Skocz do zawartości
IGNORED

Klub M&B Audio Cable


arenia

Rekomendowane odpowiedzi

Freju, został mi dimond w wersji xlr 1m i cyfrowka rca od Pana Marka. Skoczylem na inny poziom. Rowniez cenowy ?

żeby to nie zabrzmiało jak krytyka m&b to wszyscy nabywcy kabli mb ktore sprzedalem są zadowoleni.

Freju, a jaki chcesz kabel? Moj kolega kupił ostatnio tonę kabli w Japonii. Moze coś bedzie sprzedawał od Mb.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

Freju, został mi dimond w wersji xlr 1m i cyfrowka rca od Pana Marka. Skoczylem na inny poziom. Rowniez cenowy ?

żeby to nie zabrzmiało jak krytyka m&b to wszyscy nabywcy kabli mb ktore sprzedalem są zadowoleni.

Freju, a jaki chcesz kabel? Moj kolega kupił ostatnio tonę kabli w Japonii. Moze coś bedzie sprzedawał od Mb.

Trudne sprawy " ? dobry chcę dac mam na kościach sabre a one grają bardzo szczegółowo nie mylić że zle bo w dobrej aplikacji dac nie ma żadnych wyostrzeń wielkich itp i gralbym nadal na albedo gdyby ot zwykła żąnglerka kablowa  :)) i dopiero wczoraj doczytałem że ten mój 0,5m crystal to też srebro a jest gładszy odrobine na  górze , więc albo bardzo dobra miedz ze srebrem albo srebro ze złotem nie wiem bo ma tez fajny miedziany rca i nic mu nie brakuje , więc jak napisałem Trudne sprawy : co tam kolega ma ? i jak chcesz się pozbyć tego xlr  to na pw? i napisz mi tez na pw co tam odkryłeś ciekawego pewnie Wile " :)) mam coax wile ton " świetny coax .

Jeszce pytanie do użytkowników który jest bardziej gładki w górnych rejestrach diamond czy crystal  ? bo reszta zakresów zakładam jest na podobnym poziomie ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audiowit napisał:

Nie, nie Wile. Wile przerabialem i nie podpasował. Jeden mogę podpowiedzieć, bo i tak go nie znajdziesz ;). DPA black sixteen. Taki sam znalazlem glosnikowiec. A reszta z innej manufaktury ale juz duzo drozsze.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/dpa-black-sixteen-2m-i8042273933.html

Mówisz o tych ? z wyglądu nie kuszą ,chociaż te minimum obróbki wymagam nawet w diy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Freyu, już od dawna nie patrzę jak co wygląda. Wartoscią dodaną jest to, ze firma Dpa jest firmą zapomnianą w audiofilskim świecie, a za nią stoi Rob Watts czyli obecnie projektant ukladow cyfrowych Chorda, a kiedyś projektant najlepszych przetworników na świecie.

Te kable są niesamowite, kiedyś były bardzo drogie. Kupiłem jeszcze głosnikowy is19. Troszkę slabszy brzmieniowo ale i tak lepszy niz wiele obecnych rozbuchanych marketingowo drutow.

Tak na marginesie te 2kzł to byla smieszna cena za te druty. Facet wiedzial co sprzedaje jednak no wiesz... nordosty, cardasy :). Pamietam minę kolegi jak zmienilem na chwilę jego ic za około 7kzł ( nie bedę pisał jaka to firma) na dpa. Bez zadnego wygrzewania. Przyznaję, że akurat się wpasował ale efekt był zaskakujący :). Jedna wada. Xlr dpa jest strasznie sztywny. Głosnikowy już na szczęście nie.

Aim tv, w tej chwili nie sprzedaję Dimonda. Podpytam kolegę. Mowil mi jakis tydzień temu, że ma strasznie dużo makaronu i chcialby coś sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich,

mam pytanie, czy ktoś posiada XLR w okolicach Łodzi? Do tego jest chętny na odsłuch? Chciałbym ich wysłuchać w swoim zestawie. Z góry dziękuję. 

Pozdrawiam,

P.S. wiem, że można wypożyczyć...ale mi zależy na wygrzanym.

Edytowane przez _hidden_tiger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam, mam pytanie do osób, które miały możliwość odsłuchiwania kabla głośnikowego Hybrid. Jak długo należy go wygrzewać aby pokazał pełnię swoich możliwości (chodzi mi o czas określony w godzinach dla nowego kabla)? Czytałem we wcześniejszych wpisach, że około tygodnia, ale czy to znaczy około 8 godzin dziennie (50-60 godz), czy dni liczone jako doby, a to robi różnicę, bo wychodzi ponad 160 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo... Ja nie liczyłem dokladnie godzin ale u mnie otworzył się po ponad 2 tyv dość intensywnego grania ( 5-6h).

Przy czym warto zaznaczyć, ze bas w tym kablu jest rozny w róznych systemach. U mnie nazwalbym go obfitym u znajomego było go mniej niż w jakimś standardowym miedzianym kablu na metry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Ja mam na razie około 60 godz i wydaje mi się żę to jeszcze nie to, tzn liczę na więcej barwy i soczystości na średnicy oraz "perlistości" wysokich, więc chyba trzeba dać mu (kablowi) więcej czasu,  Co do basu u mnie, generalnie jestem zadowolony, jest zejście, raczej delikatny kontur, może przydałoby się  nieco więcej "powietrza". Wygrzewam (słucham) dalej i liczę że będzie jeszcze lepiej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam na zbyciu kable USB Crystal (1m) oraz głośnikowy Hybrid (2*2.5m). Generalnie kable jako takie są w dobrym stanie, ale wymagają ponownej konfekcji wtykami. Zainteresowanych proszę o kontakt na priv - chętnie wyjaśnię o co chodzi i może się dogadamy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
10 godzin temu, rejbis napisał:

Cześć.

Jeśli ktoś z was chciałby pozbyć się interkonektów lub/i głośnikowych od pana Marka, to proszę o oferty. Zależy mi na czymś ze srebrem.

Witam,  mam kable głośnikowe Aurora2, 2x2,5m (banany + widły) z tym, ,że nie są srebrne, a z miedźi monokrystalicznej 7N.

W przypadku zainteresowania proszę o info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od pewnego czasu używam interkonektu Crystal na XLR  i muszę przyznać że mile mnie zaskoczyła zmiana. Więcej przestrzeni, powietrza, dużo wyraźniejsza druga scena. Wcześniej używałem RCA na zbalansowanym wzmacniaczu Electrocompaniet ECI5 co było dużym błędem. Na tym wzmacniaczu tylko XLR  wtedy oddaje to co w nim najlepsze. Jedynie do czego bym się przyczepił to słabej jakości oplot, który zaraz przy wtykach się podarł i musiałem go zdjąć w całości. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2020 o 23:30, AudioFan666 napisał:

Witam. Od pewnego czasu używam interkonektu Crystal na XLR  i muszę przyznać że mile mnie zaskoczyła zmiana. Więcej przestrzeni, powietrza, dużo wyraźniejsza druga scena. Wcześniej używałem RCA na zbalansowanym wzmacniaczu Electrocompaniet ECI5 co było dużym błędem. Na tym wzmacniaczu tylko XLR  wtedy oddaje to co w nim najlepsze. Jedynie do czego bym się przyczepił to słabej jakości oplot, który zaraz przy wtykach się podarł i musiałem go zdjąć w całości. Pozdrawiam 

Co jak co ale te kable są naprawdę dobrze zarobione ,mam też ten sam xlr Crystal a ja czasami lubię się znęcać nad kablami ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.