sapphire 23 podłączone NAD C326BEE do grających górą nie należą i właściwie od pewnego czasu szukałem sposobów na rozjaśnienie systemu.

Duże zmiany zaszły po wymianie sieciówki do wzmacniacza.

Zaznaczę że nigdy nie należałem do słyszących grające kable a w życiu kieruję się raczej zdrowym rozsądkiem.

Niemniej Zwora CLEAR M&B sprawia, że przy wysokich tonach zapuszczających się w rejony nielubianego „piachu” ten efekt jest złagodzony. Ma to też ujemny efekt bo lekko spadła szczegółowość i ilość detali drugiego planu. Wszystkie przeszkadzajki są słyszalne ale nieco cofnięte. W moim odczuciu góra nabrała trochę kultury.

Reasumując moim zdaniem Zwory CLEAR M&B we wzmacniaczu NAD C326BEE w moim systemie zaowocowały polepszeniem dołu i większą kulturą wysokich tonów.

Muszę jednak zaznaczyć, że zauważone zmiany bliskie są percepcji na poziomie 5%.

Nie żałuję zakupu i w kategorii jakość – cena przyznałbym 4+ w szkolnej skali ocen 1-6.

 

Na minus jeżeli chodzi o instalację zaliczyć mogę, że Zwory z uwagi na swój gabaryt i konstrukcję rozpychają na boki gniazda RCA. Ja na razie spiąłem je opaską elektryczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, ktore z analogowych RCA od Pana Marka wypchna troszke srednice? Problem u mnie z wypozyczeniem takze polegam na waszych opiniach. Jezeli ktos z Was ma mtrowe na sprzedaz to prosze o kontakt.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.