Skocz do zawartości
IGNORED

Klub M&B Audio Cable


arenia

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie jest wbrew logice. Druty trzeba sprawdzać we wlasnym systemie. Nie ma co kupować w ciemno. Wszelkie opisy brzmienia, ktore tu robilem dają tylko ogolny poglad na charakter. Pomimo tego, ze Luna jest najtanszym kablem w ofercie nie znaczy najgorszym, bo takich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Dołączam do grona zadowolonych użytkowników m&b audio. Aktualnie zagościły u mnie kable Aurora 2, które zastąpią Qed xt 40. Jestem bardzo zadowolony z tej zmiany. Zauważyłem sporą poprawę jeżeli chodzi o głębię. Dzwięk jest bardziej dociążony, nie tracąc przy tym na przejrzystości. Duża poprawa nastąpiła w zakresie wysokich tonów, które na poprzednich kablach miały tendencję do ostrzenia i były głównym powodem poszukiwań nowych. Używam kolumn Tannoy xt8F oraz wzmacniacza musical fidelity m5si z dac Gustard a20h.

Zamówiłem również kable RCA w wersji Diamond, które mają zastąpić Siltech SQ-88B 5N, ale je będę testował w drugiej kolejności, jak osłucham się już z głośnikowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2019 o 09:22, ciszyn11 napisał:

Witam

Dołączam do grona zadowolonych użytkowników m&b audio. Aktualnie zagościły u mnie kable Aurora 2, które zastąpią Qed xt 40. Jestem bardzo zadowolony z tej zmiany. Zauważyłem sporą poprawę jeżeli chodzi o głębię. Dzwięk jest bardziej dociążony, nie tracąc przy tym na przejrzystości. Duża poprawa nastąpiła w zakresie wysokich tonów, które na poprzednich kablach miały tendencję do ostrzenia i były głównym powodem poszukiwań nowych. Używam kolumn Tannoy xt8F oraz wzmacniacza musical fidelity m5si z dac Gustard a20h.

Zamówiłem również kable RCA w wersji Diamond, które mają zastąpić Siltech SQ-88B 5N, ale je będę testował w drugiej kolejności, jak osłucham się już z głośnikowymi.

Jak wygląda kwestia niskich tonów...? Zastanawiam się nad tymi kabelkami, a opinii o nich jak do tej pory nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kondzio13 napisał:

Jak wygląda kwestia niskich tonów...? Zastanawiam się nad tymi kabelkami, a opinii o nich jak do tej pory nie było.

Niskie są więcej podkreślone, bas jest wyraźniejszy i bardziej sprężysty. Poprzedni kabel mam wrażenie grał bardziej sucho, spłycał bas i wyostrzał górę. Tannoye grają dość jasno same w sobie, więc miejscami wysokie tony były zbyt dominujące. Teraz z kolej po dołożeniu Diamonda na RCA, dźwięk znowu się zmienił. Jest bardziej przejrzyście, jaśniej, ale już bez wyostrzeń. Muszę to jeszcze słuchać dokładniej w weekend i porównać ze starymi. W moim przypadku byłem już bliski wymiany kolumn, nie sądziłem że zmiana kabli głośnikowych może tyle poprawić w brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.02.2019 o 20:30, hoobi napisał:

Panowie, poszukuje opinii na temat kabla Crystal M&B Audio Cable USB. Może porównanie do jakiś innych?

 

Hubert

 

Mam ten kabelek, zastąpił ultravioleta. Uwazam, ze bylo warto, roznica na plus słyszalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam w klubie M&B Audio Kable.

Zagościły na stałe w moim systemie RCA 1,1m Diamondy na wtykach ETI research.

Zastąpiły Albedo Monolithy w wersji monokrystalicznej.

Diamondy Pana Marka w stosunku do Albedo graja bardziej analogowo , naturalne nie tracąc na szczegółowości.

Wyraźniej prezentują scenę ,więcej powietrza w muzyce .

Więc za mniejsze pieniądze lepsze granie.

 

 

20190308_2032400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu ‎2019‎-‎09‎-‎08 o 20:44, hoobi napisał:

Może ktoś chciałby sprzedać, któreś wyższe przewody RCA 1m Pana Marka?

 

Mam na sprzedaż 0.5m Crystal RCA i Aurora2 XLR. Diamand już się sprzedał. Mam też na sprzedaż głośnikowe M&B Hybrid. Czemu sprzedaję "zrobiły się" za krótkie po rozbudowie systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Widzę, że ostatnio cisza w klubie, więc napiszę kilka słów o nowo zakupionym kablu głośnikowym: Aurora2 - miedź OCC 7N, który zastąpił Chord'a Clearway w moim systemie (opisanym w profilu). Musze powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony ze zmiany. Clearway służył mi długo i nadal uważam, że to bardzo dobry kabel, a w swojej cenie wręcz rewelacyjny, trudny do pobicia przez wiele droższych modeli.  Chord'a doberałem jako grający raczej jasno, Aurora2 natomiast prezentuje pełniejsze, bardziej "tłustrze" brzmienie, nieco bardziej dociążone na średnicy, z jeszcze lepszymi wybrzmieniami i świetnym oddaniem barwy oraz "faktury" instrumentów, lepszym niż CC. Chord miał (czasami) tendencję do lekkiego wyostrzania wyższej średnicy i wysokich, Aurora pięknie wybrzmienwa i aksamitniej podaje te zakresy, równie wyraźnie ale jak dla mnie szlachetniej, z większą klasą. Przestrzeń i głębia dźwięku na podobnym/dobrym poziomie. Najlepiej oczywiście sprawdzić w swoim systemie. Może komuś się przyda moja opinia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od kilku miesięcy korzystam z IC Crystal RCA, zastąpił podstawowy interkonekt Sonus Oliva. Niby srebro vs. srebro, ale różnica w brzmieniu zaskakująco duża. Dźwięk stał się bardziej otwarty, przestrzenny, organiczny. Byłem zaskoczony, szczerze mówiąc. Wcześniej, gdy wymieniłem IC Melodika Purple Rain na Sonus Oliva, postęp był, ale nie aż tak spektakularny. Po wpięciu Crystali wiele niepożądanych cech brzmienia, za które winiłem taki sobie przetwornik CA w odtwarzaczu Marantza CD-6006, po prostu wyparowało. A propos przetwornika cyfrowo-analogowego, wkrótce potem kupiłem bardzo dobry, a przy tym przystępny cenowo DAC Topping D70, co było strzałem w dziesiątkę, i generalnie mam wrażenie, że wreszcie osiągnąłem poziom brzmienia, do którego dążyłem.

Reszta toru to wzmacniacz Yaqin MS-30L na lampach EL34, po totalnej modyfikacji w Sinus Audio (i zastąpieniu kiepskich chińskich lamp dobrymi NOS-ami), oraz kolumny YB Audio Zephyr, z nieco lepszymi niż standardowo montowane podzespołami zwrotnicy (ClarityCap zamiast podstawowego Jantzena). Kable głośnikowe to Neotechy z monokrystalicznej miedzi.

Słucham głównie klasyki, przede wszystkim baroku i starszej, a także akustycznego jazzu z lat 50. i 60. Brzmi świetnie na tym zestawie, ale dynamiczna muzyka taneczna, jak mój ulubiony amerykański band B-52's, też daje radę :).

IC Crystal miałem pożyczony od kolegi, początkowo chciałem nawet kupić Diamonda, ale jako że kolega chciał sprzedać tego Crystala, okazyjnie kupiłem. Teraz zastanawiam się, czy może nie zaszaleć i nie szarpnąć się na Diamonda, by było jeszcze lepiej. Macie jakieś doświadczenia z porównaniem obu kabli? Warto dopłacić?

Przymierzam się też do kabelka między transportem CD a DAC-iem (obecnie mam jakiś polecany kabelek od Chińczyka na bazie miedzianego Canare). Sprawdzaliście może cyfrówki pana Brożka? Którą warto wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 11.12.2019 o 20:10, Moriarty napisał:

Macie jakieś doświadczenia z porównaniem obu kabli? Warto dopłacić?

 

Z moim spostrzeżeń, bardziej z pamięci, to np Crystal XLR 1m, nie ma wcale mniejszej sceny niż Diamond 0,5 m. Może to kwestia całego toru, ale długość w tym przypadku może im znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprzedam  zamienię  xlr 0,5m Crystal na 1m Crystal lub diamond 1m ,lub  też kupię xlr 1m diamond czy rca w dobrej cenie oczywiście .Musiałem się walnąć w pierś bo myślałem że juz nigdy więcej się nie zainteresuje ta marką?, ale dziwnie chcą mi wygonić albedo monocrystal xlr po zmianie streamera na jfeng uds-03 miałem takie leżaki w szafce zapomniane te crystal xlr i wrzuciłem je sobie wczoraj między  hegla h200A i hmm musze powiedzieć że mnie mocno zaskoczyły gładkością w górnych rejestrach fajnymi dołami i  głębokim oddechem ,ale sa za krótkie musiałem popełnic taki mini gwałt żeby to spiąć ale opłacało się ? aczkolwiek wolałbym chociaż 0,75m i z ciekawości liznąłbym tego diamonda , Witek nie masz tam nic na stanie bo  mi wszystkie  wcześniejsze  co miałem z M&B zabrałeś ::))) ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem bardzo zadowolony z Diamond w wersji RCA. Też przez chwilę grałem na innych (earstream), jednak po zmianie na Diamondy jest wyraznie lepiej. Pojawiła się gładkość, bez zamulania i utraty blasku. Super kabelki. Mam też cyfrówkę w wersji Diamond BNC. Tutaj zależy od elektroniki. Na moim obecnym dacu nie słychać specjalnie wpływu kabli cyfrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ciszyn11 napisał:

Ja jestem bardzo zadowolony z Diamond w wersji RCA. Też przez chwilę grałem na innych (earstream), jednak po zmianie na Diamondy jest wyraznie lepiej. Pojawiła się gładkość, bez zamulania i utraty blasku. Super kabelki. Mam też cyfrówkę w wersji Diamond BNC. Tutaj zależy od elektroniki. Na moim obecnym dacu nie słychać specjalnie wpływu kabli cyfrowych.

To też bym uderzył może faktycznie od razu w diamond rca albo xlr min 0,75cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.